Jump to content

Apple Watch Series 4


chris1974
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήθελα νά'ξερα πότε θα το φέρουν οι μεγάλες αλυσίδες στην Ελλάδα. Το έχω ψάξει παντού, αλλά τίποτα. Δε θέλω να το αγοράσω από αλλού, καθώς θέλω να έχω την εγγύηση της επίσημης Ελληνικής αντιπροσωπείας και όχι του κάθε απρόσωπου πωλητή στο εξωτερικό, που για να συνεννοηθείς μαζί του σε περίπτωση προβλήματος, είτε θα πρέπει να περιμένεις καμία εβδομάδα να σου απαντήσει σε e-mail, είτε να φας κανένα 50€ σε τηλέφωνα, για άμεση επικοινωνία.
Link to comment
Share on other sites

Στον Γερμανό ήρθε ένα. Από την άλλη εβδομάδα θα έρθουν και αλλά

Μόλις τώρα ρώτησα στην εξυπηρέτηση πελατών του Γερμανού (τηλέφωνο 2108006000) και μου είπαν, ότι δεν υπάρχει πουθενά διαθέσιμο και ούτε ξέρουν πότε θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά όταν με παίρνουν τηλ δεν δονείται το ρολόι. Στα μηνύματα κτλ κάνει δόνηση.

 

Είδα τις ρυθμίσεις κτλ όλα καλά. Έκανα και επανεκκίνηση αλλά πάλι το ίδιο.

 

Καμία ιδέα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στον Γερμανό ήρθε ένα. Από την άλλη εβδομάδα θα έρθουν και αλλά

Έχουμε κανένα νεότερο? Υπάρχει (ή πρόκειται να έρθει σύντομα) σε κάποια αλυσίδα?

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νεότερο? Υπάρχει (ή πρόκειται να έρθει σύντομα) σε κάποια αλυσίδα?

 

Θα δω αύριο και θα σου πω

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει τηλέφωνο στη Media Markt στις 3 Ιανουαρίου και μου είχαν πει, ότι από 11 του μήνα θα είχαν κομμάτια. Σήμερα όμως που επικοινώνησα εκ νέου μαζί τους, μου είπαν ότι υπάρχει πρόβλημα με την παραγωγή του συγκεκριμένου προϊόντος και ότι ίσως χρειαστεί να περιμένω μέχρι το Πάσχα! Ο ορισμός του ό,τι νά'ναι λέμε!
Link to comment
Share on other sites

σε οσους περιμενουν αρκετο καιρο η δεν κανουν παραγγελια λογω της χαμηλης διαθεσιμοτητας θα προτεινα να διαλεξετε το μοντελο της Nike που εχει καπως καλυτερες διαθεσιμοτητες και στην ουσια ειναι το ιδιο προιον με μερικες επεμβασεις στα faces και στα λουρακια. Εβαλα παραγγελια για το ''απλο'' στα μεσα οκτωβριου και μεχρι το 3ο δεκαημερο του νοεμβρη δεν ειχα παραλαβει. Την ακυρωσα στις 22/11 και εβαλα παραγγελια για το nike+ και 4/12 τα ειχα παραλαβει.
Link to comment
Share on other sites

σε οσους περιμενουν αρκετο καιρο η δεν κανουν παραγγελια λογω της χαμηλης διαθεσιμοτητας θα προτεινα να διαλεξετε το μοντελο της Nike που εχει καπως καλυτερες διαθεσιμοτητες και στην ουσια ειναι το ιδιο προιον με μερικες επεμβασεις στα faces και στα λουρακια. Εβαλα παραγγελια για το ''απλο'' στα μεσα οκτωβριου και μεχρι το 3ο δεκαημερο του νοεμβρη δεν ειχα παραλαβει. Την ακυρωσα στις 22/11 και εβαλα παραγγελια για το nike+ και 4/12 τα ειχα παραλαβει.

Εγώ φίλε μου θέλω το 44mm space grey με το μαύρο λουράκι sport band και δε μπορώ να το βρω πουθενά (επίσημα πάντα). Το άσχημο είναι, ότι την Πέμπτη το απόγευμα έχω μία συνάντηση και θα ήθελα να το έχω έως τότε, αλλά πλέον δεν παίζει κάτι τέτοιο.

Edit:

Το παρήγγειλα μόλις τώρα από το You.gr, για παραλαβή από την αποθήκη τους, σε 1 έως 3 εργάσιμες ημέρες. Ελπίζω να μη μου κάνουν καμία πο...ιά, με την προέλευση/εγγύηση του προϊόντως, δεδομένου ότι το συγκεκριμένο e-shop, είναι της ίδιας της Info Quest και συμπεριλαμβάνεται στους επίσημους μεταπωλητές της Apple gr.

Edited by Gm87
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας ενεργοποίηση την esim σε μοντέλο με lte?

Το θεωρώ ίσως το πιο σημαντικό feature της συσκευής

Αν ναι θέλω να μάθω αν ενεργοποιείται στον ίδιο αριθμό που έχεις και στο κινητό έτσι ώστε όπως είχαν δείξει πέρυσι στην παρουσίαση σε περίπτωση που βγεις από το σπίτι χωρίς το κινητό να μπορείς να κανείς κλήσεις με το ρολόι μόνο και τα airpods

 

Αν δουλεύει έτσι θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά να το πάρω. Αλλιώς το θεωρώ απλά ένα πολύ ακριβό gadget

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας ενεργοποίηση την esim σε μοντέλο με lte?

Το θεωρώ ίσως το πιο σημαντικό feature της συσκευής

Αν ναι θέλω να μάθω αν ενεργοποιείται στον ίδιο αριθμό που έχεις και στο κινητό έτσι ώστε όπως είχαν δείξει πέρυσι στην παρουσίαση σε περίπτωση που βγεις από το σπίτι χωρίς το κινητό να μπορείς να κανείς κλήσεις με το ρολόι μόνο και τα airpods

Αν δουλεύει έτσι θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά να το πάρω. Αλλιώς το θεωρώ απλά ένα πολύ ακριβό gadget

 

Κι εγώ την ίδια απορία είχα και περίμενα αλλά δυστυχώς στην Ελλάδα δεν θα μπορεί να δουλεύει με το ίδιο νούμερο οπότε θα πρέπει να κάνεις μια νέα συνδρομή. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια απορία είχα και περίμενα αλλά δυστυχώς στην Ελλάδα δεν θα μπορεί να δουλεύει με το ίδιο νούμερο οπότε θα πρέπει να κάνεις μια νέα συνδρομή. :cry:

 

Τότε είναι άχρηστο δεν θεωρώ κάτι άλλο πιο χρήσιμο να έχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διαβάζω, η λειτουργία ECG του aw4 έχει να κάνει με τη χώρα αγοράς/διάθεσης του ρολογιού. Δηλαδή αυτή τη στιγμή μόνο τα αγορασμένα στις ΗΠΑ ρολόγια υποστηρίζουν αυτή τη λειτουργία. Φαντάζομαι ότι για τους περισσότερους εδώ μέσα είναι αδιάφορη λειτουργία λόγω μικρής ηλικίας, αλλά όσοι είμαστε 50+ δεν θα ήταν κακό να την έχουμε έστω και ως gadget. Έχετε μήπως ιδέα αν τα σκρουτζομάγαζα που δεν φέρνουν ρολόγια από την επίσημη ελληνική αντιπροσωπεία, υπάρχει περίπτωση να φέρνουν από ΗΠΑ και γενικά αν οι χώρες από τις οποίες εισάγονται καθιστούν αξιόπιστο το ρολόι ειδικά αν χρειαστεί επισκευή/μεταπώληση; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διαβάζω, η λειτουργία ECG του aw4 έχει να κάνει με τη χώρα αγοράς/διάθεσης του ρολογιού. Δηλαδή αυτή τη στιγμή μόνο τα αγορασμένα στις ΗΠΑ ρολόγια υποστηρίζουν αυτή τη λειτουργία. Φαντάζομαι ότι για τους περισσότερους εδώ μέσα είναι αδιάφορη λειτουργία λόγω μικρής ηλικίας, αλλά όσοι είμαστε 50+ δεν θα ήταν κακό να την έχουμε έστω και ως gadget. Έχετε μήπως ιδέα αν τα σκρουτζομάγαζα που δεν φέρνουν ρολόγια από την επίσημη ελληνική αντιπροσωπεία, υπάρχει περίπτωση να φέρνουν από ΗΠΑ και γενικά αν οι χώρες από τις οποίες εισάγονται καθιστούν αξιόπιστο το ρολόι ειδικά αν χρειαστεί επισκευή/μεταπώληση; :confused:

 

Τι εννοείς λόγο ηλικίας;

400-500€ ρολόι δε νομίζω να φοράνε οι μικροί 16 χρόνων

 

Επειδή κάποιοι είμαστε μεγαλύτεροι γι αυτό ψάχνουμε κάποιες χρήσιμες λειτουργίες όπως το να φεύγεις από το σπίτι μόνο με το ρολόι και να έχεις κανονικά κλήσεις και μηνύματα και Ίντερνετ

 

Προς στιγμής είναι ένα ακριβό gadget

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς λόγο ηλικίας;

400-500€ ρολόι δε νομίζω να φοράνε οι μικροί 16 χρόνων

Επειδή κάποιοι είμαστε μεγαλύτεροι γι αυτό ψάχνουμε κάποιες χρήσιμες λειτουργίες όπως το να φεύγεις από το σπίτι μόνο με το ρολόι και να έχεις κανονικά κλήσεις και μηνύματα και Ίντερνετ

Προς στιγμής είναι ένα ακριβό gadget

 

Συμφωνώ μαζί σου γιατί κι εγώ αυτό που ήθελα ήταν να πετάγομαι στο φούρνο ή για μια κοντινή βόλτα χωρίς το κινητό αλλά από αυτά που διαβάζω μάλλον είμαστε μειοψηφία. Απ' ότι έχω καταλάβει οι περισσότεροι ενδιαφέρονται για το θέμα esim επειδή θέλουν να έχουν πολλαπλές esim στο ίδιο κινητό/ρολόι.

Επίσης σίγουρα είναι ακριβό αλλά είναι και μοναδικό στο είδος του οπότε λογική η τιμή. Υπάρχει πάντως και το series 3 που πλέον έχει πέσει κάτω από τα 300€.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου γιατί κι εγώ αυτό που ήθελα ήταν να πετάγομαι στο φούρνο ή για μια κοντινή βόλτα χωρίς το κινητό αλλά από αυτά που διαβάζω μάλλον είμαστε μειοψηφία. Απ' ότι έχω καταλάβει οι περισσότεροι ενδιαφέρονται για το θέμα esim επειδή θέλουν να έχουν πολλαπλές esim στο ίδιο κινητό/ρολόι.

Επίσης σίγουρα είναι ακριβό αλλά είναι και μοναδικό στο είδος του οπότε λογική η τιμή. Υπάρχει πάντως και το series 3 που πλέον έχει πέσει κάτω από τα 300€.

 

Ναι αλλά αυτό με το lte πάλι πάνω από 300€ κάνει

Επίσης έχει και αρκετά μικρότερη οθόνη έτσι λίγο που συγκρινα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

οταν κανετε μετρηση παλμων, αν ακουμπησετε στο crown τοτε απο οσα διαβασα χρησιμοποιει το συστημα που κανει και ηλεκτροκαρδιογραφημα αλλα μονο για παλμους και ετσι εχουμε καλυτερο αποτελεσμα.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Απ' ότι διαβάζω, η λειτουργία ECG του aw4 έχει να κάνει με τη χώρα αγοράς/διάθεσης του ρολογιού. Δηλαδή αυτή τη στιγμή μόνο τα αγορασμένα στις ΗΠΑ ρολόγια υποστηρίζουν αυτή τη λειτουργία. Φαντάζομαι ότι για τους περισσότερους εδώ μέσα είναι αδιάφορη λειτουργία λόγω μικρής ηλικίας, αλλά όσοι είμαστε 50+ δεν θα ήταν κακό να την έχουμε έστω και ως gadget. Έχετε μήπως ιδέα αν τα σκρουτζομάγαζα που δεν φέρνουν ρολόγια από την επίσημη ελληνική αντιπροσωπεία, υπάρχει περίπτωση να φέρνουν από ΗΠΑ και γενικά αν οι χώρες από τις οποίες εισάγονται καθιστούν αξιόπιστο το ρολόι ειδικά αν χρειαστεί επισκευή/μεταπώληση; :confused:

 

Δηλαδή εννοείς ότι αν είναι αγορασμένο από ΗΠΑ κάνει καρδιογράφημα έστω και αν μετά το έχεις Ελλάδα πχ ? Η πρέπει να είσαι στις ΗΠΑ για να σου δείχνει το καρδιογράφημα ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εννοείς ότι αν είναι αγορασμένο από ΗΠΑ κάνει καρδιογράφημα έστω και αν μετά το έχεις Ελλάδα πχ ? Η πρέπει να είσαι στις ΗΠΑ για να σου δείχνει το καρδιογράφημα ?

Έχω καταλάβει το πρώτο, από αναφορές που έχω διαβάσει στο διαδίκτυο, αλλά δεν βάζω το χέρι στη φωτιά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλάβει το πρώτο, από αναφορές που έχω διαβάσει στο διαδίκτυο, αλλά δεν βάζω το χέρι στη φωτιά.

 

ευχαριστω φιλε ... κανεις αλλος ξερει κατι περισσοτερο να μας διαφωτισει ??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
με την χθεσινη αναβαθμιση (5,2) ενεργοποιηθηκε το EKG στο ρολοι μου. Να σημειωσω οτι ειναι αγορασμενο απο ελλαδα (istorm).
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο προηγούμενος φίλος, έχουμε πλέον επίσημα ECG και στην Ευρώπη

 

https://www.gsmarena.com/watchos_52_brings_ecg_app_and_irregular_rhythm_notification_on_apple_watch_to_europe_and_hong_kong-news-36255.php

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...