Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6111


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω παρει το 6111 απο τον ιουνιο.... ηταν πολυ καλα για αρκετο καιρο....

πριν απο κανα 3μηνο αρχισε να κανει κ σε μενα αυτα τα περιργα που εχουν ακουστει για αποτομη απενεργοποιηση της συσκευης στα καλα καθουμενα....

δεν το παθαινε συχνα ομως οποτε δεν με προβληματισε κ πολυ... το μονο που εκανε απο 1 σημειο κ μετα κ μου εσπασε τα νευρα (κ το εκανε καθε φορα) ηταν οτι καθε φορα που εκλεινα τη συσκευη, οταν πηγαινα να την ξαναενεργοποιησω εκανε τουλαχιστον 5 λεπτα (με το ρολόι) μεχρι να εμφανιστει το πλαισιο οπου πρεπει να τοποθετηθει ο κωδικος της καρτας για να ανοιξει η συσκευη...

 

τελος παντων... παει κ αυτο....

 

 

πριν απο 2 μερες προσπαθησα να κανω αντιγταφη 4-5 μηνυματα απο την καρτα στη μνημη του κινητου.....τοτε κολλησε για 20 λεπτα στην διαδικασια αντιγραφης....οποτε αφου δεν ξεκολλαγε με τιποτα αναγκαστηκα να πατησω το κοκκινο πληκτρο για να σταματησει την αντιγραφη..... οκ κι εκει....μετα εκλεισα το κινητο για το βραδυ... την επομενη μερα ομως οποτε προσπαθουσα να το ανοιξω ανοιγε για 1 λεπτο κ χωρις να του κανω τιποτα ξανα εκλεινε μονο του.... εχω προσπαθησει κ εγω δε ξερω ποσες φορες απο τοτε να το ανοιξω κ συνεχεια παθαινει το ιδιο..... αφηστε που για να φτασει στο σημειο να μου ζητησει τον κωδικο της καρτας κανει κλασσικα 5-6 λεπτα...

μου εχει σπασει τα νευρα....:mad:

 

ξερει κανεις τι μπορει να εχει παθει....?????

μηπως χρειαζεται αναβαθμιση....???? δεν του εχω κανει καμια απο τον ιουνιο που το εχω παρει......

κ ουτε ενα χρονο δεν εχει κλεισει καλα καλα......

το εχω παρει απο το e-shop......

στο site του ελεγε οτι εχει 2 χρονια εγγυηση απο τη nokia.....

εγω τωρα που πρεπει να το παω για να μου το φτιαξουν....????

στο μαγαζι απ'οπου το πηρα η σε κανενα μαγαζι της nokia.....????

κ αν το παω, θα θεωρησουν οτι ειναι μεσα στην εγγυηση (υπενθυμιζω οτι δεν εχει κλεισει χρονο)....????

κ αν μου ζητησουν χρηματα ξερει κανεις ποσο παει περιπου κ αν αξιζει να τα δωσω η να αρχισω να σκεφτομαι για αλλο μοντελο......?????

 

 

συγγνωμη αν σας τρελανα με ολες αυτες τις ερωτησεις αλλα δεν εχω ιδεα τι πρεπει να κανω.......:worry:

 

 

ευχαριστω...........................:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 433
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@_xara_ πήγαινε το για αναβάθμιση σε nokia shop, η οποία με την απόδειξη αγοράς είναι δωρεάν. Να ξέρεις όμως ότι θα χαθούν τα δεδομένα σου από τη μνήμη του τηλεφώνου... :O. Αν δε φτιάξει...δύσκολα τα πράγματα :(
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ευχαριστω πολυ.........!!!!! :)

το πηγα σε ενα nokia shop κ επι τοπου μου εκαναν μια αναβαθμιση κ τωρα ειναι μια χαρα..........!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ.........!!!!! :)

το πηγα σε ενα nokia shop κ επι τοπου μου εκαναν μια αναβαθμιση κ τωρα ειναι μια χαρα..........!!!!!! :D

 

 

xara ποιά είναι η τελευταία έκδοση που εγκαθιστούν τα Nokia shops?

Ευχαριστώ

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα! το έχω πάρει στην κοπέλα μου εδώ και 8 μήνες και έχει πρόβλημα το ακουστικό. έχω την έκδοση 3.58, και έχω αλλάξει σε Nokia Club 2 φορές το ακουστικό και για λίγο είναι καλύτερο (όχι όπως άλλα Nokia) αλλά μετά χαλάει...μήπως πρέπει να πάω για αναβάθμιση λογισμικού ή για αλλαγή πλακέτας στην Nokia? ειναι πρόβλημα του κινητού ή γενικά έχει πολύ χαμηλή ένταση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! το έχω πάρει στην κοπέλα μου εδώ και 8 μήνες και έχει πρόβλημα το ακουστικό. έχω την έκδοση 3.58, και έχω αλλάξει σε Nokia Club 2 φορές το ακουστικό και για λίγο είναι καλύτερο (όχι όπως άλλα Nokia) αλλά μετά χαλάει...μήπως πρέπει να πάω για αναβάθμιση λογισμικού ή για αλλαγή πλακέτας στην Nokia? ειναι πρόβλημα του κινητού ή γενικά έχει πολύ χαμηλή ένταση;

 

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα...ευτυχως που σε λιγο εχω αναβαθμιση γιατι κοντευω να βαλω ολο το τηλ μεσα στο αυτι μου...οσο βολικο ειναι το μικρο του σχημα, οσο και ομορφο στυλακι κι αν εχει, (εγω εχω το ροζ) τελικα και το slide part εχει αρχισει να τρεμοπαιζει...και το ακουστικο...καλα το ξερεις για το ακουστικο...θα το δωσω σε καποιον που δεν πολυσυμπαθω...και θα το καταλαβει!!!!

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά σας και πάλι. Το πήγα σε Nokia Club στο κέντρο, μου αλλαξαν ακουστικό. Το ίδιο χαμηλά ακούγεται. Το πήγα στο κεντρικό Alpha Copy στην Βούλα, μου είπαν σε 3 μέρες ότι είναι έτοιμο, κ είχαν κάνει μόνο αναβάθμιση. Τους το έδωσα πάλι μετά απο 10 λεπτά μου είπαν ότι δεν πάταγε καλά το μπροστινό καπάκι και το φτιάξαν. Μέσα στο χώρο,ακουγόταν, με το που βγήκα έξω, τα ίδια χάλια. Βαρέθηκα και σηκώθηκα κ έφυγα, το κινητό πάει για πούλημα. Έχει κανείς κάτι άλλο να μου προτείνει να κάνω; σε σχέση με άλλα νοκια που έχω (6230i,6101,6131) έχει περίπου το 50% μικρότερη ένταση. Τι μπορώ να κάνω; να ζητήσω αντικατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι. Το πήγα σε Nokia Club στο κέντρο, μου αλλαξαν ακουστικό. Το ίδιο χαμηλά ακούγεται. Το πήγα στο κεντρικό Alpha Copy στην Βούλα, μου είπαν σε 3 μέρες ότι είναι έτοιμο, κ είχαν κάνει μόνο αναβάθμιση. Τους το έδωσα πάλι μετά απο 10 λεπτά μου είπαν ότι δεν πάταγε καλά το μπροστινό καπάκι και το φτιάξαν. Μέσα στο χώρο,ακουγόταν, με το που βγήκα έξω, τα ίδια χάλια. Βαρέθηκα και σηκώθηκα κ έφυγα, το κινητό πάει για πούλημα. Έχει κανείς κάτι άλλο να μου προτείνει να κάνω; σε σχέση με άλλα νοκια που έχω (6230i,6101,6131) έχει περίπου το 50% μικρότερη ένταση. Τι μπορώ να κάνω; να ζητήσω αντικατάσταση;

 

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.Το πρόβλημα είναι γενικό, όλα τα 6111 έχουν χαμηλή ένταση ακουστικού.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, γεια σας και από εμένα.

 

Είμαι και εγώ κάτοχος του εν λόγω κινητού εδώ και μήνες και έχω ένα προβληματάκι που έχει αναφερθεί εδώ μέσα αλλά δεν κατάφερα να το λύσω.

 

Αναφέρομαι στα sms όπου μετά από το γράψιμο 70(?) χαρακτήρων γράφει στο πάνω μέρος ότι στέλνει 2ο μήνυμα!

 

Το ξέρω ότι κάπου είχε αναφερθεί λύση αλλά και πάλι δεν είχα βρει τη ρύθμιση που έπρεπε να αλλάξω. Αν μπορούσε κάποιος να την επαναλάβει κάπως πιο αναλυτικά.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

@peritri

Πηγαινεις στις ρυθμισεις των μηνυματων και αλλαζεις την ρυθμιση υποστηριξη χαρακτηρων σε περιορισμενη (οχι πληρης)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα μια βοηθεια. το κινητο μου ανοιγει αλλα η οθονη δεν δειχνει τιποτα. μηπως μπορει καποιος να μου γραψει ακριβως τι παταω για να ανοιξω το bluetooth, μηπως και περασω τα ονοματα στον υπολογιστη. Επειδη εχω χασει ηδη μια φορα τα τηλεφωνα μου δεν θελω να το ξαναπαθω. ευχαριστω εκ των προτερων.

 

ΥΓ. οποιος μου γραψει τα βηματα να εχει υποψη του οτι δεν θα βλεπω τιποτα στην οθονη!

 

ΥΓ. το εχει παθει και αλλος, και εαν ναι, τι εκανε. εγω το ειχα παει στην νοκια και νου τα σβησανε ολα για να το φτιαξουνε και δεν θελω να το ξαναπαθω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά πατάς μία φορα το αριστερό softkey(ανοίγει το μενού γρήγορης μετάβασης). Μετά πατάς δύο φορές το κάτω πλήκτο του joystick(μενού bluetooth), και αμέσως μετά το κεντρικό πλήκτρο του joystick). Τώρα πατάς άλλη μια φορά το κεντρικό πλήκτρο, μία φορά το πάνω πλήκτρο του joystick και μία φορά το κεντρικό πλήκτρο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

μου εσπασε η οθονη του 6111 μου με αποτελεσμα να μη βλεπω την τυφλα μου. εχω ενα κινητο στο σπιτι μ για να το αντικαταστησω, αλλα το θεμα ειναι οτι πολλα απο τα τηλεφωνα μου ειναι απωθηκευμενα στη συσκευη και επειδη δε βλεπω τπτ δε μπορω να τα αντιγραψω στην καρτα

θα μπορουσε καποιος που εχει νοκια 6111 να μου πει τη διαδικασια (δηλαδη : πατας μεσαιο κουμπι, μετα κατω, μετα πανω, μετα ξανα κατω κτλ) ετσι ωστε να μπορεσω να το κανω;

 

 

επισης κ κατι αλλες γενικες ερωτησεις. σε περιπτωση που θελω να το κρατησω το κινητο ξερετε περιπου ποσο θα στοιχισει η επιδιορθωση; αν αλλαξω συνδεση, μηπως μπορω να ζητησω αντι να μου δωσουν νεο κινητο με το παγιο, να μου φτιαξουν αυτο που εχω ηδη;

πηγα στη vodafone και μου ειπαν οτι η μονη εγγυηση για το κινητο ειναι η αποδειξη αγοας. ωστοσο το κινητο ειναι εταιρικο και ετσι δε μπορω να βρω την αποδειξη. ξερετε αν υπαρχει αλλος τροπος να το φτιαξω μεσα στην εγγυηση;

 

ευχαριστω για τις απαντησεις σας. να πω, οτι το θεμα που με καιει ειναι κυριως το πρωτο, δηλαδη πως να αντιγραψω τις επαφες. τωρα τα υπολοιποα και να μην απαντηθουν, δεν ειναι οτι δε με νοιαζει, αλλα τουλαχιστον οσο το πρωτο

Link to comment
Share on other sites

Αν το τηλέφωνο είναι σε κατάσταση αναμονής, κάνεις τα παρακάτω:

 

1 φορά κεντρικό πλήκτρο(μενού) -> 1 φορά το κατω πλήκτρο του joystick -> 2 φορές κεντρικό πλήκτρο(μενού) -> 1 φορά το 1ο αριστερά πλήκτρο(επιλογή) -> 4 φορές το κατω πλήκτρο του joystick -> 2 φορές κεντρικό πλήκτρο(μενού) -> 1 φορά το κατω πλήκτρο του joystick -> 3 φορές κεντρικό πλήκτρο(μενού) -> αφού περιμένεις αρκετά ώστε να βεβαιωθείς ότι έχει τελειώσει η εγγραφή πατάς άλλη μια φορά το κεντρικό πλήκτο και δοκιμάζεις να δεις αν περάστηκαν οι επαφές στη SIM.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ :D

βέβαια δεν ακολούθησα ακριβώς αυτή τη διαδικασία επειδή σε 2 σημεία είχε λάθη, αλλά σίγουρα χωρίς τη βοήθεια δε θα μπορούσα να το κάνω

Link to comment
Share on other sites

Tin kalimera mou se olous exo mia erotisi sto 6111pos ginete na baleis to elliniko paketo?? meno stin germania kai distixos ta kinita edo den exoun to elliniko paketo (oxi ola)sas eyxaristo kathe boeithia dekti:D

Θα πρέπει να το πας σε ένα Nokia Shop.

Τρόπος υπάρχει αλλά θα πρέπει το κινητό να υποστηρίζεται και από τη on-line υπηρεσία αναβάθμισης της Nokia, πράγμα που δεν ισχύει για το 6111.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Tha to pigena eyxaristos alla edo kseris ksirisoun ta palikaria... protou ligous mines piga kai rotisa gia ena Sonyericson kai mou eipan nai oraia ela se 1/2 ora na to pareis kai ta ksiristika einai 50euro... molis to akousa auto ekana metavoli kai opou figi-figi...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
Φίλοι μου καλημέρα σας και θα θα ήθελα την βοηθειά σας. Η φίλη μου έχει το ΝΟΚΙΑ 6111 και εχθές ξαφνικά και χωρίς να έχει προηγηθεί πέσιμο ή χτύπημα η οθόνη του έδειχνε μόνο λευκό χρώμα ενώ το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά στις κλήσεις απλά δεν βλέπεις τίποτα στην οθόνη. Σε μερικές μέρες θα γίνει η αντικαταστασή του με άλλο λόγω επιδότησης. Το θέμα είναι αν μπορώ να πάρω back up τα τηλέφωνα,τις υπενθυμίσεις και τα μηνύματα (π.χ. μέσω καλωδίου και PC Suite) ή αν μπορώ να τα μεταφέρω σε κάποιο άλλο τηλέφωνο όπως το δικό μου το ΝΟΚΙΑ Ν82; Μήπως μια επισκευή στην οθόνη συμφέρει γιατί θα φτιάξω και το τηλέφωνο; Ξέρουμε πόσο στοιχίζει; Ευχαριστώ εκ τον προτέρον για την πολύτιμη βοηθειά σας.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

μονο αν "ξερεις" το κινητο,στα τυφλά:p,θα πατήσεις τα πλήκτρα για σύνδεση με τον υπολογιστή...
Link to comment
Share on other sites

μονο αν "ξερεις" το κινητο,στα τυφλά:p,θα πατήσεις τα πλήκτρα για σύνδεση με τον υπολογιστή...

 

one_tree_hill δυστυχώς δεν το ξέρω καθόλου το τηλέφωνο και το απόγευμα θα κάνω την σύνδεση με τον υπολογιστή. Αν ξέρεις εσύ ή κάποιος άλλος τι θα πρέπει να πατήσω μόλις συνδέσω το τηλέφωνο θα το εκτιμούσα πολύ. Επίσης κατέβασα και το PCsuite "Nokia_PC_Suite_683_rel_14_1_gre_web.exe", κάνει για το συγκεκριμένο τηλέφωνο; Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλημέρα σας και θα θα ήθελα την βοηθειά σας. Η φίλη μου έχει το ΝΟΚΙΑ 6111 και εχθές ξαφνικά και χωρίς να έχει προηγηθεί πέσιμο ή χτύπημα η οθόνη του έδειχνε μόνο λευκό χρώμα ενώ το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά στις κλήσεις απλά δεν βλέπεις τίποτα στην οθόνη. Σε μερικές μέρες θα γίνει η αντικαταστασή του με άλλο λόγω επιδότησης. Το θέμα είναι αν μπορώ να πάρω back up τα τηλέφωνα,τις υπενθυμίσεις και τα μηνύματα (π.χ. μέσω καλωδίου και PC Suite) ή αν μπορώ να τα μεταφέρω σε κάποιο άλλο τηλέφωνο όπως το δικό μου το ΝΟΚΙΑ Ν82; Μήπως μια επισκευή στην οθόνη συμφέρει γιατί θα φτιάξω και το τηλέφωνο; Ξέρουμε πόσο στοιχίζει; Ευχαριστώ εκ τον προτέρον για την πολύτιμη βοηθειά σας.

 

Το κόστος πάει ανάλογα με το ποιο είναι το πρόβλημα και το αν έχει ακόμα εγγύηση. Αν είναι στη εγγύηση και δεν έχει πάρει υγρά ή δεν έχει επηρεαστεί η πλακέτα από κάποια πτώση, τότε δεν πληρώνεις απολύτως τπτ. Πήγαινέ το στο NCS Βουλιαγμένης να στο φτιάξουν και τόνισε πως ενδιαφέρεσαι για τα δεδομένα (!). Από εκεί και πέρα...αν είναι εκτός εγγύησης (πάνω από 2 χρόνια ημερομηνία αγοράς) τότε μπορείς πάλι να πας εκεί που σου είπα και να τους πεις πως δε θες να σου αλλάξουν την οθόνη ή την ταινία ή δεν ξέρω κι εγώ τί μπορεί να είναι (κόστος 50 ευρώ για αλλαγή οθόνης) αλλά θες να πληρώσεις εργασία τεχνικού 24+φπα να σου βάλουν ένα ανταλλακτικό για λίγο να τραβήξουν τα δεδομένα σου, να στα περάσουν σε ένα άλλο τηλέφωνο αν τους πας και να στη βγάλουν πάλι. Χαογέλασέ τους και λίγο και όλα θα γίνουν :p

 

Γιατί για να δουλεύει το τηλέφωνο κανονικά, τότε δεν είναι θέμα software.

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ:

http://gtsamis.wordpress.com/2008/01/08/nokia-6111-blank-white-screen%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%81%CE%B1/

 

Δες επίσης στην προηγούμενη σελίδα τα posts 411-416, ίσως σε βοηθήσουν για να πάρεις backup τα τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

one_tree_hill, amorphis & zaxus σας ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες που μου δώσατε και την άμεση ανταποκρισή σας, θα προσπαθήσω να κάνω την μεταφορά των δεδομένων μόνος μου γιατί δεν θα ήθελα να μπλέξω πάλι με τη ΝΟΚΙΑ και το service της, ήδη η ατυχία μου είναι τέτοια που μόλις πριν 5 μέρες έπεσε το δικό μου κινητό το Ν82 και έσπασε η οθόνη του και τώρα είναι σε κάποιο ντουλάπι της ΝΟΚΙΑ και περιμένει. Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζεται για το back up που θα πάρω αν μπορώ να το φορτώσω σε άλλο κινητό και ενδεχομένως να είναι σε symbian 9.1-9.2 όπως το δικό μου το ΝΟΚΙΑ Ν82. Ευχαριστώ.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...