Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα καλά με το καινούριο μου 6270, εκτός από την μπαταρία.

Κρατάει max 1,5 ημέρα.

 

Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ?

Μήπως δεν είναι πρόβλημα και πρέπει να μάθω να ζω με αυτό ?

 

Πάντως η κατάσταση είναι απελπιστική.

Αντί τα προβλήματα να λύνονται, αγχώνομαι περισσότερο μήπως μου τελειώσει κάπου η μπαταρία και δεν έχω φορτιστή μαζί μου.

 

Κρίμα για ένα τόσο καλό κινητό.

Έτσι είναι, ανάλογα τη χρήση βέβαια :(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα θα μπορουσε καποιος να μου πει τι μαρκα καρτα μνημης προτεινει σε 1Gb για να μην παρω καμια που ειναι 'αργη' και δεν αξιζει?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά με το καινούριο μου 6270, εκτός από την μπαταρία.

Κρατάει max 1,5 ημέρα.

 

Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα ?

Μήπως δεν είναι πρόβλημα και πρέπει να μάθω να ζω με αυτό ?

 

Πάντως η κατάσταση είναι απελπιστική.

Αντί τα προβλήματα να λύνονται, αγχώνομαι περισσότερο μήπως μου τελειώσει κάπου η μπαταρία και δεν έχω φορτιστή μαζί μου.

 

Κρίμα για ένα τόσο καλό κινητό.

 

 

-----------------------------

gandrian@panafonet.gr

-----------------------------

εγω θα συμφωνησω μαζι σου αρχικα και μενα στην αρχη τοσο κρατουσε, αλλα μετα την αναβαθμιση εχω την εντυπωση οτι μου κραταει παραπανω ,γυρω στις 2,5 μερες,με την ιδια χρηση που το εκανα και πριν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι η αναβαθμιση τοσο οσο το "στρωσιμο" της μπαταριας.
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι η αναβαθμιση τοσο οσο το "στρωσιμο" της μπαταριας.

 

 

Τί προτείνεις για όσο το δυνατόν καλύτερο στρώσιμο της μπαταρίας;

 

Αυτά τα περί 15 ωρών στην αρχή πρέπει να είναι κουραφέξαλα: Αφού μόλις φορτιστεί η μπαταρία, σταματάει να φορτίζει (κρυώνει και ο φορτιστής...)

 

Μήπως εννοείς να αποφορτίζεται εντελώς και μετά να φορτίζεται;

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα τελικά σήμερα να πάω το κινητό για αναβάθμιση σε alpha copy της Καστοριάς. Η κοπέλα που δούλευε εκεί (δε μου γέμισε και πολύ το μάτι, μιας και με ρώτησε αν το 6270 είναι αυτό το χοντρό :cry: ) μου είπε ότι δεν μπορούν να κάνουν αναβάθμιση και ότι πρέπει να το στείλουν στη Θεσσαλονίκη. Κάτι παρόμοιο πρέπει να είχε συμβεί και με κάτι παιδιά στις Σέρρες. Μόνο που οι Σέρρες είναι μεγαλύτερη πόη και είχε και άλλο κατάστημα Nokia, οπότε την έκαναν από εκεί. Εγώ όμως τι να κάνω από τη στιγμή που δεν μπορώ αυτό το χρονικό διάστημα να πάω στη Θεσσαλονίκη ή κάπου αλλού για να κάνω την αναβάθμιση;

Βέβαια το σαββατοκύριακο θα κοιτάξω και στα Γρεβενά μήπως και την κάνουν εκεί, αν και δεν το πιστεύω.

Επίσης, μου είπε ότι η Nokia έχει κάποιο πρόβλημα με το λογισμικό και για αυτό δεν μπορούν να την κάνουν την αναβάθμιση και όταν τη ρώτησα γιατί σε άλλες πόλεις την κάνουν, μου είπε ότι η alpha copy έτσι τους έγραψε σε e-mail που τους έστειλε. Από τον άλλο μήνα, ίσως μπορούν να την κάνουν και αυτοί.

Έχετε να μου προτείνετε κάτι; Το να το δώσω να μου το στείλουν στη Θεσσαλονίκη είναι καλή επιλογή και αν ναι σε πόσο καιρό περίπου θα το παραλάβω;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Τί προτείνεις για όσο το δυνατόν καλύτερο στρώσιμο της μπαταρίας;

 

Αυτά τα περί 15 ωρών στην αρχή πρέπει να είναι κουραφέξαλα: Αφού μόλις φορτιστεί η μπαταρία, σταματάει να φορτίζει (κρυώνει και ο φορτιστής...)

 

Μήπως εννοείς να αποφορτίζεται εντελώς και μετά να φορτίζεται;

genikos an douleyth ligo h mpataria douleyh poli kalitera alla kai merikes apoforthsei to kanoun sigoura kalo.emena me krataei 3 meres me arketh xrisei tora!:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή της αγοράς του 6270 είχα παρατηρήσει ότι το κομμάτι που βρίσκεται η οθόνη δεν ήταν σταθερό. Σε επικοινωνία μου με το service με καθησύχασαν ότι είναι φυσιολογικό. Άραγε τώρα που η αστάθεια χειροτέρεψε, και δεν λειτουργεί σωστά το πολυπλήκτρο θα το βρούν εξίσου φυσιολογικό; Γνωρίζει κάποιος αν σε τέτοια περίπτωση το αντικαθιστούν ή έστω το επισκευάζουν; Ελπίζω να μην μου πούν πως με 3 βδομάδες χρήση παρουσιάζει φυσιολογική φθορά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα... ξερει κανείς που μπορώ να βρω ρυθμίσεις MMS για το 6270 για COSMOTE?? Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Και μια μικρή παρατήρηση που έχω από το τηλέφωνο. Όταν χρησιμοποιώ το ραδιόφωνο πότε πιάνει στερεο και πότε μονοφωνικό και μου σπάει τα νεύρα. Δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν είτε τα ακουστικά δεν είναι καλή κεραία είτε εγώ κάνω κάτι λάθος. Το κινητό το έχω μέσα στην τσέπη του μπουφάν αλλά όλο το καλώδιο είναι εκτός.. όλα τα σχόλια δεκτά...

 

Για ρυθμίσεις COSMOTE μηνυμα MMS (Αγγλικά) στο 1651 και λαμβάνεις δύο μηνύματα τα οποία και αποθηκεύεις. Μόλις λάβεις και το δέυτερο κλείνεις το κινητό και το ανοίγεις και οι ρυθμίσεις έχουν περαστεί. απλά.....

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα τελικά σήμερα να πάω το κινητό για αναβάθμιση σε alpha copy της Καστοριάς. Η κοπέλα που δούλευε εκεί (δε μου γέμισε και πολύ το μάτι, μιας και με ρώτησε αν το 6270 είναι αυτό το χοντρό :cry: ) μου είπε ότι δεν μπορούν να κάνουν αναβάθμιση και ότι πρέπει να το στείλουν στη Θεσσαλονίκη. Κάτι παρόμοιο πρέπει να είχε συμβεί και με κάτι παιδιά στις Σέρρες. Μόνο που οι Σέρρες είναι μεγαλύτερη πόη και είχε και άλλο κατάστημα Nokia, οπότε την έκαναν από εκεί.

 

nai akrivos eixame to idio provlhma alla stis serres den exoume 2 nokia shop alla 1.apla eno arxika elegan kathgorhmatika oti den prokeitai na mporesoun na kanoun anavathmish,ystera apo parapona dika mou kai enos akomh allou paidiou( jimakos an thymamai kala ) arxisan na kanoun kai edo thn anavathmish.vevaia prohghthhke kai ena mail sthn alpha copy ekshgontas olh thn katastash.

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera.Exw to 6270 kai parola pou einai se ola apsogo mexri tora (denmou exei parousiasi kanena provlima) exw ena provlima me ta minimata.anti gia 140kati xaraktires pou itan thimame to ena minima se auto to kinito mou vgazi 76 to minima.iparxi kapoios tropos na alaksi auto ? me kapoia alagi gramatosiras i tpt tetio? opoios gnorizi as mou apantisi please.
H THETIKH ENERGEIA THS ARNHTIKHS SKEPSHS
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera.Exw to 6270 kai parola pou einai se ola apsogo mexri tora (denmou exei parousiasi kanena provlima) exw ena provlima me ta minimata.anti gia 140kati xaraktires pou itan thimame to ena minima se auto to kinito mou vgazi 76 to minima.iparxi kapoios tropos na alaksi auto ? me kapoia alagi gramatosiras i tpt tetio? opoios gnorizi as mou apantisi please.

 

Καλως ηρθες katerina20 :)

Στις ρυθμισεις των μηνυματων βαζεις "υποστηριξη χαρακτηρων" περιορισμενη και οχι πληρης.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα... ξερει κανείς που μπορώ να βρω ρυθμίσεις MMS για το 6270 για COSMOTE?? Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Και μια μικρή παρατήρηση που έχω από το τηλέφωνο. Όταν χρησιμοποιώ το ραδιόφωνο πότε πιάνει στερεο και πότε μονοφωνικό και μου σπάει τα νεύρα. Δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν είτε τα ακουστικά δεν είναι καλή κεραία είτε εγώ κάνω κάτι λάθος. Το κινητό το έχω μέσα στην τσέπη του μπουφάν αλλά όλο το καλώδιο είναι εκτός.. όλα τα σχόλια δεκτά...

 

Για ρυθμίσεις COSMOTE μηνυμα MMS (Αγγλικά) στο 1651 και λαμβάνεις δύο μηνύματα τα οποία και αποθηκεύεις. Μόλις λάβεις και το δέυτερο κλείνεις το κινητό και το ανοίγεις και οι ρυθμίσεις έχουν περαστεί. απλά.....

Φιλαρακι μου, μπορεις να μπεις και στο site της nokia και να στειλεις τις ρυθμισεις στον εαυτο σου.Ειναι gprs & mms μαζι.

Link to comment
Share on other sites

nai akrivos eixame to idio provlhma alla stis serres den exoume 2 nokia shop alla 1.apla eno arxika elegan kathgorhmatika oti den prokeitai na mporesoun na kanoun anavathmish,ystera apo parapona dika mou kai enos akomh allou paidiou( jimakos an thymamai kala ) arxisan na kanoun kai edo thn anavathmish.vevaia prohghthhke kai ena mail sthn alpha copy ekshgontas olh thn katastash.

Με συγχωρείς, δε θυμόμουν καλά για το αν ήταν ένα ή δύο μαγαζιά. Τελικά σας την έκαναν την αναβάθμιση κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα;

Έστειλες κανονικό e-mail ή αυτή τη φόρμα που έχει η σελίδα της alphacopy; Σου απάντησαν; Σε ρωτάω γιατί, έστειλα και εγώ εχτές το βράδυ, αλλά μέχρι και τη στιγμή που γράφω, καμία απάντηση δεν έλαβα. Άντε να δούμε.

Πάντος σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ η συσκευή. Ούτε στο Πλαίσιο, ούτε στη Microland... Μήπως έχει κανείς υπ'όψιν του ΠΟΥ υπάρχει η συσκευή για αγορά επιτέλους (στην Αθήνα); Φαίνεται ότι έχει εξαντληθεί από παντου!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ η συσκευή. Ούτε στο Πλαίσιο, ούτε στη Microland... Μήπως έχει κανείς υπ'όψιν του ΠΟΥ υπάρχει η συσκευή για αγορά επιτέλους (στην Αθήνα); Φαίνεται ότι έχει εξαντληθεί από παντου!

Δοκίμασε μήπως το βρεις στο Mediamarkt(Μαρούσι-Λ.Κηφησίας),μπορεί να έχουν κάποια διαθέσιμα κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera. endiaferomai na agoraso to 6270 k anarotiomoun an oi times pou yparxoun edo sto site einai oi pragmatikes? ennoo an mporo na tis bro se kapoio katastima h aplos einai endeiktikes?

εννοειται οτι οι τιμες που διαβαζεις εδω ειναι αληθινες.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μήπως το βρεις στο Mediamarkt(Μαρούσι-Λ.Κηφησίας),μπορεί να έχουν κάποια διαθέσιμα κομμάτια.

otan sou eipa rostropol se allo thema oti to kinito exei elipsi kai oli psaxoun na to vroun mou eipes oti xeris pola magazia pou exoun etimoparadota pola komatia:wacko: !!!gia pes ta kai sta paidia na pane na to agorasoun!!!:D

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

otan sou eipa rostropol se allo thema oti to kinito exei elipsi kai oli psaxoun na to vroun mou eipes oti xeris pola magazia pou exoun etimoparadota pola komatia:wacko: !!!gia pes ta kai sta paidia na pane na to agorasoun!!!:D

Ετεροχρονισμένη αντίδραση θα έλεγα αλλά πάντα διασκεδαστική, αποπνέουσα αρνητική διάθεση..............με μια δόση εμμονής(δύο κουταλιές του γλυκού)..............και αποκλειστικότητας χωρίς όμως την απαραίτητη υποδομή............τςςςςςςς τςςςςςςς τςςςςςςςςς........σπουρ και θέαμα............

Link to comment
Share on other sites

Ετεροχρονισμένη αντίδραση θα έλεγα αλλά πάντα διασκεδαστική, αποπνέουσα αρνητική διάθεση..............με μια δόση εμμονής(δύο κουταλιές του γλυκού)..............και αποκλειστικότητας χωρίς όμως την απαραίτητη υποδομή............τςςςςςςς τςςςςςςς τςςςςςςςςς........σπουρ και θέαμα............

th apantisi einai ayth twra!!!an katalaves eipa na peis (afou opws les kai alou) xereis pou yparxoun akoma pola apouleita 6270 gia na paei opeios thelei na ta agorasei.malon apo tin diko sou meros yparxei arnhthkh diathesei file mou!

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

th apantisi einai ayth twra!!!an katalaves eipa na peis (afou opws les kai alou) xereis pou yparxoun akoma pola apouleita 6270 gia na paei opeios thelei na ta agorasei.malon apo tin diko sou meros yparxei arnhthkh diathesei file mou!

 

Μπα εγώ έχω πολύ θετική διάθεση αλλά στο μήνυμα σου διέκρινα ειρωνία γιαυτό και απάντησα έτσι,εκτός και αν δεν ισχύει,τότε δικό μου το λάθος.Σε κάθε περίπτωση είναι γεγονός ότι το 6270 έχει έλλειψη από τα γραφόμενα εδώ τα οποία διόλου δεν αμφισβητώ,θα πρότεινα σε όποιον αναζητεί το 6270 να κοιτάξει στο Mediamarkt,την Δευτέρα βρέθηκα εκεί για κάτι άλλο και είδα κατά τύχη στα ράφια τους 5-6 κουτιά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...