Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το φιλο theka που εκανε την αναβαθμιση:

 

Η ενταση των ηχειων αυξηθηξε ξαθολου σε σχεση με πριν,κατα την αναπαραγωγη mp3,radio κτλ?

Οχι δεν παρατήρησα διαφορά :O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρώτα απ' όλα να σε ευχαριστήσω για τη βοήθειά σου και για το χρόνο σου.

απλά ΔΕΝ πατάς "μεταφορά" ή όπως αλλιώς το λέει στα ελληνικά αλλά ""επιλογές--->άνοιγμα φακέλου" και όταν βρεις τον φάκελο που θες, τότε πατάς μεταφορά. Με μπέρδεψε και εμένα αυτό στην αρχή...

Για τη μετακίνηση του αρχείου, το έκανα και όλα καλά.

 

ναι. το μόνο που δεν μπορείς να κάνεις έιναι να τα μεταφέρεις ΑΠΟ την μνήμη στην κάρτα ή στον υπολογιστή λόγω πνευματικών δικαιωμάτων και καλά. Μπορείς μόνο να τα σβήσεις.

Αν είναι δικά μου τα αρχεία και μπορώ να τα μετακινήσω, προφανώς δε θα υπάρχει πρόβλημα. Ουσιαστικά αυτό σου το ρωτάω για τη μεταφορά στον υπολογιστή γιατί για μετακίνηση (πάντα δικού μου αρχείου χωρίς περιορισμούς) στην κάρτα, μπορώ να το κάνω πλέον, χάρη στη βοήθειά σου.:)

Μα, από τις επιλογές του ημερολογίου όταν είσαι στην σημείωση! :confused:

Όταν είμαι σε κάποια σημείωση ημερολογίου (συγκεκριμένα σε υπενθύμιση), στις επιλογές υπάρχουν τα εξής: Διαγραφή, Χρήση στοιχείου, Μεταφορά, Αποστολή σημείωσης, Αντιγραφή, Ρυθμίσεις και Μετάβαση στις υποχρεώσεις. Δεν υπάρχει πουθενά κάτι για επιλογή ήχου.

 

Επίσης, όταν πρωτοσυνδέσω το κινητό στον υπολογιστή (επειδή μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα μόνο card reader), πρέπει να έχω κλειστό το κινητό και τον υπολογιστή, κάποιο από τα δύο ή δεν παίζει ρόλο, οπότε όπως είναι ανοιχτός ο υπολογιστής και το κινητό, τα συνδέω;

 

Για αναβάθμιση λογισμικού, πληρώνω κάτι και χρειάζεται να κάνω back up τα πάντα που έχω, επειδή - ενδεχομένως - θα χαθούν;

 

Τελικά έχει 16,8 εκατομμύρια χρώματα η οθόνη του; Γιατί στο τελευταίο λινκ που δόθηκε, κάτω - κάτω γράφει για τόσα χρώματα.

Έχει micro mode η φωτογραφική μηχανή; Και αν ναι, πώς επιλέγεται;

 

Ελπίζω να μην έγινα πάρα πολύ κουραστικός.

Να περνάτε όλοι καλά...!

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Για αναβάθμιση λογισμικού, πληρώνω κάτι και χρειάζεται να κάνω back up τα πάντα που έχω, επειδή - ενδεχομένως - θα χαθούν;

 

Τελικά έχει 16,8 εκατομμύρια χρώματα η οθόνη του; Γιατί στο τελευταίο λινκ που δόθηκε, κάτω - κάτω γράφει για τόσα χρώματα.

Έχει micro mode η φωτογραφική μηχανή; Και αν ναι, πώς επιλέγεται;

Για αναβάθμιση δεν πληρώνεις, αρκεί να έχεις μαζί την απόδειξη αγοράς. Βackup κρατάς τα δεδομένα που έχεις στη μνήμη του τηλεφώνου.

Η οθόνη του έχει 262000 χρώματα. Επίσης η φωτογραφική μηχανή του δεν έχει macro mode :O

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του έχει 262000 χρώματα.

Αν κοιτάξεις εδώ: http://www.mobile-review.com/review/nokia-6270-en.shtml κάτω κάτω γράφει Number of colors: 16777216, για αυτό το ρώτησα. Τα ξέρω τα τεχνικά του χαρακτηριστικά :X

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Όταν πρωτοσυνδέσω το κινητό στον υπολογιστή (επειδή μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα μόνο card reader), πρέπει να έχω κλειστό το κινητό και τον υπολογιστή, κάποιο από τα δύο ή δεν παίζει ρόλο, οπότε όπως είναι ανοιχτός ο υπολογιστής και το κινητό, τα συνδέω;

Έχεις υπολογιστή και κινητό, ανοιχτά. Συνδέεις το 6270 μέσω καλωδίου και αμέσως ο υπολογιστής σου (αν έχεις windows XP) το εντοπίζει. Σου βγάζει ένα παραθυράκι οπου πραγματοποιείς τις ρυθμίσεις έναρξης.

 

Αυτό γίνεται μόνο την πρώτη φορά, απο κει και πέρα, κάθε φορά που συνδέεις το κινητό, στην οθόνη του 6270 εμφανίζεται μια λίστα με την λειτουργία που επιθυμείς και αυτόματα οι φάκελοι της κάρτας μνήμης σου, εμφανίζονται στην οθόνη του υπολογιστή σου.

 

Μόλις τελειώσεις, πατάς έξοδος στην οθόνη του 6270 και γίνεται ασφαλής κατάργηση.

Link to comment
Share on other sites

Euxaristo poli , en meri lithikan oi apories mou alla den katalava an to eksis: To 6270 exei mnimi 10mb , kanontas xoro loipon stin karta me card reader pali den mporo na peraso video mpeg4 megalitera apo 10mb ? Me liga logia stin karta 128mb pou parexete den mporo na peraso video megalou ogkou ?Gia na katalavete exo trilepta video se morfi vob. kai thelo na ta metatrepso me to xilisoft se moia morfi video pou na fenonte kathara sto 6270 kai oxi se morfi 3gp pou vlepeis ena tholo pragma. Ginete kati tetoio?
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν μπορείς να περάσεις το βίντεο μέσω card reader. Αδυνατώ να πιστέψω οτι δεν σε αφήνει να το μεταφέρεις. Μήπως εννοείς οτι δεν παίζει; Γιατί όντως το 6270 δεν παίζει βίντεο μορφής mpeg4.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο χάνει το σήμα...Ημουν χολαργο, στη περικλέους..παίρνω τηλ και κόβεται η γραμμή!κοιτάω σήμα τίποτα!Ύστερα απο μερικά sec ήρθε παλι full ...(εγω στο ίδιο σημείο στη μέση του δρόμου!).

Πρέπει να το εχει ξανακάνει γιατι μου εχουν έρθει κάποια άσχετα μην. για χαμένες κλεισεις.

 

ΦΤΑΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ? ΦΤΑΙΕΙ Η VODAFONE?

 

Mήπως με παρακολουθούν :X

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πρέπει να φταίει το σήμα της Vodafone, μιας και δεν φημίζεται για αυτό. :) :p

 

Δεν έχει παρατηρηθεί απο άλλους χρήστες το συγκεκριμένο πρόβλημα. Αν στο κάνει συνεχώς, βάλε μια κάρτα άλλης εταιρίας να διαπιστώσεις αν πρόκειται για πρόβλημα του δέκτη της συσκευής σου.

Link to comment
Share on other sites

exei dei kanenas ston katalogo tou tilefonou pou ftiaxni mono tou to kinito tis frasis?simera to anakalipsa oti ola ta onomata ston katalogo exoun to simataki pou simeni oti yparxi apothikeymeni frasi,ekana anaparagogi kai ontos akougete to onoma pou einai apothikeymeno!den xero an exei ypothi xana alla den to psosexa.:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

exei dei kanenas ston katalogo tou tilefonou pou ftiaxni mono tou to kinito tis frasis?simera to anakalipsa oti ola ta onomata ston katalogo exoun to simataki pou simeni oti yparxi apothikeymeni frasi,ekana anaparagogi kai ontos akougete to onoma pou einai apothikeymeno!den xero an exei ypothi xana alla den to psosexa.:)

Σωστη η παρατηρηση και εγω το ειχα δει και με ειχε μπερδεψει ....:X τεχνολογια ..

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

paidia emena to monadiko prrovlhma pou mou exei parousiasei einai me thn mpataria.genika krataei 1,5 h varia varia me pollh oikonomia 2 meres.synhthos to fortizo kathe vradu.xthes teleiose h fortish tou stis 21.00 vghka ekso kai kata tis 3 pou gyrisa hthele ligo akomh gia na tleiosei entelos.kai milhsa 2-3 fores apo 2 lepta kai kana sms.sokaristhka ,an einai etsi .theka kati akousa pos me thn anavathmish to thl kanei perissoterh oikonomia sthn mpataria.isxxyei kati tetoio????
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από aac, mp3 και midi, το 6270 παίζει κάτι άλλο για ήχο κλήσεις; Για παράδειγμα mmf ή amr;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

paidia emena to monadiko prrovlhma pou mou exei parousiasei einai me thn mpataria.genika krataei 1,5 h varia varia me pollh oikonomia 2 meres.synhthos to fortizo kathe vradu.xthes teleiose h fortish tou stis 21.00 vghka ekso kai kata tis 3 pou gyrisa hthele ligo akomh gia na tleiosei entelos.kai milhsa 2-3 fores apo 2 lepta kai kana sms.sokaristhka ,an einai etsi .theka kati akousa pos me thn anavathmish to thl kanei perissoterh oikonomia sthn mpataria.isxxyei kati tetoio????

kapio provlima exei pot giati me toso ikonomia pou les krataei poli parapano!malon prepei nato kanis mia anavathmisi pisteyw na strosi:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί να επιλεγεί ήχος για σημείωση ημερολογίου ή όχι; Έχω τρεις μέρες που το ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω. Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει.

 

Στο επίσημο topic του 6280 κάποιος ανέφερε ότι το 6280 έχει αισθητήρα ccd. Είναι η ίδια κάμερα με αυτή του 6270 ή το 6270 έχει CMOS αισθητήρα;

 

Για όσους δεν το γνωρίζουν, αν στην ταξινόμηση αρχείων επιλεγεί δύο φορές η ίδια κατηγορία ταξινόμησης (π.χ. κατά όνομα) τη μία φορά την κάνει αύξουσα και την άλλη φθίνουσα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί να επιλεγεί ήχος για σημείωση ημερολογίου ή όχι; Έχω τρεις μέρες που το ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω. Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει.

Ο μόνος τρόπος για να επιλέξεις τον δικό σου ήχο στο ημερολόγιο είναι να φτιάξεις ένα νέο theme στο Nokia Series 40 Theme Studio 2.0 και να εισάγεις μέσα στο theme έναν δικό σου ήχο :wacko:

Link to comment
Share on other sites

tha ithela na rotiso an mporeis me to usb bluetooth na steileis paixnidia apo to pc kai na ta egkatastises sto 6270?

Γίνεται αν ο αντάπτορας υποστηρίζεται από το PC Suite. Δες εδώ ποιοί αντάπτορες υποστηρίζονται από το PC Suite.

:)

 

Thelo na rotiso an to 6270 einai simbato me to diktio tis Q-telecom. (sto site tis Q anaferetai oti ipostirizontai dual-triple band kinita, to 6270 einai quad)

Τα triple-band κινητά δουλεύουν στις συχνότητες: GSM 900/1800/1900.

Τα quad-band κινητά (6270) δουλεύουν στις συχνότητες: GSM 850/900/1800/1900.

Άρα ναι, το 6270 δουλεύει και στο δίκτυο της Q.

:)

Link to comment
Share on other sites

O_GIANNAKIS

το προβλημα με τη usb που ειχες στο pc suite το διορθωσες?εχω το ιδιο προβλημα αλλα η επανεγκατασαση του pc suite δεν βοηθησε και παιρνω το ιδιο μην.σε μενα στην αρχη δουλευε κανονικα αλλα αφου απεγκατεστησα καποια αλλα προγραμματα μου εφανιζει το μην που αναφερεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας κι απο μενα.

Παρατηρησα πως οταν με καλει καποιος, ο ηχος κλησης δυναμώνει σταδιακά,ενω το εχω ρυθμισει στο "συνεχή ήχο" κι οχι στην αυξανόμενη ένταση.Όπως επίσης το ιδιο μου συμβαινει κ στα μηνυματα.Για παράδειγμα,έχω ηχογραφήσει τη λέξη "μήνυμα" ως ΜΡ3 κ μου ακουγεται παρα πολυ χαμηλόφωνα.Γιατι συμβαίνουν αυτά?

 

--------------

...επισης οταν σε προηγουμενο ποστ μου ελεγα για ΜΡ4, εννοουσα αρχειο βιντεο κ οχι ηχου.(δεν μιλαω για τα mpeg4)

Λοιπον..το προηγουμενο τηλεφωνο μου (Ν70) τραβουσε βιντεο σε μορφη ΜΡ4.Δοκιμασα να περασω ενα βιντεο ΜΡ4 στην καρτα μνημης κ ενω εγινε η μεταφορα, δεν εδειχνε καθολου εικονα,αλλα εκτος αυτου, ο ήχος του βιντεο ενω ξεκινουσε, σε 2 δευτερολεπτα σταματουσε κ εβγαζε μηνυμα λαθους.Τελικα ποια αρχεια βιντεο παιζει κ τι αλγόριθμους χρησιμοποιει κατα την εγγραφη ενος βιντεο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας κι απο μενα.

Παρατηρησα πως οταν με καλει καποιος, ο ηχος κλησης δυναμώνει σταδιακά,ενω το εχω ρυθμισει στο "συνεχή ήχο" κι οχι στην αυξανόμενη ένταση.Όπως επίσης το ιδιο μου συμβαινει κ στα μηνυματα.Για παράδειγμα,έχω ηχογραφήσει τη λέξη "μήνυμα" ως ΜΡ3 κ μου ακουγεται παρα πολυ χαμηλόφωνα.Γιατι συμβαίνουν αυτά?

 

--------------

file singer etsi bghke apo th nokia mporei na diorthothi me thn anabathmisi th kainouria pou einai diathesimi auth th stigmh sta nokia club:) den eisai o monos pou to kanei auto!

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...