Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί τα Χριστούγεννα και λόγω της όλης "φάσης" ίσως χτυπήσει με καμία καλή προσφορά...

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Να έχεις δώσει 1049 προπαραγγελία, να μη έχεις τόσο καιρό κινητό και να πλησιάζουν τα Χριστούγεννα ;)

 

 

 

Google translate από xda:

 

Τηλεφώνησα σήμερα στο O2 για να λάβω την αντικατάστασή μου και μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου προσφέρουν αντικατάσταση επειδή δεν έχουν κανένα, το τηλέφωνο ανακαλείται αυτή τη στιγμή από τον huawei, θα επιστρέψω το δικο μου σε μια τσάντα που θα μου στείλει τη Δευτέρα και το συμβόλαιο μου θα ακυρωθεί.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από Πλαίσιο και είδα το κινητό δίπλα δίπλα με το note 9 μου. Ευτυχώς που πήγα μου έφυγε το κόλλημα που είχα φάει μήπως το πάρω. Το note 9 παρόλο που θεωρητικά είναι στις ίδιες ίντσες με το mate, η οθόνη του πρακτικά είναι μεγαλύτερη. Γενικά πιο πληθωρικό, να μην επεκταθώ σε αλλά, πάντως για κάποιον που πήρε το note 9 γνωρίζοντας τι παίρνει δεν νομίζω ότι μπορούν να συγκριθούν και να γίνει αντικαταστάτης του, σε άλλο κοινό απευθύνεται το ένα, σε άλλο το άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Google translate από xda:

 

Τηλεφώνησα σήμερα στο O2 για να λάβω την αντικατάστασή μου και μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου προσφέρουν αντικατάσταση επειδή δεν έχουν κανένα, το τηλέφωνο ανακαλείται αυτή τη στιγμή από τον huawei, θα επιστρέψω το δικο μου σε μια τσάντα που θα μου στείλει τη Δευτέρα και το συμβόλαιο μου θα ακυρωθεί.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ότι νάναι λένε... εδώ - https://www.o2.co.uk/shop/huawei/mate-20-pro#contractType=paymonthly το προοθούν κανονικά στο site τους.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Βαγγέλη . Μου είχαν προτείνει να πάρω μπλε η μαύρο αρχές του μήνα που υπήρχε διαθεσιμότητα αλλά επέμεινα στο twilight που έχει παραλαβή τέλος του μήνα για να έχει τελειώσει το θέμα με της οθόνες . Σήμερα μάλιστα ήρθε το ρολόι στο κατάστημα αλλά δεν παρέλαβα γιατί θέλω να τα πάρω σετ με το κινητό . Ήδη υπάρχει έτοιμη η θηκουλα η γνωστή και προτεκτορ x one .

Ωραιος Χρηστο, αντε με το καλο να παραλαβεις και περιμενουμε εντυπώσεις...;)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο Πλαίσιο και στο public της Πάτρας και είδα δύο εκθεσιακα. Δεν φαινόταν πρασινιλα σε κανένα

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο Πλαίσιο και στο public της Πάτρας και είδα δύο εκθεσιακα. Δεν φαινόταν πρασινιλα σε κανένα
BOE

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από Πλαίσιο και είδα το κινητό δίπλα δίπλα με το note 9 μου. Ευτυχώς που πήγα μου έφυγε το κόλλημα που είχα φάει μήπως το πάρω. Το note 9 παρόλο που θεωρητικά είναι στις ίδιες ίντσες με το mate, η οθόνη του πρακτικά είναι μεγαλύτερη. Γενικά πιο πληθωρικό, να μην επεκταθώ σε αλλά, πάντως για κάποιον που πήρε το note 9 γνωρίζοντας τι παίρνει δεν νομίζω ότι μπορούν να συγκριθούν και να γίνει αντικαταστάτης του, σε άλλο κοινό απευθύνεται το ένα, σε άλλο το άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το mate εχει ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ οθονη ακομα και απο το note 8, από το note 9 δε θα εχει?

Ειναι 19.5:9 οπότε είναι στενη.

Να η σύγκριση με νοτε 8

http://www.displaywars.com/6,3-inch-d%7B9x18,5%7D-vs-6,39-inch-d%7B9x19,5%7D

Η πράσινη είναι η οθονη του mate (τυχαιο. :lol:, οκ χιούμορ)

Αν σκεφτείς οτι πάνω πάνω εχει το notch και όχι οθονη όπως στο σχεδιο, ειναι ακομα ποιο μικρη από αυτο το 0.5% που γραφει εκει σε σχεση με το νοτε 8. Για το 9 δεν συζητάμε καν.

Σήμερα το εβαλα διπλα δίπλα σε μαγαζι με το νοτε 8 που εχω και το συγκρίνα. Εχει επίσης αρκετα μικρότερη φωτεινότητα από το νοτε 8, τα εβαλα τερμα και τα 2, ενω δεν ειχε πρασινάδες το συγκεκριμένο, δεν ξερω τι οθονη ειχε.

Οποιος θελει πραγματικά μεγάλη οθόνη δεν πάει στο mate με λιγα λογια..

Στα υπόλοιπα μονο καλα λογια εχω να πω. Όμορφο ειδικα σε μπλε, ταχύτατο, πολυ καλη επιλογή για κάποιον που ψαχνει μια νορμάλ και οχι μεγαλη οθονη. Ποιοτικοτατη κατασκευή, φαίνεται με τη μια αυτο, Για τα γούστα μου βέβαια το χαλαει το notch, αλλα αυτα ειναι γούστα φαντάζομαι.

 

Και αφου εκανα που εκανα τη σύγκριση, οριστε και σε σχεση με το note 9

http://www.displaywars.com/6,4-inch-d%7B9x18,5%7D-vs-6,39-inch-d%7B9x19,5%7D

3.71% μεγαλύτερη επιφάνεια η οθόνη του νοτε 9, ΑΝ είχε πλήρη οθόνη το mate, χωρις notch. Με το notch κάπου 4.5-5% ποιο μικρη βγαινει η οθονη του mate.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από Πλαίσιο και είδα το κινητό δίπλα δίπλα με το note 9 μου. Ευτυχώς που πήγα μου έφυγε το κόλλημα που είχα φάει μήπως το πάρω. Το note 9 παρόλο που θεωρητικά είναι στις ίδιες ίντσες με το mate, η οθόνη του πρακτικά είναι μεγαλύτερη. Γενικά πιο πληθωρικό, να μην επεκταθώ σε αλλά, πάντως για κάποιον που πήρε το note 9 γνωρίζοντας τι παίρνει δεν νομίζω ότι μπορούν να συγκριθούν και να γίνει αντικαταστάτης του, σε άλλο κοινό απευθύνεται το ένα, σε άλλο το άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

note 9? αυτο μου εχει βγαλει καπνους πολλες φορες... αλλα ακομα δουλευει... απαπαπα.... παρε mate 20 pro.... να γινεις hulk... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο Πλαίσιο και στο public της Πάτρας και είδα δύο εκθεσιακα. Δεν φαινόταν πρασινιλα σε κανένα
Εγώ μόλις γύρισα από το public στο mall στο Μαρούσι. Το εκθεσιακό που έχουν, το γύρισα σε μαύρο θέμα και μπήκα dialer. Κλαίγαμε με άλλους 2 που ήταν εκεί και το χάζευαν. Ο πωλητής της huawei απλά μας κοιτούσε. Δεν μπήκε καν στη διαδικασία να έρθει μόλις είδε ότι το γύρισα σε μαύρο θέμα...

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις γύρισα από το public στο mall στο Μαρούσι. Το εκθεσιακό που έχουν, το γύρισα σε μαύρο θέμα και μπήκα dialer. Κλαίγαμε με άλλους 2 που ήταν εκεί και το χάζευαν. Ο πωλητής της huawei απλά μας κοιτούσε. Δεν μπήκε καν στη διαδικασία να έρθει μόλις είδε ότι το γύρισα σε μαύρο θέμα...

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

χαχαχαχαχα σας ειδα....:lol:

 

επισης ο πωλητής μετα το βαζει σε λευκο... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

note 9? αυτο μου εχει βγαλει καπνους πολλες φορες... αλλα ακομα δουλευει... απαπαπα.... παρε mate 20 pro.... να γινεις hulk... :lol:
Η δικιά σου μάλλον είναι η έκδοση diesel, εμένα η ηλεκτροκίνητη, οπότε δεν έχω καπνούς!! Χαχαχα

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το mate εχει ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ οθονη ακομα και απο το note 8, από το note 9 δε θα εχει?

Ειναι 19.5:9 οπότε είναι στενη.

Να η σύγκριση με νοτε 8

http://www.displaywars.com/6,3-inch-d%7B9x18,5%7D-vs-6,39-inch-d%7B9x19,5%7D

Η πράσινη είναι η οθονη του mate (τυχαιο. :lol:, οκ χιούμορ)

Αν σκεφτείς οτι πάνω πάνω εχει το notch και όχι οθονη όπως στο σχεδιο, ειναι ακομα ποιο μικρη από αυτο το 0.5% που γραφει εκει σε σχεση με το νοτε 8. Για το 9 δεν συζητάμε καν.

Σήμερα το εβαλα διπλα δίπλα σε μαγαζι με το νοτε 8 που εχω και το συγκρίνα. Εχει επίσης αρκετα μικρότερη φωτεινότητα από το νοτε 8, τα εβαλα τερμα και τα 2, ενω δεν ειχε πρασινάδες το συγκεκριμένο, δεν ξερω τι οθονη ειχε.

Οποιος θελει πραγματικά μεγάλη οθόνη δεν πάει στο mate με λιγα λογια..

Στα υπόλοιπα μονο καλα λογια εχω να πω. Όμορφο ειδικα σε μπλε, ταχύτατο, πολυ καλη επιλογή για κάποιον που ψαχνει μια νορμάλ και οχι μεγαλη οθονη. Ποιοτικοτατη κατασκευή, φαίνεται με τη μια αυτο, Για τα γούστα μου βέβαια το χαλαει το notch, αλλα αυτα ειναι γούστα φαντάζομαι.

 

Και αφου εκανα που εκανα τη σύγκριση, οριστε και σε σχεση με το note 9

http://www.displaywars.com/6,4-inch-d%7B9x18,5%7D-vs-6,39-inch-d%7B9x19,5%7D

3.71% μεγαλύτερη επιφάνεια η οθόνη του νοτε 9, ΑΝ είχε πλήρη οθόνη το mate, χωρις notch. Με το notch κάπου 4.5-5% ποιο μικρη βγαινει η οθονη του mate.

Έχεις δίκιο, απλά δεν περίμενα αυτή η μικρή διαφορά αναλογίας στα χαρτιά να έχει τέτοια διαφορά στο μάτι...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Device Info HW

BOE έχει της φίλης μου στο Dubai.

Καλή είναι, σαν της Samsung δεν είναι φυσικά.

Από φωτεινότητα εννοώ, η ανάλυση μια χαρά είναι.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι κάτοχος του Mate 20 pro από τις 2/11. Η οθόνη του είναι LG και ευτυχώς δεν μου έχει παρουσιάσει το φαινόμενο της πράσινης οθόνης μετά από πολύ χρήση. Το έχω ελέγξει με όλους τους τρόπους που αναφέρονται στο νήμα.

Πραγματικά έχω πάθει πλάκα με το τηλέφωνο, ειδικά με την κάμερα...

Ήμουν κάτοχος iPhone από το 4s και μετά.

Ελπιζω όσοι αντιμετωπίζουν πρόβλημα με την οθόνη, να βρουν λύση. Θεωρώ ότι η αντιπροσωπεία θα δώσει λύση και όπως διάβασα παραπάνω ήδη έχει ξεκινήσει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι κάτοχος του Mate 20 pro από τις 2/11. Η οθόνη του είναι LG και ευτυχώς δεν μου έχει παρουσιάσει το φαινόμενο της πράσινης οθόνης μετά από πολύ χρήση. Το έχω ελέγξει με όλους τους τρόπους που αναφέρονται στο νήμα.

Πραγματικά έχω πάθει πλάκα με το τηλέφωνο, ειδικά με την κάμερα...

Ήμουν κάτοχος iPhone από το 4s και μετά.

Ελπιζω όσοι αντιμετωπίζουν πρόβλημα με την οθόνη, να βρουν λύση. Θεωρώ ότι η αντιπροσωπεία θα δώσει λύση και όπως διάβασα παραπάνω ήδη έχει ξεκινήσει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Εγώ το πήγα πίσω 3 φορές λόγω οθόνης και περιμένω καινούργια παρτίδα. Είχα και 2 φορές note 9. Για εμένα και την δική μου χρήση (επαγγελματική social όχι παιχνίδια) είναι ότι καλύτερο σε Android είχα ποτέ (και τα είχα όλα). Και το note 9 μια χαρά αλλά πάνω από 4 οθόνης δεν μου έβγαλε ποτέ . Πέρα από τον όγκο του(είχα μια δυσκολία με το note9 σε τσέπη). Οπότε για εμένα ξανά τονίζω είναι μονόδρομος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω το mate 20 pro με το γνωστο προβλημα και βλέπω πως χειροτερευει. Απο το καταστημα που το πήρα μου ειπαν πως θα το αντικαταστησουν. Ελπιζω να εχω την επιλογή να παρω την boe. Ωστοσο περα απο την πρασιναδα, στον χαμηλότερο φωτισμό με μαυρο φοντο, κατα την διαρκεια του σκρολινγκ πχ των κλησεων, τα γραμματα σβηνουν ή αφήνουν ίχνη. Δεν ξερω αν και αυτο ειναι φυσιολογικο :p
Link to comment
Share on other sites

Εχω το mate 20 pro με το γνωστο προβλημα και βλέπω πως χειροτερευει. Απο το καταστημα που το πήρα μου ειπαν πως θα το αντικαταστησουν. Ελπιζω να εχω την επιλογή να παρω την boe. Ωστοσο περα απο την πρασιναδα, στον χαμηλότερο φωτισμό με μαυρο φοντο, κατα την διαρκεια του σκρολινγκ πχ των κλησεων, τα γραμματα σβηνουν ή αφήνουν ίχνη. Δεν ξερω αν και αυτο ειναι φυσιολογικο :p

 

:lol::lol::lol::lol:

 

παρε τα χρηματα σου πισω αμεσα..... ποτε ξανα huawei......

Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει φίλος από Σουηδία.

Του παρουσίασε πρόβλημα η οθόνη στις 5 ημέρες. Μου το έφερε την Παρασκευή στη δουλειά να το δω όπου παρατηρήσαμε και ένα άλλο θέμα. Χρησιμοποιεί telenor που υποστηρίζει ΜΙΜΟ. Το σήμα ήταν πολύ ασταθές και πήγαινε roller-coaster. Παρατηρήσαμε ότι η διεργασία system είχε μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας και υποθέτουμε ότι έχει κάποιο πρόβλημα η Baseband του.

Στη Ελλάδα η τεχνολογία αυτή δεν υποστηρίζεται.

Επιπλέον μου είπε ότι κάποιες φορές στο WiFi calling έχανε κλήσεις.

 

Του είπα να πάρει πιστωτικό και να το χτυπήσει μετά από 1 μήνα εφόσον το θέλει ακόμη ή να πάει σε άλλο brand.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο Πλαίσιο και στο public της Πάτρας και είδα δύο εκθεσιακα. Δεν φαινόταν πρασινιλα σε κανένα

 

Ενταξει αν βαζανε βιτρινα τα κινητα με προβλημα θα ηταν για φαπες το λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αν βαζανε βιτρινα τα κινητα με προβλημα θα ηταν για φαπες το λιγοτερο.

 

και ομως το εχουνε κανει.... σε καταστημα μεσα στο mall... :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στον χαμηλότερο φωτισμό με μαυρο φοντο, κατα την διαρκεια του σκρολινγκ πχ των κλησεων, τα γραμματα σβηνουν ή αφήνουν ίχνη. Δεν ξερω αν και αυτο ειναι φυσιολογικο :p

Αυτό είναι γνωστό χαρακτηριστικό της κακής ποιότητας oled οθόνης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω το mate 20 pro με το γνωστο προβλημα και βλέπω πως χειροτερευει. Απο το καταστημα που το πήρα μου ειπαν πως θα το αντικαταστησουν. Ελπιζω να εχω την επιλογή να παρω την boe. Ωστοσο περα απο την πρασιναδα, στον χαμηλότερο φωτισμό με μαυρο φοντο, κατα την διαρκεια του σκρολινγκ πχ των κλησεων, τα γραμματα σβηνουν ή αφήνουν ίχνη. Δεν ξερω αν και αυτο ειναι φυσιολογικο :p

 

Και το δικό μου πριν το γυρίσω πίσω, εκτός της πρασινάδας είχε κ αυτό που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές μέρες μαζί με το Pro και ερχόμενος απο το 6Τ έχω να πω τα εξής. Κοι 2 συσκευες ειναι stock χωρις root κλπ. Συγκρίνω την εμπειρία χρήσης που είδα χρησιμοποιόντας και τα 2 για βασικό κινητό. Υπάρχουν πολλά ακόμα που μπορείς να προσθεσείς στο PRO (IP68, Ασύρματη φ'ορτιση, κλπ) αλλά αυτά δεν τα χρησιμοποιώ στη καθημερινότητα μου.

 

PRO

 

+ Οθόνη και clarity (γνωριζω για τη πρασιναδα, αλλα το θεμα φτάχνει)

+ Ταχύτητα

+ Camera (στις βραδινες υπάρχει διαφορά αρκετή)

+ Build Quality

+ RAM Management

+ Μπαταρία/Αυτονομία

 

6T

 

+ Gestures

+ OS Updates / Community Support

+ Camera

+ Δαχτυλικό

 

Αν η Huawei κοιτάξει λίγο το EMUI η συσκευή αυτή δεν πιάνετε απο καμία που κυκλοφορεί τώρα στην αγόρα.

 

Γνώμες?

Link to comment
Share on other sites

Μερικές μέρες μαζί με το Pro και ερχόμενος απο το 6Τ έχω να πω τα εξής. Κοι 2 συσκευες ειναι stock χωρις root κλπ. Συγκρίνω την εμπειρία χρήσης που είδα χρησιμοποιόντας και τα 2 για βασικό κινητό. Υπάρχουν πολλά ακόμα που μπορείς να προσθεσείς στο PRO (IP68, Ασύρματη φ'ορτιση, κλπ) αλλά αυτά δεν τα χρησιμοποιώ στη καθημερινότητα μου.

 

PRO

 

+ Οθόνη και clarity (γνωριζω για τη πρασιναδα, αλλα το θεμα φτάχνει)

+ Ταχύτητα

+ Camera (στις βραδινες υπάρχει διαφορά αρκετή)

+ Build Quality

+ RAM Management

+ Μπαταρία/Αυτονομία

 

6T

 

+ Gestures

+ OS Updates / Community Support

+ Camera

+ Δαχτυλικό

 

Αν η Huawei κοιτάξει λίγο το EMUI η συσκευή αυτή δεν πιάνετε απο καμία που κυκλοφορεί τώρα στην αγόρα.

 

Γνώμες?

Σκέψου ότι παίζει και διπλάσια τιμή από το 6t.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου ότι παίζει και διπλάσια τιμή από το 6t.

 

Είσαι σίγουρος? Το 6Τ έχει 500 λιρες (η έκδοση 6/128) και το PRO το πήρα 700 λιρες. Διπλάσια τιμή δεν το λές.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα πάντως έχουν ένα πεντακοσαρικο διαφορά τι 6/128 με το pro , επισήμως κι όχι used ή μέσω προσφορών...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...