Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άλλη μια ερώτηση...αν και την ξαναέκανα!αλλά υπήρξε αναφορά για το αντίθετο!!

Από τη στιγμή που θα πατήσεις το κουμπάκι για να βγάλεις φωτογραφία πόσο αργεί για να βγεί η φωτογραφία(δεν εννοώ πόσο χρόνο θέλει για να φανεί η προεπισκόπηση της φωτογραφίας που έβγαλές)

 

Δήλαδή πόση ώρα κάνει να ενεργοποιηθεί το κλείστρο της φωτογραφικής από την στιγμή που θα πατήσεις το κουμπί της ενεργοποίησης.

Δεν θέλω ακριβές χρόνο...απλά θέλω να μου πείτε αν αργει σε ενοχλήτικό βαθμό(δηλαδή δεν περνάνε και 2-3 sec όπως στις πρώτες φηφιακές μηχανές αλλά ο χρόνος απόκρισής βρίσκεται στα όρια του 7610 ή του 6600)

 

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά!!

Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

άλλη μια ερώτηση...αν και την ξαναέκανα!αλλά υπήρξε αναφορά για το αντίθετο!!

Από τη στιγμή που θα πατήσεις το κουμπάκι για να βγάλεις φωτογραφία πόσο αργεί για να βγεί η φωτογραφία(δεν εννοώ πόσο χρόνο θέλει για να φανεί η προεπισκόπηση της φωτογραφίας που έβγαλές)

 

Δήλαδή πόση ώρα κάνει να ενεργοποιηθεί το κλείστρο της φωτογραφικής από την στιγμή που θα πατήσεις το κουμπί της ενεργοποίησης.

Δεν θέλω ακριβές χρόνο...απλά θέλω να μου πείτε αν αργει σε ενοχλήτικό βαθμό(δηλαδή δεν περνάνε και 2-3 sec όπως στις πρώτες φηφιακές μηχανές αλλά ο χρόνος απόκρισής βρίσκεται στα όρια του 7610 ή του 6600)

 

Ευχαριστώ για άλλη μια φορά!!

Δεν αργει καθολου εχοντας και το κ750ι στο λεω με σιγουρια...η αποθηκευση αργει λιγο μονο

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά xagios!!Πρότιμώ να έχω κινητό που βγάζει την φωτογραφία την στιγμή που θέλω (έστω και λίγο χειρότερη(και αυτο σχετικό είναι))από το να έχω κινητό που βγάζει μια φωτογραφία καλή αλλά άσχετη με το αυτό που θέλω να φωτογραφίσω!!Η διευκρίνηση σου ήταν ουσιαστική για μένα οπότε είμαι και πάλι στην αναμονή μέχρι να φιλοτιμηθεί ο γερμανός να το φέρει και στην Πάτρα....
Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

apisteyto tilefono!meta apo 10 mines pou eixa to 6230i piga sto 6270 kai mporo na po pos emeina afonos me tin othoni tou tin kamera tou kai idika me to 3d ixo pou vgazoun ta stereo ixia tou para poli kali doulia apo ton nokia kai se apisteyti timi!:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Στη σύνδεση/αποσύνδεση του κινητού με/από το usb cable χρειάζεται να χρησιμοποιηθεί η Ασφαλής κατάργηση συσκευών υλικού; Επίσης το ίδιο ισχύει και για την εισαγωγή/εξαγωγή κάρτας μνήμης στο card reader και γενικά σε οποιαδήποτε usb συσκευή;

Τελικά η camera του 6270 είναι τόσο καλή όσο περιγράφεται; Γιατί έχω διαβάσει εδώ μέσα ότι δεν έχει και τόσο καλή απόδοση. Προφανώς είναι η ίδια κάμερα με του 6280 και στο αντίστοιχο thread υπήρξε κάποιος προβληματισμός για την κάμερα.

Θα παρακαλούσα τον οποιοδήποτε κάτοχο να ενημερώσει.

Τελικά υπάρχει κάποια ένδειξη για το πότε θα υπάρχει στα καταστήματα vodafone; (μιας και θα έχω επιδότηση από τις αρχές Φεβρουαρίου)

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Στη σύνδεση/αποσύνδεση του κινητού με/από το usb cable χρειάζεται να χρησιμοποιηθεί η Ασφαλής κατάργηση συσκευών υλικού; Επίσης το ίδιο ισχύει και για την εισαγωγή/εξαγωγή κάρτας μνήμης στο card reader και γενικά σε οποιαδήποτε usb συσκευή;

Τελικά η camera του 6270 είναι τόσο καλή όσο περιγράφεται; Γιατί έχω διαβάσει εδώ μέσα ότι δεν έχει και τόσο καλή απόδοση. Προφανώς είναι η ίδια κάμερα με του 6280 και στο αντίστοιχο thread υπήρξε κάποιος προβληματισμός για την κάμερα.

Θα παρακαλούσα τον οποιοδήποτε κάτοχο να ενημερώσει.

Τελικά υπάρχει κάποια ένδειξη για το πότε θα υπάρχει στα καταστήματα vodafone; (μιας και θα έχω επιδότηση από τις αρχές Φεβρουαρίου)

Η καμερα ειναι ακρως ικανοποιητικη, φωτος υπαρχουν 1-2 σελιδες πριν.

Για την συνδεση-αποσυνδεση δεν ειναι απαρετητο να κανεις τιποτα αλλο εκτος του να βγαλεις το καλωδιο/καρτα. Αρκει να μην γινεται καποια εγγραφη ή μεταφορα εκεινη την ωρα.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα ειναι ακρως ικανοποιητικη, φωτος υπαρχουν 1-2 σελιδες πριν.

Για την συνδεση-αποσυνδεση δεν ειναι απαρετητο να κανεις τιποτα αλλο εκτος του να βγαλεις το καλωδιο/καρτα. Αρκει να μην γινεται καποια εγγραφη ή μεταφορα εκεινη την ωρα.

Αν το καλώδιο το έχω μόνιμα συνδεδεμένο στον υπολογιστή και συνδέω/αποσυνδέω μόνο το τηλέφωνο τι χρειάζεται;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Αν το καλώδιο το έχω μόνιμα συνδεδεμένο στον υπολογιστή και συνδέω/αποσυνδέω μόνο το τηλέφωνο τι χρειάζεται;
μου φαινεται οτι λογικα πρεπει να ειναι το ιδιο ..το τηλεφωνο βλεπει σαν αποθηκευτικο χωρο[καρτα μνημης]
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά , η ρύθμιση για την φωτηνότητα οθόνης που είναι ?

Μήπως δεν υπάρχει τέτοιο πράμα ? Εδώ στο 6600 που έχω έχει ρύθμιση φωτηνότητας ... στο 6270 τι γίνετε ? :(

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά , η ρύθμιση για την φωτηνότητα οθόνης που είναι ?

Μήπως δεν υπάρχει τέτοιο πράμα ? Εδώ στο 6600 που έχω έχει ρύθμιση φωτηνότητας ... στο 6270 τι γίνετε ? :(

 

 

Δεν έχει.Πιο φώτεινή δε γίνεται όμως απ'ότι ήδη είναι.

Link to comment
Share on other sites

Στη σύνδεση/αποσύνδεση του κινητού με/από το usb cable χρειάζεται να χρησιμοποιηθεί η Ασφαλής κατάργηση συσκευών υλικού; Επίσης το ίδιο ισχύει και για την εισαγωγή/εξαγωγή κάρτας μνήμης στο card reader και γενικά σε οποιαδήποτε usb συσκευή;

 

Αυτό το σκέφτηκαν οι της Nokia και το κινητό, μόλις τελειώσεις την μεταφορά αρχείων, σου γράφει στην οθόνη μεταφορά αρχείων -> έξοδος; και αν το επιλέξεις κάνει ασφαλής κατάργηση αυτόματα. Δεν δρειάζεται κάτι παραπάνω.

 

Επίσης όταν πραγματοποιείται καποια μεταφορά αρχείων, το τηλέφωνο στην οθόνη του σε πληροφορεί το πότε τελειώσε. Απλά τέλειο σε αυτό τον τομέα.

 

Αν χρησιμοποιείς card eader, τα πράγματα είναι ακόμα πιο απλά. Βάζεις κτην κάρτα και την βγάζεις χωρίς να κάνεις τίποτα. Δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

geia sas, kai egw exw parei to nokia 6270.

ontos einai polu kala kinito alla ta hxeia tou den exeoun polu entash....

 

 

poios mporei na dwsei kapoia voithia.exw alaksei ton kwdiko asfaleia kai den to thimame to piga se club nokia alla den exei na to kanei anavathmish epidh einai kainourio. yparxei kapoios tropos gia na vrw poion kwdiko exw valei???

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και το πήρα, του έβαλα και την μπαταρία BL-6C η οποία του ταιριάζει γάντι. Με έχει προβληματίσει όμως οτι κατα διαστήματα σβήνει η οθόνη για ενα δευτερόλεπτο και μετά ανάβει πάλι...κάτι σαν resart. Εχει συμβεί και σε άλλους αυτό;:confused:

μετά απο τόσες μέρες η αναμονή BL-6C πως πάει,το καπάκι εφαρμόζει καλα ?

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

μετά απο τόσες μέρες η αναμονή BL-6C πως πάει,το καπάκι εφαρμόζει καλα ?
Με φουλ χρήση μια μέρα. Το καπάκι κλείνει με λίγο ζόρι...;)
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο περιπου ενα μηνα...Τις τελευταιες 2-3 μου παρουσιασε το εξης προβλημα:

Ορίζω ένα συγκεκριμένο ήχο (mp3), αποθηκευμένο στη κάρτα μνήμης ,στα στοίχεια ενός συγκεκριμένου ατομου ως ηχο κλήσης. Αλλα ξερυθμίζεται....

Εχω την υποψία οτι για καποιο λόγο δε βλέπει την κάρτα μνήμης για λίγο...

 

Παιδία καμία ιδέα...Τι μπορεί να φταίει?

 

(Μέχρι τώρα το φορτίζω κλείστο..Προχθές που το φόρτισα πρώτη φορα ανοιχτο για πολύ ώρα όταν τελέιωσε η φόρτιση δεν εβλεπε τη καρτα μνήνης, χρειαστηκε restart και μετα οκ)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο περιπου ενα μηνα...Τις τελευταιες 2-3 μου παρουσιασε το εξης προβλημα:

Ορίζω ένα συγκεκριμένο ήχο (mp3), αποθηκευμένο στη κάρτα μνήμης ,στα στοίχεια ενός συγκεκριμένου ατομου ως ηχο κλήσης. Αλλα ξερυθμίζεται....

 

Αυτό το κάνει και σε μένα. . .

Μια ζωή nokia
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 ημερες συμβιωσης εχω να πω τα εξης καμια επανεκινηση ,αρκετα καλες φωτογραφιες ,παιζουν αρκετα παιχνιδια οταν ειναι περασμενα στην καρτα μνημης ,πολυ καλο ηχο κατα την διαρκεια της κλησης Φανταστικη οθονη .Τι δεν μου αρεσε μικρα γραμματα στο μενου για μια τετοια οθονη, το μεγεθος ειναι λιγο μεγαλο..τελευταιο ..οταν ειναι κλειστο κουνιεται ολο το πανω μερος [προς τα πληκτα κλησης και το πολυπληκτρο.. μερια]
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Με φουλ χρήση μια μέρα. Το καπάκι κλείνει με λίγο ζόρι...;)

τις φορές με την ηπιότερη χρήση πόση αναμόνη,συμβαίνει κάποια φορά με κανα κραδασμό το καπάκι να ξεκλικάρει ?

ευχαριστώ !

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

τις φορές με την ηπιότερη χρήση πόση αναμόνη,συμβαίνει κάποια φορά με κανα κραδασμό το καπάκι να ξεκλικάρει ?

ευχαριστώ !

Με μέτρια χρήση σου βγάζει τις δυο μέρες άνετα πιστεύω. Το καπάκι σε καμία περίπτωση δεν ξεκλικάρει :shifty:
Link to comment
Share on other sites

exw alaksei ton kwdiko asfaleia kai den to thimame to piga se club nokia alla den exei na to kanei anavathmish epidh einai kainourio. yparxei kapoios tropos gia na vrw poion kwdiko exw valei???

 

Δοκίμασες να κάνεις επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων.Φαντάζομαι πως μπορεί να επανέλθει ο default κωδικός.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει το κινητάκι τελικά?

 

Ειναι το καλύτερο series 40 που έχει βγεί. Αξίζει και με το παραπάνω ίδίως για τα χρήματα που κοστίζει.:)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η camera του 6270 είναι τόσο καλή όσο περιγράφεται; Γιατί έχω διαβάσει εδώ μέσα ότι δεν έχει και τόσο καλή απόδοση. Προφανώς είναι η ίδια κάμερα με του 6280 και στο αντίστοιχο thread υπήρξε κάποιος προβληματισμός για την κάμερα.

Θα παρακαλούσα τον οποιοδήποτε κάτοχο να ενημερώσει.

 

Η κάμερα θέλει σταθερό χέρι, αυτό είναι όλο.

 

Κατά τα άλλα, δεν θα απογοητεύσει. Και το φλασάκι καλό είναι και η χλιδή να βλέπεις προεπισκόπηση σε ΟΛΗ την οθόνη, και το progressive 5x zoom... Απλά προσοχή, δεν είναι ψηφιακή, ούτε Ν90...

 

Τελικά υπάρχει κάποια ένδειξη για το πότε θα υπάρχει στα καταστήματα vodafone; (μιας και θα έχω επιδότηση από τις αρχές Φεβρουαρίου)

 

Eννοείς για να το πάρει Live!? Kρίμα να χαραμιστεί τέτοιο κινητάκι...

 

Ειναι το καλύτερο series 40 που έχει βγεί. Αξίζει και με το παραπάνω ίδίως για τα χρήματα που κοστίζει.:)

 

x2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...