Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παντως που ημουν απο τους πρωτους που του ηρθε η 10αρα,την περασα απο πανω ,ενα clear cache και ολα δουλευουν ρολοι! ημουν παντα επιφοβος και εκανα Hard reset παλαοτερα,,πλεον και χωρις Hard μπορεις να αφησεις την συσκευη,,εφοσον δεν σου βγαλει καποιο θεμα παντα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.. Έχω το κινητό μια μέρα σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος, αν εξαιρέσουμε τα gestures που εχ βρει λύση και το δαχτυλικο που είναι στη μέση του πουθενά.. Γενικά μέτρια υλοποίηση του android 10

 

Έχω μια βασική ερώτηση που με έχει κουράσει στο κινητο

 

Δεν έχω καθόλου εικονίδια viber WhatsApp πχ επάνω στην status bar.. Μπαίνουν κάπως?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.. Έχω το κινητό μια μέρα σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος, αν εξαιρέσουμε τα gestures που εχ βρει λύση και το δαχτυλικο που είναι στη μέση του πουθενά.. Γενικά μέτρια υλοποίηση του android 10

 

 

 

Έχω μια βασική ερώτηση που με έχει κουράσει στο κινητο

 

 

 

Δεν έχω καθόλου εικονίδια viber WhatsApp πχ επάνω στην status bar.. Μπαίνουν κάπως?

 

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Θα πας ρυθμίσεις/ειδοποιήσεις/περισσότερες ρυθμίσεις ειδοποιήσεων/μέθοδος ειδοποίησης και θα επιλέξεις εικονίδια.

Αυτά βέβαια με την 9αρα, δεν ξέρω αν είναι έτσι και στην 10

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμίσεις/ειδοποιήσεις/περισσότερες ρυθμίσεις ειδοποιήσεων/μέθοδος ειδοποίησης και θα επιλέξεις εικονίδια.

Αυτά βέβαια με την 9αρα, δεν ξέρω αν είναι έτσι και στην 10

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ.. Έτσι ακριβώς το έχω ήδη αλλά δε βλέπω τπτ πάρα μόνο τα σήματα και την ταχύτητα δικτύου

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.. Έτσι ακριβώς το έχω ήδη αλλά δε βλέπω τπτ πάρα μόνο τα σήματα και την ταχύτητα δικτύου
Λόγω notch ο χώρος είναι περιορισμένος και δεν εμφανίζει πολλά. Δοκίμασε να κλείσεις την ταχύτητα δικτύου

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Λόγω notch ο χώρος είναι περιορισμένος και δεν εμφανίζει πολλά. Δοκίμασε να κλείσεις την ταχύτητα δικτύου

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Done.. Δεν άλλαξε τίποτα... Έτσι είναι και σε σας?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.. Έχω το κινητό μια μέρα σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος, αν εξαιρέσουμε τα gestures που εχ βρει λύση και το δαχτυλικο που είναι στη μέση του πουθενά.. Γενικά μέτρια υλοποίηση του android 10

 

Έχω μια βασική ερώτηση που με έχει κουράσει στο κινητο

 

Δεν έχω καθόλου εικονίδια viber WhatsApp πχ επάνω στην status bar.. Μπαίνουν κάπως?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Καταρχην δεν σου εμφανιζονται λογο χωρου ή δεν σου εμφανιζονται ουτε οταν υπαρχει διαθεσιμος χωρος;

 

Αν δεν σου εμφανιζονται λογο χωρου τοτε θα πρεπει να ελευθερωσεις χωρο πχ. να βγαλεις να μην δειχνει την εταιρια κινητης.

 

Αν δεν σου τα εμφανιζει καν ακομα και με διαθεσιμο χωρο τοτε θα πας στις ρυθμισεις στις εφαρμογες και θα πατησεις πχ. στο Viber, μετα στο ειδοποιησεις, σιγουρευεσαι οτι πανω εινει ενεργο το ειδοποιησεις, υστερα πατας μηνυματα και κοιτας να ειναι ενεργα το ειδοποιησεις και τα αλλα 2 απο κατω.

Εγω επειδη το εχω στα αγγλικα μου τα λεει Display in status bar και Banners, στα ελληνικα δεν θυμαμαι πως τα λεει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην δεν σου εμφανιζονται λογο χωρου ή δεν σου εμφανιζονται ουτε οταν υπαρχει διαθεσιμος χωρος;

 

Αν δεν σου εμφανιζονται λογο χωρου τοτε θα πρεπει να ελευθερωσεις χωρο πχ. να βγαλεις να μην δειχνει την εταιρια κινητης.

 

Αν δεν σου τα εμφανιζει καν ακομα και με διαθεσιμο χωρο τοτε θα πας στις ρυθμισεις στις εφαρμογες και θα πατησεις πχ. στο Viber, μετα στο ειδοποιησεις, σιγουρευεσαι οτι πανω εινει ενεργο το ειδοποιησεις, υστερα πατας μηνυματα και κοιτας να ειναι ενεργα το ειδοποιησεις και τα αλλα 2 απο κατω.

Εγω επειδη το εχω στα αγγλικα μου τα λεει Display in status bar και Banners, στα ελληνικα δεν θυμαμαι πως τα λεει.

 

Τώρα μόλις μου εμφάνισε το WhatsApp πχ επειδή έβγαλα εταιρεία κινητής και ταχύτητα δικτύου.

 

Άρα είναι καθαρά θέμα χωροταξικό?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις μου εμφάνισε το WhatsApp πχ επειδή έβγαλα εταιρεία κινητής και ταχύτητα δικτύου.

 

Άρα είναι καθαρά θέμα χωροταξικό?

 

Στην περιπτωση σου ναι απ'οτι φαινεται.

Αν θες υπαρχει η επιλογη να μην εχεις εικονιδια στην μπαρα αλλα εναν αριθμο με το ποσες ειδοποιησεις εχεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις μου εμφάνισε το WhatsApp πχ επειδή έβγαλα εταιρεία κινητής και ταχύτητα δικτύου.

 

Άρα είναι καθαρά θέμα χωροταξικό?

 

Εγώ έχω αφαιρέσει με adb και το εικονίδιο του wifi και έχω μια θέση για τις ειδοποιήσεις, γιατί μου τρώνε δύο θέσεις οι κεραίες του dual sim και μία η ενδειξη volte/vowifi.

Έχει δυστυχώς αυτό το μειονέκτημα το κινητό μας αλλά μπροστά σε όλα τα καλά που έχει συνηθίζεται.

Edited by bfc
Link to comment
Share on other sites

πήρα 10άρα ota..... στο always on display δεν έχω αλλαγές..... έτσι είναι;.... έκανα μόνο wipe cache.

 

τελικά βρήκα αυτό...

https://www.google.com/amp/s/www.huaweicentral.com/emui-10-colorful-aod-feature-will-rollout-in-q1-2020/amp/

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας... Συγνώμη για την ερώτηση αλλά πως βλέπω εάν η οθόνη μου είναι προβληματική και με πια εφαρμογή?
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Σε μένα πάντως δεν μπορεί να δουλέψει. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος!!! Στην 9 δούλευε κανονικά χωρίς πρόβλημα

καμιά βοήθεια σε αυτό με την ηχογράφηση κλήσεων ????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας... Συγνώμη για την ερώτηση αλλά πως βλέπω εάν η οθόνη μου είναι προβληματική και με πια εφαρμογή?
Device Info HW

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Device Info HW

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ...

Είμαι με το Adr 10 και η εφαρμογή μου λέει

Μόνο αυτό για την οθόνη

Oled/amoled

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις μου εμφάνισε το WhatsApp πχ επειδή έβγαλα εταιρεία κινητής και ταχύτητα δικτύου.

 

Άρα είναι καθαρά θέμα χωροταξικό?

 

Αν θες μπορείς να αφαιρέσεις το notch και να έχεις όσο χώρο θες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ...

 

Είμαι με το Adr 10 και η εφαρμογή μου λέει

 

Μόνο αυτό για την οθόνη

 

Oled/amoled

Δες ακριβώς από κάτω που λέει touchscreen.

be8010a3d8645f87f1cc18545c6c8088.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Δες ακριβώς από κάτω που λέει touchscreen.

be8010a3d8645f87f1cc18545c6c8088.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό ακριβώς μου γράφει και το δικό μου..... Τι είναι?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα....

Είναι προβληματική?

 

οχι της lg ειχαν πρόβλημα.. αλλά για να σε φύγει και το άγχος, βάλε το σκούρο θέμα μπες dialer και χαμήλωσε φωτεινότητα εκεί θα φανεί αν εχει πρασιναδα

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

οχι της lg ειχαν πρόβλημα.. αλλά για να σε φύγει και το άγχος, βάλε το σκούρο θέμα μπες dialer και χαμήλωσε φωτεινότητα εκεί θα φανεί αν εχει πρασιναδα

Ευχαριστώ πολύ όλα καλά....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, προέκυψε ένα θέμα με το YouTube vanced! Είπα να αλλάξω τον κωδικό μου στην Google, μόλις ολοκληρώθηκε η διαδικασία, χρειάστηκε να απόσυνδεθούν ορισμένες σελίδες και εφαρμογες που συνδέονται με την Google! Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μην συνδέεται στο YouTube vanced, δεν με αφήνει να περάσω το μέιλ στην εφαρμογή μεσα! Έκανα απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση και το πρόβλημα παραμένει! Οποιαδήποτε βοήθεια καλόδεχουμενη!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, προέκυψε ένα θέμα με το YouTube vanced! Είπα να αλλάξω τον κωδικό μου στην Google, μόλις ολοκληρώθηκε η διαδικασία, χρειάστηκε να απόσυνδεθούν ορισμένες σελίδες και εφαρμογες που συνδέονται με την Google! Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μην συνδέεται στο YouTube vanced, δεν με αφήνει να περάσω το μέιλ στην εφαρμογή μεσα! Έκανα απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση και το πρόβλημα παραμένει! Οποιαδήποτε βοήθεια καλόδεχουμενη!

 

Το microG το εχεις περασει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...