Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατά την διάρκεια της κλήσης θέλουμε να φαίνεται ο χρόνος και ΟΧΙ στο τέλος.

Αυτό ΔΕΝ υπάρχει. Και εμένα ξέρεις έχει shift το πρικτολόγιό μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό ΔΕΝ υπάρχει. :confused: :confused: Και εμένα ξέρεις έχει shift το πρικτολόγιό μου.
:confused: :confused:

Συγγνώμη αλλά δεν κατάλαβα το shift! Αλλά ούτε και το :) πρικτολόγιο:) !!

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια ερωτηση.μου εφεραν ενα κινητό nokia 6280 απο την ιταλια και συγκεκριμενα από την 3. μπορώ να το ξεκλειδώσω? μου ειπαν οτι χρειαζονται καποιοι κωδικοι.ξέρετε κάτι πάνω σε αυτό?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του Νόκια 6280 έχει FLASH;

 

Ναι, έχει flash φιλε μου:happy:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια ερωτηση.μου εφεραν ενα κινητό nokia 6280 απο την ιταλια και συγκεκριμενα από την 3. μπορώ να το ξεκλειδώσω? μου ειπαν οτι χρειαζονται καποιοι κωδικοι.ξέρετε κάτι πάνω σε αυτό?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

 

το κωδικο μπορουν να στον δωσουν μονο απο την εταιρια που ειναι κλειδωμενο. εμενα το δικο μου ηταν κλειδωμενο σε vodafone uk και εστειλα κατι e-mail και μου το ξεκλειδωσαν :) στην αρχη μου ζητησαν και 25 ευρω αλλα τελικα δε με χρεωσαν (δε ξερω γιατι -δε τα ξαναζητησαν)

δεν υπαρχει αλλος τροποσ ξεκλειδωματος ακομα

Link to comment
Share on other sites

το κωδικο μπορουν να στον δωσουν μονο απο την εταιρια που ειναι κλειδωμενο. εμενα το δικο μου ηταν κλειδωμενο σε vodafone uk και εστειλα κατι e-mail και μου το ξεκλειδωσαν :) στην αρχη μου ζητησαν και 25 ευρω αλλα τελικα δε με χρεωσαν (δε ξερω γιατι -δε τα ξαναζητησαν)

δεν υπαρχει αλλος τροποσ ξεκλειδωματος ακομα

 

 

 

οταν λες οτι εστειλες καποια email και σου το ξεκλείδωσαν εννοείς στην εταιρεία ή κάπου αλλού?

που θα μπορούσα εγώ να στείλω email?

ξέρεις κάποιον ή κάποιους?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ ένα κινητό που είναι κλειδωμένο στη Τ-Mobile από Αγγλία. Εγώ όμως το αγόρασα από το ebay. Μπορώ να στείλω email στη Τ-Mobile και να της πω να μου στείλει κωδικούς? χλωμό το βλέπω.

Εάν ξαναβάλω το firmaware από κάπου δεν θα είναι unlocked μετά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!:)

Από χθες είμαι κι εγώ κάτοχος του 6280.

Όσο πρόλαβα να το "σκαλίσω" φαίνεται πολύ καλό.

Ένα μόνο δεν μου αρέσει μέχρι στιγμής και αυτό είναι ότι με την δόνηση τρίζουν τα πάντα!:p

Anyway, θα ήθελα την βοήθειά σας στο εξής.

Προσπαθώ να δω 2 βιντεάκια που πρόλαβα να τραβήξω, στις 2 μεγαλύτερες αναλύσεις, αλλά ο Nokia Multimedia Player δεν τα παίζει.

Πως θα τα δω στο pc μου;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Χαρούμενος κάτοχος της εν λόγω συσκευής εδώ και 2 μέρες.

Βοηθήστε όμως γιατι έκανα search και δεν βρήκα τίποτα.

Έπικοινώνησα με vodafone (αγόρασα σκέτη τη συσκεύη) και μου έστειλαν ένα μύνημα όπου με ένα κωδικό που μου είπαν να βάλω κατα την αποθήκευση μου έφτιαξέ τις ρυθμίσεις του συγκεκριμένου κινητου για το δίκτυο Vodafone. Κατοπιν restart και το κινητο μπαίνει ιντερνετ. Δεν μπορώ να κάνω όμως το e-mail μου να δουλέψει. Ακόμα και στις ρυθμίσεις που πάω, μου βγάζει ένα μύνημα ότι δεν βρέθηκαν ρυθμίσεις επικοινωνήστε με τον πάροχο. Πρίν πάρω την Vodafone (μιας και πήρα αλλά με είχαν ώρα στην αναμονή και το έκλεισα για να ξαναπάρω αργότερα) υποστηρίζει η συσκευή e-mail (αυτο που έχω στην forthnet), ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλα τα παιδιά το forum. Είχα ξαναγράψει πριν μερικές σελίδες για το πρόβλημά μου με την μπαταρία του 6280 μου, το οποίο κράταγε μάξιμουμ 15-20 ώρες με κανα τέταρτο ομιλία, χωρίς σμσ, ραδιόφωνο, φωτογραφίες 3g κτλ. Από ότι έιχα διαβάσει και διαβάζω εδώ στους περισσότερους το κινητό πιάνει τις 3 με 4 μέρες.

Το πήγα στη ΝΟΚΙΑ (Γλυφάδα) και αφού στην αρχή μου αράδιασαν το παραμύθι ότι τα σύγχρονα κινητά έχουν μεγάλες απιατήσεις σε ρεύμα και ότι οι 15-20 ώρες είναι φυσιολογικές και άλλα τέτοια, μετά από πολλά τους έπεισα να μου αλλάξουν μπαταρία.

Τώρα είμαι στη φάση του στρωσίματος της μπαταρίας(πλήρης αποφόρτιση - φόρτιση κλειστό), αλλά ήδη μετά από 3 φορτίσεις πάλι τα ίδια. Στις 8-10 ώρες πέφτει η πρώτη γραμμή και μετά είναι θέμα 5-6 ωρών για να κλείσει το κινητό. Υπάρχει περίπτωση να είναι πρόβλημα της συσκευής? Έχω κάνει και αναβάθμιση στην 3.65. Τι άλλο να κάνω; Κανείς κάποια ιδέα - γνώμη;

Σόρυ για το μακροσκελές ποστ..

 

teleytaia anabtmisi einai 3.81

!Viva La RaZZa!

www.wwe.com

Link to comment
Share on other sites

γινεται τα αρχεια που ερχονται με Bluetooth να αποθηκευονται στην καρτα μνημης κατευθειαν? αν ενα mp3 ειναι 11 mb δεν μπορει να αποθηκευτει στη μνημη τηλεφωνου...

!Viva La RaZZa!

www.wwe.com

Link to comment
Share on other sites

Χαρούμενος κάτοχος της εν λόγω συσκευής εδώ και 2 μέρες.

Βοηθήστε όμως γιατι έκανα search και δεν βρήκα τίποτα.

Έπικοινώνησα με vodafone (αγόρασα σκέτη τη συσκεύη) και μου έστειλαν ένα μύνημα όπου με ένα κωδικό που μου είπαν να βάλω κατα την αποθήκευση μου έφτιαξέ τις ρυθμίσεις του συγκεκριμένου κινητου για το δίκτυο Vodafone. Κατοπιν restart και το κινητο μπαίνει ιντερνετ. Δεν μπορώ να κάνω όμως το e-mail μου να δουλέψει. Ακόμα και στις ρυθμίσεις που πάω, μου βγάζει ένα μύνημα ότι δεν βρέθηκαν ρυθμίσεις επικοινωνήστε με τον πάροχο. Πρίν πάρω την Vodafone (μιας και πήρα αλλά με είχαν ώρα στην αναμονή και το έκλεισα για να ξαναπάρω αργότερα) υποστηρίζει η συσκευή e-mail (αυτο που έχω στην forthnet), ή όχι?

 

http://www.nokia.com.gr/6280/support

Μετά στο λήψη ρυθμίσεων, για Προχωρημένους

Τα ζητάς ένα ένα και μετά παίζει μια χαρά (όταν ζητήσεις ρυθμίσεις ταχυδρομείου θα δείς ότι και το forthnet υποστηρίζεται!)

 

γινεται τα αρχεια που ερχονται με Bluetooth να αποθηκευονται στην καρτα μνημης κατευθειαν? αν ενα mp3 ειναι 11 mb δεν μπορει να αποθηκευτει στη μνημη τηλεφωνου...

Τα αποθηκεύει, υπήρξε μια αναλυτική συζήτηση εδώ και 2-3 μήνες, δες πιο πίσω

:)

Link to comment
Share on other sites

Τα αποθηκεύει, υπήρξε μια αναλυτική συζήτηση εδώ και 2-3 μήνες, δες πιο πίσω

:)

 

 

Χμμμ..εξαρταται, σε καποια τηλεφωνα το κανει οπως λες, στο δικο μου ομως π.χ., οχι...:(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αφού δε γίνεται να αποθηκευτούν τα αρχεία στην κάρτα μνήμης απευθείας!

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αφού δε γίνεται να αποθηκευτούν τα αρχεία στην κάρτα μνήμης απευθείας!

 

Σε παλαιοτερη κουβεντα για το ιδιο θεμα, ειχαμε ανακαλυψει οτι σε μερικα τηλεφωνα (ξαναλεω, στο δικο μου ΔΕΝ το κανει), ξεκιναει π.χ. με ΒΤ η μεταφορα στην Main memory και οταν δει οτι δεν χωραει το γραφει στην memory card. Τουλαχιστον ετσι ειδαν τα παιδια που το δοκιμασαν και τους δουλευει αυτο, σε μενα δεν δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αφού δε γίνεται να αποθηκευτούν τα αρχεία στην κάρτα μνήμης απευθείας!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1444444#post1444444

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!:)

Προσπαθώ να δω 2 βιντεάκια που πρόλαβα να τραβήξω, στις 2 μεγαλύτερες αναλύσεις, αλλά ο Nokia Multimedia Player δεν τα παίζει.

Πως θα τα δω στο pc μου;:worry:

 

Any help?:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. τις προαλλες πηγα στο μενου της καρτας μνημης μου και πατησα Ορισμ.κω.προσβασης, εβαλα και απο τοτε κολλησε το κιν. το εκανα επανεκκιν. και απο τοτε δεν βλεπει την καρτα μνημης αλλα οχι μονο αυτο, δεν την βλεπει ουτε ο υπολογιστης απο cardreader (κολλαει!) και δεν μπορω να κανω ουτε format. ο Κωδ που εβαλα ηταν ενα ελληνικο (α). η καρτα ειναι 1giga. Δεν μπορω να καταλαβω...

HELP PLEASE! ! !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το QuickTime...νομιζω κανει και ο real με plugin.

 

Τελικά το QuickTime έκανε δουλειά.:)

Μου κάνει όμως εντύπωση ότι o Nokia Multimedia Player δεν μου παίζει τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το QuickTime έκανε δουλειά.:)

Μου κάνει όμως εντύπωση ότι o Nokia Multimedia Player δεν μου παίζει τίποτε.

 

Δεν δοκιμασα τον Multimedia player της Νοκια...Προτιμω ενα "αναγνωρισμενο-universal" player...Παντως στις αρχες(εποχες 3650) οταν και το προγραμμα της Νοκια ηταν το μονο που επαιζε 3gp, επαιζε ενταξει τα 177Χ144 βιντεο.

 

Παντως αν ισχυει αυτο ειναι οντως παραξενο...λογισμικο που ερχεται με το κινητο να μην παιζει τα βιντεο του.:wacko::blink:

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...