Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά εμένα μέσα δε μου είχε λουράκι χειρός ούτε φορτιστή ταξιδίου

Εσάς σας είχε ?

(Χώρια ότι MMS δεν στέλνει και δεν ξέρω αν φταίει η ΤΙΜ ή η Νόκια )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει πάρει κανείς το κινητό αυτό? Εγώ το πήρα και είδα στο site της NOKIA ότι περιέχει και φορτιστή αυτοκινήτου αλλά το δικό μου κουτί δεν είχε μέσα φορτιστή αυτοκινήτου.
http://www28.brinkster.com/fananna/%CE%96.jpg
Link to comment
Share on other sites

1. Κανονικό φορτιστή έχει.

2. Ένα adaptor-άκι για να συνδέεις τον παλιό

3. Μνήμη miniSD 128Mb

4. Handsfree

5. Μπαταρία

6. USB καλώδιο

7. Manual

8. Το PC Suite σε CD

 

και το κινητό! :p

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μιλάμε σε ώρες για να μη μπερδευόμαστε με το μέρα/νύχτα.

 

Μέχρι στιγμής μου έχει δώσει την αίσθηση ότι κρατάει γύρω στις 50 ~ 60 ώρες.

 

ΥΓ. Από προηγούμενο post

1. Γύρω στα 40' - 60' χρόνο ομιλίας

2. 2h30 ράδιο εκ των οποίων τα 30' στο μεγάφωνο

3. Ολίγον BT για συγχρονισμό.

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και εγω.

Πραγματικά είναι ενα καταπληκτικό τηλέφωνο αν και λίγο μεγάλο (Αλλά αυτό δεν ειναι απολύτως κακό) και δε ξέρω για ποιό λόγο μου θυμισε το κ750.

 

Αν υπήρχε και σε άλλο χρωματάκι, νομίζω θα ήταν ακόμη καλύτερο αλλά ίσως απο τις καλύτερες προτάσεις σε series 40 ... βέβαια ειμαι περιεργος για το πορτάκι. Επιασα 2 συσκευές (μια στο Γερμανό και μια στη Fnac.) Στο Γερμςνό ήταν σκληρό και "υδραυλικό" , στην Fnac απλά ανέβαινε μόνο του , χωρίς καν να το αγγίξεις... Πράγμα ποιυ με ανησυχει οτι με πολλά slide , χάνει την αρχική του αισθηση....

:X
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μιλάμε σε ώρες για να μη μπερδευόμαστε με το μέρα/νύχτα.

 

Μέχρι στιγμής μου έχει δώσει την αίσθηση ότι κρατάει γύρω στις 50 ~ 60 ώρες.

Είναι το τίμημα για την απίστευτη οθόνη που έχει το νέο μας precious :p

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εμένα όταν γράφω μηνυμα με τ9 μου βγάζει κάποιες φορές ένα * στην αρχή και όσο ¨δημιουργείται¨ η λέξη εξαφανίζεται και εμφανίζεται κανονικά αυτό το γράμμα που είχα επιλέξει.

Aυτο το κανει διοτι στη μεθοδο εισαγωγης κειμενου δεν εχεις επιλεξει κανονικα(Τ9) αλλα προτεινομενες λεξεις;)

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

238E ΣΙΓΟΥΡΑ ρωτησα εγω

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙ 238Ε+ΤΟ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟ ΤΟ Φ.Π.Α.(19%)?

ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ, ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ VOFONE ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ COSMOTE.ΚΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΡΩΤΑΣ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΠΑΡΤΙΔΑ ΚΙ ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ.(ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ!!!:mad:

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΚΟΡΠΙΟΙ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΠΑΡΑΜΑΖΩΜΑ, ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΣΕ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΞΕΔΡΕΣ ΘΑ ΞΑΝΑΒΡΕΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΗΝ ΔΟΥΜΕ...
Link to comment
Share on other sites

H cosmote exei alles times gia palioys pelates (epidothsh)....kai alles san timh syskeyhs (aytes poy vlepeis sta site oteshop ktl).H diafora paizei konta sto fpa.(kati tetoio isxyei me to k750 kai to 6111 otan to epsaksa)

 

To kinhto to phra apo cosmote me 200 eyro peripoy kai 100 epidwthsh...

 

Sxetika me to kinhto:

Kai mena to kapaki ths mpatarias den kleinei poly kala, h toylaxiston soy dinei mia tetoia ais8hsh.

To megafwno sto 10 akoygetai kapws (alla spania to exw ekei...poly dynata!!!)

kai kati asteio....stis anafores paradoshs oi wres poy grafei ektos toy arxeioy kai otan to anoikseis den exoyn kamia sxesh!!!

Swstes einai otan anoikseis thn anafora kai deis tis lepromereies...

Link to comment
Share on other sites

molis liges ores prin egina kai ego enas katoxos tou poliagapimenou mas pleon kinitou(meta apo atelioto psaksimo se plaisio,germano,oteshop,kotsovolo)ixe eksantlithi pantou....telika to vrika sta kentrika oteshop.!!!kai edo erxome kai anarotieme mipos o logos pou to vgazoun kati mines prin kai mas taleporoun ine mono kai mono gia na mas poronoun olous emas tous "eksartimenous" oste me to pou vgi na treksoume na to paroume kai oxi na paroume kati alo opos anaferthike??vevea sigoura den antexoun tin anamoni oloi.

meta apo mia grigori matia pou tou eriksa to provlima pou ida se emena ine oti to kentriko pliktro kai ta giro tou trizoun arketa.pantos se genikes grames ine ena poli kompso kinito kai prosegmeno

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙ 238Ε+ΤΟ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟ ΤΟ Φ.Π.Α.(19%)?

ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ, ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ VOFONE ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ COSMOTE.ΚΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΡΩΤΑΣ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΠΑΡΤΙΔΑ ΚΙ ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ.(ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ!!!:mad:

:O ουπς λαθος μου 338:O :O
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

HELP!!! VOITHEIA!!!

6270 i 6230i???

 

gnorizo peri ta megapixels, tin othoni, to neo menu, ta ixeia.

afto pou me zorizei einai i mpataria tou 6270.

 

alli simantiki diafora pou na mou exei ksefigei k na me peisei na paro to neotero montelo anti tou 6230i, iparxei?

 

epeidi nomizo pos den ekane megalo vima me to sigkekrimeno kinito i nokia. xoris na thelo na thikso tis dinatotites tis neas siskevis (apla mou einai ligoulaki adiafores)

efxaristo prokatavolika

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ειναι αδιαφορες και σε νοιαζει το μεγεθος, go for 6230...
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Αγόρασα εχθές το 6270, €303,00 από Microland με δώρο bluetooth hands-free (για όποιον ενδιαφέρεται....). Υπάρχει σε stock (για όποιον ενδιαφέρεται πολύ).

Βασικά πλεονεκτήματα:

- Πληρέστατο (και σχετικά γρήγορο) μενού

- Αφύπνιση με ραδιόφωνο (χωρίς σύνδεση ακουστικών!)

- Πολύ καλή ποιότητα αναπαραγωγής ήχου από ηχεία και ακουστικά

- Στιβαρή κατασκευή

 

Βασικά μειονεκτήματα:

- Φακός (δεν υπάρχει, δεν τον βρήκα όσο και αν έψαξα..)

- Αυξανόμενη ένταση του ringtone (όπως είπαν και προηγούμενοι)

- Η μουσική διακόπτεται αν θέλεις να κάνεις άλλες λειτουργίες (π.χ. να στείλεις μήνυμα)

 

Ενδιαφέροντα στοιχεία:

- Η σύνταξη μηνύματος μοιάζει με email (πρώτα επιλέγεις αποστολέα και μετά γράφεις κείμενο)

- H default ρύθμιση στα SMS είναι unicode (προσοχή στις χρεώσεις :!: )

 

Ποιότητα κάμερας μέτρια (ελαφρώς "χειρότερη" του Κ750), σχετικά αδύναμο flash.

 

Αυτά προς το παρόν - θα επανέλθω σύντομα με περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..

ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ SUPER 6270..

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΜΕ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ (ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗ ΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΕΕ..) ΑΛΛΑ ΔΕΝ..

ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ MMS (COSMOTE) AΠΟ ΤΟ http://www.nokia.com ΑΛΛΑ ΔΕΝ....

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΤΕ..

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πλεονεκτήματα:

- Αφύπνιση με ραδιόφωνο (χωρίς σύνδεση ακουστικών!)

Δε νομίζω να υφίσταται αυτό. Μήπως σε μπέρδεψε το γεγονός ότι μπορείς να επιλέξεις το ραδιόφωνο σαν αφύπνιση ακόμα και αν δεν έχεις συνδεδεμένα τα ακουστικά? :/

 

Βασικά μειονεκτήματα:

- Η μουσική διακόπτεται αν θέλεις να κάνεις άλλες λειτουργίες (π.χ. να στείλεις μήνυμα)

Αυτό ισχύει παρά μόνο όταν είναι σε λειτουργία η κάμερα αν δε κάνω λάθος. SMS γράφεις κανονικά ακούγοντας μουσικούλα :)

 

Ενδιαφέροντα στοιχεία:

- Η σύνταξη μηνύματος μοιάζει με email (πρώτα επιλέγεις αποστολέα και μετά γράφεις κείμενο)

Απλά να αναφέρω ότι μπορείς να γράψεις το μήνυμα και μετά να ορίσεις αποστολέα. Απλά σαν πρώτη επιλογή είναι επιλεγμένο το πεδίο του αποστολέα.

 

Ποιότητα κάμερας μέτρια (ελαφρώς "χειρότερη" του Κ750), σχετικά αδύναμο flash.

Υποκειμενικά πιστεύω είναι καλύτερη η κάμερά του συγκριτικά με το K750 βλέποντας διάφορες φωτογραφίες από χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Είχα και το Κ750 και τώρα το Νόκια 6270

Η ποιότητα του Κ750 ήταν καλύτερη λίγο επειδή είχε καλή εστίαση

ΑΛΛΑ !!!!!!!!!!!!!!! ΑΛΛΑ το 6270 είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ διότι δεν έχει το σπαστικό που είχε το Κ750 που έβγαζες μια φώτο και είχε καθυστέρηση και διαφορά χρονικής στιγμής

Με το Κ750 αν φωτογράφιζες την αρκούδα στον αέρα μόλις τελειώνε η διαδικασία της φωτογραφίας δεν θα την έβλεπες στον αέρα ( αν έγινα αντιληπτός )

Το 6270 κατά εμέ είναι ότι καλύτερο σε καλή τιμή τηλέφωνο αυτή τη στιγμή

( Σε συνδυασμό τιμής και δυνατοτήτων )

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελει να το παρει μια φιλη μου..ποια ειναι τα κακα χαρακτηριστικα του??

απ'οτι ειδα παντως στα χαρακτηριστικα ειναι φοβερο..και μπ4 παρακαλω βιντεο..

 

μου ειπε οτι πηγε σε ενα καταστημα ΤΙΜ και της ειπαν οτι δεν εχει βιντεο..:confused:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..

ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ SUPER 6270..

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΜΕ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ (ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗ ΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΕΕ..) ΑΛΛΑ ΔΕΝ..

ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ MMS (COSMOTE) AΠΟ ΤΟ http://www.nokia.com ΑΛΛΑ ΔΕΝ....

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΤΕ..

malon sxei gini kapio lathos stin nokia, mperdepsan to 6270 me to 6280.

egw pira tis ritmisis toy 6280 gia tim kai ola ok!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω αν γνωριζετε καποια προγραμματα που εχουν καποιο standard funny image και μπορεις να βαλεις την photο σου ή την φωνη σου μονο και να τα στειλεις σαν MMS.

 

Ξερετε αν υπαρχουν για 6270(S40) ή μονο για S60?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στο MALL και εκανα τεστ αγορας για το 6270. δυστυχως στο ΠΛΑΙΣΙΟ μου ειπαν να προτιμησω κατι αλλο γιατι οσα εδωσαν τα περισσοτερα τα επεστρεψαν πισω με προβλημα στην οθονη(εκλεινε) ...το ιδιο και στο ΜULTIRAMA...:worry:
Link to comment
Share on other sites

Ενώ βάζω στο τέρμα την ένταση μόλις έρθει κάποιο SMS ακούγεται πολύ ποιο σιγά από ότι όταν το επιλέξω στο προφίλ

Αυτό κανονικά συμβαίνει μόνο στον ήχο κλήσης από ότι ξέρω σε πολλά μοντέλα και το έχω συνηθίσει αλλά και στα μηνύματα????

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στο MALL και εκανα τεστ αγορας για το 6270. δυστυχως στο ΠΛΑΙΣΙΟ μου ειπαν να προτιμησω κατι αλλο γιατι οσα εδωσαν τα περισσοτερα τα επεστρεψαν πισω με προβλημα στην οθονη(εκλεινε) ...το ιδιο και στο ΜULTIRAMA...:worry:

 

 

emena apo tin ali sto plaisio peiraia mou ipan ta kalitera kai ixe eksafanisti kai apo ta rafia tous...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...