Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

prosopseis arage allazei?

Να μία καλή ερώτηση. Μου φαίνεται πολύ δύσκολο πάντως, μιας και έχει πολλά ξεχωριστά κομμάτια.

 

αλήθεια θηκούλα έχει αγοράσει κανείς; Μπορούμε να δούμε και καμια φωτό;

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να πάρω το 6270 ή 6280.Δεν θελω 3g θελω καλο ηχο και καμέρα το βίντεο δεν με πολυ νοιαζει.η καμερα του 6270 εχει διαφορες με αυτη του 6280 (εφε καλύτερη λήψη ...) ;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να πάρω το 6270 ή 6280.Δεν θελω 3g θελω καλο ηχο και καμέρα το βίντεο δεν με πολυ νοιαζει.η καμερα του 6270 εχει διαφορες με αυτη του 6280 (εφε καλύτερη λήψη ...) ;

me ayta pou les apantas mono sou pio thes!:) pane kai pare to 6270 giati ayta pou thes ta exei ola .h kamera einai pano kato idia:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον και ενας απολογισμος εβδομαδας (απο τοτε που το αγορασα) απο εμενα σε οτι αφορα το 6270. Ειναι ενα καλο τηλεφωνο,φαινεται ποιοτικο σε οτι αφορα την κατασκευή ,αλλα εχει καποιες ατελειες οπως το κινουμενο μερος με την οθονη το οποιο ,οταν ειναι κατεβασμενο εξεχει λιγο στη μια μερια,περιπου 2 χιλ.Το οτι το πισω καπακι της μπαταριας αφηνει ενα κενο στο κλεισιμο 1 χιλ δεν ενοχλει.Στο κατω μερος στο σημειο που δεχεται το βισμα των ακουστικων αν πας να περασεις το δαχτυλο σου απο πανω σε γρατζουναει γιατι εξεχουν τα 2 ακριανά μεταλλικα αυτιά,ψιλοσπαστικο απλα.Τριγμους δεν εχω,ουτε κανενα προβλημα με το πληκτρολογιο ειτε των αριθμων ειτε της οθονης.Σε οτι αφορα το λογισμικο και restarts,τιποτα μεχρι τωρα.Η οθονη φοβερη,οι φωτογραφιες καλουτσικες αλλα σε λιγο φωτισμο μετριες και το φλας σχετικα αχρηστο.Ο ηχος φοβερος βεβαιως.Γενικα ειμαι ικανοποιημενος απο το κινητο αλλα λογω επαγγελματικης χρησης (εμπορική επιχειρηση) το χρησιμοποιω αρκετα σαν τηλεφωνο ,δηλαδη κανω πολυ χρηση ημερολογιου-σημειωσεων κ.τ.λ και δεχομαι και κανω αρκετες κλήσεις.Δεν παιζω παιχνιδια ,ουτε ακουω μουσική.

Ολες οι παραπανω ατελειες παλευονται και αντισταθμιζονται απο τα οσα το κινητο προσφερει στην τιμη που προσφερεται.

Το μεγαλο δραμα του 6270 ομως ειναι η μπαταρια του.Μεγαλο δραμα.... Παραδειγμα... μετα απο 4 πληρης φορτισεις (δηλαδη σβηνει-το φορτιζω κλειστο και ξανα μανα) αντεχει κοντα 2 μερες αναμονη με 5-6 κλησεις διλεπτες.Σε κανονική (δική μου) χρηση δηλ περιπου 20 εισερχ - 15 εξερχ των 2-3 λεπτων,με λιγο δουλεμα σημειωσεων και ημερολογιου,και κανα μισαωρο bluetooth δεν βγαζει μερα.... δυστυχως.

Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον και ενας απολογισμος εβδομαδας (απο τοτε που το αγορασα) απο εμενα σε οτι αφορα το 6270. Ειναι ενα καλο τηλεφωνο,φαινεται ποιοτικο σε οτι αφορα την κατασκευή ,αλλα εχει καποιες ατελειες οπως το κινουμενο μερος με την οθονη το οποιο ,οταν ειναι κατεβασμενο εξεχει λιγο στη μια μερια,περιπου 2 χιλ.Το οτι το πισω καπακι της μπαταριας αφηνει ενα κενο στο κλεισιμο 1 χιλ δεν ενοχλει.Στο κατω μερος στο σημειο που δεχεται το βισμα των ακουστικων αν πας να περασεις το δαχτυλο σου απο πανω σε γρατζουναει γιατι εξεχουν τα 2 ακριανά μεταλλικα αυτιά,ψιλοσπαστικο απλα.Τριγμους δεν εχω,ουτε κανενα προβλημα με το πληκτρολογιο ειτε των αριθμων ειτε της οθονης.Σε οτι αφορα το λογισμικο και restarts,τιποτα μεχρι τωρα.Η οθονη φοβερη,οι φωτογραφιες καλουτσικες αλλα σε λιγο φωτισμο μετριες και το φλας σχετικα αχρηστο.Ο ηχος φοβερος βεβαιως.Γενικα ειμαι ικανοποιημενος απο το κινητο αλλα λογω επαγγελματικης χρησης (εμπορική επιχειρηση) το χρησιμοποιω αρκετα σαν τηλεφωνο ,δηλαδη κανω πολυ χρηση ημερολογιου-σημειωσεων κ.τ.λ και δεχομαι και κανω αρκετες κλήσεις.Δεν παιζω παιχνιδια ,ουτε ακουω μουσική.

Ολες οι παραπανω ατελειες παλευονται και αντισταθμιζονται απο τα οσα το κινητο προσφερει στην τιμη που προσφερεται.

Το μεγαλο δραμα του 6270 ομως ειναι η μπαταρια του.Μεγαλο δραμα.... Παραδειγμα... μετα απο 4 πληρης φορτισεις (δηλαδη σβηνει-το φορτιζω κλειστο και ξανα μανα) αντεχει κοντα 2 μερες αναμονη με 5-6 κλησεις διλεπτες.Σε κανονική (δική μου) χρηση δηλ περιπου 20 εισερχ - 15 εξερχ των 2-3 λεπτων,με λιγο δουλεμα σημειωσεων και ημερολογιου,και κανα μισαωρο bluetooth δεν βγαζει μερα.... δυστυχως.

Αυτα.

 

 

Pano kato apoti vlepo kai ego ta idia provlimata antimetopizo!eidika afto me tin bataria einai poli entono(einai dinaton na exoei tin idia mpetaria pou exoun kai arketa polla palia montela me poli ligoteres leitourgies! kai den ksero an mporo apo kapou na agoraso alli megaliteris xoritikotitas

Link to comment
Share on other sites

Pano kato apoti vlepo kai ego ta idia provlimata antimetopizo!eidika afto me tin bataria einai poli entono(einai dinaton na exoei tin idia mpetaria pou exoun kai arketa polla palia montela me poli ligoteres leitourgies! kai den ksero an mporo apo kapou na agoraso alli megaliteris xoritikotitas

mn xexnas oti to 6270 exei polu megaluterh othoni !!opote einai i autos enas logos pou teleionei h mpataria !!nomizo oti mporeis na valeis kai thn bl-6c pou einai megaluterh !!

Link to comment
Share on other sites

mn xexnas oti to 6270 exei polu megaluterh othoni !!opote einai i autos enas logos pou teleionei h mpataria !!nomizo oti mporeis na valeis kai thn bl-6c pou einai megaluterh !!
Μην περιμένεις τις τρελές διαφορές...αντε να κρατάει μερικές ώρες παραπάνω :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Kalimera se olous,

 

Exo to kinito kanena mina. Ena parapono pou exo ine me to T9. Den fenete na ine ka poli "plousio". Prin ixa Siemens SL55 ke to T9 ixe sxedon ka8e leksi pou egrafa. Tou 6270 ine poli periorismeno.. To exi proseksi kanenas?

 

Kseris kanis an iparxoun stereo akoustika-hands free bluetooth?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! :(

 

Χθες το βραδυ είχα την φαηνή ιδέα να κατεβάσω παιχνίδια από το ιντερνετ για Nokia series 40. Κατέβασα 5-6, τα φορτωσα στο 6270 και πηγαίνοντας να ανοίξω ένα, άρχησε να αναβοσβήνει 2-3 φορές η οθόνη και μετά έκλεισε τελείως. Φόρτισα την μπαταρία γιατί δεν είχε και πολύ, και όμως τίποτα. Μία από τα ίδια. Δοκίμασα να βγάλω την μπαταρία και να την ξαναβγάλω, πάλι τίποτα.

 

Προσπάθησα πάλι ξανά και ξανά, αλλά μέχρι που να πάω στα applications για να σβήσω τα παιχνίδια είχε σβήσει και το κινητό.

 

Έχει κανείς καμμιά ιδέα; Να το πάω στην Alpha Copy? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω σε εμένα απευθύνεσαι. Την κάρτα την πήρα απο το http://www.play247.gr. Απ 'οτι είδα σήμερα την έβγαλε απο το site, πράγμα που σημαίνει οτι (μάλλον) τελείωσαν τα αποθέματα. Μπές αύριο-μεθαύριο μήπως την έχει ;). Για το mediamarkt δεν γνωρίζω τιμές... :O

pantos apo oti vlepo oi times einai idies me germano gia 512 me adaptor!

esi poso tin pires tin giga?

eixe kai ta eksoda apostolis kai tetoia?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! :(

 

Χθες το βραδυ είχα την φαηνή ιδέα να κατεβάσω παιχνίδια από το ιντερνετ για Nokia series 40. Κατέβασα 5-6, τα φορτωσα στο 6270 και πηγαίνοντας να ανοίξω ένα, άρχησε να αναβοσβήνει 2-3 φορές η οθόνη και μετά έκλεισε τελείως. Φόρτισα την μπαταρία γιατί δεν είχε και πολύ, και όμως τίποτα. Μία από τα ίδια. Δοκίμασα να βγάλω την μπαταρία και να την ξαναβγάλω, πάλι τίποτα.

 

Προσπάθησα πάλι ξανά και ξανά, αλλά μέχρι που να πάω στα applications για να σβήσω τα παιχνίδια είχε σβήσει και το κινητό.

 

Έχει κανείς καμμιά ιδέα; Να το πάω στην Alpha Copy? :cry:

 

Εσχάτως βγάλε την κάρτα μνήμης πριν το ενεργοποιήσεις,αν δεν φτουρήσει αναγκαστικά στο κοντινότερο Nokia Shop.

Link to comment
Share on other sites

pantos apo oti vlepo oi times einai idies me germano gia 512 me adaptor!

esi poso tin pires tin giga?

eixe kai ta eksoda apostolis kai tetoia?

52.36 με δωρεάν τα μεταφορικά για Ελλάδα και Κύπρο. Το πακέτο περιλαμβάνει και αντάπτορα για sd ;)
Link to comment
Share on other sites

An kai ligo off topic ala mias kai milate gia miniSD eida simera sto e-shop.gr miniSD tis SanDisk 2Giga me 93.75 €

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569549

 

Tin exei mipos kaneis?

Link to comment
Share on other sites

mn xexnas oti to 6270 exei polu megaluterh othoni !!opote einai i autos enas logos pou teleionei h mpataria !!nomizo oti mporeis na valeis kai thn bl-6c pou einai megaluterh !!

Το θέμα με την αναμονή κάποια στιγμή πρέπει να το πάρουν στα σοβαρά οι εταιρείες!!Δεν πάει άλλο.Προσωπικά είνα πολλές οι φορές που χρησιμοποιώ το 6310ι μου για να μην έχω το άγχος της φόρτισης

Link to comment
Share on other sites

geia sas

 

eixa ena nokia 6600. alla to estila katalathos na kanei ena makrovouti kai tora to kleo. paragila apo ena magazi to nokia 6270 . me klista matia....ekana xazomara ? ti gnomi exete gia afti ti siskevi... kai mia erotisi pou mou zitise enas filos na kano... to 6270 exei "Symbian" ? atya ta oliga...efxaristo poli.

:worry:
Link to comment
Share on other sites

den exei symbian me thn enoia oti dn pernei programmata kai efarmoges pou teleionoun se .sis !! einai polu polu kalo kinito !! exei apisteuto hxo para polu kalh othoni kai arketa kalh kamera !! dustuxos ta kinita dn kolumpane eprepe na to xereis !!xexe!!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους. Το πηρα τελικα κι εγω το "πολυποθητο", και μεχρι στιγμης ειμαι σχεδον απολυτα ευχαριστημενος. Τιποτα απο restart, διαφορα σχολια για κουνηματα-τριξιματα δε με απασχολουν. Οι αρετες του γνωστες, εχουν επαναληφθει απειρες φορες. Μονο γνωστο θεμα... η μπαταρια. Και κατι αλλο: δεν καταφερα να δουλεψει το PCSuite. Τουλαχιστον οχι με το δικο μου PC. Μηπως εχει αντιμετωπισει καποιος προβλημα με αυτο; Καπου διαβασα οτι το PC Suite ειχε καποια προβληματα με τα laptop (εχω εναν acer). Με αλλα PC που δοκιμασα δουλευει κανονικα.

Και κατι αλλο. Υπαρχει η δυνατοτητα προεπιλεγμενου αποδεκτη SMS? Το προηγουμενο ΝΟΚΙΑ που ειχα (το 6510 πριν απο 3 χρονια...) ειχε. Εδω δεν το βρισκω. Καλο βραδυ...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινα κάτοχος ενος 6270.Εχω πρόβλημα με την δημιουργία μηνύματος.Το κινητό μετρά αντίστροφα απο το 913 και όταν γράψεις περίπου 70 χαρακτήρες ο μετρητής γίνεται 844/2,ενω θα έπρεπε αυτο να γίνεται στους 160 χαρακτήρες δηλ. όταν 753/2.Ευτυχώς δεν στέλνει 2 μην. αντι για 1 απλα τα χάνει μονο στο μέτρημα...Γνωριζετε τι πρέπει να κάνω?Πρέπει να πάω για αναβάθμιση?Επειδή το κίν. είνα καινούριο θα χρεωθώ γι'αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινα κάτοχος ενος 6270.Εχω πρόβλημα με την δημιουργία μηνύματος.Το κινητό μετρά αντίστροφα απο το 913 και όταν γράψεις περίπου 70 χαρακτήρες ο μετρητής γίνεται 844/2,ενω θα έπρεπε αυτο να γίνεται στους 160 χαρακτήρες δηλ. όταν 753/2.Ευτυχώς δεν στέλνει 2 μην. αντι για 1 απλα τα χάνει μονο στο μέτρημα...Γνωριζετε τι πρέπει να κάνω?Πρέπει να πάω για αναβάθμιση?Επειδή το κίν. είνα καινούριο θα χρεωθώ γι'αυτο?

 

Στις ρυθμισεις των μηνυματων επελεξε Υποστηριξη Χαρακτηρων Περιορισμενη και οχι πληρης .

 

Καλοριζικο :)

 

(Για αναβαθμιση,δεν χρεωνεσαι εφοσων το κινητο ειναι εντος εγγυησης -24 μηνες)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με τα ακουστικά του τηλεφώνου. Ακούγεται μόνο από τη μία μεριά. Και εκτός από δοκιμές που τα έκανα, δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ. Στην αρχή δούλευαν κανονικά στερεοφωνικά. Το να μη δουλεύουν καλά το παρατήρησα από τότε που έκανα αναβάθμιση στην 3.66 και μετά. Υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό; Έκλεισα το κινητό και το και το ξανάνοιξα και τώρα δουλεύουν στερεοφωνικά μεν αλλά δεν κάνουν και πολλή καλή επαφή, έτσι χρειάζεται πού και πού να κουνάω το καλώδιο των ακουστικών εκεί που ενώνεται με το κινητό για να επανέρχεται η επαφή. Ισχύει η εγγύηση για τα ακουστικά; Γίνεται να αλλαχτούν μέσω εγγύησης (δηλαδή η εγγύηση ισχύει για τα παρελκόμενα του κινητού που υπήρχαν στη συσκευασία); Αν ισχύει αυτό που πρέπει να πάω; [Από κατάστημα vodafone αγόρασα το κινητό] Πού πρέπει να πάω για την εγγύηση, στη vodafone που το αγόρασα ή σε κατάστημα Nokia;

Ευχαριστώ πολύ.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με τα ακουστικά του τηλεφώνου. Ακούγεται μόνο από τη μία μεριά. Και εκτός από δοκιμές που τα έκανα, δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ. Στην αρχή δούλευαν κανονικά στερεοφωνικά. Το να μη δουλεύουν καλά το παρατήρησα από τότε που έκανα αναβάθμιση στην 3.66 και μετά. Υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό; Έκλεισα το κινητό και το και το ξανάνοιξα και τώρα δουλεύουν στερεοφωνικά μεν αλλά δεν κάνουν και πολλή καλή επαφή, έτσι χρειάζεται πού και πού να κουνάω το καλώδιο των ακουστικών εκεί που ενώνεται με το κινητό για να επανέρχεται η επαφή. Ισχύει η εγγύηση για τα ακουστικά; Γίνεται να αλλαχτούν μέσω εγγύησης (δηλαδή η εγγύηση ισχύει για τα παρελκόμενα του κινητού που υπήρχαν στη συσκευασία); Αν ισχύει αυτό που πρέπει να πάω; [Από κατάστημα vodafone αγόρασα το κινητό] Πού πρέπει να πάω για την εγγύηση, στη vodafone που το αγόρασα ή σε κατάστημα Nokia;

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Η εγγύηση δεν ισχύει για τα παρελκόμενα, αλλά αν τους πείσεις ότι τα σιδεράκια στον κονέκτορα της φόρτισης ήταν στραβά από την αρχή και τέτοιες μαϊμουδιές ίσως τα καταφέρεις.

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...