Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμενα δεν με ενδιαφερει τοσο η καμερα οσο η ποιοτητα κατασκευης του που ελπιζω να εναι καλυτερη απο του 6270.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μας έφαγε η αναμονή τόσους μήνες, τουλάχιστον να μην απογοητευτούμε. Η ώρα έφτασε!!

 

Fantazomai otan anaferese oti i wra eftase na min anaferese ston erxomo tou 6280 giati autos tha argisei poli akoma...

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε.

έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,

ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

 

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

http://www.eclipse.co.uk/mbs/Diver_logo-web_page_GIF_1a.gif

Link to comment
Share on other sites

Το 6280 στο Λονδινο που ημουν εχει βγει σε ολους, αρα και εδω ειναι η ωρα του. Πιστευω μεσα στη βδομαδα σιγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω κι εγώ ότι μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα έχει εμφανιστεί, όπως μου είπαν από Cosmote και Smag. Τώρα αν το βράσουν τόσο πολύ κι έρθει μετά από κανένα μήνα, τι να πω; Ειλικρινά πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή η καθυστέρηση. Λόγω 6270 ή προβλημάτων που πρέπει να επιλυθούν;
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω κι εγώ ότι μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα έχει εμφανιστεί, όπως μου είπαν από Cosmote και Smag. Τώρα αν το βράσουν τόσο πολύ κι έρθει μετά από κανένα μήνα, τι να πω; Ειλικρινά πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή η καθυστέρηση. Λόγω 6270 ή προβλημάτων που πρέπει να επιλυθούν;

Δεν θα αργησει πολυ παιδια.σιγουρα μεχρι την αλλη βδομαδα θα ειναι εδω.απλα μαλλον θελουν να πουλησουν ακομα 6270...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αργησει πολυ παιδια.σιγουρα μεχρι την αλλη βδομαδα θα ειναι εδω.απλα μαλλον θελουν να πουλησουν ακομα 6270...

 

Μα το 6270 εχει ελλειψη παντου. Τα εχουν κανει μανταρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια σε ολους :)

Δεν ξεκινησαμε καλα την χρονια ομως..

Τελος οι προσωπικες αντιπαραθεσεις,μεχρι εδω . :!:

Δεν υπαρχει λογος .

Aναγκαστηκα να σβησω τα μηνυματα :mad: :spider:

 

Μην αναγκαστω για παραπανω ενεργειες :ninja:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Η τεχνολογία 3G απαιτεί συνδρομή έτσι; Άρα αν χρησιμοποιήσω τη συσκευή χωρίς παροχή της υπηρεσίας 3G (όπως δηλαδή και στα περισσότερα κινητά) αλλάζει κάτι στην αυτονομία; Κρατάει περισσότερο η μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Η τεχνολογία 3G απαιτεί συνδρομή έτσι; Άρα αν χρησιμοποιήσω τη συσκευή χωρίς παροχή της υπηρεσίας 3G (όπως δηλαδή και στα περισσότερα κινητά) αλλάζει κάτι στην αυτονομία; Κρατάει περισσότερο η μπαταρία;

Για την υπηρεσια 3g δεν πληρωνεις συνδρομη.Πληρωνεις οσο μιλας.Οσο για την αυτονομια ναι παιζει ρολο το αν το κινητο λειτουργει στο 3g δικτυο ή αν λειτουργει στο 2g..

Link to comment
Share on other sites

Μαύρα μαντάτα. Ρώτησα σήμερα σε μερικά μαγαζιά της Πάτρας (Πλαίσιο, Γερμανός, Κωτσόβολος, OTEShop) και κανείς δεν είχε ιδέα για το πότε θα κυκλοφορήσει το κινητό. Επίσης το Smag το αφαίρεσε από την ιστοσελίδα του, αφού η περιβόητη παραλαβή που ανέμενε, δεν έγινε ποτέ. Οπότε απλά περιμένω το Ν80 και μένω προς το παρόν με D600 που είναι μια χαρά. Α, και το 6270 εξαφανισμένο.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Η τεχνολογία 3G απαιτεί συνδρομή έτσι; Άρα αν χρησιμοποιήσω τη συσκευή χωρίς παροχή της υπηρεσίας 3G (όπως δηλαδή και στα περισσότερα κινητά) αλλάζει κάτι στην αυτονομία; Κρατάει περισσότερο η μπαταρία;

 

Ουσιαστικά η αλλαγή της κάρτας SIM σε USIM(UMTS) σε εντάσσει σε κάποιο πρόγραμμα μετάδοσης δεδομένων(για να είναι εφικτές και βιντεοκλήσεις) το οποίο ανάλογα με το δίκτυο σου έχει κάποια προσαύξηση στον μηνιαίο λογαριασμό σου(συμβόλαια),λεπτομέρειες σίγουρα θα βρεις στο επίσημο site του δικτύου σου.Οσον αφορά την αυτονομία της μπαταρίας του κινητού τελικά αυτή είναι η μεγάλη διαφορά στους χρόνους αναμονής/κλήσεων/χρήσης,επίσης και η διαμεταγωγή ανάμεσα σε ζώνη 2ης γενιάς/3ης γενιάς κλπ. κλπ. κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Άρα αν στο 6280 βάλω απλή κάρτα SIM ουσιαστικά το 3G είναι σαν να μην υποστηρίζεται. Τώρα θα μου πεις γιατί να πάρεις κινητό με δυνατότητες 3G αν δεν πρόκειται να τις χρησιμοποιήσεις; :O
Link to comment
Share on other sites

Άρα αν στο 6280 βάλω απλή κάρτα SIM ουσιαστικά το 3G είναι σαν να μην υποστηρίζεται. :O

 

Υποστηριζεται κανονικα αρκει η sim να μην ειναι πολυ παλια ,και να ζητησεις ενεργοποιηση των υπηρεσιων 3g:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό το θέλεις μόνο για τα τεχνικά του χαρακτηριστικά και δε σε ενδιαφέρει το 3g ή δεν υπάρχει υποστήριξει στην περιοχή σου, μπορείς και να μην το ενεργοποιήσεις, έτσι δεν είναι; Αν το ενεργοποιήσεις, χωρίς να το χρησιμοποιείς, χρεώνεσαι κάτι περισσότερο στο λογαριασμό;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό το θέλεις μόνο για τα τεχνικά του χαρακτηριστικά και δε σε ενδιαφέρει το 3g ή δεν υπάρχει υποστήριξει στην περιοχή σου, μπορείς και να μην το ενεργοποιήσεις, έτσι δεν είναι; Αν το ενεργοποιήσεις, χωρίς να το χρησιμοποιείς, χρεώνεσαι κάτι περισσότερο στο λογαριασμό;

 

Σωστα ,αμα θελεις το ενεργοποιεις .

Οχι φιλε μου ,δεν χρεωνεσαι κατι επιπλεον :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

filoi mou simera adeiasa kai piga stin drei (3) austria kai asxolithika ligo me to kinito...

akrivos idia menu (opos perimename) me to 6270...

mou fanike ligo pio kali kataskevi... alla isos pali logo pio mazemenou sxediou/megethous na afinei aftin tin aisthisi... anyway... pio demeno einai pantos apo to 6270... alla d600 den einai...

 

othoni mia apo ta idia... poli kali,

to ixeio tou dinato... alla den einai to apistefto pou akougete apo to 6270...

 

gia opoion den xrisimopoiei to 3G i epilogi tha elega tha itan diskoli anamesa apo 6270-6280... to proto prosferei ta panta fthina alla xanei ligo se megethos kai kataskevi... to deftero einai ligo pio mikro/stivaro kai den exei stereo ixeia kai kostizei peripou 50euro parapano...

 

opos epsaksa kai sta afstriaka forum legete oti den exei ta kolimata tou 6270... alla kai afta tha kopoun me tin epomeni version giati exoun vrei kapoio software provlima me tin esoteriki mnimi, (katalogou-klp) me to synchronize kai tis sindeseis... kai malista kapoios exei vrei enan tropo na to kolaei sinexos to 6270(bug) me mia diadikasia pou de sigratisa tora alla eixe sxesi me kapoio menu, prosthesi, kai klisimo anoigma grigoro tou slide...

 

anyway... kapoia alla kinita exoun akomi bugs meta apo mines... (K750)

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσα διαβάζω και σε ξένα fora θα αργήσει πάρα πολύ το κινητό λόγω bugs στο software. Τώρα πώς δόθηκε στην 3 και με τι λογισμικό, δεν ξέρω. Υπάρχουν βέβαια και οι συμφωνίες, οι σκοπιμότητες και τα οικονομικά οφέλη. Φανταστείτε να κυκλοφορούσε πρώτα το 6280 και μετά το 6270. Δεν θα το έπαιρνε κανείς το 6270. Οπότε το Πάσχα θα είναι εδώ μάλλον σίγουρα. Και το έλεγα χαριτολογώντας σε προηγούμενο post.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το τιμημενο και ας αργησε λιγουλακι!!!;)

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Catalog_Id=10&Secton_id=13&Product_Id=304639

 

Ιδια τιμη με 6270!!!Μονο σε ΜΠΛΕ!!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το τιμημενο και ας αργησε λιγουλακι!!!;)

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Catalog_Id=10&Secton_id=13&Product_Id=304639

 

Ιδια τιμη με 6270!!!Μονο σε ΜΠΛΕ!!!

Είναι λάθος η φωτό φίλε μου. Ακόμα δεν ξέρουν πότε θα το έχουν :wacko:

 

Μην κάνεις όνειρα τρελά, κάτσε εδώ που 'σαι καλά :lol: :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίρνω κατα καιρούς τα nokia shops όλης της αττικής και το καθένα κάθε φορά μου δίνει διαφορετική απάντηση. Όχι ότι είναι δικό τους το φταίξιμο αφού δεν τους ενημερώνει και η ίδια η nokia. Υπάρχουν μαγαζιά που μου λένε ότι θα'ρθει την επόμενη βδομάδα και άλλα που το περιμένουν το 1ο τρίμηνο του 2006.

Το σπίτι μου το άφησα

τη γκόμενα παράτησα

και ήρθα εδώ για να σου πω

ΘΡΥΛΕ ΜΟΥ ΠΟΣΟ Σ' ΑΓΑΠΩ

ΘΡΥΛΕ ΜΟΥ ΠΟΣΟ Σ' ΑΓΑΠΩΩΩ...!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...