Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

28 minutes ago, athens_fans said:

0ι 34 ώρες (να καλέσεις, όχι να δεχτείς)  το μήνα είναι επαγγελματική ή ερασιτεχνική χρήση; Τα 5 email ( 3 επαγγελματικά και 2 προσωπικά) είναι επαγγελματική ή ερασιτεχνική χρήση; Γιατί από αυτά που γράφετε δεν έχω τίποτα με Vodafone provider (WiFi call κλειστό, volte πάντα ανοιχτό)… Σε όποιον δεν του αρέσει το δίνει και πάει σε Android, δεν γράφει τα ίδια και τα ίδια…. 

Είμαστε κι εμείς οι εγκλωβισμένοι που δεν μπορούμε να φύγουμε......😁 

Πάντως κι εγώ έγραψα πως δεν έχω τα παραπάνω προβλήματα. Αυτό που με χαλάει (μεταξύ άλλων) είναι ο ανάπηρος dialer. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

7 minutes ago, montoya_42 said:

Είμαστε κι εμείς οι εγκλωβισμένοι που δεν μπορούμε να φύγουμε......😁 

Πάντως κι εγώ έγραψα πως δεν έχω τα παραπάνω προβλήματα. Αυτό που με χαλάει (μεταξύ άλλων) είναι ο ανάπηρος dialer. 

Βαλε και την ανάπηρη εφαρμογή των email που δεν σου επιτρέπει να ορίσεις σε ολα τα email αν θες να λαμβάνεις άμεσα τα email σου

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, montoya_42 said:

Θα διαβάσω ξανά το εγχειρίδιο χρήσης......😂😂😂

Το σενάριο να μη ξέρεις τις ευκολίες χρήσης των 10αδων dialers του Android  υπάρχει;; 😁 

Υπάρχει δηλαδή σε Android κάτι ταχύτερο, από το να πεις: "Hey Siri, call Mitsos"? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Βαλε και την ανάπηρη εφαρμογή των email που δεν σου επιτρέπει να ορίσεις σε ολα τα email αν θες να λαμβάνεις άμεσα τα email σου

Γι αυτό έγραψα μεταξύ άλλων.....😁 

Απλά επειδή μιλούσαμε για dialer σταθηκα σε αυτή την εφαρμογή.

2 ώρες πριν, motoboots said:

Υπάρχει δηλαδή σε Android κάτι ταχύτερο, από το να πεις: "Hey Siri, call Mitsos"? 

Εχεις τις επαφές σου στα greeklis;; ;;;

Αν είναι να καθησω κι εγώ να τις αλλάξω στα απαίσια κατά τα άλλα greeklish επειδή το θέλεις η Apple. Σε λίγα λεπτά θα τα έχω καταφέρει μιας και είναι μόνο 2.000 περίπου.....

Επίσης και στο Android γίνεται αυτό (αν δεν κάνω λάθος). 

 

2 ώρες πριν, motoboots said:

Υπάρχει δηλαδή σε Android κάτι ταχύτερο, από το να πεις: "Hey Siri, call Mitsos"? 

 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, montoya_42 said:

Εχεις τις επαφές σου στα greeklis;; ;;;

Αν είναι να καθησω κι εγώ να τις αλλάξω στα απαίσια κατά τα άλλα greeklish επειδή το θέλεις η Apple.

 

 

Εληνικότατες είναι οι επαφές μου. Διάβασε το manual και μάθε τη χρήση iPhone, προτού κάνεις κριτική και παρατηρήσεις. 

Edited by motoboots
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, montoya_42 said:

Επαγγελματίας είναι αυτός που έχει αυξημένες απαιτήσεις από την συσκευή λόγω δουλειάς. Πχ για τα τηλέφωνα που ανέφερες, εγώ θα κάνω 5 κλήσεις την ημέρα και δεν με ενδιαφέρει πόση ώρα θα με πάρει κι εσύ θα κάνεις 300 κλήσεις σε πελάτες σου και επειδή επικρατεί πανικός θα πρέπει να γίνουν σε dt. 

Δεν αναφέρομαι στα bug που προσωπικά δεν μου πέτυχαν. 

Και που είναι το πρόβλημα για κάποιον που κάνει 300 κλήσεις; 
Στην αρχική οθόνη πατάς Δημ και σου βγάζει όλους τους Δημήτρης Δήμητρα και τα λοιπά 

Πατας επάνω και παίρνεις τηλέφωνο 

Πραγματικά τόση γκρίνια για την εφαρμογή του τηλεφώνου δεν την καταλαβαίνω 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το poptube δεν δουλεύει. Τι άλλο προτείνετε εξίσου καλό;IMG_0384.thumb.png.9cc4a62263ca4e264df36be6435e2059.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tasosathan said:

Δυστυχώς το poptube δεν δουλεύει. Τι άλλο προτείνετε εξίσου καλό;IMG_0384.thumb.png.9cc4a62263ca4e264df36be6435e2059.png

Ακομα και τα σπασμένα εχθές είχαν θέμα με το youtube... Ενω την Πέμπτη έπαιζαν...μηοως να κάνεις λίγη υπομονή; 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, tasosathan said:

Δυστυχώς το poptube δεν δουλεύει. Τι άλλο προτείνετε εξίσου καλό;IMG_0384.thumb.png.9cc4a62263ca4e264df36be6435e2059.png

Κατέβασε τον brave browser και άνοιγε το από εκεί. Παίζει με κλειστή οθόνη, παίζει όταν βλέπεις κάτι άλλο κτλ. και χωρίς διαφημίσεις.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tasos19s said:

Και που είναι το πρόβλημα για κάποιον που κάνει 300 κλήσεις; 
Στην αρχική οθόνη πατάς Δημ και σου βγάζει όλους τους Δημήτρης Δήμητρα και τα λοιπά 

Πατας επάνω και παίρνεις τηλέφωνο 

Πραγματικά τόση γκρίνια για την εφαρμογή του τηλεφώνου δεν την καταλαβαίνω 

Πολύ καλό αυτό με την αρχική . Ευχαριστούμε για το τιπς

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, motoboots said:

Εληνικότατες είναι οι επαφές μου. Διάβασε το manual και μάθε τη χρήση iPhone, προτού κάνεις κριτική και παρατηρήσεις. 

Δεν δουλεύει με τίποτα.  Παίρνει ότι να!ναι. Ίσως επειδή έχω πολλές επαφές. Οπότε  ξεκινάω ξανά το διάβασμα.......😁 

 

4 ώρες πριν, Tasos19s said:

Και που είναι το πρόβλημα για κάποιον που κάνει 300 κλήσεις; 
Στην αρχική οθόνη πατάς Δημ και σου βγάζει όλους τους Δημήτρης Δήμητρα και τα λοιπά 

Πατας επάνω και παίρνεις τηλέφωνο 

Πραγματικά τόση γκρίνια για την εφαρμογή του τηλεφώνου δεν την καταλαβαίνω 

Μόνο αν είμαστε μαζί και σου το δείξω θα καταλάβεις. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, montoya_42 said:

Δεν δουλεύει με τίποτα.  Παίρνει ότι να!ναι. Ίσως επειδή έχω πολλές επαφές. Οπότε  ξεκινάω ξανά το διάβασμα.......😁 

 

Μόνο αν είμαστε μαζί και σου το δείξω θα καταλάβεις. 

Δηλαδή πας να πάρεις εμένα 

Με έχεις μέσα Τασος Πτολεμαιδα 

Πας στις επαφές και με παίρνεις τηλέφωνο 

Ή στις πρόσφατες κλήσεις 

Δεν βλέπω κάτι να δυσκολεύει κανέναν 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Βαλε και την ανάπηρη εφαρμογή των email που δεν σου επιτρέπει να ορίσεις σε ολα τα email αν θες να λαμβάνεις άμεσα τα email σου

Εδώ και 2 χρόνια από το apple mail έχει βγει η ώθηση (real time) σε yahoo και gmail, σε Microsoft exchange υπάρχει κανονικά. Τα εταιρικά (επαγγελματικά) email κατά 99% πλεον είναι office 365 όποτε εκεί υποχρεωτικά έχεις μόνο το outlook και το authenticator.  Στο αναφέρω γιατί γράφεις για επαγγελματική χρήση. 
 

Edited by athens_fans
GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Just now, athens_fans said:

Εδώ και 2 χρόνια από το apple mail έχει βγει η ώθηση (real time) σε yahoo και gmail, σε Microsoft exchange υπάρχει κανονικά. Τα εταιρικά (επαγγελματικά) email κατά 99% πλεον είναι office 365 όποτε εκεί υποχρεωτικά έχεις μόνο το outlook και το authenticator.   

Για άμεσα email στο gmail κατεβάζουμε την εφαρμογή Gmail από το App Store 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, athens_fans said:

Εδώ και 2 χρόνια από το apple mail έχει βγει η ώθηση (real time) σε yahoo και gmail, σε Microsoft exchange υπάρχει κανονικά. Τα εταιρικά (επαγγελματικά) email κατά 99% πλεον είναι office 365 όποτε εκεί υποχρεωτικά έχεις μόνο το outlook και το authenticator.  Στο αναφέρω γιατί γράφεις για επαγγελματική χρήση. 
 

Η Apple δεν έχει "βγάλει" τίποτα. Αυτοί που σας δίνουν "δωρεάν" email για επαγγελματική χρήση τα βγάζουν. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, motoboots said:

Η Apple δεν έχει "βγάλει" τίποτα. Αυτοί που σας δίνουν "δωρεάν" email για επαγγελματική χρήση τα βγάζουν. 

Είναι ότι δεν υποστηρίζεται πλέον ο τρόπος 

Δεν έβγαλε κανένας τίποτα 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, motoboots said:

Η Apple δεν έχει "βγάλει" τίποτα. Αυτοί που σας δίνουν "δωρεάν" email για επαγγελματική χρήση τα βγάζουν. 

Δεν ξέρω αν το έβγαλε η apple ή ο provider αλλά εδώ και δυο χρόνια έχεις επιλογη την μετάκληση και να ορίσεις χρόνο. 
 
Επαγγελματικό - εταιρικό mail σε yahoo ή gmail δεν υπάρχει, μόνο office 365 ή Microsoft exchange (λίγα είναι έτσι πλέον). 
 

Για ιδιωτική χρήση έχεις πολλές επιλογές, spark, spike, yahoo, gmail κ.α.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Tasos19s said:

Για άμεσα email στο gmail κατεβάζουμε την εφαρμογή Gmail από το App Store 

Το Outlook app τα φέρνει πιο γρήγορα, κι όμως 😉 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, paanos said:

Το Outlook app τα φέρνει πιο γρήγορα, κι όμως 😉 

Ότι βολεύει τον καθένα 

λυσεις υπάρχουν 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athens_fans said:

Εδώ και 2 χρόνια από το apple mail έχει βγει η ώθηση (real time) σε yahoo και gmail, σε Microsoft exchange υπάρχει κανονικά. Τα εταιρικά (επαγγελματικά) email κατά 99% πλεον είναι office 365 όποτε εκεί υποχρεωτικά έχεις μόνο το outlook και το authenticator.  Στο αναφέρω γιατί γράφεις για επαγγελματική χρήση. 
 

Zoho emails ειναι με πληρωμή κι ολας... Αλλα ακομα και email απο site info@domain.gr δεν εχει επιλογή για ώθηση στο Apple email... 2 με 3 διαφορετικές εφαρμογές για email...ενω με Samsung email τα είχες όλα σε μια εφαρμογή!! Τεσπα δεν θέλω να κάνω vs αλλα πρέπει ν λεμε τς προβληματικες εφαρμογές.

1 ώρα πριν, motoboots said:

Η Apple δεν έχει "βγάλει" τίποτα. Αυτοί που σας δίνουν "δωρεάν" email για επαγγελματική χρήση τα βγάζουν. 

Πάντα τοσο επιθετικός είσαι;  Zoho λογαριασμός είναι με πληρωμή... Αλλα ακομα και email απο site παλι δεν εχει ώθηση της apple εφαρμογή email...εχω κατεβάσει αναγκαστικά της zoho την εφαρμογή.

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Zoho emails ειναι με πληρωμή κι ολας... Αλλα ακομα και email απο site info@domain.gr δεν εχει επιλογή για ώθηση στο Apple email... 2 με 3 διαφορετικές εφαρμογές για email...ενω με Samsung email τα είχες όλα σε μια εφαρμογή!! Τεσπα δεν θέλω να κάνω vs αλλα πρέπει ν λεμε τς προβληματικες εφαρμογές.

Πάντα τοσο επιθετικός είσαι;  Zoho λογαριασμός είναι με πληρωμή... Αλλα ακομα και email απο site παλι δεν εχει ώθηση της apple εφαρμογή email...εχω κατεβάσει αναγκαστικά της zoho την εφαρμογή.

Το Samsung email ή το zoho δέχεται email office 365?  Μιλήσατε για επαγγελματική  χρήση….

 


 

 

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Tasos19s said:

Είναι ότι δεν υποστηρίζεται πλέον ο τρόπος 

Δεν έβγαλε κανένας τίποτα 

Η Google έχει αφαιρέσει εδώ και χρόνια την δυνατότητα από την εφαρμογή της Apple για το iOS. Υπήρχε παλιότερα, αλλά η Google θέλει να χρησιμοποιούμε τη δική της εφαρμογή.

 

9 ώρες πριν, athens_fans said:

Επαγγελματικό - εταιρικό mail σε yahoo ή gmail δεν υπάρχει, μόνο office 365 ή Microsoft exchange (λίγα είναι έτσι πλέον). 

screenshot_air_43.thumb.jpg.e61e01157da382027d329158ef87405f.jpg

Αυτό έχει και push στο iOS, αλλά πρέπει να πληρώσεις.

https://workspace.google.com/intl/en_ie/lp/gmail/

Edited by motoboots
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, athens_fans said:

Το Samsung email ή το zoho δέχεται email office 365?  Μιλήσατε για επαγγελματική  χρήση….

 


 

 

Με την εφαρμογή Samsung email δεν ειχα πραγματικά πουθενά πρόβλημα...η πληρέστερη εφαρμογή που εχω δοκιμάσει...το zoho δέχεται μόνο τα δικα του που είναι στον server του

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, motoboots said:

Η Google έχει αφαιρέσει εδώ και χρόνια την δυνατότητα από την εφαρμογή της Apple για το iOS. Υπήρχε παλιότερα, αλλά η Google θέλει να χρησιμοποιούμε τη δική της εφαρμογή.

 

screenshot_air_43.thumb.jpg.e61e01157da382027d329158ef87405f.jpg

Αυτό έχει και push στο iOS, αλλά πρέπει να πληρώσεις.

https://workspace.google.com/intl/en_ie/lp/gmail/

Το γνωρίζω ναι 

Εδω και πολλά χρόνια χρησιμοποιώ την εφαρμογή της google 

Κάθε εταιρεία θέλει να χρησιμοποιούμε τα δικά της προϊόντα 

Απο αυτά βγάζει λεφτά 

Συνεπως κάποιες φορές οδηγούμαστε σε τέτοια προβλήματα εμείς οι καταναλωτές 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...