Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ειναι κανεις (εκτος αθηνων) ο οποιος να πηγε για αναβαθμηση στο nokia shop? πηγα σημερα και μου ειπαν πως το τηλεφωνο πρεπει να σταλει αθηνα για μια εβδομαδα για αναβαθμηση διοτι εδω και καιρο η νοκια εχει αποσυρει τα λογισμικα απο τα nokia shops και η αναβαθμηση πλεον γινεται μονο απο τα κεντρικα.ισχυει κατι τετοιο? εγω ρωτησα στο υποκαταστημα σερρων και μου ειπαν πως και θεσ. αν το παω παλι θα σταλει κατω.Εκανε κανεις αναβαθμηση σε nokia shop εκτος αθηνων?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ειναι κανεις (εκτος αθηνων) ο οποιος να πηγε για αναβαθμηση στο nokia shop? πηγα σημερα και μου ειπαν πως το τηλεφωνο πρεπει να σταλει αθηνα για μια εβδομαδα για αναβαθμηση διοτι εδω και καιρο η νοκια εχει αποσυρει τα λογισμικα απο τα nokia shops και η αναβαθμηση πλεον γινεται μονο απο τα κεντρικα.ισχυει κατι τετοιο? εγω ρωτησα στο υποκαταστημα σερρων και μου ειπαν πως και θεσ. αν το παω παλι θα σταλει κατω.Εκανε κανεις αναβαθμηση σε nokia shop εκτος αθηνων?

Σήμερα πήρα τηλέφωνο στο Νοκια shop του Βόλου και το απόγευμα θα το πάω εκεί για αναβάθμιση. Δεν χρειάζεται να πάει Αθηνά. Ίσως το κατάστημα που πήγες να μην έχει κατεβάσει την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα τηλέφωνο στο Νοκια shop του Βόλου και το απόγευμα θα το πάω εκεί για αναβάθμιση. Δεν χρειάζεται να πάει Αθηνά. Ίσως το κατάστημα που πήγες να μην έχει κατεβάσει την αναβάθμιση

μακαρι φιλε μου.εμενα μου ειπαν πως πλεον οι αναβαθμησεις θα γινονται μονο απο αθηνα.οτι το κρατανε και το στελνουν κατω κα μου ειπαν πως και θεσσαλονικη αν το παω παλι κατω θα το στειλουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το 6270 πέρασα μερικά mp3 για ήχο κλήσεις (αφού τα μίκρυνα με το mp3cutter). Στο κινητό δε μου ακούγονται τόσο καλά. Έχουν πολύ πρίμα και δεν είναι καθαρός ο ήχος. Ενώ τα αρχεία aac που έχει, αλλά και τα midi (που πέρασα εγώ) ακούγονται πολύ καθαρά. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το mp3cutter; Υπάρχει δωρεάν πρόγραμμα που να μετατρέπει mp3 σε aac;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το 6270 πέρασα μερικά mp3 για ήχο κλήσεις (αφού τα μίκρυνα με το mp3cutter). Στο κινητό δε μου ακούγονται τόσο καλά. Έχουν πολύ πρίμα και δεν είναι καθαρός ο ήχος. Ενώ τα αρχεία aac που έχει, αλλά και τα midi (που πέρασα εγώ) ακούγονται πολύ καθαρά. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το mp3cutter; Υπάρχει δωρεάν πρόγραμμα που να μετατρέπει mp3 σε aac;
Γιατι δεν δοκιμάζεις να περάσεις ενα ολόκληρο mp3; Αν παίζει καλύτερα πάει να πει οτι φταίει το πρόγραμα που χρησιμοποιείς :O
Link to comment
Share on other sites

αν ηταν series 60 θα ελεγα οτι εφταιγε ισως και η εφαρμογη..αλλα τωρα στο 6270..τι μπορει να φταιει??του εβαλες καμια εφαρμογη τπτ?αν και δεν νομιζω να βγηκαν ακομα..:O
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους εμάς

 

Είχα ξανά γράψει για κάτι <<τρελά>> που κάνει το 6270.

Έχω παρατηρήσει (όπως έχουν αναφέρει και άλλοι) ότι χάνει το σήμα της εταιρίας και δεν εμφανίζεται εύκολα παρά μόνο όταν το κλείσεις και το ξανά ανοίξεις, θα έλεγα ότι κάνει ένα ρισετ αλλά χωρίς να κλείνει το τηλέφωνο ή η οθόνη. Μετά από το περίεργο ρισετ το τηλέφωνο κάνει τα τρελά που έλεγα δηλαδή παρουσιάζει όλα τα ονόματα που είναι αποθηκευμένα στην κάρτα και στο τηλέφωνο με αποτέλεσμα να μην βλέπεις το όνομα αυτού που σε καλεί. Ένα άλλο τρελό που μου παρουσιάζει είναι ότι μου ζητάει τον κωδικό ασφαλείας για να ξεκλειδώσω το πληκτρολόγιο.

 

Πιστεύω ότι όλα αυτά θα τα φτιάξουν οι νέες εκδώσεις του λογισμικού και θα έχουμε ένα κορυφαίο κινητό στο θέμα της οθόνης του λογισμικού και της μουσικής.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

to 6270 ypostirizei ogg;

 

Όχι. Μόνο ΜΡ3 και AAC.

 

_____________________________________________________

 

 

Χρόνια Πολλά theka2004 :)

Link to comment
Share on other sites

μακαρι φιλε μου.εμενα μου ειπαν πως πλεον οι αναβαθμησεις θα γινονται μονο απο αθηνα.οτι το κρατανε και το στελνουν κατω κα μου ειπαν πως και θεσσαλονικη αν το παω παλι κατω θα το στειλουν.

Τελικά το πήγα σήμερα το πρωί. Το πήρα μετά από μια ώρα. Όποτε δεν τα στέλνουν Αθήνα σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.Μερικες ερωτησουλες..

1. Υπαρχει καποια ρυθμιση στα sms,που οταν συντασσουμε ενα νεο sms,να ορισουμε οτι θελουμε να σταματαει στο ενα μηνυμα και να μη μας πηγαινει αυτοματως σε δευτερο?

 

(σ'εσας που κανατε την αναβαθμιση)

2. διορθωθηκε η ωρα στα sms?

3. οπως επισης..διορθωθηκε η αυξανομενη ενταση στον ηχο κλησης κ στα μηνυματα?

Link to comment
Share on other sites

KALHSPERA SAAAS!! :D

 

Paidia xreiazomai thn bohtheia sas!! exw kai egw to 6270 kai thelw na perasw mesa videakia realone ktl ktl brhka ena converter to opoio omws otan ta metatrepei se 3gp ta kanei sorry gia thn ekfrash ''skata''!!! einai apaisia h poiothta k ektos autou allazei k ton hxo ton paei opou thelei....

 

pls pls ola kala mou pane prwth fora me ena kinhto einai opws to thelw k twra... auto den mou bgainei!!

 

gnwrizei kaneis kanena allo converter ? an nai ginetai na mou to steilete? auto pou exw thelei register k mallon gi auto mou ta kanei auta... ta apothikeuw kateutheian sthn karta mnhmhs oxi sto thl mhn pei kaneis oti auto ftaiei gia thn metatopish tou hxou...

 

thanks gia ton xrono sas :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους εμάς

 

Είχα ξανά γράψει για κάτι <<τρελά>> που κάνει το 6270.

Έχω παρατηρήσει (όπως έχουν αναφέρει και άλλοι) ότι χάνει το σήμα της εταιρίας και δεν εμφανίζεται εύκολα παρά μόνο όταν το κλείσεις και το ξανά ανοίξεις, θα έλεγα ότι κάνει ένα ρισετ αλλά χωρίς να κλείνει το τηλέφωνο ή η οθόνη. Μετά από το περίεργο ρισετ το τηλέφωνο κάνει τα τρελά που έλεγα δηλαδή παρουσιάζει όλα τα ονόματα που είναι αποθηκευμένα στην κάρτα και στο τηλέφωνο με αποτέλεσμα να μην βλέπεις το όνομα αυτού που σε καλεί. Ένα άλλο τρελό που μου παρουσιάζει είναι ότι μου ζητάει τον κωδικό ασφαλείας για να ξεκλειδώσω το πληκτρολόγιο.

 

Πιστεύω ότι όλα αυτά θα τα φτιάξουν οι νέες εκδώσεις του λογισμικού και θα έχουμε ένα κορυφαίο κινητό στο θέμα της οθόνης του λογισμικού και της μουσικής.

 

re file ti na sou po malon eisai o monos pou ta pathenei auta, ego to exo pano apo mhna to til mou exei kanei 2 fores restart kai ola ta alla pou eipes einai ok...ekana kai thn anavathmish gia na ftiaksei o hxos tou minimatos pou einai xamilos kai tora to mono pou exei san provlima einai oti paei set me to fortisth giati telionei h bataria grhgora poly...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δοκιμάζεις να περάσεις ενα ολόκληρο mp3; Αν παίζει καλύτερα πάει να πει οτι φταίει το πρόγραμα που χρησιμοποιείς :O

Πρώτα απ' όλα χρόνια σου πολλά και ό,τι επιθυμείς.

Θα το κάνω αυτό που λες (ήδη το σκέφτηκα και εγώ).

Θα ρωτήσω και κάτι άλλο: έχει κάνει κανείς μετατροπή από mp3 σε aac; Αν ναι, είναι καλύτερη η ποιότητα ήχου;

Τι γνώμη έχετε για το πρόγραμμα μετατροπής dbpower. Είναι καλό;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα χρόνια σου πολλά και ό,τι επιθυμείς.

Θα το κάνω αυτό που λες (ήδη το σκέφτηκα και εγώ).

Θα ρωτήσω και κάτι άλλο: έχει κάνει κανείς μετατροπή από mp3 σε aac; Αν ναι, είναι καλύτερη η ποιότητα ήχου;

Τι γνώμη έχετε για το πρόγραμμα μετατροπής dbpower. Είναι καλό;

exo na sou proteino kati allo kai kalytero pisteyo gia thn gnomh mou! an exeis to nero 6 sto wave editor mporeis na kopseis to kommati opou thes esy kai na to kaneis opos thes esy!etsi glytoneis kai xoro sth mnhmh kai exeis kai mp3 tragoudakia kai paizoun apsoga:)

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

thelw na rwthsw an to 6270 exei epilogh ayta pou soy stelnoyn na apothikeyontai

kateythian sthn karta mnhmhs kai oxi sto thl.:O

http://www.dizpins.com/pinventory/images/dlalphabetpics/wdw_vondrake.jpg

GREEK TORRENTS-http://www.greek-tracker.com/

Link to comment
Share on other sites

παιδια plzzz 2 ερωτησεις μονο

 

1- συχρονιζει επαφες μεσω του outlook ? opvw to N70 ?

2.-υπαρχει δυνατοτητα να εμφανιζει την φωτογραφια του καλουντος ???

 

ας μου απαντησει καποιος !!!!!!!!!!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

thelw na rwthsw an to 6270 exei epilogh ayta pou soy stelnoyn na apothikeyontai

kateythian sthn karta mnhmhs kai oxi sto thl.:O

 

Όχι δυστυχώς. Για αυτό και πρέπει μονίμως η εσωτερική μνήμη να είναι όσο πιο άδεια γίνεται, αλλιώς ΔΕΝ μπορείς να παραλάβεις μεγάλα αρχεία....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ανάμεσα στα κ750 και 6270, θα μπορούσατε να μου πείτε τη γνώμη σας; Επίσης, θα μπορούσατε να μου πείτε ταα προβλήματα που έχετε αντιμετωπίσει με το 6270, συνοπτικά;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ανάμεσα στα κ750 και 6270, θα μπορούσατε να μου πείτε τη γνώμη σας;

 

Δες εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=90776&page=2&highlight=6270+K750+D600

 

Και εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=92544&highlight=6270+D600

 

Συνοπτικά το 6270 υπερέχει στα πάντα εκτός από μέγεθος, εσωτερική μνήμη και ποιότητα φωτογραφιών (ελαφρά) και ποιότητα βίντεο (αισθητά).

 

Επίσης, θα μπορούσατε να μου πείτε τα προβλήματα που έχετε αντιμετωπίσει με το 6270, συνοπτικά;

 

Για τα προβλήματα δες εδώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1188755#post1188755

 

και εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1203886#post1203886

 

Ουσιαστικά πρόκειται για μικρές εκνευριστικές λεπτομέρειες. Καμία πραγματική έλλειψη, κανένα πραγματικό πρόβλημα. (Αυτά είναι που βρήκα εγώ.)

Link to comment
Share on other sites

 

Συνοπτικά το 6270 υπερέχει στα πάντα εκτός από μέγεθος, εσωτερική μνήμη και ποιότητα φωτογραφιών (ελαφρά) και ποιότητα βίντεο (αισθητά)

 

Επειδη σκεφτομαι και εγω την αγορα του συγκεκριμενου κινητου με αυτη σου την απαντηση περισσοτερο με απομακρυνες απο την συγκεκριμενη επιλογη παρα με επεισες για την αγορα του.Γιατι τι αλλο να ζητησεις απο ενα συγχρονο και προσιτο κινητο παρα μικρο μεγεθος,εσωτερικη μνημη αρκετη ωστε να μη τρεχεις συνεχεια για καρτες και μια καλη φωτογραφικη μηχανη.Για να μην αναφερω και την αυτονομια για την οποια εχουν ειπωθει πολλα παραπονα.

Μη με παρεξηγησεις,ο τονος μου ειναι φιλικος και απλως ειμαι και εγω σε διλλημα για την αγορα του

ΤΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΠΙΣΩ

ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ

ΚΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω αν και περιμενω το p990i το αγορασα και ειμαι αρκετα εως πολυ ενθουσιασμενος , δεν περιμενα τοσα πολλα απο ενα κλειστο λειτουργικο ΜΠΡΑΒΟ ΝΟΚΙΑ !!!! και σε τετοια τιμη βεβαια:) :) :) :)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...