Jump to content

Μέχρι πόσα άτομα έχετε φιλοξενήσει στο σπίτι σας;


georgekap1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη εχουμε τριημερο και το καλοκαιρι εφτασε, ειπα να ανοιξω αυτο το θεμα για να μοιραστουμε ολοι μαζι τις εμπειριες μας, οι οποιες τις περισσοτερες φορες εκτος απο την ταλαιπωρια εχουνε και αρκετο γελιο!!! :p Εσεις λοιπον ποσα ατομα εχετε φιλοξενισει στο σπιτι σας;; πως τα περασατε;; σας συνεβει κατι το ασυνήθιστο;Μπορειτε να γραψετε φυσικα και εμπειριες απο φιλους σας που σας εχουν φιλοξενισει η σας εχουν πει....το τι τραβηξαν απο "κακες"φιλοξενιες... :lol:αλλα και απο ταλαιπωερες ολιγοημερες συμβιωσεις σε ξενοδοχεια και ενοικιαζομενα δωματια... Kαι αρχιζουμε απο εμενα..... Λοιπον...... σε ενα εξοχικο σπιτι δυο δωματιων με 4 κρεβατια εχουμε μεινει 9 ατομα!!!! πως κοιμηθηκαμε;;;;.... oι 6 στα κρεβατια ο ενας στον καναπε ενας αλλος σε στρωμα θαλλασης και ο αλλος στο.......αυτοκινητο!!!!!

Οσο αφορα το δικο μου στο δωματιο μου εχουμε μεινει 5 ατομα (με το ζορι χωραει 2!!!) οι δυο στο κρεβατι και οι υπολοιποι κατω!!!

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

xm...

 

na skefto...

9 atoma sto spiti mas(4 h oikogeneia mou,5 oi filoksenoumenoi)

ego eixa koimh8ei me tous goneis mou(eimoun mikro akoma),to zeygari sto saloni,o enas mikros sto krebati mou kai ta alla duo ston ksenona :P

 

 

5 atoma se garsoniera...ekei an deite strimogma...2 atoma sta krebatia,2 stous kanapedes ki ego se aytosxedio krebati...akoma ponao pou to skeftomai...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ανετα παίρνω το βραβείο για την χειρότερη προσφερόμενη φιλοξενία: με κάλεσαν σε ένα κρητικό χωριό ( που οι κρητικοί φημίζονται για τη φιλοξενία τους κ δικαίως) και η μαμά της οικογένειας ήταν τόσο τσιγκούνα, που πεινούσαααα. Πείνα όμως ε? όχι αστεία.

Και επειδή ήταν ορεινό χωριό δεν είχε ούτε τυροπιτάδικα, ούτε κάτι τέτοιο. Απο το τοπικό μπακάλικο δεν μπορούσα να ψωνίσω, γιατί η κόρη του σπιτιού ερχοταν παντου μαζί μου και ντρεπόμουν και ήταν δράμα...

Μη σας πω για το μπάνιο που έπρεπε να γλυφόμασταν σαν τις γάτες, καθότι το νερό κοστίζει....

Ηταν να καθήσω μια βδομάδα κι έφυγα την τρίτη μέρα... :(

Link to comment
Share on other sites

Ολοκλιρη τετραμελης οικογενια... Τα ξαδερφια μου απο την Σουηδια. Απο φιλους μεχρι ενανα την φορα. Βεβαια οχι συχνα αλλα ειναι πολυ ωραια οταν το κανει κανεις. Ειδικα εχτες που εβλεπα το 10 λεπτα κυριγμα και ητανε αυτο το χαος και τα θυμιθικα, αχχ τι ωραια που ειναι...
Link to comment
Share on other sites

Όλη η παρέα μου και πολλοί άκυροι στο σπίτι ενός φίλου μου(τριάρι οροφοδιαμέρισμα στο γαλάτσι) για σχεδόν όλα τα σαββατόβραδα του χειμώνα(έλειπαν οι γονείς του στο εξοχικό τους). Περίπου 13 άτομα. Κοιμόμασταν παντού εκτος από υπνοδωμάτιο των γωνιών του και κάθε πρωί καθαρίζαμε για κάνα δίωρο :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

κατά καιρούς φιλοξενούμε άτομα στο σπίτι ( κανά ξα από "πάνω" κτλ ...)αλλά αυτή την φορά το παρακάναμε :p 4 εμείς...και άλλοι 4 ( αυτή την στιγμή :blink: ) πειράζει που θέλω να φύγω;;; :D

 

πάλι στον καναπέ θα κοιμηθώ :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως φιλοξενούμε την θεία μου και τον θείο μου που ζουν στην επαρχία.Όταν έρχονται για κάποιο γάμο ή βάφτιση συγγενούς...

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

σε έναν φιλο μου-φοιτητή-στην Ξάνθη

8 άτομα σε γκαρσονιέρα.......:X

(στα καρναβάλια πέρσι!)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

3 ατομα σπιτι μου. Το μεγαλυτερο μαζι με φιλους μου. Τωρα το ρεκορ των γονιων μου δεν μπορω να το θυμαμαι... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Γενικώς δεν φιλοξενώ άτομα στο σπίτι .

 

Μια φορά όμως πριν 6-7 χρόνια , φιλοξένησα σχεδόν τυχαία δύο κοπέλες και

θέλω να με πιστέψετε.... δεν θα το το ξεχάσω ποτέ !

Περάσαμε πάρα πολύ καλά ! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Στο δωμάτιο της πενταήμερης μετράει;

Τέσπα εκεί είχαμε κάνει το "ρεκόρ" όλης της εκδρομής! 6 άτομα σε ένα δωματιάκι. 3 στα 2 κρεβάτια και 3 στο πάτωμα :p

 

όχι τρελό ρεκορ, αλλά καλά τα καταφέραμε

το πως καταλήξαμε τόσα άτομα βέβαια είναι μια άλλη ιστορία που ούτε εγώ την έχω καταλάβει κ πολύ! Το βράδυ όταν κοιμήθηκα, είμασταν 2 άτομα, το πρωι ανα 2 λεπτά ανακάλυπτα από έναν! :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Στο δωμάτιο της πενταήμερης μετράει;

Τέσπα εκεί είχαμε κάνει το "ρεκόρ" όλης της εκδρομής! 6 άτομα σε ένα δωματιάκι. 3 στα 2 κρεβάτια και 3 στο πάτωμα :p

 

όχι τρελό ρεκορ, αλλά καλά τα καταφέραμε

το πως καταλήξαμε τόσα άτομα βέβαια είναι μια άλλη ιστορία που ούτε εγώ την έχω καταλάβει κ πολύ! Το βράδυ όταν κοιμήθηκα, είμασταν 2 άτομα, το πρωι ανα 2 λεπτά ανακάλυπτα από έναν! :p :p :p

 

 

Καλα εισαι :cool:

Στην τριημερη ειμασταν 3 ατομα σε καθε κρεββατι :wacko: και 2 στο πατωμα(η μια ημουν εγω :p )και 2 στην βεραντα που καπνιζαν ολο το βραδυ και πηδαγαν απο μπαλκονι σε μπαλκονι(μετρανε; :worry: )Συνολο:16 ή 14 αν βγαλεις τους καπνιζοντες :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλοξενησα 8 ατομα + 1 εγω=9 στο συνολο για ενα τριημερο στο εξοχικο μας!! Ολοι κοιμηθηκαν σε κρεβατια και γενικα δεν ειχα κανενα προβλημα... Μεχρι και στο καθαρισμα με βοηθησαν!!!
Link to comment
Share on other sites

Egw exw filoksenisei gia ena vrady gyrw sta 10 atoma.

Auta kanei to Pro Evolution 4.

[Ennoeite eleipan oi goneis mou]

Sony Ericsson :love:

:shoot:Nokia:whip:

 

:cry: :...Δεν θα ξεχάσω ποτέ πόσο με πλήγωσες εκείνη την ημέρα...: :cry:

Link to comment
Share on other sites

To proproigoumeno savatokiriako eixan figei oi gonois mou gia 6 meres stin toyrkia.

fantastite ti egine ... ;-))

prepei na kimi8ikan spiti mou 14 me 15 atoma...

(egw kimi8ika sto diplo ton ginion mou...) :-PPpPpPpPP

M E L O :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Στο δωμάτιο της πενταήμερης μετράει;

Τέσπα εκεί είχαμε κάνει το "ρεκόρ" όλης της εκδρομής! 6 άτομα σε ένα δωματιάκι. 3 στα 2 κρεβάτια και 3 στο πάτωμα :p

 

όχι τρελό ρεκορ, αλλά καλά τα καταφέραμε

το πως καταλήξαμε τόσα άτομα βέβαια είναι μια άλλη ιστορία που ούτε εγώ την έχω καταλάβει κ πολύ! Το βράδυ όταν κοιμήθηκα, είμασταν 2 άτομα, το πρωι ανα 2 λεπτά ανακάλυπτα από έναν! :p :p :p

α καλά είσαι!! εμείς σε τριήμερη σε δωμάτιο με τρία κρεβάτια και βέβαια με αγόρια,ποτέ δεν μας άφηναν να κοιμηθούμε μικτά να σηκώνομαι το πρωί και να βλέπω άλλα τόσα άτομα και το πιο κουλό της υπόθεσης? Να τους είχα ανοίξει εγώ το βράδυ μέσα στον ύπνο μου...χωρίς να θυμάμαι τίποτα!!!! :blink: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Αν και το σπίτι που μένω έχει φιλοξενίσει πολλούς, συχαίνομαι τις επισκέψεις γενικά! Δεν μπορείς να φερθείς άνετα στο σπίτι σου όταν υπάρχουν άλλοι...
Link to comment
Share on other sites

Ανετα παίρνω το βραβείο για την χειρότερη προσφερόμενη φιλοξενία: με κάλεσαν σε ένα κρητικό χωριό ( που οι κρητικοί φημίζονται για τη φιλοξενία τους κ δικαίως) και η μαμά της οικογένειας ήταν τόσο τσιγκούνα, που πεινούσαααα. Πείνα όμως ε? όχι αστεία.

Και επειδή ήταν ορεινό χωριό δεν είχε ούτε τυροπιτάδικα, ούτε κάτι τέτοιο. Απο το τοπικό μπακάλικο δεν μπορούσα να ψωνίσω, γιατί η κόρη του σπιτιού ερχοταν παντου μαζί μου και ντρεπόμουν και ήταν δράμα...

Μη σας πω για το μπάνιο που έπρεπε να γλυφόμασταν σαν τις γάτες, καθότι το νερό κοστίζει....

Ηταν να καθήσω μια βδομάδα κι έφυγα την τρίτη μέρα... :(

Απίστευτο. :confused:

Link to comment
Share on other sites

α καλά είσαι!! εμείς σε τριήμερη σε δωμάτιο με τρία κρεβάτια και βέβαια με αγόρια,ποτέ δεν μας άφηναν να κοιμηθούμε μικτά να σηκώνομαι το πρωί και να βλέπω άλλα τόσα άτομα και το πιο κουλό της υπόθεσης? Να τους είχα ανοίξει εγώ το βράδυ μέσα στον ύπνο μου...χωρίς να θυμάμαι τίποτα!!!! :blink: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

 

oxi se mas eixe anoiksei h mia kopela me to kleidi tis k tous empase olous...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...