Jump to content

Huawei Mate 20 X


Xzibit
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eδω https://forum.xda-developers.com/mate-20-x/help/double-tap-screen-to-unlock-t3942677 καποιος ανεφερε οτι ειχε....εγω δε βρισκω κατι στις ρυθμισεις,γενικα εχει βαλει σε αλλα κινητα της η HUAWEI τετοια επιλογη ? Αν μη τι αλλο αυτο μου λειπει πολυ !

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !

 

:cool::cool::cool::cool::cool::cool::w00t::w00t::clap::clap::clap::dance::dance::dance:

 

Huawei Mate 30, 30 Pro and 30 X: Specifications, Announcements, Launch, Price and Leaks

 

We’re in the second half of 2019 and it’s time to move towards the launching of next Mate series flagships – Huawei Mate 30, Mate 30 Pro and Mate 30 X. As these two devices are gearing to represent Huawei’s next-gen smartphone technologies.

 

Performance:

 

Huawei Mate 30, 30 Pro and Mate 30 X will be powered by 7nm EUV processed Kirin 990. Huawei Mate 30 to come with 6/8GB RAM 128/256GB Storage and P30 Pro base model with 8GB RAM and 256/512GB storage, there could be a 12GB RAM variant but we’ll have to see this happen.

 

Display:

 

According to the leaks, Huawei Mate 30 Pro will feature 90-degree curved edges on the left and right side of the display with waterfall notch and the size of the display will be bigger than the predecessor Mate 20 Pro. The Mate 30 X is also expected to get a bigger display compared to 7.2-inch display in Mate 20 X.

Battery:

 

Huawei Mate 30 to come with 4200mAh and Mate 30 Pro with 4500mAh and Mate 30 X may come with with a bigger battery compared to these two. It’s reported that this smartphone series will support up to 55W wired charging and 25W Wireless fast charging.

 

Price and launch date:

 

Currently, there’s no information available about the pricing and according to a recent report the launch is expected on September 19 and there will also be a 5G version that may be revealed alongside Mate 30, 30 Pro and 30 X.

https://www.huaweicentral.com/huawei-mate-30-and-mate-30-pro-specifications-price-and-availability/

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Μια υψηλότερη ανάλυση οθόνης να βάλουν και θα μιλάμε για ΤΟ τούμπανο...

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο νεο...η αναλυση δε με πειραζει.....νεφρο μη δωσουμε ομως:p
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Ανάλυση καλοδεχουμενη αλλά όχι deal breaker, άριστο ειναι και τωρα... Η τρύπα ακουστικών να μείνει... Κανα led να μπει αν γίνεται... Και double tap to wake... Κι αν έχει κάνα stylous ενσωματωμένο θα ήταν όμορφη έκπληξη... Μονο κυρτή οθόνη μη μας βάλει....για να δούμε, θα παίξω μπάλα με Μate 30X αλλιώς αναμονή για Note 11 κι ίσως δοκιμή του Note 10 plus αλλά του χρόνου σε λογικές τιμές... Εως τότε μένω στη κτηναρα μας! Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι αληθεια τα specs του 30χ αν επιβεβαιωθουν ειναι σουπερ απλα θεωρω οτι για να αλλαξω το 20χ πρεπει να υπαρχουν τρανταχτες διαφορες και κυριως στην καθημερινοτητα του κινητου πχ κλησεις ή καμερα ειδαλλως δεν υπαρχεο λογος γαι αμεση τουλαχιστον αντικατασταση.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μολις εριξα παραγγελια για τη θηκη που δεχεται και το stylus....για να δουμε,μολις λαβω ενημερωνω....

 

https://www.ebay.com/itm/MOMAX-With-M-Pen-Pencil-Holder-For-Huawei-MATE-20-X-Stand-Smart-Flip-Case-Cover/264160591209?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=563716053308&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Χτυπησα κι ενα glass Nilkin για εφεδρικο...

https://www.ebay.com/itm/NILLKIN-H-Pro-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Huawei-Mate-20-X-10-P9-P10-P20/163412421708?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=462735622987&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

 

Παντως πηγα σημερα στο Πλαισιο να δω το NOTE 10 και ο πωλητης κοιταζε πιο πολυ το ΜΑΤΕ 20Χ μου !!! :lol::lol:

 

s-l1600.jpg

 

s-l1600.jpg

 

s-l1600.jpg

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω τα Apple Airpods 2...τα έχει κανείς σε συνδυασμό με το Mate 20? Κάποιο πρόβλημα ή κάτι που παρατηρείτε?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα... Μου το έκανε και το καλοκαίρι ένα μεσημέρι, αλλά μου το έκανε και σήμερα. Παίρνει τηλέφωνο μόνο του.... Όχι τον τελευταίο αριθμό, έναν οποιοδήποτε αριθμό από τον κατάλογο. Σήμερα το έκανε μπροστά μου. Έβλεπα Facebook, και πήρε τηλέφωνο τον παιδικό σταθμό του παιδιού μου. Το καλοκαίρι πάλι πήρε 3 τηλέφωνα στην σειρά. Θα το πάω για ξεμάτιασμα....

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα... Μου το έκανε και το καλοκαίρι ένα μεσημέρι, αλλά μου το έκανε και σήμερα. Παίρνει τηλέφωνο μόνο του.... Όχι τον τελευταίο αριθμό, έναν οποιοδήποτε αριθμό από τον κατάλογο. Σήμερα το έκανε μπροστά μου. Έβλεπα Facebook, και πήρε τηλέφωνο τον παιδικό σταθμό του παιδιού μου. Το καλοκαίρι πάλι πήρε 3 τηλέφωνα στην σειρά. Θα το πάω για ξεμάτιασμα....

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μήπως τίποτα με το τζαμακι;; έχει τίποτα από κάτω;;

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σιγουρος οτι με το αντροιντ 10 το τηλεφωνο θα κανει...παπαδες.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που πνέει τα λοίσθια τα δίνει όλα η εταιρεία....

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ υποθεσουμε οτι βγαζει το ΜΑΤΕ 30Χ με stock Android....φανταζομαι με sideload βαζουμε services και Google εφαρμογες σωστα? Δε θα με χαλαγε κατι τετοιο αν υπηρχε και μια ομορφη τιμουλα για ενα τετοιο εργαλειο οπως το Χ.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που πνέει τα λοίσθια τα δίνει όλα η εταιρεία....

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι ακριβώς.απλα τώρα θυμήθηκε ο Ντόναλντ τραμπ ντάκ ότι τον κατασκοπεύουν σε συγκριση με το μήλο π.χ ή την γοογλε που είναι υπεράνω υποψίας :lol:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας τον φορτιστή, ορισμένες φορές μου βγάζει το πρώτο σχηματάκι για τη φόρτιση, ενώ τις πιο πολλές φορές το δεύτερο. Που μάλλον είναι και το σωστό. Το πρώτο όμως τί είναι;889e40baaa7f27e6a797a7c29f8f286b.jpg5f3a42cb3d2943e468196bc6cdd10033.jpg

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω στο xda οτι υπαρχουν εταιρειες στο εξωτερικο που υποστηριζουν και wifi calling ατο δικο μας για καποιο φιλο που ρωτησε.

Εδω με cosmote παρ ολο που τους εστειλα μειλ τιποτα και λογικο μαλλον αφου δεν εχει ερθει επισημα

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο και ζητά ανεξάρτητα με το κινητό σου να σου ενεργοποιήσουν volte και wifi calling..κάνε επανεκκίνηση κι δες. Το volte θα παίξει αλλά νομίζω θ παίξει και το calling

 

Στάλθηκε από το 5024D_EEA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...