Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη σκεφτομαι και εγω την αγορα του συγκεκριμενου κινητου με αυτη σου την απαντηση περισσοτερο με απομακρυνες απο την συγκεκριμενη επιλογη παρα με επεισες για την αγορα του.Γιατι τι αλλο να ζητησεις απο ενα συγχρονο και προσιτο κινητο παρα μικρο μεγεθος,εσωτερικη μνημη αρκετη ωστε να μη τρεχεις συνεχεια για καρτες και μια καλη φωτογραφικη μηχανη.Για να μην αναφερω και την αυτονομια για την οποια εχουν ειπωθει πολλα παραπονα.

Μη με παρεξηγησεις,ο τονος μου ειναι φιλικος και απλως ειμαι και εγω σε διλλημα για την αγορα του

 

To 6270 υπερέχει ξεκάθαρα στην οθόνη του (σε μέγεθος και ανάλυση=ευκρίνεια), στην αναπαραγωγή ήχου τόσο από τα (στέρεο) ηχεία όσο και από τα ακουστικά, γενικά στις λειτουργίες (υποκειμενικό το ξέρω, αλλά στατιστικά περισσότεροι θεωρούν καλύτερο το 6270).

 

Τώρα, σχετικά με:

-->Την αυτονομία: αν και δεν είχα k750, έχω δουλέψει αρκετά ένα w800 και θα έλεγα ότι όντως το ericsson υπερέχει. Όχι πολύ, ούτε λίγο.

-->Φωτογραφίες: μην φαντάζεσαι μεγάλη διαφορά. Επίσης η διαφορά φαίνεται μόνο στον υπολογιστή (ή βέβαια στο χαρτί), αφού στην οθόνη του κινητού το Nokia είναι πολύ καλύτερο, λόγω ποιότητας οθόνης.

-->Μέγεθος: αυτό είναι κάτι που ή συμβιβάζεσαι, ή όχι.

 

Εγώ μέχρι τώρα πάντως την αγορά του 6270 δεν την έχω μετανοιώσει με τίποτα, το μόνο ΜΕΓΑΛΟ παράπονο που έχω είναι το καταραμένο το service της Alpha Copy. Αν κρίνω όμως από την Omnitech (είχα siemens πριν), και η Ericsson δεν είναι πολύ καλύτερη..

Φιλικά, WinMik :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

exo na sou proteino kati allo kai kalytero pisteyo gia thn gnomh mou! an exeis to nero 6 sto wave editor mporeis na kopseis to kommati opou thes esy kai na to kaneis opos thes esy!etsi glytoneis kai xoro sth mnhmh kai exeis kai mp3 tragoudakia kai paizoun apsoga:)

Το έχω το nero. Εγώ νόμιζα ότι το wave editor (δεν το έψαξα ποτέ) ήταν μόνο για wav αρχείο. Και μπορείς να το κόψεις και να το τροποποιήσεις όπως θες; Μα, ήδη, το mp3 το κόβω με το mp3cutter.

Έχει κάποιος κάποια αρνητική γνώμη για το συγκεκριμένη πρόγραμμα; Εκτός του ότι το κόβει, του αλλάζει μήπως και την ακουστική;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι και εγω την αγορα του συγκεκριμενου κινητου με αυτη σου την απαντηση περισσοτερο με απομακρυνες απο την συγκεκριμενη επιλογη παρα με επεισες για την αγορα του.Γιατι τι αλλο να ζητησεις απο ενα συγχρονο και προσιτο κινητο παρα μικρο μεγεθος,εσωτερικη μνημη αρκετη ωστε να μη τρεχεις συνεχεια για καρτες και μια καλη φωτογραφικη μηχανη.Για να μην αναφερω και την αυτονομια για την οποια εχουν ειπωθει πολλα παραπονα.

Μη με παρεξηγησεις,ο τονος μου ειναι φιλικος και απλως ειμαι και εγω σε διλλημα για την αγορα του

 

Φίλε μου ποσώς με ενδιαφέρει να σε πείσω να το πάρεις. Το τι ισχύει λέω. Δεν είναι τα πάντα ρόδινα σε αυτό το κινητό. Αν κρίνεις ότι δεν καλύπτει τις ανάγκες σου, θα ήταν χαζό να πας να το πάρεις, την στιγμή μάλιστα που αντικειμενικά υπάρχουν πολύ καλύτερα καμεροτηλέφωνα στην αγορά.

 

Ούτε είναι δυνατόν να αρέσει σε όλους. Για αυτό από την πρώτη στιγμή ανέφερα και τόνισα τα αρνητικά του, όχι τα θετικά του. Τα θετικά μπορείς να πας στο σάιτ της νόκια και να τα δεις, δεν χρειάζεται το θρεντ αυτό :p

 

Στο φόρουμ καλό είναι να λέμε ό,τι δεν μας λένε οι εταιρείες. ;)

 

Εμένα π.χ. η κάμερα μου είναι αδιάφορη. Για τις μουσικές του δυνατότητες και την πληρότητά του το πήρα, και δεν το μετάνιωσα. :) Αυτά όμως είναι τα δικά μου κριτήρια. Ακριβώς δε επειδή ακούω πολύ ΜΡ3, η μπαταρία πέφτει γρήγορότερα σε μένα, για αυτόν τον λόγο έδωσα άλλα 15 ευρώ και πήρα μια δεύτερη. Η αυτονομία, είναι ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζεται. Αν π.χ. δεν είχε ραδιόφωνο (όπως το D600), πώς θα το αντιμετώπιζα;

 

Η παραπάνω παράγραφος αντανακλά αποκλειστικά προσωπικές απόψεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το nero. Εγώ νόμιζα ότι το wave editor (δεν το έψαξα ποτέ) ήταν μόνο για wav αρχείο. Και μπορείς να το κόψεις και να το τροποποιήσεις όπως θες; Μα, ήδη, το mp3 το κόβω με το mp3cutter.

Έχει κάποιος κάποια αρνητική γνώμη για το συγκεκριμένη πρόγραμμα; Εκτός του ότι το κόβει, του αλλάζει μήπως και την ακουστική;

file mou afou exeis to nero dokimase to prota kai pes mou meta pos paizei:) den alleionei ton hxo katholou oute ton paramorfonei tipota apolytos!dokimase to men:)

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Το έχω το nero. Εγώ νόμιζα ότι το wave editor (δεν το έψαξα ποτέ) ήταν μόνο για wav αρχείο. Και μπορείς να το κόψεις και να το τροποποιήσεις όπως θες; Μα, ήδη, το mp3 το κόβω με το mp3cutter.

Έχει κάποιος κάποια αρνητική γνώμη για το συγκεκριμένη πρόγραμμα; Εκτός του ότι το κόβει, του αλλάζει μήπως και την ακουστική;

και το ΝΕRO που σου λεει ο φιλος ειναι πολυ καλο.Εγω βεβαια χρησιμοποιω το waveLab που ειναι ειδικα για τετοιες δουλειες.Πολυ μεγαλο ρολο παιζει η κωδικοποιηση που κανεις στο mp3.Με το wavelab εχεις τη δυνατοτητα επιλογης.Επισης πρεπει το τραγουδι σου να το συμπιεσεις απο τα 128kbps και πανω για να εχεις καλη ποιοτητα.Αυτα προς το παρον...Αν εχεις καποιο προβλημα καλυτερα στειλε ΡΜ απ το να γεμιζουμε το τοπικ με offTopic κουβεντες.

Οσον αφορα τον ηχο μπορω να βοηθησω οποιον θελει...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οι Ο.Π.Χ. αναφερουν ακριβως:

 

 

 

Και επισης:

 

 

 

Οποτε συμφωνα με το 2ο quote μου σε παρακαλω να μην κανεις τετοια σχολια για αλλους χρηστες.Πολυ απλα αν κρινεις οτι ενα post ειναι δυσαναγνωστο προς εσενα το προσπερνας, δεν το διαβαζεις και δεν απαντας.:)

εγω μιλησα γενικα κ οχι προσωπικα για καποιον.Και ολα αυτα με την προθεση βελτιωσης του τοπικ...(δηλ ο,τι κανεις κατα καποιο τροπο κ συ)αλλα μαλλον το πηρες διαφορετικα...Το να λες κατι χαριτολογοντας δε σημαινει οτι κανεις επιθεση σε καποιον..

Παρ ολα αυτα ακομα πιστευω, πως ειναι καλυτερα, να ειμαστε οσο γινεται πιο σαφης στα γραφομενα μας, ωστε να βοηθαμε περισσοτερο τους αλλους να καταλαβαινουν τι θελουμε να πουμε..αλλωστε το τοπικ αυτο δημιουργηθηκε για να αλληλοβοηθιομαστε..Αν ΔΕΝ αλληλοκαταλαβαινομαστε πως θα γινει το ζητουμενο? ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε WinMik ευχαριστω για την απαντηση.Με βοηθησε αρκετα ωστε να καταληξω για την αγορα του επομενου κινητου μου.

 

Τελικα φιλε Trobocop οντως παρεξηγησες αυτα που εγραψα αλλα δεν πειραζει:X :D

ΤΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΠΙΣΩ

ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ

ΚΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλους....Επειδή διάβαζοντας ενδεικτικά κάποιες σελίδες δεν βρήκα απάντηση στο ερωτημά μου, γι αυτό κάνω εδώ την ερώτηση και ζητώ συγνώμη αν αυτή έχει κάπου απαντηθει...

 

Τί συμβαίνει με την αναφορά παράδοσης μυνημάτων; Βγαίνει όπως στα κλασικά σαρανταρια ο φάκελος των μηνυμάτων στις ενδείξεις και περιμένει να διαγραφεί ή βγαίνει σε μορφή φλας και προστίθεται σε ειδικό φάκελο αναφορών, όπως στα εξηντάρια;;;:worry:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση....

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλους....Επειδή διάβαζοντας ενδεικτικά κάποιες σελίδες δεν βρήκα απάντηση στο ερωτημά μου, γι αυτό κάνω εδώ την ερώτηση και ζητώ συγνώμη αν αυτή έχει κάπου απαντηθει...

 

Τί συμβαίνει με την αναφορά παράδοσης μυνημάτων; Βγαίνει όπως στα κλασικά σαρανταρια ο φάκελος των μηνυμάτων στις ενδείξεις και περιμένει να διαγραφεί ή βγαίνει σε μορφή φλας και προστίθεται σε ειδικό φάκελο αναφορών, όπως στα εξηντάρια;;;:worry:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση....

Βγαίνει σε μορφή φλας και αποθηκεύεται στο φάκελο αναφορές παράδοσης.

Link to comment
Share on other sites

2 αποριες/παραπονα

 

1ον) Οσον αφορα τον ηχο παρατηρω οτι στον ηχο των ακουστικων της συσκευασιας οταν ακουω mp3 υπαρχει ενα επιπεδο θορυβου(ενα σσσ σαν σφυριγμα)που συνανταται σε συστηματα ηχου με κακης ποιοτητας ενισχυτη .Δεν ειναι πολυ υψηλο αλλα ενοχλει.Το ιδιο ακριβως αναφερει και ο Eldar για το 3250.

Acoustic fidelity in them very average, there is no study of high frequencies, basses is not clearly expressed, with the maximum loudness and the quiet sections of songs audible the noise, strictly, they themselves of dynamics make noise.

Ενδεχεται φυσικα να ειναι θεμα των ακουστικων γιαυτο και θα παρω το adaptor για να τα δοκιμασω με τα sennheiser ακουστικα μου.Αλλα ακουγεται ο ιδιος θορυβος και απο τα ηχεια οποτε παιζει να εχει να κανει με το συστημα ενισχυσης.Εχει παρατηρησει κανεις κατι σχετικο?Trobocop τα φωτα σου.Ισως ειμαι και υπερβολικος αλλα μια φορα κρυσταλλινος ο ηχος δεν ειναι.Αλλιως να το παω για service

 

2ον Στην καμερα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου εμφανιζονται κατακορυφες και οριζοντιες γραμμες σαν πλεχτο.Ειναι νορμαλ?

Link to comment
Share on other sites

2 αποριες/παραπονα

 

2ον Στην καμερα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου εμφανιζονται κατακορυφες και οριζοντιες γραμμες σαν πλεχτο.Ειναι νορμαλ?

 

 

δεν ξέρω αν είναι νορμαλ, αλλά συμβαίνει και σε μένα...

Link to comment
Share on other sites

Μη τυχόν διαβάζει αρχεία word ή pdf ή κάτι αντίστοιχο (έγγραφα) ;:worry:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι νορμαλ, αλλά συμβαίνει και σε μένα...

αυτο το κανει και σε μενα αλλα πιστευω πως ειναι λογω της κακης αναλυσης που εχει στην νυχτερινη ληψη ή στην ληψη στους εσωτερικους χωρους.

Link to comment
Share on other sites

Μη τυχόν διαβάζει αρχεία word ή pdf ή κάτι αντίστοιχο (έγγραφα) ;:worry:

 

ναι διαβάζει αρχεία .txt αλλά μέχρι κάποιο συγκεκριμένο όγκο μόνο. Αν είναι μεγαλύτερα τα κόβει μέχρι εκεί που μπορεί να τα ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το κανει και σε μενα αλλα πιστευω πως ειναι λογω της κακης αναλυσης που εχει στην νυχτερινη ληψη ή στην ληψη στους εσωτερικους χωρους.

δε μου ακουγεται περιεργο. το κανουν κι αλλα κινητα. αν δεν τα εκανε αυτα δε θα φαινοταν τιποτα σε νυχτερινη ληψη. ή το ενα ή το αλλο θα ειχες ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι διαβάζει αρχεία .txt αλλά μέχρι κάποιο συγκεκριμένο όγκο μόνο. Αν είναι μεγαλύτερα τα κόβει μέχρι εκεί που μπορεί να τα ανοίξει.

Διαβάζει αρχεία .txt αλλά πρέπει να εισαχθούν ως "Notes" από το PC Suite. Κάθε αρχείο δέχεται μέχρι 3000 χαρακτήρες αλλά συνολικά μπορούν να αποθηκευτούν μέχρι 20 notes :(

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ: Χθες πήγα στο μαγαζι της Νοκια στις Σερρες που είχε πει καποιος απο δω μέσα οτι του είπαν οτι πρεπει να το στείλουν αθήνα για αναβάθμιοση... και σε μένα το είπαν αλλα τους τα έψαλα καλα!!!

 

ΑΠΟ ΤΗΣ 11/2/06 ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΝΟΚΙΑ ΣΤΗΣ ΣΕΡΡΕΣ

 

δεν ανέχομαι να με πουλαν λαλακία σορρυ κιολας για την λέξη αλλα μου την είχε δωσει ασχημα!!!

 

 

ααα και κατι αλλο

 

ξερει κανεις σας τι αρχεια εινια αυτα που τελειωνουν σε .sis ???

 

χθες σε μια καφετερια που είχα ανοιχτό το bluetouth μου εστειλε ενας 2 τετοια κ τον είχα απορειψει αρκετες φορες αλλα ξέρεις εκει πουη πατας το yes αν στο στειλει εκεινη την στιγμη το δεχεσαι κ δεν μπορεις να το απορριψεις!!!! δηλαδη το πατουσα καταλαθος και αναγκαστικα τα δεχτηκα.... βεβαια βεβαια τα διεγραψα αμεσως αλλα τι ηταν??

Link to comment
Share on other sites

Oτι και να ηταν τα .sis δε μπορουν να βλαψουν το 6270. Προφανως καποιο προγραμμα symbian.
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζει αρχεία .txt αλλά πρέπει να εισαχθούν ως "Notes" από το PC Suite. Κάθε αρχείο δέχεται μέχρι 3000 χαρακτήρες αλλά συνολικά μπορούν να αποθηκευτούν μέχρι 20 notes :(

Eπειδη μπερδεύτηκα...'Εχουμε ένα αρχείο word στο pc μας...Μπορούμε να το στείλουμε στο 6270 π.χ. μέσω bt, και να το ανοίξει κανονικά;:blink:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΣΕΡΡΑΙΟΥΣ: Χθες πήγα στο μαγαζι της Νοκια στις Σερρες που είχε πει καποιος απο δω μέσα οτι του είπαν οτι πρεπει να το στείλουν αθήνα για αναβάθμιοση... και σε μένα το είπαν αλλα τους τα έψαλα καλα!!!

 

ΑΠΟ ΤΗΣ 11/2/06 ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΝΟΚΙΑ ΣΤΗΣ ΣΕΡΡΕΣ

 

δεν ανέχομαι να με πουλαν λαλακία σορρυ κιολας για την λέξη αλλα μου την είχε δωσει ασχημα!!!

 

 

φιλε μου jimako και εγω τους τα ειχα πει και ειπαν οτι δεν μπορουν να κανουν τιποτα.αργοτερα εστειλα και ενα mail στην alpha copy και τους ειπα τι ακριβως παιζει στα nokια shops.φενεται μετις αντιδρασεις του κοσμου αλλαξαν γνωμη.δεν μπορει καθε nokia shop να κανει οτι του γουσταρει.πηρα μερικα τηλ. και μερικα nokia shops sthn θεσαλλονικη την κανουν και μερικα οχι,μερικα στην αθηνα την κανουν και μερικα οχι,του βολου ναι,σερρων απο οτι λες θα το κανουν.ασε που το ιδιο ειχε χρειαστει να το κανω και με το 6600.δεν ειναι δυνατον καθε τηλ που παιρνουμε να χρειαζεται να κανουμε συνεχως αναβαθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη μπερδεύτηκα...'Εχουμε ένα αρχείο word στο pc μας...Μπορούμε να το στείλουμε στο 6270 π.χ. μέσω bt, και να το ανοίξει κανονικά;:blink:

Μπορείς να διαβάσεις μόνο το κείμενο του αρχείου word (όχι εικόνες, πίνακες κλπ). Αν έχεις ανοίξει ένα αρχείο .txt θα καταλάβεις σε τι μορφή τα διαβάζει το 6270. Πάντως αν μεταφέρεις ένα αρχείο .txt αυτούσιο στο 6270 δεν θα το ανοίξει.

 

Για να μπορέσεις να διαβάσεις αυτό το αρχείο, πρέπει να κάνεις copy το περιεχόμενό του, να ανοίξεις στο Outlook μία νέα σημείωση (note) και να κάνεις paste αυτά που μόλις πριν αντέγραψες. Στη συνέχεια κάνεις συγχρονισμό της συσκευής με το Outlook (επιλέγοντας συγχρονισμό μόνο για τις σημειώσεις) και η νέα σημείωση θα μεταφερθεί στο 6270. Θυμίσου πως κάθε σημείωση στο 6270 μπορεί να περιέχει μέχρι 3000 χαρακτήρες, ενώ μπορούν να αποθηκευτούν μέχρι 20 διαφορετικές σημειώσεις (ανεξάρτητα αν φτάνουν στους 3000 χαρακτήρες η καθεμιά).

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...