Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να μου πει κάποιος αν γνωρίζει κάποιο site να προμηθευτώ πρόσοψη για το 6270;Μου έφυγε έτσι ξαφνικά το μεταλλικό πλαίσιο της πρόσοψης που υπάρχει στο ακουστικό και μου είπαν από την ΝΟΚΙΑ πως δεν πωλείται χωριστά αλλά μαζί με την πρόσοψη η οποία βέβαια αλλάζει μόνο σε κατάστημα ΝΟΚΙΑ.Το κακό είναι οτι αυτή τη στιγμή δεν είναι διαθέσιμη απο την ελληνική αντιπροσωπεία γι'αυτό και απευθύνομαι σε εσάς.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την αναβάθμιση την έκανα στη νοκια Κηφισιάς. Τα restart μετα τη δεύτερη μέρα της αναβάθμισης άρχισαν πάλι με την ίδια συχνότητα :mad: . Το κινητό έφυγε για ακόμα μια φορά για τα κεντρικά και σε περίπτωση που δεν επισκευάζεται θα γίνει αντικατάσταση. Περιμένω ενημέρωση τους...:wacko:

ego to edosa to kinito gia antikatastash !! dn eixan allo ekeinh thn stigmh kai mou eipan oti mallon tha exoun aurio opote tha pao na paro to kainourio !! elpizo auto na mn exei ta idia!!

Link to comment
Share on other sites

Kalispera kai apo emena, apo oso exw diabasei edw apofasisa na parw to 6270 (anti tou w800) kirios ws kaliteri apodosi timis.

To thema einai oti thessaloniki den yparxei apo oso exw rwtisei se kapoio katastima tis Vodafone diathesimo kai exontas epidotisi anagastika tha to parw apo ekei. To exei promitheftei kapoios apo Vodafone genika h apo Vodafone sti Thessaloniki pio sigekrimena?

^^^HAVE NO FEAR Greg IS HERE^^^
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος αν γνωρίζει κάποιο site να προμηθευτώ πρόσοψη για το 6270;Μου έφυγε έτσι ξαφνικά το μεταλλικό πλαίσιο της πρόσοψης που υπάρχει στο ακουστικό και μου είπαν από την ΝΟΚΙΑ πως δεν πωλείται χωριστά αλλά μαζί με την πρόσοψη η οποία βέβαια αλλάζει μόνο σε κατάστημα ΝΟΚΙΑ.Το κακό είναι οτι αυτή τη στιγμή δεν είναι διαθέσιμη απο την ελληνική αντιπροσωπεία γι'αυτό και απευθύνομαι σε εσάς.

 

That makes two of us! :mad: :mad:

Εδώ και πολύ καιρό μου έχει σπάσει και εμένα η μπροστά πρόσοψη, και οι άθλιοι της Alpha Copy δεν έχουν λέει ανταλλακτικό. Αν είναι δυνατόν!

Link to comment
Share on other sites

Kalispera kai apo emena, apo oso exw diabasei edw apofasisa na parw to 6270 (anti tou w800) kirios ws kaliteri apodosi timis.

To thema einai oti thessaloniki den yparxei apo oso exw rwtisei se kapoio katastima tis Vodafone diathesimo kai exontas epidotisi anagastika tha to parw apo ekei. To exei promitheftei kapoios apo Vodafone genika h apo Vodafone sti Thessaloniki pio sigekrimena?

 

το προβλημα δεν ειναι μονο στη vodafone. εγω εχω ζητησει εδω και μια εβδομαδα απο την ΤΙΜ και μου απαντησαν οτι δεν υπαρχει πουθενα:( . ουτε η ΝΟΚΙΑ το εχει διαθεσιμο. μονο αν το βρεις σε στοκ σε κανενα ΓΕΡΜΑΝΟ. Τελος του μηνα το περιμενουν...:shock:

Μηπως θα φερουν καμια αναβαθμισμενη εκδοση; :what:

Καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα δεν ειναι μονο στη vodafone. εγω εχω ζητησει εδω και μια εβδομαδα απο την ΤΙΜ και μου απαντησαν οτι δεν υπαρχει πουθενα:( . ουτε η ΝΟΚΙΑ το εχει διαθεσιμο. μονο αν το βρεις σε στοκ σε κανενα ΓΕΡΜΑΝΟ. Τελος του μηνα το περιμενουν...:shock:

Μηπως θα φερουν καμια αναβαθμισμενη εκδοση; :what:

Καλο βραδυ

 

 

απλά έχουν ξεπουλήσει. Και με το 6230 το ίδιο πρόβλημα είχαν...

Link to comment
Share on other sites

απλά έχουν ξεπουλήσει. Και με το 6230 το ίδιο πρόβλημα είχαν...

παιδια για ρωτηστε στη microland.Μονο 300€ και ισως εχουν διαθεσιμα!!!

Εγω παντως απο αυτους το πηρα κ μεχρι τωρα δεν ειχα κ κανενα προβλημα...:fool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους εμάς

 

Είχα ξανά γράψει για κάτι <<τρελά>> που κάνει το 6270.

Έχω παρατηρήσει (όπως έχουν αναφέρει και άλλοι) ότι χάνει το σήμα της εταιρίας και δεν εμφανίζεται εύκολα παρά μόνο όταν το κλείσεις και το ξανά ανοίξεις, θα έλεγα ότι κάνει ένα ρισετ αλλά χωρίς να κλείνει το τηλέφωνο ή η οθόνη. Μετά από το περίεργο ρισετ το τηλέφωνο κάνει τα τρελά που έλεγα δηλαδή παρουσιάζει όλα τα ονόματα που είναι αποθηκευμένα στην κάρτα και στο τηλέφωνο με αποτέλεσμα να μην βλέπεις το όνομα αυτού που σε καλεί. Ένα άλλο τρελό που μου παρουσιάζει είναι ότι μου ζητάει τον κωδικό ασφαλείας για να ξεκλειδώσω το πληκτρολόγιο.

 

Πιστεύω ότι όλα αυτά θα τα φτιάξουν οι νέες εκδώσεις του λογισμικού και θα έχουμε ένα κορυφαίο κινητό στο θέμα της οθόνης του λογισμικού και της μουσικής.

 

Είμαι στην τέταρτη ημέρα μετά την αναβάθμιση (3,66) του τηλεφώνου και ως δια μαγείας λύθηκαν όλα τα προβλήματα που περιγράφω σε παλαιότερα μηνύματα μου.

Δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα <κουφό> και έχει βελτιωθεί και η ένταση του ήχου κατά την κλήση.

Το μόνο που έχει παραμείνει λίγο προβληματικό είναι το μητρώο κλήσεων που δεν σε αφήνει να διαγράψεις της πρώτες πρώτες κλήσεις που έχεις κάνει και σου βγάζει την εντολή <<οι επαφές δεν είναι έτοιμες>>.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

ego pali exo aganaktisi na perimeno.:mad: aparadekti tis nokia to phga gia anabathmisi kai to esteilan sti thessaloniki exei edo kai mia ebdomada kai olo koroidia shmera tha erthei ayrio tha erthei aparadekti!!to katasthma tha to anafero otan paro to kinito kai meta gia na exete to nou sas:)
Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia

 

thelo na paro to 6270 kai thelo na mou peite en iste efxaristimenoi apo to kinito i ti elatomata exei.

axizei anti gi auto na paro to 6111???

 

thanks

 

(tha ektimousa mia grigori apantisi giati o pateras mou tha ta parageili sintoma)

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

to 6270 gia mena einai kaluterh epilogh!

exei fovero hxo kai

2 megapixel kamera:!:

oso gia ta provlhmata meta thn anavathmish ola einai ok:D

http://www.dizpins.com/pinventory/images/dlalphabetpics/wdw_vondrake.jpg

GREEK TORRENTS-http://www.greek-tracker.com/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα αναβαθμιση σημερα στη ΝΟΚΙΑ SHOP κηφισσιάς.

Φοβερη εξυπηρετηση κ αμεση(σε 10 λεπτα)!!!

Αυτο που ηθελα ομως ουσιαστικα δε διορθωθηκε...δηλαδη,

η αυξανομενη ενταση στον ηχο κλησης κ στα μηνυματα.

Αν δηλαδη εχεις ηχογραφησει τις φρασεις:"εχεις κλήση" και "εχεις μηνυμα"

και τις ορισεις ως ηχο κλησης κ ως ηχο μηνυματος αντιστοιχα,τοτε ακους μονο τη δευτερη επαναληψη της φρασης "εχεις κληση", ενω αντιστοιχα για το μηνυμα...απλα...δεν το ακους στη βαθμιδα 5 αλλα γυρω στο 2 με 3.

Αυτα απο μενα παιδες!

α..κ κατι αλλο...μετα την αναβαθμιση,οταν γραφεις ενα sms με πεζα γραμματα, δε σου "τρωει" χαρακτηρες πια, αλλα γραφεις κανονικα 170 γραμματα κ μαλιστα αποστελονται ως πεζα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι κάτοχος του Nokia 6230i εδώ και 8 μήνες περίπου, αρκετά ευχαριστημένος θα έλεγα, με μόνα παράπονα (α) την μικρή σχετικά διάρκεια της μπαταρίας (σημαντικό πρόβλημα ιδίως αν αναλογιστεί κανείς αντίστοιχες συσκευές της sony ericsson) και (β) το γνωστό πρόβλημα της έντασης του ήχου κλήσης, όπου ανάλογα με τα κέφια του το τηλέφωνο πολλές φορές ξεκινάει από το Level I της έντασης αντί να πάει στο level που έχεις ήδη προεπιλέξει.

 

Με την συμπλήρωση χρόνου θα πάρω καινούργια συσκευή, και σκέφτομαι την αγορά του 6270. Το ερώτημα είναι, και φυσικά όποιος γνωρίζει απαντά:

Σε σχέση με το 6230i, η μπαταρία του 6270 είναι πιο δυνατή;

Επίσης, διάβασα να γράφετε ότι η κάμερα του 6270 δεν είναι και τόσο καλή (παρ'ότι 2mp). Σε σχέση με του 6230i δηλαδή δεν έχει σημαντική βελτίωση (παρ'ότι 1.3 η μία και 2mp η άλλη)

 

Αν προτεραιότητες μου είναι η διάρκεια της μπαταρίας και η καλή κάμερα, ποιά συσκευή πιστεύετε ότι είναι καλύτερη με τιμή γύρω στα 300 ευρώ; Θα προτιμούσατε πχ το sony ericsson W550 ή ενδεχομένως κάποια άλλη;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι κάτοχος του Nokia 6230i εδώ και 8 μήνες περίπου, αρκετά ευχαριστημένος θα έλεγα, με μόνα παράπονα (α) την μικρή σχετικά διάρκεια της μπαταρίας (σημαντικό πρόβλημα ιδίως αν αναλογιστεί κανείς αντίστοιχες συσκευές της sony ericsson) και (β) το γνωστό πρόβλημα της έντασης του ήχου κλήσης, όπου ανάλογα με τα κέφια του το τηλέφωνο πολλές φορές ξεκινάει από το Level I της έντασης αντί να πάει στο level που έχεις ήδη προεπιλέξει.

 

Με την συμπλήρωση χρόνου θα πάρω καινούργια συσκευή, και σκέφτομαι την αγορά του 6270. Το ερώτημα είναι, και φυσικά όποιος γνωρίζει απαντά:

Σε σχέση με το 6230i, η μπαταρία του 6270 είναι πιο δυνατή;

Επίσης, διάβασα να γράφετε ότι η κάμερα του 6270 δεν είναι και τόσο καλή (παρ'ότι 2mp). Σε σχέση με του 6230i δηλαδή δεν έχει σημαντική βελτίωση (παρ'ότι 1.3 η μία και 2mp η άλλη)

 

Αν προτεραιότητες μου είναι η διάρκεια της μπαταρίας και η καλή κάμερα, ποιά συσκευή πιστεύετε ότι είναι καλύτερη με τιμή γύρω στα 300 ευρώ; Θα προτιμούσατε πχ το sony ericsson W550 ή ενδεχομένως κάποια άλλη;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

 

Επειδή τυχαίνει να έχω και τα δυο αυτά κινητά, να σου πω ότι έχουν την ίδια ακριβώς μπαταρία με αποτέλεσμα του 6270 να διαρκεί λιγότερο καθότι μεγαλύτερη οθόνη κλπ. Η κάμερα του 6230i είναι ικανοποιητική για 1,3 ενώ του 6270 όχι (προσωπική άποψη) για 2,0. Βέβαια είχα και το k750 που έχει φοβερή κάμερα, οπότε η σύγκριση είναι αναπόφευκτη. Θα σου πρότεινα να περιμένεις το 6280 να κυκλοφορήσει και να σχηματίσεις πιο πλήρη άποψη, καθώς στο θέμα "μέγεθος - φορητότητα" το 6270 θα σου φανεί ολίγον από τούβλο. Καλή επιλογή και να θυμάσαι ότι σε κανά 6μηνο θα ψάχνουμε πάλι ποιο κινητό θα πάρουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί ο φίλος Manchester είχε αυτά τα προβλήματα στο 6230i. Το έχω κι εγώ το κινητό και μέχρι που το χρησιμοποιούσα η μπαταρία μου κρατούσε τουλάχιστον 2,5 μέρες με έντονη χρήση. Επίσης ο ήχος κλήσης πάντα ξεκινούσε κανονικά (χωρίς αυξανόμενη ένταση). Φυσικά έχει σχέση και το πως έγιναν οι 3 πρώτες φορτίσεις της μπαταρίας ;)

 

Αν το πρώτο που σε ενδιαφέρει είναι η αυτονομία καλύτερα μείνε με το 6230i. Σίγουρα τα 6270/6280 έχουν μικρότερη αυτονομία αλλά από πλευράς multimedia είναι καλύτερα του 6230i, χειρότερα όμως από κάποια Sony Ericsson κλπ.

 

Φίλε μου όλα είναι σχετικά!

 

btw ρίξε μια ματιά στα pm σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Και πως την φορτίζεις; Το βάλε βγάλε μπαταριών το θεωρώ εντελώς άβολο. Αρκετές φορές στο παρελθόν είχε τύχει να έχω 2 μπαταρίες για μία συσκευή, ποτέ όμως δεν έβγαζα την γεμάτη όσο ήμουνα σπίτι για να φορτίσω την άδεια. Βέβαια καλό είναι να υπάρχει δεύτερη μπαταρία για κάθε περίπτωση.

 

Τρομπο, πόσο την πήρες; Ελπίζω να μην πήρες την BL-5C που φοράει απο μαμά αλλά την μεγαλύτερη BL-6C που ταιριάζει μια χαρά και προσφέρει πολυ μεγαλύτερη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Και πως την φορτίζεις; Το βάλε βγάλε μπαταριών το θεωρώ εντελώς άβολο. Αρκετές φορές στο παρελθόν είχε τύχει να έχω 2 μπαταρίες για μία συσκευή, ποτέ όμως δεν έβγαζα την γεμάτη όσο ήμουνα σπίτι για να φορτίσω την άδεια. Βέβαια καλό είναι να υπάρχει δεύτερη μπαταρία για κάθε περίπτωση.

 

Eίναι απλό: Την 2η μπαταρία την χρησιμοποιώ μόνο αν και όταν τελειώνει η πρώτη. Απλά πλέον ακούω μουσική χωρίς το άγχος μην τελειώσει η μπαταρία. Δεν είναι ότι την μπαινοβγάζω συνέχεια :p

 

Τρομπο, πόσο την πήρες; Ελπίζω να μην πήρες την BL-5C που φοράει απο μαμά αλλά την μεγαλύτερη BL-6C που ταιριάζει μια χαρά και προσφέρει πολυ μεγαλύτερη αυτονομία.

 

Την πήρα από φλίμάρκετ προς 15 ευρώ. έχει πολλές ακόμα από διάφορες πηγές. Ο πωλητής ήταν γνωστός μου και την είχε φέρει από Γερμανία, οπότε την πήρα άφοβα. Δυστυχώς ήταν η πρώτη. Την Bl6C δεν την βρήκα...

Link to comment
Share on other sites

Καλά, γαι 15 ευρώ ούτε που το συζητάμε. Η BL-6C είναι γεγονός οτι είναι δυσεύρετη.
Link to comment
Share on other sites

tzapa thn phres !! ego eixa parei prin kanena 3mhno mia mpataria gia to 7610 mou kai ekane 35 euro !!

epitelus mou antikatastisane to 6270(mou to dosan se kafe xroma polu oraio ) !! mexri tora douleuei mia xara !! elpizo etsi na sunexisei !!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την 3.66 αλλα το σημαντικοτερο για μενα προβλημα δηλ. ο θορυβος στα ακουστικα οταν ακουω μουσικη παραμενει.Το χει παρατηρησει και κανεις αλλος η να παω για service?
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα, πάντως, την τελευταία φορά που το φόρτισα μου κράτησε η μπαταρία 3,5 μέρες με μέτρια χρήση. Προερχόμενος από το sharp gx30i που κάθε μέρα ήθελε φόρτιση, είμαι υπερευχαριστημένος.

Σήμερα που το φόρτισα κλειστό (γιατί κοιμήθηκα το μεσημέρι :) ), όταν ξύπνησα, φόρτιζε ακόμα και είχε αυτή την άσπρη οθόνη. Απ' ό,τι ξέρω, η φόρτιση διαρκεί 1,5 ώρα, άρα γιατί μετά από 2 ώρες δεν είχε φορτιστεί το κινητό; Μήπως επειδή ήταν συνέχεια αναμμένη η οθόνη; Βέβαια, μετά από λίγο τελείωσε η φόρτιση.

Τελικά η άσπρη οθόνη είναι κάποιο bug. Υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στο κινητό;

Λύνετε με την αναβάθμιση;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την 3.66 αλλα το σημαντικοτερο για μενα προβλημα δηλ. ο θορυβος στα ακουστικα οταν ακουω μουσικη παραμενει.Το χει παρατηρησει και κανεις αλλος η να παω για service?

moy eixe tixei se 6230 i kai eixe problima plaketas kai stilene kainoyrgio psakseto oso eine arxi :(

!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

opois breis pios ine pm!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...