Jump to content

Sony Xperia XZ3


JimZe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω προσέξει κάτι τέτοιο, μιας και το ανέφερες να πω πως σε σχέση με το Mi 8 Pro στις κλήσεις και το πως ακούγεται στο ηχείο, είναι κλάσεις ανώτερο το XZ3

 

 

Εισαι πολύ τυχερός σε εμενα εχουν σπάσει τα νευρα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και σε εσάς θόρυβος σαν παράσιτα κατά την διάρκεια των κλήσεων; Υγ. Βασικα οπου εχει μια μπαρα σήμα ακουω.
Όχι φίλε και εγώ τίποτα, μια χαρά όλα

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Απο ρυθμισεις εχετε ενεργοποιημενα τα clearaudio+ και dynamic normaliser; ψαχνω να δω τι φταιει.

Αν ηταν hardware θεωρω θα το εκανε παντα, ενω τωρα το κανει καποιες φορες.

Link to comment
Share on other sites

Απο ρυθμισεις εχετε ενεργοποιημενα τα clearaudio+ και dynamic normaliser; ψαχνω να δω τι φταιει.

Αν ηταν hardware θεωρω θα το εκανε παντα, ενω τωρα το κανει καποιες φορες.

 

Που τα ρυθμίζω αυτά για να το κάνω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

phone=>settings=>sounds and vibration=>audio settings

 

Τα εβαλα στο off μηπως και φτιαξει.

 

Θα το δοκιμάσω αύριο και θα σου πω....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ. Με προβληματίζει πολυ που τα ελληνικά δικαρτα είναι 3 updates πισω απο τα αλλα. Σίγουρα θα εχουν λυθεί τόσα θεματα...
Link to comment
Share on other sites

Καμια επαναφορα ρυθμισεων δοκιμαστε.Οχι εργοστασιακων.

Το σημα σε χωρους που δεν υπαρχει καλη καλυψη,δεν ηταν απο τα ατου της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα σήμερα

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Διορθώνει κάτι;;;;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όχι

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ηρθε η ζελατίνα screenknight. Άριστη εφαρμογή και κάνει και στη θηκη της spigen. Σε κάποια σημεια εχει rainbow effect, ελπιζω αν στεγνωσει να φύγει, αλλιώς θα ναι θεματακι.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ηρθε η ζελατίνα screenknight. Άριστη εφαρμογή και κάνει και στη θηκη της spigen. Σε κάποια σημεια εχει rainbow effect, ελπιζω αν στεγνωσει να φύγει, αλλιώς θα ναι θεματακι.
Από που την αγόρασες αν έχεις την καλοσύνη να μου πεις??

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Απο ebay πουλαει η εταιρια με δωρεαν μεταφορικα. Συνολο 5 ευρω περιπου. Θελει 5 ωρες στεγνωμα πριν μπει η θηκη.
Link to comment
Share on other sites

Απο ebay πουλαει η εταιρια με δωρεαν μεταφορικα. Συνολο 5 ευρω περιπου. Θελει 5 ωρες στεγνωμα πριν μπει η θηκη.
Πήρες για μπρος πίσω? Εγώ την παράγγειλα από Amazon.co.uk.

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πηρα μονο για μπρος αλλα το μετανιωσα. ΑΝ φυγει το rainbow effect θα παραγγειλω και μπρος-πισω.

 

YΓ. Σημερα ειχε 6-7 φυσσαλιδες. Πηρα μια πιστωτικη και τις εβγαλα ολες και τωρα αριστο εντελως. Επισης τα μισα σημεια που ειχαν rainbow effect στεγνωσανε.

 

Υγ2. Φυγανε μια ημερα μετα σχεδόν ολα τα σημεία που υπήρχε αλλοίωση στο χρωμα.

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα, έχετε παρατηρήσει κι εσείς προβλήματα μετά την τελευταία αναβάθμιση; εμένα δε βρίσκει τη sim, χάνει το σήμα, γίνεται από μόνο του αθόρυβο χωρίς να είναι ενεργοποιημενη η αθόρυβη λειτουργία και δεν μπαίνει αυτόματα στο WiFi, όλα διορθώνονται πάντα από ένα restart αλλά πρώτη φορά μετά από έναν χρόνο που απογοητευομαι. Και δεν τολμάω να πω τίποτα γιατί έχω και όλους τους φίλους μου που με κράζουν που πήρα Sony. Αν πάρεις σονυ τίποτα δε σε σώνει λένε.
Vivere senza paura
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχετε παρατηρήσει κι εσείς προβλήματα μετά την τελευταία αναβάθμιση; εμένα δε βρίσκει τη sim, χάνει το σήμα, γίνεται από μόνο του αθόρυβο χωρίς να είναι ενεργοποιημενη η αθόρυβη λειτουργία και δεν μπαίνει αυτόματα στο WiFi, όλα διορθώνονται πάντα από ένα restart αλλά πρώτη φορά μετά από έναν χρόνο που απογοητευομαι. Και δεν τολμάω να πω τίποτα γιατί έχω και όλους τους φίλους μου που με κράζουν που πήρα Sony. Αν πάρεις σονυ τίποτα δε σε σώνει λένε.
Εγώ πάντως δεν έχω παρατηρήσει τίποτα από αυτά που αναφέρεις.... Εγώ το μόνο θέμα που έχω είναι με την μπαταρία που δεν μου βγάζει ούτε μέρα....

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλά άσε τους ειδήμονες να λένε

Γελαω στα άλλα νήματα με τα θέματα που έχουν.

Όχι φίλε μου εγώ με ΧΖ3 δεν έχω κανένα θέμα και δεν μου περνάει από το μυαλό τι μπορεί να φταίει.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω παρατηρήσει τίποτα από αυτά που αναφέρεις.... Εγώ το μόνο θέμα που έχω είναι με την μπαταρία που δεν μου βγάζει ούτε μέρα....

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι νζ να πω, εμένα με βγάζει σίγουρα μιάμιση μέρα...αντε να έρθει το Android 10 να σωθούμε

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά άσε τους ειδήμονες να λένε

Γελαω στα άλλα νήματα με τα θέματα που έχουν.

Όχι φίλε μου εγώ με ΧΖ3 δεν έχω κανένα θέμα και δεν μου περνάει από το μυαλό τι μπορεί να φταίει.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βασικά, είναι ******* ότι και να πάρεις να δίνεις τόσα λεφτά και να έχεις προβλήματα, δε λέει. Εύχομαι να είναι ένα απλό κρυοματακι αυτό που έχει το δικό μου και να του περάσει..
Vivere senza paura
Link to comment
Share on other sites

sannad εχουν λειτουργια safe bode οπως και αλλους χρηστες .

μπες σαν καινουργιος χρηστης δουλεψε το λιγο και δες εαν κανει ακομα θεματα.

μπες σε safe mode και δες εαν θα κανει κατι.

εαν συνεχισει υπαρχει και το repair μεσο sony pc companion οπου θα σου περασει την rom καθαρη αλλα θα πρεπει να ξανα σεταρεις την συσκευη .

να εχεις ενεργο το backup στο google για να εισαι καλυμμενος εαν χρειαστει format.

Link to comment
Share on other sites

Τι νζ να πω, εμένα με βγάζει σίγουρα μιάμιση μέρα...αντε να έρθει το Android 10 να σωθούμε

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά, είναι ******* ότι και να πάρεις να δίνεις τόσα λεφτά και να έχεις προβλήματα, δε λέει. Εύχομαι να είναι ένα απλό κρυοματακι αυτό που έχει το δικό μου και να του περάσει..

Καλά πρέπει να είμαι δλδ, με 50% μπαταρία και έχω ήδη 4 ώρες σχεδόν οθόνη ανοιχτή... Μάλλον πρέπει να τρώει πολύ όταν είμαι εκτός με τα δεδομένα ανοιχτά συν ότι έχω 2 κάρτες μέσα....

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

46bea71107441e5ebec1eba1890311e8.jpg

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Και στην κοπελιά μου έχει "χάσει" 3 φορές την sim 1 μετά από την τελευταία αναβάθμιση.

Δεν πολύ σκάει όμως γιατί το android 10 είναι κοντά και το τηλέφωνο της έτσι και αλλιώς χρειάζεται μια επαναφορά, γιατί από τότε που το πήρε εδώ και 14 μήνες έχει μαζέψει πολύ σαβούρα

 

Edit: η sim 2 παρέμεινε ενεργή όταν χάθηκε η sim 1

Edited by AnDas
Link to comment
Share on other sites

Και στην κοπελιά μου έχει "χάσει" 3 φορές την sim 1 μετά από την τελευταία αναβάθμιση.

Δεν πολύ σκάει όμως γιατί το android 10 είναι κοντά και το τηλέφωνο της έτσι και αλλιώς χρειάζεται μια επαναφορά, γιατί από τότε που το πήρε εδώ και 14 μήνες έχει μαζέψει πολύ σαβούρα

 

Edit: η sim 2 παρέμεινε ενεργή όταν χάθηκε η sim 1

Έμενα πάντως με 2 κάρτες μέσα κανένα θέμα προς το παρόν....

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...