Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6280 3G


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που λες δε γίνεται! Μόνο αν απενεργοποιήσεις εντελώς τη φωνητική κλήση...

 

Μα αυτο θελω να κανω και εγω αλλα δεν βρισκω απο που γινεται....

Αν γνωριζεις σε παρακαλω ενημερωσε με

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που λες δε γίνεται! Μόνο αν απενεργοποιήσεις εντελώς τη φωνητική κλήση...

 

Μα αυτο θελω να κανω και εγω αλλα δεν βρισκω απο που γινεται....

Αν γνωριζεις σε παρακαλω ενημερωσε με

 

Κάποιος με το τηλέφωνο ανα χείρας να μας πεί πως γίνεται αυτό; Δε μπορώ να θυμηθώ πως την είχα απενεργοποιήσει στο 6270. Αυτά που έχω τώρα έχουν τελείως διαφορετικό μενού και δε μπορώ να βοηθήσω :( :(

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κωδικό πρόσβασης στην miniSD από το κινητό αλλα απο τοτε δεν βλέπει άλλο την κάρτα το κινητό. Στο pc που δοκίμασα σε card reader να δω τι παίζει οταν την βαζω μεσα με λέει οτι η κάρτα δεν ειναι διαμορφωμενη να κάνω διαμόρφωση αλλά όταν πατάω οκ δεν το κάνει...

 

Τι πρέπει να κάνω για να βγει ο κωδικός και να δει τη κάρτα το κινητό ?

 

Για την κάρτα μνήμης, που περιγράφω παραπάνω δεν γνωρίζει κανείς ? :(

 

Δεν σου ζηταει κωδικο ? (τον θυμασαι ?)

Παλιοτερα ειχα δει σε nokia shops οτι ξεκλειδωναν καρτες μνημης .

 

Επιπλεον ,δες και αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1822182#post1822182

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου ζηταει κωδικο ? (τον θυμασαι ?)

Παλιοτερα ειχα δει σε nokia shops οτι ξεκλειδωναν καρτες μνημης .

 

Επιπλεον ,δες και αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1822182#post1822182

 

Το θέμα είναι ότι δεν μου ζητάει κωδικό, αλλιώς θα τον έβαζα γιατί τον θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Εριξα μια ματιά στο site της nokia (και με ενα googlarisma -unlock miniSD- τα κρουσματα ειναι πολα για 6280) και βρήκα ενα αντίστοιχο θεμα με πολλα άτομα να έχουν το ιδιο προβλημα. Απο οτι λένε ειναι πρόβλημα του firmwire αλλα η nokia καλά κοιμάται από την version 3.60 δεν εχει γινει τίποτα και σε αφτα που κοίταξα κανένας δεν εχει βρει τη λυση

 

και το κακό είναι οτι η καρτα δεν αναγνωριζεται ουτε και απο card reader για format. θα πάω το απόγευμα σε ενα nokia shop να δω τη θα μου πούνε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει 2 προβληματάκια στο κινητό μου:

 

1) Τα εισερχόμενα μηνύματα δεν τα αποθηκεύει πάντα σωστά σύμφωνα με την χρονολογική τους σωστά.

 

2) Έχω ένα bluetooth handsfree το οποίο το χρησιμοποιώ με άλλες 3 συσκευές. Με το 6280 αρκετές φορές ενώ είναι συνδεδεμένο χάνει ξαφνικά την επαφή, και είτε επανέρχεται μόνο του μετά από λίγο είτε όχι.

Αυτό είναι ιδιαίτερα εκνευριστηκό όταν μου συμβαίνει όταν οδηγάω και με καλέσουν ή καλέσω κάποιον εγώ.

 

Έχει συμβεί κάτι από τα ανωτέρω και σε κανέναν άλλο;:confused:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι??στο 6280 παιρνει καρτα μνημης 2γιγα η θα εχω κανενα προβλημα(να ειναι αργο,κολληματα κτλ)???αλλιως να παρω 1 γιγα

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι??στο 6280 παιρνει καρτα μνημης 2γιγα η θα εχω κανενα προβλημα(να ειναι αργο,κολληματα κτλ)???αλλιως να παρω 1 γιγα
Να σου πω...στο 6270 που έχω κάρτα 2gb, ενώ το τηλέφωνο τη βλέπει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα-κόλλημα, δε λειτουργεί ως εξωτερικός σκληρός στον υπολογιστή. Δεν ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο στο 6280 απλά το αναφέρω :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχω να κανω μια τοποθετηση οσο αφορα το θεμα αναβαθμιση.Το Nokia N73 για να αναβαθμιστει σε N73 music edition και να εχει ελληνικα πρεπει να αλλαξεις πρωτα το product code του κινητου με ενα προγραμματακι, απο αυτο του απλου Ν73 σε αυτο του Ν73 music edition. Μηπως για να κανουμε και μεις αναβαθμιση στο 6280 μας, πρεπει πρωτα να αλλαξουμε το product code με αυτο του 6288??? Αφου δεν εχει βγει αναβαθμιση καθαρα για το 6280!!!Το product code ειναι μοναδικο για καθε μαρκα κινητου σε καθε χωρα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω να κανω μια τοποθετηση οσο αφορα το θεμα αναβαθμιση.Το Nokia N73 για να αναβαθμιστει σε N73 music edition και να εχει ελληνικα πρεπει να αλλαξεις πρωτα το product code του κινητου με ενα προγραμματακι, απο αυτο του απλου Ν73 σε αυτο του Ν73 music edition. Μηπως για να κανουμε και μεις αναβαθμιση στο 6280 μας, πρεπει πρωτα να αλλαξουμε το product code με αυτο του 6288??? Αφου δεν εχει βγει αναβαθμιση καθαρα για το 6280!!!Το product code ειναι μοναδικο για καθε μαρκα κινητου σε καθε χωρα.

 

 

Δε γίνεται γιατί αυτά τα κινητά έχουν ασφάλεια ΒΒ5.Το δοκιμασα για αυτο στο λεω...

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται γιατί αυτά τα κινητά έχουν ασφάλεια ΒΒ5.Το δοκιμασα για αυτο στο λεω...

 

Το BB5 μόνο στα Symbian (S60) δεν υπάρχει; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω να ρωτησω κατι;

 

Μου εχει σπασει το καλυμμα της υποδοχης της καρτας μνημης, εκεινο το ματζαφλερακι το μικρο, και ηταν πολυ χαλαρο, εβγαινε ευκολα..

 

 

Καποτε ομως με αφησε για παντα χωρις να το καταλαβω.. Τωρα η καρτα μνημης ειναι ελευθερη εκει, προς το παρον δεν εχει παθει τιποτα το κινητο ουτε εχει βγει ποτε (εκτος απο 1-2 φορες που επεσε κατω το κινητο...) αλλα ενταξει, ανησυχω λιγο...

 

 

Αν παω στα Νοκια μπορουν να μου βαλουν ενα καινουριο καλυμματακι; Υπαρχει περιπτωση με αυτο να εχει ακυρωθει η εγγυηση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω να ρωτησω κατι;

 

Μου εχει σπασει το καλυμμα της υποδοχης της καρτας μνημης, εκεινο το ματζαφλερακι το μικρο, και ηταν πολυ χαλαρο, εβγαινε ευκολα..

 

 

Καποτε ομως με αφησε για παντα χωρις να το καταλαβω.. Τωρα η καρτα μνημης ειναι ελευθερη εκει, προς το παρον δεν εχει παθει τιποτα το κινητο ουτε εχει βγει ποτε (εκτος απο 1-2 φορες που επεσε κατω το κινητο...) αλλα ενταξει, ανησυχω λιγο...

 

 

Αν παω στα Νοκια μπορουν να μου βαλουν ενα καινουριο καλυμματακι; Υπαρχει περιπτωση με αυτο να εχει ακυρωθει η εγγυηση;

 

Επισκευάζεται αλλά δεν καλύπτεται από την εγγύηση γιατί είναι κάτι που υποτίθεται οτι προκλήθηκε από κακή χρήση κι όχι από κακή κατασκευή η κακή ποιότητα υλικών.

Link to comment
Share on other sites

Mαλιστα...

 

Θα μου το κανουν τοτε η θα πρεπει να το αφησω; Ενα σκατουδακι τοσο δα πραμα ειναι!!! Και ποσο παει το μαλλι;

 

Αυτά δεν τα γνωρίζω. Θα μας τα πεις εσύ αφού επισκευτείς την Alpha Copy.

Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι αλλο, φοβαμαι πολυ να ανοιξω το κινητο για τη σκονη.. Θελει πολλη προσοχη; Ειναι ευκολο/δυσκολο;
Ριίξε μια ματιά στο παρακάτω tutorial...

[Tutorial - 6280] Καθαρισμός Σκόνης από την Οθόνη!!

:)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προγραμμα που μεταφερω ολα τα μηνυματα μου απο το 6280 στον υπολογιστη και μετα να μπορω να τα διαβασω?

!Viva La RaZZa!

www.wwe.com

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προγραμμα που μεταφερω ολα τα μηνυματα μου απο το 6280 στον υπολογιστη και μετα να μπορω να τα διαβασω?

 

Mπορείς να το κάνεις με το Nokia PC Suite, ανετότατα τα μεταφέρεις και μπορείς με διπλό κλικ να τα διαβάσεις μέσω του ίδιου πάντα προγράμματος...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Ριίξε μια ματιά στο παρακάτω tutorial...

[Tutorial - 6280] Καθαρισμός Σκόνης από την Οθόνη!!

:)

 

Nαι ακριβως, με αυτον τον τροπο λεω!! Φοβαμαι μην κανω κανα λαθος, μην σπασω και τιποτα... Ειδα κιολας και ενα ονειρο που πηγα να κανω το κινητο με τα κλιπ αυτα και εσπασε στα δυο μερη, το μπρος και το πισω!!!!:X

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Δώστε λίγο βάση στο παρακάτω για να γλυτώσετε από πιθανό πρόβλημα!

 

Κατέβασα σήμερα την τελευταία έκδοση του nokia software updater (version 1.3.6), και σύνδεσα το τηλέφωνό μου, όπου με έκπληξη είδα ότι το αναγνώρισε ως 6280 και βρήκε ότι υπάρχει διαθέσιμη η έκδοση 6.10. Ξεκίνησα και εγώ όλος χαρά τη διαδικασία, κατέβηκε το firmware, και μετά από 10 λεπτά που κράτησε η διαδικασία αναβάθμισης, κάποια στιγμή μου γράφει ότι χάθηκε η σύνδεση με το τηλέφωνό μου, να βγάλω και να ξαναβάλω την μπαταρία και να το ξανασυνδέσω. Το κινητό όμως από εκείνη τη στιγμή δεν ξανανοίγει με τίποτα! Είναι νεκρό!

 

Μπήκα πριν λίγο στο site της Νοκια (nokia support discussions) όπου διάβασα ότι και άλλος έπαθε το ίδιο!

Αύριο πρωί πρωί το πάω στη Nokia να δω αν διορθώνεται..

 

Προσοχή σε όποιον πάει να το δοκιμάσει, καλύτερα να το αποφύγει γιατί μάλλον δεν ήταν τυχαίο αυτό που έπαθα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να ρωτήσω αν έχει συναντήσει κανείς το ίδιο πρόβλημα.

 

Μετά από αναβάθμιση της συσκευής στην έκδοση 6.10 στον Γερμανό λόγω προβλημάτων με την παλιά έκδοση, διαπίστωσα το εξής πρόβλημα:

 

Κάθε φορά που κλείνει το κινητό χάνει τις ρυθμίσεις για τους ήχους κλήσεις και wallpaper και επανέρχεται στα default της Nokia. Το ίδιο κάνει είτε είναι αποθηκευμένα τα δεδομένα στην κάρτα μνήμης είτε στη μνήμη του κινητού.

Χάρης Βασιλόπουλος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε όλους λοιπον το προβλημα είναι το εξης εχω το nokia 6280 με μια καρτα μνημης 1 gb λοιπον συνδεω το κινητο στον υπολογιστη για να περασω δεδομένα , το προβλημα είναι ότι ενώ το κινητό παιρνει δεδομένα κάποια στιγμή μου βγάζει το μυνημα '' σφαλμα συνδεσης σε συσκευη Ι/Ο '' η κατι τέτοιο και ενώ η κάρτα είναι 1 gb την γεμίζει μέχρι τα 479 mb . . . . . παρακαλώ αν ξέρει κάποιος γιατί γίνεται αυτό ας μου στείλει μια λύση γιατί αυτή την στιγμή έχω μια κάρτα 1 gb και στην ουσία μπορώ να χρησιμοποιήσω μόνο τα 479 mb . . . .
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...