Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

---------------------------------------------------------------------

Παιδιά SOS.

 

Παραλαμβάνω σήμερα το 6270, αλλά ας απαντήσει κάποιος για τις 2 αυτές δυνατότητες.

Οντως ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ την εικόνα του καλούντος ; και

όντως ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ με Outlook ;

Είναι σίγουρο αυτό ;

 

Είναι ίσως οι κυριότερες λειτουργίες για τις οποίες χρειάζομαι το κινητό.

 

Πείτε μου παρακαλώ αν δεν τα κάνει, ώστε να το ακυρώσω.

 

 

---------------------------------

gandrian@panafonet.gr

---------------------------------

 

Γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να δω την έκδοση που έχει το κινητό μου ;

Είναι συνδυασμός κάποιων πλήκτρων ή πηγαίνω από το menu ?

 

Ευχαριστώ.

 

 

----------------------------------

gandrian@panafonet.gr

----------------------------------

 

Φιλε μου ταυτοτητα καλουντος εμφανισει αλλα σε μικρο μεγεθος

συγχονισμο με το outlook κανει ΑΨΟΓΑ , ΕΓΩ περασα 450 επαφες σε 2 sec :)

γενικα προκειται για ενα πολυ καλο κινητο αν και με κλειστο λειτουργικο

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι δυνατόν να μην παραλαμβάνουν σε κανένα μαγαζί Vodafone? Πήγες σε πολλά ή μόνο σε αυτό που είναι ποιο κοντά σε σένα;

σε αυτό που είναι κοντά σε μένα. τι λές? θα έχει σε άλλο κατάστημα της vodafone? όλα τις ίδιες παραλαβές δεν κάνουν??

 

κι εγώ λέω να πάω να το πάρω με σύνδεση ή απο γερμανό ή απο το πλαίσιο αλλα απ' ότι διαβάζω δεν εχει διαθέσιμα το πλαίσιο. . . παντως όταν είχα πάει να ρωτήσω στη vodafone και δεν το είχαν, μετά πήγα στη nokia και μου είπαν οτι θα το έχουν την άλλη μέρα και οτι η nokia φροντίζει να το έχουν πρώτα τα μαγαζιά της και μετά οι υπόλοιποι. πάντως. . μου την έχει βαρέσει πολύ άσχημα η vodafone. το έχουν παραξεφτιλίσει το θέμα!!!:mad:

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

To parelava xtes apo Vodafone Xalandri.

Einai SUPER.

 

Γνωρίζει κανείς τα WEB Configuration Settings για το NOKIA 6270 ?

 

-------------------------------

gandrian@panafonet.gr

-------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί,

 

διάβασα από την αρχή μέχρι το τέλος αυτό το thread, αλλά δε βρήκα δυστυχώς κάποιο μήνυμα να απαντά στο φλέγον μου πρόβλημα. Έτσι λοιπόν γράφτηκα στο my phone και ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε στο εξής:

 

:!: Μια από τις κύριες χρήσεις που κάνω στο κινητό είναι να στέλνω ομαδικά SMS (πάνω από 150 τη φορά). Είδα λοιπόν πριν αγοράσω το 6270 ότι ΚΑΙ ομάδες επαφών φτιάχνει ΚΑΙ αποστολή σε ομάδα έχει στα μηνύματα, οπότε περίμενα πλήρη υποστήριξη αυτή της λειτουργίας, όπως είχα στο Siemens M65 που ήταν το προηγούμενο τηλέφωνό μου.

 

:X Διαπίστωσα με λύπη ότι:

1. Η κάθε ομάδα επαφών ΜΟΝΟ μέχρι 50 επαφές χωράει

2. Όταν επιλέγεις αποστολή SMS σε ομάδα ΜΟΝΟ 20 άτομα βάζει ως παραλήπτες αν και η ομάδα μπορεί να έχει 50 μέλη.

3. Στο PC Suite δεν έχει διαχείριση ομάδων που ίσως έλυνε το πρόβλημα (και έχω την τελευταία έκδοση).

4. Ακόμα και χειροκίνητα αν επιλέγω σε ποιους 150 από τους 700 που έχω στις επαφές μου θέλω να στείλω το μήνυμα, μετά το πρόγραμμα κολλάει (μάλλον λόγω πολλών παραληπτών) και τελικά δεν έχω καταφέρει να στείλω ούτε ένα ομαδικό SMS σε πάνω από 100 παραλήπτες.

 

Παρακαλώ όποιον έχει λύση στο πρόβλημά μου, θα εκτιμούσα πολύ μια απάντηση.

 

Μια τελευταία παρατήρηση: Στο PC Suite κατεβάζει όλα τα μηνύματα SMS που έχει στο τηλέφωνο, αλλά εμφανίζει π.χ. στα εισερχόμενα μόνο τα πρώτα 100. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

http://www.hdch.gr/hdchellas.gif Harley-Davidson Club Hellas - HDCH President
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σημερα το πρωι που τους πηρα μου ειπα οτι εχει τακτοποιηθει οτι αυριο το πρωι θα το στειλουν :) :)
Link to comment
Share on other sites

:blink: Έχω το κινητό πάνω από μήνα και δεν έχει κάνει καμία επανεκκίνηση με πολύ σκληρή χρήση. Πάντως όταν το άνοιξα είχα ένα μικρό πρόβλημα και το παραθέτω μήπως βοηθήσει άλλους ή μήπως αυτό φταίει για τις επανεκκινήσεις:

 

:!: Η καρτούλα SD δεν "κούμπωνε" ούτε καν με το νύχι. Την έβαλα στην αρχή λάθος χωρίς να την κουμπώσω και έκλεισα το πορτάκι της και δούλεψε κανονικότατα. Έκανε όμως συχνά επανεκκινήσεις (τα πρώτα λεπτά που το άνοιξα). Μετά "κούμπωσα" την SD με χρήση οδοντογλυφίδας και όντως κούμπωνε πολύ βαθιά μέσα στο slot. Από εκείνη τη στιγμή όλα άψογα (0 επανεκκινήσεις για πάνω από μήνα). Μήπως κάποιοι από εσάς δεν την έχετε κουμπώσει καλά και σας δημιουργεί διάφορα προβλήματα; Γιατί στο δικό μου χωρίς "βοήθημα" (οδοντογλυφίδα) ήταν αδύνατο να κουμπώσει.

 

Τέλος, δεν έχω απολύτως κανένα άλλο από τα προβλήματα που αναφέρονται σε όλο το thread, εκτός από τις "επίτηδες επιλογές της Nokia" όπως η χαμηλή ένταση του ήχου στην αρχή της ειδοποίησης ή της κλήσης (είμαι ακόμα με 3.53 FW). Και άψογη εφαρμογή σε όλα τα κινητά και μη μέρη, κανένα κουμπάκι ή ομάδα κουμπιών δεν κουνιέται ρούπι, και αν δεν είχα διαβάσει τα προηγούμενα θα διαφήμιζα την ποιότητα κατασκευής του τηλεφώνου ως άψογη!

 

Ακόμη και με τη μπαταρία που στην αρχή κρατούσε λίγο, έγινε το εξής: Άλλαξα με κάποιο φίλο με άλλο μοντέλο Nokia μπαταρία γιατί του είχε τελειώσει και χρειαζόνταν επικοινωνία, και μάλλον η δική του (πάλι 5άρα) ήταν καλά στρωμένη. Από τότε έχω minimum 60 ώρες αυτονομία με περίπου 1 ώρα ομιλία, περίπου 2 ώρες ραδιόφωνο και αρκετό σκάλισμα (περίπου 3 ωρών με φωτογραφίες, βίντεο, mp3, ρυθμίσεις κλπ. κλπ.), χωρίς το κινητό να κλείνει ποτέ...

 

:( Αν δεν είχα το πρόβλημα με τα ομαδικά SMS που προανέφερα θα ήμουν πανευτυχής!

 

ΥΓ: Παίξτε με το equalizer... Μπορεί να κάνει τον ήδη καταπληκτικό ήχο, ακόμα καλύτερο!

http://www.hdch.gr/hdchellas.gif Harley-Davidson Club Hellas - HDCH President
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σημερα το πρωι που τους πηρα μου ειπα οτι εχει τακτοποιηθει οτι αυριο το πρωι θα το στειλουν :) :)

 

 

Nαι και μένα το ίδιο μου είπαν :D

Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο..Μιλησα ξανα το απογευμα και μου ξεκαθαρισαν οτι αυτο δεν θα γινει καθως δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα..Εγω εστειλα email για ακυρωση και θα το παρω απο αλλου :confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι καρτα μνημης προτεινετε ανεξαρτητου τιμης σε 1Gb?Να μπορει ομως να αγοραστει απο καποιο ΓΕΡΜΑΝΟ πχ και οχι απο το internet.Να ειναι και λιγο γρηγορη βεβαια!
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο..Μιλησα ξανα το απογευμα και μου ξεκαθαρισαν οτι αυτο δεν θα γινει καθως δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα..Εγω εστειλα email για ακυρωση και θα το παρω απο αλλου :confused:

 

 

Εμένα ήρθε και το παραστατικό της παραγγελίας και θα το έχω σήμερα:):)

Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το περιμένω και από τον ΟΤΕ μου είπαν ότι υπάρχει Πανελλήνια έλλειψη. Στην αρχή δεν τουσ πίστεψα, και είπα ότι πάλι θα έκαναν καμια στραβή με την παρεγγελία αλλά τώρα που διαβάζω εδώ μέσα μάλλον δεν με κορόιδεψαν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι καρτα μνημης προτεινετε ανεξαρτητου τιμης σε 1Gb?Να μπορει ομως να αγοραστει απο καποιο ΓΕΡΜΑΝΟ πχ και οχι απο το internet.Να ειναι και λιγο γρηγορη βεβαια!

 

Θα σου πρότεινα να πας στην οδό Στουρνάρη (αν βρίσκεσαι στην Αθήνα) και να ρωτήσεις για κάρτες στα μαγαζιά που είναι προς την πλατεία Εξαρχείων.Είναι οικονομικά και στο λέω διότι πριν 2 χρόνια πήρα ένα memory stick για την φωτογραφική μου μηχανή και είχε αρκετά μεγάλη διαφορά τιμής σε σχέση με άλλα μαγαζιά

Link to comment
Share on other sites

Απο Λαρισα ειμαι γι αυτο ανεφερα για καποιο Γερμανο που μπορει να εχει μεγαλυτερη ποικιλια!Τελικα πια καρτα μνημης προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

kalhspera! exw to nokia 6270 ston hxo klhshs vazw enan mp3 pou mou aresei kai meta apo mono tou to kinhto vazei enan epiloghs diko tou kai sugkekrimena enan pou dinei h nokia mazi me to kinhto opws ephseis mou allazei kai to thema apo mono tou.. ti ftaei? mou exei spasei ta neura.

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

:blink: Έχω το κινητό πάνω από μήνα και δεν έχει κάνει καμία επανεκκίνηση με πολύ σκληρή χρήση. Πάντως όταν το άνοιξα είχα ένα μικρό πρόβλημα και το παραθέτω μήπως βοηθήσει άλλους ή μήπως αυτό φταίει για τις επανεκκινήσεις:

 

:!: Η καρτούλα SD δεν "κούμπωνε" ούτε καν με το νύχι. Την έβαλα στην αρχή λάθος χωρίς να την κουμπώσω και έκλεισα το πορτάκι της και δούλεψε κανονικότατα. Έκανε όμως συχνά επανεκκινήσεις (τα πρώτα λεπτά που το άνοιξα). Μετά "κούμπωσα" την SD με χρήση οδοντογλυφίδας και όντως κούμπωνε πολύ βαθιά μέσα στο slot. Από εκείνη τη στιγμή όλα άψογα (0 επανεκκινήσεις για πάνω από μήνα). Μήπως κάποιοι από εσάς δεν την έχετε κουμπώσει καλά και σας δημιουργεί διάφορα προβλήματα; Γιατί στο δικό μου χωρίς "βοήθημα" (οδοντογλυφίδα) ήταν αδύνατο να κουμπώσει.

 

Τέλος, δεν έχω απολύτως κανένα άλλο από τα προβλήματα που αναφέρονται σε όλο το thread, εκτός από τις "επίτηδες επιλογές της Nokia" όπως η χαμηλή ένταση του ήχου στην αρχή της ειδοποίησης ή της κλήσης (είμαι ακόμα με 3.53 FW). Και άψογη εφαρμογή σε όλα τα κινητά και μη μέρη, κανένα κουμπάκι ή ομάδα κουμπιών δεν κουνιέται ρούπι, και αν δεν είχα διαβάσει τα προηγούμενα θα διαφήμιζα την ποιότητα κατασκευής του τηλεφώνου ως άψογη!

 

Ακόμη και με τη μπαταρία που στην αρχή κρατούσε λίγο, έγινε το εξής: Άλλαξα με κάποιο φίλο με άλλο μοντέλο Nokia μπαταρία γιατί του είχε τελειώσει και χρειαζόνταν επικοινωνία, και μάλλον η δική του (πάλι 5άρα) ήταν καλά στρωμένη. Από τότε έχω minimum 60 ώρες αυτονομία με περίπου 1 ώρα ομιλία, περίπου 2 ώρες ραδιόφωνο και αρκετό σκάλισμα (περίπου 3 ωρών με φωτογραφίες, βίντεο, mp3, ρυθμίσεις κλπ. κλπ.), χωρίς το κινητό να κλείνει ποτέ...

 

:( Αν δεν είχα το πρόβλημα με τα ομαδικά SMS που προανέφερα θα ήμουν πανευτυχής!

 

ΥΓ: Παίξτε με το equalizer... Μπορεί να κάνει τον ήδη καταπληκτικό ήχο, ακόμα καλύτερο!

file mou epeidh to proto 6270 pou phra ekane sunexeia restart to phra kai mou to allaxan kai mou dosan allo !! ekei epeidh ki ego eixa mia upopsia oti gia ta restart mporei na ftaiei h karta mnhmhs kai o tropos pou auth koumponei mou eipan oti dn tous exoun steilei kapoia eidopoihsh apo thn nokia oti mporei na sumvainei kati tetoio !! sunithos an to katalavei h nokia stelnei eidopoihseis sta magazia gia to kinito kai lunoun to provlima oi texnikoi!! pisteuo oti ta restart htna thema logismilkou !! ap oti xero ta perissotera paidia pou ekanana anavathmish sto kinito tous dn exoun pia auto to provlima !!:)

Link to comment
Share on other sites

VODAFONE file mou.

gia cosmote pou exw egw evala tis rythmisis apo to 6230i epidi to kinito einai kainourio kai den tis eixan akoma kai einai ok ara to idio prepei na symvenei kai stin vodafone .pane sto site tis voda kai katevase tis rythmisis gia 6230i nomizw pos tha douleyoun filaraki :)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

file mou epeidh to proto 6270 pou phra ekane sunexeia restart to phra kai mou to allaxan kai mou dosan allo !! ekei epeidh ki ego eixa mia upopsia oti gia ta restart mporei na ftaiei h karta mnhmhs kai o tropos pou auth koumponei mou eipan oti dn tous exoun steilei kapoia eidopoihsh apo thn nokia oti mporei na sumvainei kati tetoio !! sunithos an to katalavei h nokia stelnei eidopoihseis sta magazia gia to kinito kai lunoun to provlima oi texnikoi!! pisteuo oti ta restart htna thema logismilkou !! ap oti xero ta perissotera paidia pou ekanana anavathmish sto kinito tous dn exoun pia auto to provlima !!:)

ki omos file mou to phga ki ego!ki emena ekamne restart phga sti nokia gia anabathmisi to perno pao na to anoikso ebala kodiko kai meta arxize apanota restart dhladh egeine xeirotera!!!to phga pali to steilane kai perimeno thn antikatastasi exoune spasei ta neyra mou den prolaba oute na to xaro:(

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο παρέλαβα και εγώ ένα 6270. Το είχα παραγγείλει από τέλη Δεκεμβρίου και το παρέλαβα σήμερα με σχεδόν 2 μήνες καθυστέρηση δηλαδή. Τέλος πάντων, αφού είχα διαβάσει αυτά που είχαν ειπωθεί μέχρι σήμερα είχα αγχωθεί λίγο με το όλο θέμα των αναβαθμίσεων και τα σχετικά. Τελικά όπως αποδείχτηκε το κινητό που παρέλαβα πρέπει να ήταν καινούριας 'σοδιάς' μιας και το λογισμικό που 'φοράει' είναι το 3.66 . Υποθέτω λοιπόν ότι την πήραν γραμμή την μ*****α που είχαν κάνει :D και την διόρθωσαν. Έχετε λοιπόν το νου σας όσοι σκοπεύετε να το αγοράσετε. Καλό θα ήταν να το ελέγξετε και να πάρετε από την καινούρια παραλαβή γλυτώνοντας έτσι την (έστω και μικρή) ταλαιπωρία της αναβάθμισης. Ελππιζω να έβαλα και εγώ το μικρό μου λιθαράκι στις πληροφορίες που ψάχνετε. Καλό σας απόγευμα.
Link to comment
Share on other sites

ki omos file mou to phga ki ego!ki emena ekamne restart phga sti nokia gia anabathmisi to perno pao na to anoikso ebala kodiko kai meta arxize apanota restart dhladh egeine xeirotera!!!to phga pali to steilane kai perimeno thn antikatastasi exoune spasei ta neyra mou den prolaba oute na to xaro:(

ypomony file malon emplexes me kanena (DYNATO NOKIA CLUB)kai se paideyoune !kala sto paredose xeirotero to kinito?:wacko:

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ypomony file malon emplexes me kanena (DYNATO NOKIA CLUB)kai se paideyoune !kala sto paredose xeirotero to kinito?:wacko:

dystyxos filaraki metaniosa thn ora kai stigmi pou to piga ase giati pao na trelatho:mad: enas teleiomenos itan autos sto NOKIA CLUB as' to balei loukeyto giati tha katastrepsei ki allous;)

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο Πλαισιο συνταγματος τιποτα...πηγα στον Γερμανο στην σταδιου τιποτα...πηγα στο Γερμανο στα Ανω Πατησια τιποτα.Ολοι μου παν δεν ειναι διαθεσιμο.Απο τις αρχες Μαρτιου Ξανα!!Αμαν τι εγινε τα πηραν ολα???Στο περιμενε λοιπον.Αν μαθετε τιποτα νεοτερο σας παρακαλω αναφερετε!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που όλα λειτουργούσαν μια χαρά και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα χτυπάει το κινητό.:mobile: Εγώ να μιλάω αλλά να μην ακούω τίποτα.Υπέθεσα ότι θα έχει πρόβλημα το τηλέφωνο του καλούντος.Δυστυχώς όμως το πρόβλημα το έχει το δικό μου τηλέφωνο.Στα καλά καθούμενα και χωρίς να έχει φάει τούμπα, ποτό, νερό η οτιδήποτε θα προκαλούσε βλάβη, το ακουστικό του τηλεφώνου μου σίγασε ( όχι τελείως).Ακούω πάαααααρα πολυ αχνά και μακρυά. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο? (εύχομαι να μην σασ τύχει)

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...