Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia skeftomai polu to teleutaio kairo na parw to nokia 6288 alla de kserw an aksizei!ki auto to lew giati exoun perasei apo ta xeria mou kalutera modela (vlepe sony ericsson p990,nokia 3250 ktl.) alla auto maresei polu emfanisiaka!apo thn allh gia to logo oti einai series 40 me kanei na exw deuteres skepseis!ti na kanw?please mia voithia!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia skeftomai polu to teleutaio kairo na parw to nokia 6288 alla de kserw an aksizei!ki auto to lew giati exoun perasei apo ta xeria mou kalutera modela (vlepe sony ericsson p990,nokia 3250 ktl.) alla auto maresei polu emfanisiaka!apo thn allh gia to logo oti einai series 40 me kanei na exw deuteres skepseis!ti na kanw?please mia voithia!

 

Από τη στιγμή που είσαι πλήρως ενημερωμένος, η τελική επιλογή είναι δική σου! Το είπες και μόνος σου. Είναι απλά ένα όμορφο S40. Καμία σχέση με S60 Symbian. Εσύ αποφασίζεις. :) :)

 

Υ.Γ.: Υπάρχει ανάλογο section για συγκρίσεις.

Link to comment
Share on other sites

exeis apolito dikio file mou apla se polu mikro xroniko diastima psaxnomai gia kinito giati akomi den exw vrei kapoio na antapokrinetai stis apaitiseis mou an kai tha elega oti einai einai arketa apetitikes!gia na katalaveis tha ithela ena kinito me ti xristikotita to megethos kai tin aksiopistia tou SE k750-me tin apodosi hxou kai to leitourgiko tou nokia 3250-me to megethos kai thn analish ths othonis tou nokia 6288!mipws zitaw polla...........!!!
Link to comment
Share on other sites

paidia 8elo thn voh8eia sas!

 

loipon,ena prvlhma pou eixa prin apo kairo me to 6280,pali to epa8a x8es. mou esteilan ena arxeio videaki me bluetooth kai kollhse h lakamia kai tora den anoigei. exo ton foinika kai ta alla programata alla 8elo na mou peite pio kalodio xrhsimopoioume giati ego exo to CA-53108882543550 pou xrhsimopoio sini8os gia data transfer klp. einai to sosto kalodio???episis otan kano ta vhmata gia to upgrade ginontai ta ekshs:

ekei pou ksekinaei na leei na pathso to koumpi to ON/OFF tou kinitou to kano kai fortonei kapoia pragmata. meta, mou grafei: CMT: trying to verify communication 1 of 50 mexri to 50 of 50. otan teleiosei mou petaei afto to minima:

"flash ADL Loader does not start. this may happen if the USB has not yet configured, in this case wait

usb to configure and restart the operation. in X products can mean that wrong dcm dll is used"

pataw rerty kai ftou apo thn arxh! to exo sthn epilogh NO CONNECTION.

 

 

an mporeite voh8hste magkes an kserei kaneis,dino msn h me pm na milisoume!!! thanx!

Link to comment
Share on other sites

exeis apolito dikio file mou apla se polu mikro xroniko diastima psaxnomai gia kinito giati akomi den exw vrei kapoio na antapokrinetai stis apaitiseis mou an kai tha elega oti einai einai arketa apetitikes!gia na katalaveis tha ithela ena kinito me ti xristikotita to megethos kai tin aksiopistia tou SE k750-me tin apodosi hxou kai to leitourgiko tou nokia 3250-me to megethos kai thn analish ths othonis tou nokia 6288!mipws zitaw polla...........!!!

 

Όλα αυτά που περιγράφεις εκτός από το Symbian υπάρχουν στο 6233. Μέγεθος, αξιοπιστία, χρηστικότητα K750i και καλύτερη (το είχα κι εγώ παλιά το K750i), απόδοση ήχου κλάσεις ανώτερη γιατί έχει stereo ηχειάκια, αλλά δεν είναι S60 όπως το 3250 που αναφέρεις! Είναι S40 3rd Edition.

 

 

 

paidia 8elo thn voh8eia sas!

 

loipon,ena prvlhma pou eixa prin apo kairo me to 6280,pali to epa8a x8es. mou esteilan ena arxeio videaki me bluetooth kai kollhse h lakamia kai tora den anoigei. exo ton foinika kai ta alla programata alla 8elo na mou peite pio kalodio xrhsimopoioume giati ego exo to CA-53108882543550 pou xrhsimopoio sini8os gia data transfer klp. einai to sosto kalodio???episis otan kano ta vhmata gia to upgrade ginontai ta ekshs:

ekei pou ksekinaei na leei na pathso to koumpi to ON/OFF tou kinitou to kano kai fortonei kapoia pragmata. meta, mou grafei: CMT: trying to verify communication 1 of 50 mexri to 50 of 50. otan teleiosei mou petaei afto to minima:

"flash ADL Loader does not start. this may happen if the USB has not yet configured, in this case wait

usb to configure and restart the operation. in X products can mean that wrong dcm dll is used"

pataw rerty kai ftou apo thn arxh! to exo sthn epilogh NO CONNECTION.

 

 

an mporeite voh8hste magkes an kserei kaneis,dino msn h me pm na milisoume!!! thanx!

 

Το καλώδιο που αναφέρεις είναι το σωστό. CA-53 και DKU-2 είναι τα κατάλληλα για 6280. Όσο για τη διαδικασία τσέκαρε αν έχεις εγκαταστήσει το firmware του κινητού στο σωστό φάκελο στο Phoenix και βεβαιώσου οτι πριν βάλεις τα Phoenix, Diego κ.λπ. είχες απεγκαταστήσει το PC Suite με όλα τα παρελκόμενα (Cable drivers κ.λπ.) και "καθάρισες" το PC σου με το PC Suite cleaner.

Link to comment
Share on other sites

Pliroforiaka...molis perasa tin 6.43 kai ola pigan mia xara...den exo dei akoma allages kai diafores ...eidomen:)

 

Υπαρχει κανενα log να μαθουμε τη διορθωνει η 6.43 ? Παντως το nokia software update δεν βρισκει νεωτερη εκδοση απο την 6.10

 

Εχω ενα προβλημα με το PC Suite. Συνδεω το κινιτο με την usb, επιλέγω προφιλ "Προεπιλεγμένη Λειτουργία" και και ενω μπορω να δω τα μυνηματα τις επαφες κτλ το pc suite κάτω γραφει δεν ειναι κανένα συνδεδεμενο κινητό και ετσι δεν μπορω να κάνω back up γιατι με λει οτι δεν ειναι κανένα συνδεδεμένο κινητό. Δηλαδή εξω στο κεντρικο menu του pc suite δεν βλεπει το κινητό και οταν πατάω στην επιλογή για backup με λει δεν ειναι κανένα συνδεδεμένο κινητό αλλα εαν πάω να κάνω εγκατάσταση με το application instaler μπορώ να περάσω προγραμα στο κινητό κανονικά.. :wacko: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα για αλλαγές και το μόνο που βρήκα ήταν ότι το 6.10 είχε πρόβλημα με τα 6288, και γι αυτό η 6.43.

 

Επιπλέον αλλαγές στο 6280 που παρατήρησα:

 

1.Επανήλθε η ένταση του ήχου που είχε μειωθεί δραματικά στιν 6.10

 

2.Τα θέματα τα εφαρμόζε με ελάχιστη μνήμη, εγώ είχα μόνο 100kb και μου εφάρμοσε θέμα 1mb

 

3.Οι σταθμοί αποθηκεύονται κανονικά, ενώ πρίν έπρεπε να αποθηκεύσω πρώτα το σταθμό χωρίς όνομα και στη συνέχεια να τον μετονομάσω.

 

4.Η οθόνη μου έχει καλύτερη ποιότητα στην εικόνα και πολύ πιο μαζεμένη φωτεινότητα, με την 6.10 ήταν πάρα πολύ πιο φωτεινή και ξεθωριασμένη από ότι με την 5.92 και τωρα με την 6.43

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Αυτά εδώ δηλαδή δεν είναι αυθεντικά; Τι μου λες; Σοβαρά;

 

Φίλε μου σε πληροφορώ οτι δεν είναι απαραίτητο να παραγγέλνουν όλοι από την Alpha copy. Αν νομίζεις οτι υπάρχει κάποιο μονοπώλιο λυπάμαι αλλά απατάσαι οικτρώς. Ειδικά οι συγκεκριμένοι (mobile-parts) έχουν αποδείξει πολλάκις οτι είναι πιο γρήγοροι και πιο φθηνοί από την Alpha copy σε κάποια πράγματα! Αν κάνεις μια βολτίτσα στο φόρουμ θα βρείς πολλούς χρήστες που έψαχναν κάτι και η Alpha copy τους έλεγε μερικές φορές και διπλάσιες τιμές.

 

Αν παίρνεις ποσοστά από την Alpha copy τότε πάω πάσο αλλά εμείς δε φταίμε σε τίποτα! Μπορεί για το 6288 να μην έχει φέρει parts ακόμα το συγκεκριμένο κατάστημα αλλά να είσαι σίγουρος οτι όταν θα φέρει θα είναι πολύ πιο κάτω από την Alpha copy οι τιμές! Έχω φτάσει σε σημείο να αποδείξω σε κάποιον αυτό που έχει χιλιοαποδειχθεί και θεωρείται αυτονόητο! Πλέον όλοι το ξέρουμε εδώ μέσα!

 

Λυπάμαι που βλέπω άνθρωπο ο οποίος γράφει σε τέτοιο φόρουμ και προτείνει Alpha copy για κάτι τόσο απλό όπως μια πρόσοψη! Υποτίθεται οτι εδώ μέσα κυκλοφορούν "ψαγμένα" άτομα!

 

Υ.Γ.: Το έχεις δοκιμάσει και λες με τέτοια σιγουριά οτι ταιριάζουν ή θα τον πάρεις στο λαιμό σου τον άνθρωπο και μετά θα σε κυνηγάει να σε δείρει;

 

φιλε μου το αν περνω ποσοστα απο την alpha copy δεν σε ενδιαφερει οπως και δεν με ενδιαφερει εαν περνεις εσυ ποσοστα απο το mobile parts.τα covers τα αγορασε ενας φιλος μου για το 6280, 17 ευρω μπρος-πισω-keymat απο την αντιπροσωπια πριν απο 1 μηνα περιπου και μπαινουν κανονικα.μη μου λες οτι ειναι ποιο γρηγοροι oi mobile parts,καλο ειναι οταν δεν ξερουμε κατι να μην μιλαμε και να κανουμε τους εξυπνους σε ατομα που δεν ξερουν και ψαχνουν μια λυση.μπορει τα mobile parts να ειναι ποιο φθηνα γιατι δεν εχουν τοποθετηση. παντως η τιμη ηταν με τοποθετηση του φιλου μου.

!Viva La RaZZa!

www.wwe.com

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα να περάσω την 6.43. Τα βήματα που ακολούθησα ήταν τα εξής:

 

ΠΡΟΣΟΧΗ, Αφαιρούμε ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΙ ΤΗ SIM από το τηλέφωνο πριν συνεχίσουμε

 

1.Συνέδεσα το τηλέφωνο με το phoenix και στο manage connections είχα την επιλογή USB πρώτη.

 

2.Πατάμε File και Scan Product

 

3.Στο Operating Mode βάζουμε Local. (Δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο.)

 

4.Πατάμε Flashing και Firmware Update, το τηλέφωνο θα ανιχνευτεί μόνο του. Αν όχι με το product code το βρίσκουμε εμείς.

 

5.Επιλέγουμε Restore User Product Και πατάμε start.

 

6.Το τηλέφωνο θα αλλάξει Mode και θα μας ζητήσει να το συνδέσουμε ξανά, οπότε πάμε Μενού, Ρυθμίσεις, Συνδεσιμότητα, USB Και βάζουμε προεπιλεγμένη λειτουργία. Λίγο μετά θα πάρει backup και θα ξεκινήσει το φλασάρισμα.

 

7.Μόλις ολοκληρωθεί (θα λάβουμε μήνυμα επιτυχίας και το τηλέφωνο θα ανοίξει κανονικά) θα επαναφέρει το Backup και θα λειτουργήσει κανονικά:D

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σήμερα να περάσω την 6.43. Τα βήματα που ακολούθησα ήταν τα εξής:

 

ΠΡΟΣΟΧΗ, Αφαιρούμε ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΙ ΤΗ SIM από το τηλέφωνο πριν συνεχίσουμε

 

1.Συνέδεσα το τηλέφωνο με το phoenix και στο manage connections είχα την επιλογή USB πρώτη.

 

2.Πατάμε File και Scan Product

 

3.Στο Operating Mode βάζουμε Local. (Δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο.)

 

4.Πατάμε Flashing και Firmware Update, το τηλέφωνο θα ανιχνευτεί μόνο του. Αν όχι με το product code το βρίσκουμε εμείς.

 

5.Επιλέγουμε Restore User Product Και πατάμε start.

 

6.Το τηλέφωνο θα αλλάξει Mode και θα μας ζητήσει να το συνδέσουμε ξανά, οπότε πάμε Μενού, Ρυθμίσεις, Συνδεσιμότητα, USB Και βάζουμε προεπιλεγμένη λειτουργία. Λίγο μετά θα πάρει backup και θα ξεκινήσει το φλασάρισμα.

 

7.Μόλις ολοκληρωθεί (θα λάβουμε μήνυμα επιτυχίας και το τηλέφωνο θα ανοίξει κανονικά) θα επαναφέρει το Backup και θα λειτουργήσει κανονικά:D

 

Τελικά την 6.43 την πέρασες από το link που έδωσα ή από αλλού; Ήταν όντως παραπλανητικό όπως είχες πεί ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την 6.43 την πέρασες από το link που έδωσα ή από αλλού; Ήταν όντως παραπλανητικό όπως είχες πεί ή όχι;

 

Από το λινκ π έδωσες. Απλά δεν είχα χρόνο να το ψάξω περισσότερο, ευχαριστώ πολύ την aurame που βοήθησε, και κατέληξε στο ότι τελικά το fw που έδωσες έδειχνε σε άλλο φάκελο έξω από το phoenix και συγκεκριμένα στα common files. Επιπλέον έπρεπε πρώτα να αφαιρεθεί η παλιά έκδοση και στη συνέχεια να περαστεί η καινούργια αφού της δείχναμε σαν προορισμό το C:\Program Files\Nokia\Phoenix\products

 

Ευχαριστώ και πάλι την aurame που έδωσε τα φώτα της;)

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Από το λινκ π έδωσες. Απλά δεν είχα χρόνο να το ψάξω περισσότερο, ευχαριστώ πολύ την aurame που βοήθησε, και κατέληξε στο ότι τελικά το fw που έδωσες έδειχνε σε άλλο φάκελο έξω από το phoenix και συγκεκριμένα στα common files. Επιπλέον έπρεπε πρώτα να αφαιρεθεί η παλιά έκδοση και στη συνέχεια να περαστεί η καινούργια αφού της δείχναμε σαν προορισμό το C:\Program Files\Nokia\Phoenix\products

 

Ευχαριστώ και πάλι την aurame που έδωσε τα φώτα της;)

 

Άντε ρε παιδιά! Μπράβο! Προχωράμε γερά και έτσι όπως πάμε, κάποτε θα της το βάλουμε το λουκέτο της Alpha copy γιατί αυτό τους αξίζει! Αν θέλουν ας βάλουν το χέρι στην τσέπη κι ας φέρουν level 4 service και στην Ελλάδα γιατί τα υπόλοιπα τα κάνουμε και μόνοι μας και μάλιστα καλύτερα από αυτούς. Το αποδεικνύουμε καθημερινά άλλωστε! Και πάλι μπράβο!

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε παιδιά! Μπράβο! Προχωράμε γερά και έτσι όπως πάμε, κάποτε θα της το βάλουμε το λουκέτο της Alpha copy γιατί αυτό τους αξίζει! Αν θέλουν ας βάλουν το χέρι στην τσέπη κι ας φέρουν level 4 service και στην Ελλάδα γιατί τα υπόλοιπα τα κάνουμε και μόνοι μας και μάλιστα καλύτερα από αυτούς. Το αποδεικνύουμε καθημερινά άλλωστε! Και πάλι μπράβο!

 

Γι αυτό μας κυνηγάνε, αν είχαν τρόπο να βρίσκουν το update ότι γίνεται από εμάς θα μας έριχναν κλωτσιά και θα έκοβαν την εγγύηση. Αλλά δεν μπορούν. Επειδή έχω μπουχτίσει με την Alpha Copy και την άθλια εξυπηρέτηση έκανα τα tutorial.

 

Το άσχετο, το Nokia Software Update, βγήκε για να μας απομακρύνει από το phoenix ή είναι ιδέα μου? Πάντως όποια πολιτική και αν εφαρμόσουν εγώ το phoenix δεν το πετάω, θα το ξεκοκαλίσω.... Κάτι θα έχει που θα χρειαζόμαστε επιπλέον...:lol:

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Από το λινκ π έδωσες. Απλά δεν είχα χρόνο να το ψάξω περισσότερο, ευχαριστώ πολύ την aurame που βοήθησε, και κατέληξε στο ότι τελικά το fw που έδωσες έδειχνε σε άλλο φάκελο έξω από το phoenix και συγκεκριμένα στα common files. Επιπλέον έπρεπε πρώτα να αφαιρεθεί η παλιά έκδοση και στη συνέχεια να περαστεί η καινούργια αφού της δείχναμε σαν προορισμό το C:\Program Files\Nokia\Phoenix\products

 

Ευχαριστώ και πάλι την aurame που έδωσε τα φώτα της;)

 

xwris tin voitheia sou kai ta programmata pou sugkentrwses kai mas dietheses den tha eixa kanei kamia kinisi...opote ola ta euxaristo to you :)

Link to comment
Share on other sites

Tελικα αυτο το Phoenix μπορει να χρησιμοποιηθει απλα για αναβαθμιση χωρις κανενα προβλημα;

 

 

Εγω εχω την 5.92 και απ ότι άκουσα βγηκε η 6.43! Το κινητο δεν εχει καποιο προβλημα, ολα κανονικα... Μπορω να βαλω την καινουρια εκδοση με το Phoenix;

Link to comment
Share on other sites

Το άσχετο, το Nokia Software Update, βγήκε για να μας απομακρύνει από το phoenix ή είναι ιδέα μου? Πάντως όποια πολιτική και αν εφαρμόσουν εγώ το phoenix δεν το πετάω, θα το ξεκοκαλίσω.... Κάτι θα έχει που θα χρειαζόμαστε επιπλέον...:lol:

 

Εννοείται οτι το Software Updater το σκαρφίστηκαν ΚΑΙ γι' αυτό το λόγο. Και λέω "ΚΑΙ" γιατί υπάρχουν κι άλλοι λόγοι (καλύτερη εξυπηρέτηση κ.λπ.) αλλά θα έπαιξε σίγουρα κι αυτό το ρόλο του!

 

Όσον αφορά το Phoenix, σαφώς και έχει κι άλλες λειτουργίες εκτός από το φλασάρισμα γιατί είναι εφαρμογή service αλλά δε γνωρίζω ποιές γίνονται μόνο με το καλώδιο που έχουμε όλοι μας και ποιές χρειάζονται extra hardware.

 

Μια πολύ χρήσιμη λειτουργία που υπάρχει, είναι το calibration κεραίας. Μπορεί μετά από κάποια χρόνια ή αν πέσει ή αν "φάει" λίγο περισσότερο ζόρι από το δίκτυο λόγω στιγμιαίας δυσλειτουργίας κάποιας κεραίας (ναί συμβαίνουν κι αυτά) να εξασθενήσει ανεπανόρθωτα το σήμα και να χρειαστεί service! Κάποτε γι' αυτή τη δουλειά είχα δώσει 50 ευρώ για ένα 7250 εκτός εγγύησης! Αν αυτό γίνεται μόνο με καλώδιο και δε χρειάζεται extra hardware πιστεύω πως θα σωθούν αρκετοί!

 

 

 

Tελικα αυτο το Phoenix μπορει να χρησιμοποιηθει απλα για αναβαθμιση χωρις κανενα προβλημα;

 

 

Εγω εχω την 5.92 και απ ότι άκουσα βγηκε η 6.43! Το κινητο δεν εχει καποιο προβλημα, ολα κανονικα... Μπορω να βαλω την καινουρια εκδοση με το Phoenix;

 

Κανονικότατα! Ότι χρειάζεσαι θα το βρείς στο συγκεκριμένο τόπικ (ένα καλώδιο DKU-2 ή CA-53, link με τα προγράμματα και tutorial από τον Johnny_Nik και την 6.43). Βρες τα, ψάξου, κι ότι βοήθεια παραπάνω χρειαστείς, κάνε ένα πόστ κι εδώ είμαστε όλοι!! :shifty: :shifty:

 

 

 

 

EDIT: Ορίστε και το link με την 6.43 για να το έχουμε κι εδώ μέσα!!

www.e-boxteam.com/UpLoadFile/Flash_Files/NOKIA/BB5/6280%20RM-78/RM-78_dp_v_345.0_mcusw06.43.sfx.exe[/Code]

Link to comment
Share on other sites

Geia sas Paidia,

 

egw piga prin kamia bdomada gia anabathmisi to kinito mou stin vodafone alla den mou perasan tin 6.43...mou balan tin 6.10

 

Mporw na tin peraso monos mou?? an nai pos?! ti xreiazomai?!

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Geia sas Paidia,

 

egw piga prin kamia bdomada gia anabathmisi to kinito mou stin vodafone alla den mou perasan tin 6.43...mou balan tin 6.10

 

Mporw na tin peraso monos mou?? an nai pos?! ti xreiazomai?!

 

Αν έκανες τον κόπο και κοιτούσες ένα μόνο post πιο πάνω (#3014) δε θα χρειαζόταν καν να ρωτήσεις... :O

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες τον κόπο και κοιτούσες ένα μόνο post πιο πάνω (#3014) δε θα χρειαζόταν καν να ρωτήσεις... :O

 

OK sry....thx

 

na rotiso k kati allo....an balw me to phoenix tin 6.43 poies glosses tha exw mesa??

 

(Einai i ekdosi tis Nokia xoris branding sosta???)

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα ένας φίλος μ π έχει 6280 εκεί π έπαιζε ένα παιχνίδι το κινητό έκλεισε ξαφνικά κ από τότε όταν δοκιμάζει να το ανοίξει φτάνει μέχρι το μήνυμα υποδοχής κ μετά κλείνει... Καμία ιδέα κανείς?
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

OK sry....thx

 

na rotiso k kati allo....an balw me to phoenix tin 6.43 poies glosses tha exw mesa??

 

(Einai i ekdosi tis Nokia xoris branding sosta???)

 

Η συγκεκριμένη 6.43 είναι EMEA (Europe, Middle East and Africa) οπότε λογικά περιλαμβάνει όλες τις γλώσες που καλύπτουν τις παραπάνω γεωγραφικές περιοχές.

 

 

Παιδιά σήμερα ένας φίλος μ π έχει 6280 εκεί π έπαιζε ένα παιχνίδι το κινητό έκλεισε ξαφνικά κ από τότε όταν δοκιμάζει να το ανοίξει φτάνει μέχρι το μήνυμα υποδοχής κ μετά κλείνει... Καμία ιδέα κανείς?

 

Μάλλον χρειάζεται dead phone flashing το κινητό του φίλου σου!! Με λίγα λόγια... άλλος για Phoenix!! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιος συνδυασμός πλήκτρων όπως στα s60 για να γίνει hard format? Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με s40 μόνο με s60 κ δεν έχω ιδέα...
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Geia sas Paidia,

 

egw piga prin kamia bdomada gia anabathmisi to kinito mou stin vodafone alla den mou perasan tin 6.43...mou balan tin 6.10

 

Mporw na tin peraso monos mou?? an nai pos?! ti xreiazomai?!

 

Εκανα αναβάθμιση σήμερα με τον φοίνικα το 6280 στην 6.43 επιτυχως. Special thanks στον φιλο Johnny_Nik για τις οδηγίες.

 

Εχει και τα ελληνικά κανονικά (οπως και ένα σορω άλλες γλώσσες)

 

Παντως δεν ειδα διαφορά πουθενά με το νέο firmwire, ουτε καν αύξηση του ήχου ειχε φίλε Johnny....

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβάθμιση σήμερα με τον φοίνικα το 6280 στην 6.43 επιτυχως. Special thanks στον φιλο Johnny_Nik για τις οδηγίες.

 

Εχει και τα ελληνικά κανονικά (οπως και ένα σορω άλλες γλώσσες)

 

Παντως δεν ειδα διαφορά πουθενά με το νέο firmwire, ουτε καν αύξηση του ήχου ειχε φίλε Johnny....

 

Τι να σου πώ, επειδή έχω περάσει από την 5.92 και μετά μπήκα στην 6.10, παρατήρησα την εν λόγω διαφορά, δεν είναι απαραίτητο να το κάνει σε όλους... Όπως και τη φωτεινότητα της οθόνης. Πάντως, αν δεν σου είχαν απαντήσει πριν, η 6.43 δεν έχει βγει επίσημα ούτε στα Nokia Shops, γι αυτό και δεν σου την έβαλαν όταν το πήγες για αναβάθμιση

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...