Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στη παρεα! Ειναι για τον θειο μου!! Οποτε απλη χρηση fb youtube!! Θα το παρω απο το skroutz. Κ η διαφορα ειναι 30 ευρο! Αξιζει ή δε θα καταλαβει τπτ; παρακαλω τις γνωμες σας!! Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως δεν θα καταλάβει διαφορά. Παρόλα αυτά για 30 ευρώ θα προτιμούσα το 4/64 αφου και διπλάσιο αποθηκευτικό χώρο έχει αλλά και πιο futureproof ειναι λογω ram.
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε budget, αλλιώς θα κάνεις υποχωρήσεις σε sd και θα πας σε αγορά από Κίνα. Σε Leeco να δεις για 4000 μπαταρία γιατί την τρώνε λόγω λογισμικού.
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω τη μεταβαση σε κατι πιο φθηνο η χρηση που κανω ειναι social media youtube email τηλεφωνα και λιγες φωτογραφιες . Ο κυριως λογος που αλλαζω ειναι οτι το samsung εχει αρχισει και με κουραζει λιγο η οθονη λιγο οτι τρωει κολληματακια πιστευετε θα με ικανοποιησει το χιαομι; Προηγουμενα τηλεφωνα Redmi note 4 , Iphone 6s , Z3 κλπ . Ο κυριως λογος αλλαγης απο το redminote ηταν κατι καμμενα πιξελ που ειχε και η πολυ μετρια καμερα κατα τα αλλα ημουν ικανοποιημενος
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις σε καλύπτει το νοτε 5, φυσικά πας στο 4/64

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Σκοπευω να πάρω το xiaomi note 5 4gb αλλά είδα ο Γερμανός έβαλε προσφορά στα 200 ευρώ το meizu pro 7.Για πείτε καμιά γνώμη ποιο μετράει πιο πολύ.. Ταχύτητα,κάμερα ram management.. Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

Ότι λέει ο τίτλος. Την καλύτερη κάμερα σε αυτά τα χρήματα Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Να έχει και όσο το δυνατόν μεγαλύτερη οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Htc u11 από μένα Νίκο. Σε λεπτομέρια δεν έχει ανταγωνισμό. Χάνει βέβαια σε dynamic range αλλά αν τυχόν έχεις έντονη αντιθεση απλα βάζεις gcam.

 

Δες και εδώ μερικές συσκευές που κάναμε συγκριτικό (u11 vs s9+ vs pixel 2 xl κλπ). Στο τίτλο γραφω συσκευή και αν τυχόν μπήκε gcam.

 

https://flic.kr/s/aHsmcD1CMY

 

Εναλλακτικά δες το mix 2s από infoquest στα 500 ευρώ. Οι ημερήσιες που έχω δει είναι εξαιρετικές, ικανοποιητικές νυχτερινές και μεγάλη οθόνη.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω και εγώ το mix 2s σκέφτομαι.

Το u11 δεν μου αρέσει εμφανισιακά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείται ότι αφορά και μεταχειρισμενες συσκευές...

Link to comment
Share on other sites

Από άποψη κάμερας με μεγάλη οθόνη δεν νομίζω να βρεις κάτι πραγματικά καλύτερο που να αξίζει να πάρεις στα ίδια χρήματα κάτι μεταχειρισμένο. Πιο πολύ λόγους οικονομίας θα πήγαινα σε μτχ.
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και το OnePlus 6 που διαβάζω πολυ καλα σχολια για τις φωτογραφίες του. Επίσης το p20 παίζει κοντα σε τιμή...
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι αλλά είναι λίγο προς το μωβ το αποτέλεσμα του τη μέρα. Επιπλέον σε χαμηλό φωτισμό πιστευω πως υστερεί (ξέρω ότι το χεις σε δεύτερη μοίρα). Κατά τα άλλα ως συσκευή είναι σίγουρα πολύ καλή επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Θα παω τελικά σε mix 2s. Αν καταφέρω τελικά να αποφασίσω αν μου αρεσει περισσότερο σε μαύρο η σε άσπρο!:blink:

Δύσκολη επιλογη πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.ειμαι σε αναζητηση συσκευης και απ οτι βλεπω οι συσκευες που αναφερω ειναι πανω κατω κοντα απο αποψη τιμης πραγμα που με εχει μπερδεψει παρα πολυ και δε ξερω ποια αξιζει τελικα καλυτερα.αυτο που θελω σαν κυριο ειναι καλες καμερες μπροστα και πισω,καλη διαρκεια μπαταριας,δικαρτο και μεγαλο αποθηκευτικο χωρο.κοιταω τα συγκεκριμενα αλλα αν ακουω και αλλες προτασεις αν ξερει καποιος.ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,είμαι κάτοχος p9 lite (3/32) και νομίζω πως έχει έρθει η ώρα να ανανεώσω τον τίμιο "φίλο" μου απο το 2016 :D

 

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. Μαξ 400ευρώ αν μπορούσαμε και λίγο πιο κάτω ακόμα καλύτερα.

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. Εως το πολύ 6"

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; Εγγύηση απο την επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) 800αρα μπάντα απαραίτητη

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? To Dual είναι αδιάφορο. Το NFC είναι καλοδεχούμενο.

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; Δεν θέλω να φλασάρω τη συσκευή μου.

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. Καλός ήχος και οθόνη είναι ευπρόσδεκτα. Ωραίες η Amoled αλλά συμβιβάζομαι και με μία καλή LCD (προτεραιότητα στα καλά χρώματα υπέρ της ανάλυσης).

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. Ταχύτητα,κάμερα,gaming,αυτονομία.

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. P9 Lite (2016) 3/32.

 

Εγώ με μία μικρή αναζήτηση είχα ξεχωρίσει τα G6 και Honor 10. Περιμένω και τις δικές σας προτάσεις,ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)

Αυτός που ρωτά, νοιώθει χαζός για 5 λεπτά.

Αυτός που δεν ρωτά θα είναι χαζός για μια ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόταση σου αδερφέ. Για να πω την αλήθεια τα Νοκια δεν μου αρέσουν σχεδιαστικά οπότε τα αποκλείω :D

Αυτός που ρωτά, νοιώθει χαζός για 5 λεπτά.

Αυτός που δεν ρωτά θα είναι χαζός για μια ζωή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...