Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Allora, έχω το 6280 και θέλω να του περάσω το ιταλικό fw ώστε να έχω την ιταλική γλώσσα στο κινητό.

 

Ποια η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω ώστε να γίνει αυτό μέσω internet δωρεάν; Είναι γενικά εύκολη, όπως πχ στα Sony Ericsson; Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει σχετικά με το πού μπορώ να βρω εκδόσεις λογισμικού κλπ που μου χρειάζονται; Αν δε θέλει να ποστάρει τα links εδώ ας μου κάνει ένα pm με ό,τι θα χρειαστώ.

 

Εννοείται ότι έχω το απλό καλώδιο usb και όχι κάποιο dongle.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Allora, έχω το 6280 και θέλω να του περάσω το ιταλικό fw ώστε να έχω την ιταλική γλώσσα στο κινητό.

 

Ποια η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω ώστε να γίνει αυτό μέσω internet δωρεάν; Είναι γενικά εύκολη, όπως πχ στα Sony Ericsson; Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει σχετικά με το πού μπορώ να βρω εκδόσεις λογισμικού κλπ που μου χρειάζονται; Αν δε θέλει να ποστάρει τα links εδώ ας μου κάνει ένα pm με ό,τι θα χρειαστώ.

 

Εννοείται ότι έχω το απλό καλώδιο usb και όχι κάποιο dongle.

 

Υπάρχει υπηρεσία αναβάθμισης μέσω internet αλλά το συγκεκριμένο κινητό δεν υποστηρίζεται (δες εδώ). Οπότε αναβάθμιση μόνο σε Nokia Club.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει υπηρεσία αναβάθμισης μέσω internet αλλά το συγκεκριμένο κινητό δεν υποστηρίζεται (δες εδώ). Οπότε αναβάθμιση μόνο σε Nokia Club.

 

Τη γνωρίζω την επίσημη αναβάθμιση μέσω internet (αν και δε χρειάστηκε να τη χρησιμοποιήσω). Αναφέρομαι στις «άλλες» μεθόδους. :shifty: ;)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τη γνωρίζω την επίσημη αναβάθμιση μέσω internet (αν και δε χρειάστηκε να τη χρησιμοποιήσω). Αναφέρομαι στις «άλλες» μεθόδους. :shifty: ;)

 

Υπάρχει κ η λύση του φοίνικα. Αλλάζεις το product code με nemesis service suite (βάζεις το 0543970 (6288 vodafone branded δυστυχώς καθαρό fw και 6280 δεν βρήκα), που ειναι το ιταλικό Pdc) και μετά από το phoenix φλασάρεις την έκδοση που πρέπει.

 

Καλύτερα όμως να ρίξεις ένα βλέφαρο για product code επειδή το δικό μου ήταν όπως είπα από βόντα και το κάνει 6288...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε ομως για τρελη μουφα ετσι ?

θα ανοιγω δλδ καθε φορα το μσν απο την αρχη ??

μεχρι και ενα μοντελο παμφτηνο της σονυ ερικσον το κανει αυτο... ελεος δλδ.....

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Nolkia 6280, με firmware:

 

v3.60

10-2-06

RM-8

©Nokia

 

Language:

v3.60

10-2-06

RM-78

©Nokia

H

 

Και χρειάζομαι βοήθεια στα παρακάτω:

 

1. Από που θα κατεβάσω το νέο firmware με Ελληνικά;

2. Έχω το Nemesis Service Suite 10.0.38.9, σε τι μου χρειάζεται; :blink:

(αν έχετε πλήρη οδηγό...tutorial!!!!!)

3. Έχω το Nokia Phoenix service tool A15, πως το χρησιμοποιώ; :X

(αν έχετε πλήρη οδηγό...tutorial!!!!!)

4. Ότι άλλο μπορεί να χρειαστώ, γιατί είμαι άσχετος!!!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια :D :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Παιδια,

 

Μετα απο μια αναβαθμηση που εκανα στο κινητο μου, οταν μιλαω στο τηλεφωνο μου κλεινει απο μπαταρια ενω ειναι γεματη.

Πηρα στην Vodafone,επιδη ειναι με συνδεση, και μου ειπαν οτι μαλλον ειναι απο την αναβαθμηση (που εκανα σε ενα απο τα shop τους). Θα μου στειλουν καινουργια συσκευη χωρις την μπαταρια.

1) Λετε να οφειλετε στην αναβαθμηση αυτο?

2) Εχω κατι μνμ στο κινητο που δεν θελω να τα χασω. Μπορω να τα περασω καπος στο PC κ μετα στην καινουργια συσκευη? - Ειδα οτι το Nokia Suite εχει Backup αλλα μπορω να το περασω στο καινουργιο κινητο μετα??

 

Ευχαριστωω!!!;)

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Παιδια,

 

Μετα απο μια αναβαθμηση που εκανα στο κινητο μου, οταν μιλαω στο τηλεφωνο μου κλεινει απο μπαταρια ενω ειναι γεματη.

Πηρα στην Vodafone,επιδη ειναι με συνδεση, και μου ειπαν οτι μαλλον ειναι απο την αναβαθμηση (που εκανα σε ενα απο τα shop τους). Θα μου στειλουν καινουργια συσκευη χωρις την μπαταρια.

1) Λετε να οφειλετε στην αναβαθμηση αυτο?

2) Εχω κατι μνμ στο κινητο που δεν θελω να τα χασω. Μπορω να τα περασω καπος στο PC κ μετα στην καινουργια συσκευη? - Ειδα οτι το Nokia Suite εχει Backup αλλα μπορω να το περασω στο καινουργιο κινητο μετα??

 

Ευχαριστωω!!!;)

 

1. Δύσκολο, το πιο σίγουρο είναι πρόβλημα στη μπαταρία, απ όσο ξέρω δηλαδή, ή στη διαχείρηση ενέργειας (Hardware) που έχει το κινητό, που το βλέπαμε επι εποχής 3310 κλπ.

 

2.Τα μνμ τα κάνεις backup με το pc suite και μετά τα περνά κανονικότατα αν το κινητό είναι το ίδιο. Αν πάλι δεν είναι με επιλογή των στοιχείων που θες να επαναφέρεις μέσα από το Pc suite θα τα περάσει. Εγώ κατάφερα να μεταφέρω από το 6280 σε Ν70, δλδ από S40 σε S60.

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά. έχω ενα πρόβλημα με αυτό το κινητό αν μπορεί κάποιος βοηθήσει. το κινητό σαν δούλευε κανονικότατα, κ ήτανε ανοιχτό έκλεισε μόνο του (όχι από μπαταρία). τώρα όταν πας να το ανοίξεις δείχνει την άσπρη οθόνη νόκια κ μετά αναβοσβήνει άσπρη οθόνη 3 φορές κ μετά ξανακλείνει. κάτι που παρατήρησα είναι ότι τώρα με το που πατάς το ον/οφ για να ανοίξει κάνει μια μικρή δόνηση. δεν θυμάμαι πριν όταν το άναβες να έκανε κ δόνηση. η οθόνη πάντως δεν έχει κανένα πρόβλημα. μπορεί να βοηθήσει κανείς ? ευχαριστώ..
Life is too short not to...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Το κινητό είναι τέλειο, το χρησιμοποιώ κοντά 2 χρόνια τώρα χωρίς κανένα πρόβλημα κι έχει φάει και 4-5 τούμπες.

 

Ενα προβληματάκι τώρα. Μου έβγαλε μήνυμα ότι έχουν γεμίσει οι επαφές. Οντως λόγω δουλειάς έχω πολλές. Υπάρχει τρόπος να τις μεταφέρω (επαφές) στην mini SD κάρτα ?????

 

Ευχαριστώ για τον πολύτιμο χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Το κινητό είναι τέλειο, το χρησιμοποιώ κοντά 2 χρόνια τώρα χωρίς κανένα πρόβλημα κι έχει φάει και 4-5 τούμπες.

 

Ενα προβληματάκι τώρα. Μου έβγαλε μήνυμα ότι έχουν γεμίσει οι επαφές. Οντως λόγω δουλειάς έχω πολλές. Υπάρχει τρόπος να τις μεταφέρω (επαφές) στην mini SD κάρτα ?????

 

Ευχαριστώ για τον πολύτιμο χρόνο σας

 

Μήπως κάποια λύση στο πρόβλημα ????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Το κινητό είναι τέλειο, το χρησιμοποιώ κοντά 2 χρόνια τώρα χωρίς κανένα πρόβλημα κι έχει φάει και 4-5 τούμπες.

 

Ενα προβληματάκι τώρα. Μου έβγαλε μήνυμα ότι έχουν γεμίσει οι επαφές. Οντως λόγω δουλειάς έχω πολλές. Υπάρχει τρόπος να τις μεταφέρω (επαφές) στην mini SD κάρτα ?????

 

Ευχαριστώ για τον πολύτιμο χρόνο σας

 

Μπορείς να πας στο Μενού-Επαφές-Ρυθμίσεις-Επιλογή μνήμης και να επιλέξεις Τηλέφωνο και SIM. Έτσι οι επαφές θα συνεχίσουν να αποθηκεύονται στο Τηλέφωνο! Αυτό που ζητάς μπορεί να γίνεται με το Pc-Shuite. Δεν το έχω δοκιμάσει!

Link to comment
Share on other sites

2.Τα μνμ τα κάνεις backup με το pc suite και μετά τα περνά κανονικότατα αν το κινητό είναι το ίδιο. Αν πάλι δεν είναι με επιλογή των στοιχείων που θες να επαναφέρεις μέσα από το Pc suite θα τα περάσει. Εγώ κατάφερα να μεταφέρω από το 6280 σε Ν70, δλδ από S40 σε S60.

 

Αυτο πως το εκανες? Με το Nokia PC Suite? η καποιο αλλο Προγραμμα?

Επειδη μου εχουν στειλει απο την Vodafone (Germany) 4 Φορες χαλασμενο κινητο μπορω να παρω τωρα αλλο μοντελο κ στεφτομαι να παρω ενα Seires 60

κ θα ηθελα κ εγω να περασω τα μνμ μου στο καινουργιο...

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πως το εκανες? Με το Nokia PC Suite? η καποιο αλλο Προγραμμα?

Επειδη μου εχουν στειλει απο την Vodafone (Germany) 4 Φορες χαλασμενο κινητο μπορω να παρω τωρα αλλο μοντελο κ στεφτομαι να παρω ενα Seires 60

κ θα ηθελα κ εγω να περασω τα μνμ μου στο καινουργιο...

 

Mε Pc suite. Απλά όταν κάνεις επαναφορά διαλέγεις μόνο μνμ και κατάλογο. Τίποτα άλλο. Α και το κινητό 8α πρέπει να έχει περασμένο κάποιο αρχείο για syncronization

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας στο Μενού-Επαφές-Ρυθμίσεις-Επιλογή μνήμης και να επιλέξεις Τηλέφωνο και SIM. Έτσι οι επαφές θα συνεχίσουν να αποθηκεύονται στο Τηλέφωνο! Αυτό που ζητάς μπορεί να γίνεται με το Pc-Shuite. Δεν το έχω δοκιμάσει!

 

Εννοείς NOKIA PC Suite ή κάτι άλλο ??? Δώσε link please....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από το Νokia PC Suite δεν μπορώ να διαχειριστώ τα contacts. Πατώντας contacts δεν μου βγάζει τίποτα ενώ υπάρχουν πάνω από 400 contacts στο κινητό. Ολες οι άλλες λειτουργίες δουλεύουν κανονικά στο Nokia PC Suite
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από το Νokia PC Suite δεν μπορώ να διαχειριστώ τα contacts. Πατώντας contacts δεν μου βγάζει τίποτα ενώ υπάρχουν πάνω από 400 contacts στο κινητό. Ολες οι άλλες λειτουργίες δουλεύουν κανονικά στο Nokia PC Suite

 

ΟΚ. Το έλυσα το πρόβλημα κατεβάζοντας το τελευταίο version Nokia PC Suite.

 

Το πρόβλημα που παραμένει είναι πως ξεπερνάω τον περιορισμένο αριθμό των contacts α. Στο ίδιο το κινητό και β. Αν μπορώ να χρησιμοποιήσω την mini SD Card για τα contacts και πως ???

 

Please help.............

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Το έλυσα το πρόβλημα κατεβάζοντας το τελευταίο version Nokia PC Suite.

 

Το πρόβλημα που παραμένει είναι πως ξεπερνάω τον περιορισμένο αριθμό των contacts α. Στο ίδιο το κινητό και β. Αν μπορώ να χρησιμοποιήσω την mini SD Card για τα contacts και πως ???

 

Please help.............

 

Για το α δν μπορείς να κάνεις κάτι. Όσα χωράει χωράει. Για το β, επίσης δεν μπορείς να κάνεις κάτι γιατί δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί στα τηλέφωνα S40

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

exo kai ego ena nokia 6280 me ekdosi firmware V 03.81,mnimi 512MB kai

parousiazei to ekshs provlima:otan anoigw kapoio arxeio hxou eite mp3 apo tin ekthesi,eite apo to music player alla kyriws apo to music player kanei mono tou restart..xreiazetai anavathmisi sto firmware..???:worry:ti lete na ftaiei arage ??

 

PLZ HELP ME!!!!

thnks in advance

Link to comment
Share on other sites

exo kai ego ena nokia 6280 me ekdosi firmware V 03.81,mnimi 512MB kai

parousiazei to ekshs provlima:otan anoigw kapoio arxeio hxou eite mp3 apo tin ekthesi,eite apo to music player alla kyriws apo to music player kanei mono tou restart..xreiazetai anavathmisi sto firmware..???:worry:ti lete na ftaiei arage ??

 

PLZ HELP ME!!!!

thnks in advance

 

Σταναρ αναβάθμιση... Μέχρι και την 3.81 έχει πρόβλημα με τα Mp3΄...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις :

1. Μήπως με την αναβάθμιση μπορείς να ορίσεις περισότερα των 500 contacts?

2. Τι προσφέρει παραπάνω η αναβάθμιση?

3. Μπορεί να γίνει και μέσω bluetooth?

4. Δεν έχω βρει αναβάθμιση για 6280. Μόνο για 6288 μέσω του Νokia PC Suite.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

kai ego epsaksa gia anavathmisi gia to 6280 by the way me to PC Suite..dn vrika omos..

 

kai kati allo..to kinito mou dn anoigei arxeia video MP4..paizei mono ton hxo tous kai menei sto proto kare..lete na ftaei to firmware kai giauto..???:worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...