Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και είμαι παντελος κατά σε κάτι τέτοιο θα έλεγα να δώσεις λίγο παραπάνω να πάρεις black shark 2
Link to comment
Share on other sites

Να κανουμε μια λιστα με τα καλυτερα κινητα δηλαδη για τα λεφτα που ζηταμε να τα εχουν ολα. πχ γρηγορο επεξεργαστη. καλη φωτογραφια.ειδικα το βραδυ. γρηγορη φορτιση. μεγεθος οθονης απο 5.8 εως 6.2 ,να διαθετει nfc .δεν πειραζει και να μην εχει υπερυθρες . να εχει θυρα για ακουστικο. να μην εχει οθονη αμολεντ.

και να διαθετει μπαταρια απο 3300 και πανω . θελω κινητα απο τις ακολουθες μαρκες. οπως huawei honor. lg motorola νοκια.ζτε lenovo htc.επισης samsung και xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντησεις σας φιλοι!

Τελικά πήρα το LG V30 στα 286 ευρώ. Εφόσον είχε ως διαθέσιμο ποσό τα 300 και επειδή η γυναίκα μου ήθελε να της το δείξει όσο καλύτερα μπορεί πήγα στο v30.

Θα έχει και ένα ενδιαφέρον η σύγκριση σε διάφορους τομείς με το P20 Pro που έχω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δεν ξέρω τι απαιτήσεις έχεις όταν λες καλή κάμερα το βράδυ αλλά μια καλή επιλογή είναι το honor 8x. Γενικά δεν υπάρχουν πολλές συσκευές με τα χαρακτηριστικά που ζητάς.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα, ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 3 μετα την απωλεια του V30...με ενδιαφερει ΜΟΝΟ οι επιδοσεις των καμερων. Ποιο εχει τη καλυτερη all around point and shoot, με ενδιαφερει και το Video επισης. Ευχαριστω για το χρονο σας...
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφικά σε βασικό φακό πρέπει να έχουν όλα ιδια απόδοση.

Στο βιντεο, ο imx 582 εναντι του 586 δεν μπορεί να τραβήξει 60 fps σε 4k.

 

Γενικά για βίντεο δεν θα συνιστούσα κανένα από αυτά. Οταν ειχα το Mi9 έκανε πολλές θολούρες το EIS (δεν έχει ois).

 

Τι απώλεια λες; Έχασες/κλεψαν το v30;

Link to comment
Share on other sites

οπως σε αναφερα πιο πανω . καθημερινη χρηση ιντερνετ facebook kai instagram. δεν παιζω παιχνιδια. το honor8 x. κανει καμια 200 ευρω. το honor 10 μου αρεσει πολυ. και αυτο σκεφτομαι. ομως πιο αλλο ειναι ισοδυναμο με αυτο στην ιδια τιμη? το honor 8χ εχει πολυ μεγαλη οθονη. εγω θελω 5.8 μεχρι 6.2 ιντσες. ποια αλλα ειναι στη συγκεκριμενη τμη. και αξιζουν για τα λεφτα που θα δωσω./.?

ξεχασα την ραμ. 4 ραμ και επιπλεον να τραβαει βιντεο 2160p@30fps! λιγα κινητα τραβανε βιντεο 2160 στα 210 ΕΥΡΩ.το εχω ψαξει πολυ καλα . το honor 10 δεν εχει αντιπαλο . σιγουρα θα υπαρχουν καποια κινητα του 2019 αλλα θα ειναι ακριβοτερα.

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οπως σε αναφερα πιο πανω . καθημερινη χρηση ιντερνετ facebook kai instagram. δεν παιζω παιχνιδια. το honor8 x. κανει καμια 200 ευρω. το honor 10 μου αρεσει πολυ. και αυτο σκεφτομαι. ομως πιο αλλο ειναι ισοδυναμο με αυτο στην ιδια τιμη? το honor 8χ εχει πολυ μεγαλη οθονη. εγω θελω 5.8 μεχρι 6.2 ιντσες. ποια αλλα ειναι στη συγκεκριμενη τμη. και αξιζουν για τα λεφτα που θα δωσω./.?

 

το νοκια 8.1 ειναι πολυ ωραιο αλλα ξεφευγει στη τιμη κριμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οπως σε αναφερα πιο πανω . καθημερινη χρηση ιντερνετ facebook kai instagram. δεν παιζω παιχνιδια. το honor8 x. κανει καμια 200 ευρω. το honor 10 μου αρεσει πολυ. και αυτο σκεφτομαι. ομως πιο αλλο ειναι ισοδυναμο με αυτο στην ιδια τιμη? το honor 8χ εχει πολυ μεγαλη οθονη. εγω θελω 5.8 μεχρι 6.2 ιντσες. ποια αλλα ειναι στη συγκεκριμενη τμη. και αξιζουν για τα λεφτα που θα δωσω./.?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το νοκια 8.1 ειναι πολυ ωραιο αλλα ξεφευγει στη τιμη κριμα.

και το huawei 20 mate lite .ειναι πολυ καλο.

Edited by lakis29
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Βλέπω πολλά διαδικτυακά μαγαζιά άρχισαν να φέρνουν η αναμένουν το συγκεκριμένο κινητό γύρω στα 260 ευρώ. Θα είναι η global version? Θα ήταν μια value for money αγορά σε αυτή την τιμή?

Υπάρχει κάτι άλλο αντίστοιχο που προτείνετε σε αυτά τα χρήματα?

Link to comment
Share on other sites

halkman ναι οκ φαινεται καλο το εχω δει.απλα δεν θελω αμολεντ. και γενικα δεν πολυ μου αρεσει το λειτουργικο της xiaomi.μαλλον huawei θα παρω. σιγουρα με τα 210 ευρω θα βρω και αλλα εξισου καλα τηλεφωνα.και το htc u12 plus αξιζει αλλα κοστιζει παρα πολλα λεφτα.εχω κανει πολλες συγκρισεις .κλεινω προς το honor 10.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

halkman ναι οκ φαινεται καλο το εχω δει.απλα δεν θελω αμολεντ. και γενικα δεν πολυ μου αρεσει το λειτουργικο της xiaomi.μαλλον huawei θα παρω. σιγουρα με τα 210 ευρω θα βρω και αλλα εξισου καλα τηλεφωνα.και το htc u12 plus αξιζει αλλα κοστιζει παρα πολλα λεφτα.εχω κανει πολλες συγκρισεις .κλεινω προς το honor 10.

.

το lg v30 τα εχει ολα. αλλα δεν γνωριζω απο το λειτουργικο της lg .

Link to comment
Share on other sites

στην ιδια τιμη υπαρχουν "΄" Asus Zenfone Max Pro (M1) υστερει στη καμερα.ξεφευγει λιγο στη τιμη.

LG Q Stylus δεν μου αρεσει ο επεξεργαστης που εχει.

Samsung Galaxy A50 κοντα στη τιμη που θελω. αλλα μεγαλυτερη οθονη εχει και ειναι αμολεντ. παντος σε αυτα τα χρηματα δεν υπαρχουν παρα πολλα τηλεφωνα με τα συγκεκριμενα χαρακτηριστικα που θελω. τωρα το παρατηρησα.

 

Samsung Galaxy M20 πολυ καλο φαινεται. αλλα δεν πρεπει να εχει καλη καμερα.

Link to comment
Share on other sites

halkman ναι οκ φαινεται καλο το εχω δει.απλα δεν θελω αμολεντ. και γενικα δεν πολυ μου αρεσει το λειτουργικο της xiaomi.μαλλον huawei θα παρω. σιγουρα με τα 210 ευρω θα βρω και αλλα εξισου καλα τηλεφωνα.και το htc u12 plus αξιζει αλλα κοστιζει παρα πολλα λεφτα.εχω κανει πολλες συγκρισεις .κλεινω προς το honor 10.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

.

το lg v30 τα εχει ολα. αλλα δεν γνωριζω απο το λειτουργικο της lg .

 

Δεν έχει xiaomi ui το Α3 .Είναι στοκ android

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω κατι μου χαλαει. τα θεωρω πολυ εντονα η πολυ φωτεινα χρωματα ισως να κανω και λαθος. δεν λεω. δηλαδη αν βαζαμε και την αμολεντ οθονη ποια αλλα κινητα αξιζαν σε αυτη την τιμη ?
Link to comment
Share on other sites

Ποιο να παρω απο τα δυο κυριως για την καμερα σε ημερησιες και νυχτερινες ληψεις;
Πολύ καλύτερη η κάμερα του xiaomi

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Mix 2s που το ειχα θέριζε. Και από οσο λενε το Mi8 το φέραν σε επίπεδο Mix 2s. Αλλα ουτως ή αλλος ούτε καν που πλησίαζει το 8x. Σκέψου οτι το Mi8 με gcam τρώει το μεταγενέστερο και ακριβότερο Mi9.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει συσκευη που να υποστηριζει esim + κανονικη sim εκτος απο iphone; Παντα για αγορα απο Ελλαδα.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τπτ iPhones και pixels

 

Ο ασφαλεστερος τροπος αγορας για pixel (για εγγυηση κτλ.) ποιος ειναι; Απο amazon ας πουμε; κατι αλλο;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

 

 

Βλέπω πολλά διαδικτυακά μαγαζιά άρχισαν να φέρνουν η αναμένουν το συγκεκριμένο κινητό γύρω στα 260 ευρώ. Θα είναι η global version? Θα ήταν μια value for money αγορά σε αυτή την τιμή?

 

Υπάρχει κάτι άλλο αντίστοιχο που προτείνετε σε αυτά τα χρήματα?

Όχι δεν είναι vfm ακόμα. Περίμενε λίγο καιρό αν και με mtk επεξεργαστή γενικά είναι ένα ρίσκο
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...