Jump to content

mirc problem


sonymobby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω προβλημα με το mirc. Ενω μπορω να μπω κανονικοτατα στο undernet δεν μπορω να μπω με τιποτα στο grnet. Γιατι; Εχετε καποια ιδεα; :confused:
Link to comment
Share on other sites

μπας και κοβει το firewall σου την πορτα 6667; δοκιμασε να μπεις στο chaos.irc.gr 7000
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Θα σας δωσω και καποιες εξτρα πληροφοριες: εχω antivirus kaspersky personal pro το οποιο δεν με αφηνει να μπω στο mirc εκτος αν κανω disable το real-time protection. Επισης ειχα καποιο προβλημα οταν πηγα να κανω allow το mirc απο το kaspersky anti-hacker. Τι να κανω; Τωρα εχουν προβλημα ολα τα servers. :cry:
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου χτυπάει το Kaspersky όταν πάω να ανοίξω το mirc. Λέει πως έχει κολλήσει κάποιο backdoor το mirc.ini.

To κοίταξα, δεν βρήκα κάτι ύποπτο, οπότε βγάζω το real-time protection και τελειώνει η ιστορία :p

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχετε τέτοια προβλήματα με antivirus και ξέρετε ότι δεν έχει πρόβλημα το software που χρησιμοποιείτε, μπορείτε απλά να κάνετε exclude το συγκεκριμένο αρχείο/process. Τα περισσότερα antivirus έχουν τέτοια ρύθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχετε τέτοια προβλήματα με antivirus και ξέρετε ότι δεν έχει πρόβλημα το software που χρησιμοποιείτε, μπορείτε απλά να κάνετε exclude το συγκεκριμένο αρχείο/process. Τα περισσότερα antivirus έχουν τέτοια ρύθμιση.

Κι εγώ με το Kaspersky έχω το ίδιο πρόβλημα. mcde το mirc είναι το μόνο πρόγραμμα που ακόμα κι αν το κάνεις Allow ΔΕΝ το πιάνει αυτό το Kaspersky. Στο μπλοκάρει ξανά. Η μόνη λύση είναι η προσωρινή απενεργοποίηση του Antivirus και μετά μόλις ανοίξει το πρόγραμμα το ξαναενεργοποιείς. Δεν ξέρω τι φταίει για αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έγραψα αφορούσε το antivirus το οποίο και πρέπει να ρυθμιστεί ώστε να κάνει exclude από το scan το συγκεκριμένο process ίσως και το αρχείο/α του προγράμματος που έχει πρόβλημα. Το αντιμετώπισα πρόσφατα όταν έβαλα το Symantec Antivirus Corporate 10, το οποίο έκανε quarantine το remote administrator server :wacko: Χρειάστηκαν κάποιες ρυθμίσεις, αλλά τώρα δεν το ελέγχει και το αφήνει να δουλέψει σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προβλημα με τους αλλους servers λυθηκε τωρα με το grnet μου λεει:

 

Connect retry #1 eu.irc.gr (6667) - -cyprus.irc.gr- *** Looking up your hostname... - -cyprus.irc.gr- *** Found your hostname, cached - Closing Link: 0.0.0.0 (You match the patern of a known trojan. If you require help please email help@irc.gr)

 

Τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Μπας και έχεις όντως trojan; Σβήσε το mIRC σου (και το φάκελο στο Program Files) και κάνε εξαρχής εγκατάσταση. Μετά γράψε /server cyprus.irc.gr και δες αν μπαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι τοτε μπαινει σε ολα τα αλλα; ΟΚ να το δεχτω οτι εχω προβλημα, μπορω να ρωτησω στα ελληνικα στο email που μου δινουν; Θα μου απαντησουν; Θα βρουν τη λυση; Με αλλα λογια, ειναι αξιοπιστο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προβλημα με τους αλλους servers λυθηκε τωρα με το grnet μου λεει:

 

Connect retry #1 eu.irc.gr (6667) - -cyprus.irc.gr- *** Looking up your hostname... - -cyprus.irc.gr- *** Found your hostname, cached - Closing Link: 0.0.0.0 (You match the patern of a known trojan. If you require help please email help@irc.gr)

 

Τι λετε;

 

Γιατι τοτε μπαινει σε ολα τα αλλα; ΟΚ να το δεχτω οτι εχω προβλημα, μπορω να ρωτησω στα ελληνικα στο email που μου δινουν; Θα μου απαντησουν; Θα βρουν τη λυση; Με αλλα λογια, ειναι αξιοπιστο;

 

Πάνε στο help.irc.gr καλύτερα, δημιουργήθηκε για αυτόν ακριβώς το σκοπό και ίσως είναι καλύτερο από το να στείλεις email. Όσο για την αξιοπιστία σαφώς και θα σου πουν τι φταίει.

Πάντως, δοκίμασε να αλλάξεις ident, username ή/και nick και πιθανότατα θα σε αφήσει να μπεις.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Ξεχαστε το mirc. Βαρεθηκα. Κλεινω τα παντα (antivirus και firewall) και δεν μπαινει ουτε και το ircnet :mad:. Οι mods αν θελουν μπορουν να κλειδωσουν το thread οταν καποιος μου πει αν υπαρχει καποιο αλλο program που να μπαινει στους ιδιους server. Υπαρχει;
Link to comment
Share on other sites

Ξεχαστε το mirc. Βαρεθηκα. Κλεινω τα παντα (antivirus και firewall) και δεν μπαινει ουτε και το ircnet :mad:. Οι mods αν θελουν μπορουν να κλειδωσουν το thread οταν καποιος μου πει αν υπαρχει καποιο αλλο program που να μπαινει στους ιδιους server. Υπαρχει;

Φίλε πράγματι τώρα που το λες ούτε σε μένα μπαίνει καθόλου... Δεν ξέρω τι συμβαίνει. Μου βγάζει συνεχώς:

[00:18] * Connecting to srv.irc.gr (7000)

-

[00:18] * Unable to connect to server (Socket is not connected)

-

[00:18] * Connect retry #1 194.219.155.226 (7000)

-

[00:18] * Unable to connect to server (Connection refused)

-

[00:18] * Connect retry #2 eu.irc.gr (7000)

-

[00:18] * Unable to connect to server (Socket is not connected)

-

[00:18] * Connect retry #3 193.92.63.6 (7000)

-

[00:18] * Unable to connect to server (Socket is not connected)

 

Εδώ και κάτι μέρες... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο firewall/antivirus το Kaspersky!:X :rolleyes: :ooch: :!:

Μα σου λέμε και αν τα βγάλουμε τελείως πάλι το ίδιο πρόβλημα υπάρχει... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...