Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθώς δεν είναι ακόμα διαθέσιμο το μπλε στην Cosmote,έχω την επιλογή να δώσω 240€ και να πάρω το Mate 20 lite(με δώρο το y5 18' το οποίο θα δώσω).Σε σχέση με το Honor,αξίζει να δώσω τα διπλά για αυτό; Καλά Χριστούγεννα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρόνια πολλά.αν σε ενδιαφέρει τόσο πολύ η εμφανιση,υπάρχει ένα κινητό με ελαφρός χειρότερα χαρακτηριστικα από αυτά που αναφέρονται αλλά και την μισή τιμή.το πήρα από γερμανο αλλά το έχει και η κοσμοτε.πηρα το Alcatel 5.μια πολύ καλή όμορφη και ποιοτική συσκευή στα 139€.δεν το πήρα με σκοπό να με ρωτάει ο κόσμος τι τηλέφωνο είναι αυτό.συμβαινει ομως να το κάνουν συνέχεια.οτι και αν πάρεις να το εθχαριστηθεις.για να προλάβω τα σχόλια.σιγουρα τα άλλα κινητα είναι πολύ ανώτερα,αλλά και με το συγκεκριμένο δεν θα αντιμετωπισει κάποιος κάποιο πρόβλημα.και αν βάλεις στην εξίσωση και την τιμή είναι πιστεύω μια καλή αγορά..

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρόνια πολλά.αν σε ενδιαφέρει τόσο πολύ η εμφανιση,υπάρχει ένα κινητό με ελαφρός χειρότερα χαρακτηριστικα από αυτά που αναφέρονται αλλά και την μισή τιμή.το πήρα από γερμανο αλλά το έχει και η κοσμοτε.πηρα το Alcatel 5.μια πολύ καλή όμορφη και ποιοτική συσκευή στα 139€.δεν το πήρα με σκοπό να με ρωτάει ο κόσμος τι τηλέφωνο είναι αυτό.συμβαινει ομως να το κάνουν συνέχεια.οτι και αν πάρεις να το εθχαριστηθεις.για να προλάβω τα σχόλια.σιγουρα τα άλλα κινητα είναι πολύ ανώτερα,αλλά και με το συγκεκριμένο δεν θα αντιμετωπισει κάποιος κάποιο πρόβλημα.και αν βάλεις στην εξίσωση και την τιμή είναι πιστεύω μια καλή αγορά..

 

Χρόνια πολλά.Μπήκα το είδα και δεν είναι διαθέσιμο αλλά με σταμάτησαν κάποια πράγματα.Το ότι έχει επεξεργαστή mediatek είναι deal breaker για μενα ώστε να μην το πάρω καθώς είχα μια και μοναδική άσχημη εμπειρία με Alcatel πάλι (pop 4 6").ευχαριστώ για την πρόταση πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Έχουμε και λέμε:


  • ποσό : έως 400 ευρώ

  • με επίσημη εγγύηση κατασκευαστή

  • με 800αρα μπάντα

  • όσο το δυνατόν καλύτερη κάμερα

  • Χρήση : κυρίως browsing , email, social media

  • ευπρόσδεκτα αν υπάρχουν : 3.5mm jack , fm radio

  • τωρινή συσκευή : Sony Z2

 

Αρχικά είχα καταλήξει στο Xiaomi mi8 , αλλά η μη εγγύηση αντιπροσωπείας με φοβίζει.

Το Mate 10 Pro τελευταία έχει ανέβει αρκετά πάνω από τα 400, οπότε απορρίπτεται και αυτό.

 

Αυτή την στιγμή κοιτάζω το LG G7 ThinQ.

Πως στέκεται η κάμερά του έναντι του ανταγωνισμού σε αυτό το επίπεδο χρημάτων (π.χ. Huawei P20) και των παραπάνω συσκευών;

 

Κάποια άλλη πρόταση;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά δεν έχει κάτι πραγματικά καλό. Το LG ποιο κοιτάς είναι η καλητερη λύση αλλα έχει και τα γνωστά της lg (δλδ να σκέφτεσαι ανά τόσο μην αου βγάλει θέμα όπως όλα τα lg)

Ιδανική επιλογή είναι p20 pro στα 550 ευρώ αν ανέβεις λίγο

Link to comment
Share on other sites

To LG G7 έχει κατώτερη κάμερα από τα προαναφερθέν κινητά.. Επίσης έχω διαβάσει οτι μετα απο ενα update πολλά G7 έπαθαν bootloop!

 

Θέμα είχαν όσα κινητά είχαν sim cosmote αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα είχαν όσα κινητά είχαν sim cosmote αν θυμάμαι καλά.
Ακριβός ήταν ομος θέμα baseband και απλα φανικε στα sim της cosmote καθος στην αρχή είχε θέμα με συγκεκριμένες bands

Κοινός φιμισμενα bootloop της lg λόγο κακής ποιότητας εκτύπωσηε της pcb. Από το Optimus g μέχρι το g7 και λογικά και τα επόμενα έχουν βγάλει αυτά τα θέματα κάποια κινιτα ποιο έντονα (κυριος αυτά που είναι ποιο ζεστά,) κάποια λιγότερο αλλά έβγαλαν όλα

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιδια δουλευω ενα g6 σαν δευτερο κανενα θεμα με bootloop. Ισως ειμαι τυχερος. Θεωρω πάντως τη καμερα των lg ανωτερη απο s8 και απο p20 (το απλο).

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αλλάξω το ZTE axon 7 και να πάω σε καλύτερη κάμερα και αυτονομία μιας και στα άλλα νομίζω ότι είναι πάρα πολύ καλο έως αριστο. Βρίσκω το xz1 και θα ήθελα να ρωτήσω έχει καλύτερη κάμερα; Στα χαρτία το ZTE έχει όλο το hardware αλλά νομίζω δεν αποδίδει όπως θα έπρεπε.
Link to comment
Share on other sites

Δες και το u11. Ανταγωνίζεται πολύ ακριβότερα κινητά σε κάμερα. Βέβαια δεν έχει ούτε jack (έχει ανταπτορα βέβαια) ούτε radio.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αλλάξω το ZTE axon 7 και να πάω σε καλύτερη κάμερα και αυτονομία μιας και στα άλλα νομίζω ότι είναι πάρα πολύ καλο έως αριστο. Βρίσκω το xz1 και θα ήθελα να ρωτήσω έχει καλύτερη κάμερα; Στα χαρτία το ZTE έχει όλο το hardware αλλά νομίζω δεν αποδίδει όπως θα έπρεπε.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά κ από εμένα ... είμαι σε αναζήτηση tablet για δώρο στο 7α χρόνο βαφτιστηρι για απλή χρήση βλέπει παιδικά κ κάνα pacman επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με tablet μπορεί κάποιος να βοηθήσει ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά κ από εμένα ... είμαι σε αναζήτηση tablet για δώρο στο 7α χρόνο βαφτιστηρι για απλή χρήση βλέπει παιδικά κ κάνα pacman

αλλά να μην σέρνεται κιόλας ...επειδήή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με tablet μπορεί κάποιος να βοηθήσει ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά κ από εμένα ... είμαι σε αναζήτηση tablet για δώρο στο 7α χρόνο βαφτιστηρι για απλή χρήση βλέπει παιδικά κ κάνα pacman

αλλά να μην σέρνεται κιόλας ...επειδήή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με tablet μπορεί κάποιος να βοηθήσει ?

 

Ευχαριστώ

 

https://www.skroutz.gr/s/12728289/Lenovo-Tab-4-TB-8504F-8-2GB-16GB.html#specs

Αυτό μου φαίνεται πολύ εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλά!

Το Huawei MediaPad Τ3 νομίζω είναι αρκετά VFM στα ~120 γενικά ως συσκευή και με αρκετά καλές κριτικές.

Εναλλακτικά και το Lenovo Tab 10 στα ~100 νομίζω είναι μια χαρά.

Βασικά για τη δουλειά που το θες για πιτσιρίκι δηλαδή να βλέπει παιδικά, μάλλον μπορείς να κανεις τη δουλειά σου και με λιγότερα χρήματα, αλλα τα 2 που προανέφερα είναι γενικά ανεξάρτητα από τη χρήση καλές επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους παιδια!!! Χρονια πολλα και καλες γιορτες να εχουμε!!!! θελω τα φωτα σας... εχω το Samsung S6 Edge 32gb και ειμαι σε φαση ανευρεσης κινητου μιας και μετα απο 5 χρονια σχεδον η μπαταρια του παραδιδετε(το μονο προβλημα ) .. μετα απο 1 μηνα ψαξιματος.. κατεληξα αναμεσα σε 2 !!! Huawei p20 pro ή one plus 6t??? η ζυγαρια γερνει προς το 6τ ....απλα θελω την βοηθεια σας οσοι το εχετε παραλαβει να μου πειτε λεπτομερειες για την καμερα του!!!! σας ευχαριστω!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους... χρονια πολλα!!! Οπως αναφερω και στο τιτλο εφτασε η ωρα να αποφασισω να αλλαξω το s6 edge που μετα απο 5 χρονια σχεδον η μπαταρια παραδιδετε συχνα... κατελειξα λοιπον σε αυτα τα 2 κινητα... One plus 6t και Huawei p20 pro πανω κατω ιδιες τιμες ιδια χαρακτηριστικα.... πειτε μου και εσεις την δικη σας γνωμη μηπωςκαι κατασταλαξω.. φυσικα καξ αν εχετε να μου προτεινετε και κατι αλλο πολυ ευχαριστως να το κοιταξω
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά δεν έχει κάτι πραγματικά καλό. Το LG ποιο κοιτάς είναι η καλητερη λύση αλλα έχει και τα γνωστά της lg (δλδ να σκέφτεσαι ανά τόσο μην αου βγάλει θέμα όπως όλα τα lg)

Ιδανική επιλογή είναι p20 pro στα 550 ευρώ αν ανέβεις λίγο

 

To P20 Pro θα ήταν όντως η πρώτη μου επιλογή, αλλά δυστυχώς ξεφεύγουμε αρκετά από το budget.

 

 

Δες και το u11. Ανταγωνίζεται πολύ ακριβότερα κινητά σε κάμερα. Βέβαια δεν έχει ούτε jack (έχει ανταπτορα βέβαια) ούτε radio.

 

Δεν το είχα καν κατά νου για να είμαι ειλικρινής, θα το μελετήσω σαν περίπτωση.

 

 

Αν εισαι Αθηνα στο Πλαισιο Στουρναρη παιζει να υπαρχει Mate 10 Pro στα 400€.

 

Σ' ευχαριστώ για την πληροφορία, θα το ελέγξω αύριο κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα αγοράσω το Xiaomi mi 8 και θα ήθελα να μάθω από που είναι οικονομικότερα να το αγοράσω. Από τις μεγάλες αλυσίδες προφανώς και όχι. Έχω αγοράσει από Κίνα 3 φορές (Minideal) και δεν είχα κανένα πρόβλημα, αλλά έχει πολύ καιρό.

 

Αγοράζοντας από μικροκαταστήματα που βρίσκω στο skroutz θα έχω κανονικά εγγύηση στην Ελλάδα ή στην περίπτωση που την χρειαστώ θα μπλέξω με Κίνες κτλ;

 

Αν πάρω από Κίνα έχω θέματα με τελωνείο; Πριν 2-3 χρόνια που αγόρασα από Κίνα δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Από που θα μου προτείνατε να αγοράσω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω να σου προτείνω συγκεκριμένο μαγαζί, καθως έχω και εγώ καιρό να αγοράσω αντικείμενο μεγάλης αξίας απέξω... Απ'οσο ξέρω πάντως όλα σχεδόν τα μεγάλα και γνωστά μαγαζιά, προσφέρουν μεθόδους αποστολής που αποφεύγεις τελωνείο ή στη χειρότερη σου επιστρέφουν το ποσό που πληρώνεις στο τελωνείο. Τουλάχιστον αυτό ίσχυε μέχρι πριν λίγο καιρό, καλύτερα να απευθυνθείς στο αντίστοιχο θέμα με τις αποστολές απέξω για περισσότερες λεπτομέρειες. Τώρα όσον αφορά τα σκρουτζομαγαζα η εγγύηση που προσφέρουν πάει ανάλογα με το μαγαζί. Αν αξίζει να αγοράσεις από εκεί αντί για Κίνα, πάει ανάλογα με τη διαφορά στην τιμή. Εγώ πχ ένα Note 6 Pro που κοιτάζω να πάρω στις τιμές που το βρίσκω, αξίζει καλύτερα από Ελλάδα...

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπες kimovil και κοιτα. Εχει κουπονι στα 300 ευρω το ευρωπαικο απο bangood. Με priority λογικα δεν θα περασεις τελωνειο και βγαινει 50 ευρω φθηνοτερα απο Ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

Μπες kimovil και κοιτα. Εχει κουπονι στα 300 ευρω το ευρωπαικο απο bangood. Με priority λογικα δεν θα περασεις τελωνειο και βγαινει 50 ευρω φθηνοτερα απο Ελλαδα

 

Το αγορασα σημερα κι εγω με 310 ευρω :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...