Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα σας αφήσω παιδιά αλλά θα σας παρακολουθώ για να δω αν λύθηκε ορίστηκα το θέμα. Βρήκα σε τρελή προσφορά το xs max, φτηνότερο από Ματε οπότε από το να παρακαλάω την Χαβάη να της δώσω τα λεφτά μου θα δοκιμάσω πρώτη φορά στη ζωή μου το μήλο κ το πολύ πολύ όταν πέσει η τιμή λυθεί και το θέμα και επειδή φαντάζομαι δεν θα την παλέψω με iphone, θα επανέλθω

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα πάντως έχουν ένα πεντακοσαρικο διαφορά τι 6/128 με το pro , επισήμως κι όχι used ή μέσω προσφορών...

 

Αν ψαχτείς θα βρείς και ποιο καλές προσφορές στην Ευρώπη. Οι τιμές των καταστημάτων είναι φωτιά - συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αντέξεις για πολύ φοβάμαι

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θα αντέξεις για πολύ φοβάμαι
Εγώ θα σας αφήσω παιδιά αλλά θα σας παρακολουθώ για να δω αν λύθηκε ορίστηκα το θέμα. Βρήκα σε τρελή προσφορά το xs max, φτηνότερο από Ματε οπότε από το να παρακαλάω την Χαβάη να της δώσω τα λεφτά μου θα δοκιμάσω πρώτη φορά στη ζωή μου το μήλο κ το πολύ πολύ όταν πέσει η τιμή λυθεί και το θέμα και επειδή φαντάζομαι δεν θα την παλέψω με iphone, θα επανέλθω
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αντέξεις για πολύ φοβάμαι

 

 

Παίρνει που παίρνει την ρέπλικα/κόπια ε ας πάρει το original τουλάχιστον .:p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παίρνει που παίρνει την ρέπλικα/κόπια ε ας πάρει το original τουλάχιστον .:p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ποιο είναι κόπια βρε;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι κόπια βρε;

 

Το Huawei προφανώς :wink:

Η να κυριολεκτώ ένα υβρίδιο/κόπια Apple κα Sammy :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι γνωστό χαρακτηριστικό της κακής ποιότητας oled οθόνης.
Καλά αυτό το κάνουν και τα s9 note 9 iPhone xs max. Δεν είναι θέμα ποιότητας αλλά έτσι είναι από κατασκευή ή oled οθόνες.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ θα σας αφήσω παιδιά αλλά θα σας παρακολουθώ για να δω αν λύθηκε ορίστηκα το θέμα. Βρήκα σε τρελή προσφορά το xs max, φτηνότερο από Ματε οπότε από το να παρακαλάω την Χαβάη να της δώσω τα λεφτά μου θα δοκιμάσω πρώτη φορά στη ζωή μου το μήλο κ το πολύ πολύ όταν πέσει η τιμή λυθεί και το θέμα και επειδή φαντάζομαι δεν θα την παλέψω με iphone, θα επανέλθω
Θεωρώ ότι δεν υπάρχει περίπτωση να αντέξεις πάνω από βδομάδα με ios αλλά θα σε παρακαλούσα να περιμένεις μια εβδομάδα και να μας πεις εντυπώσεις.

Προσωπικά άντεξα με υπομονή και πολύ θέληση 5 μέρες. Μετά τρέχοντας πίσω στο Android και ήταν σαν απελευθέρωση για μένα :D

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

σήμερα είδα από κοντά δίπλα δίπλα δυο mate 20 pro με boe το ένα και με lg το άλλο

 

boe μεν δεν είχε πρασινάδες αλλά ήταν αρκετά κατώτερη στην απεικόνιση και φωτισμό, από την άλλη της lg ειχε πρασινάδα και μάλιστα στο φωτισμό 50%

 

με λίγα λόγια σκας 1κ και έχεις η hulk το όποιο χειροτερεύει με τον καιρό η μια πολύ μέτρια οθόνη

 

και αυτό το σπαστικό τρίξιμο με τον ήχο όταν είναι ψιλά τι τρέχει? σαν να τρίζει η πλάτη κάνει

Link to comment
Share on other sites

Αποδείχθηκε λάθος της Huawei να μη συνεργαστεί με την Samsung για τις οθόνες του Mate 20 pro όπως έκανε με το Mate 20 X.
Link to comment
Share on other sites

Αποδείχθηκε λάθος της Huawei να μη συνεργαστεί με την Samsung για τις οθόνες του Mate 20 pro όπως έκανε με το Mate 20 X.

Τις καλές Samsung φοράνε μόνο τα Samsung s8 s9 και note και φυσικά το μήλο οι οποίες είναι πολύ ακριβότερες

Οι p-oled δεν είναι κακές,το αντίθετο μάλλον,αλλά έτυχε τώρα αυτό το κουσουρι,που ίσως δεν μάθουμε ποτέ πραγματικά ποιος φταίει

Προς αποφυγήν στο μέλλον.....

Το σίγουρο είναι οτι όποιος θέλει top οθόνη

Πάει σε Samsung

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η BOE δεν είναι κακή οθόνη, πχ σε σχέση με galaxy s8 το οποίο έχω ακομα δείχνει πολύ καλυτερη. Απλά η οθόνη της LG πιθανώς ήταν η καλύτερη που έχει βγει μέχρι στιγμής αν εξαιρέσουμε τα προβλήματα.
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλά αυτό το κάνουν και τα s9 note 9 iPhone xs max. Δεν είναι θέμα ποιότητας αλλά έτσι είναι από κατασκευή ή oled οθόνες.

 

Ναι, αλλά όχι σε αυτό το βαθμό...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά όχι σε αυτό το βαθμό...
Θανάση είχα 10αδες κινητά με amoled, super amoled κτλ οθόνες και φτηνότερα αλλά και ναυαρχίδες. Πάντα σε χαμηλή φωτεινότητα θυμάμαι ότι τα μαύρα άφηναν σκιές για κάποια δέκατα του δευτερολεπτου σε όλα. Απλά αν πάει κάποιος από ips σε oled το θεωρεί παράξενο η και κακό. Από πέρσι αλλά ιδικά φέτος οι fun του ios έχουν να λένε για την μετάβαση από την ips στην amoled και μάλιστα στους περισσότερους τους κακοφάνηκε πολύ.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θανάση είχα 10αδες κινητά με amoled, super amoled κτλ οθόνες και φτηνότερα αλλά και ναυαρχίδες. Πάντα σε χαμηλή φωτεινότητα θυμάμαι ότι τα μαύρα άφηναν σκιές για κάποια δέκατα του δευτερολεπτου σε όλα. Απλά αν πάει κάποιος από ips σε oled το θεωρεί παράξενο η και κακό. Από πέρσι αλλά ιδικά φέτος οι fun του ios έχουν να λένε για την μετάβαση από την ips στην amoled και μάλιστα στους περισσότερους τους κακοφάνηκε πολύ.

 

Δεκτό... απλά και εγώ επειδή έχω δει αρκετές και amoled (Samsung) και p-oled (LG) οθόνες... μπορώ να πω πως έχουν διαφορά και σε αυτό το κομμάτι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνα νέο από τους κατέχοντες κινητών με boe οθονη έχουμε; Και γενικά γράψτε τίποτα για το κινητό ρε παιδιά να δούμε όσοι το έχετε δουλέψει κουράστηκαμε να βλέπουμε όλο για πράσινες οθόνες! Αυτό με την κάμερα που μέτραει θερμίδες ισχυει;
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Κάνα νέο από τους κατέχοντες κινητών με boe οθονη έχουμε; Και γενικά γράψτε τίποτα για το κινητό ρε παιδιά να δούμε όσοι το έχετε δουλέψει κουράστηκαμε να βλέπουμε όλο για πράσινες οθόνες! Αυτό με την κάμερα που μέτραει θερμίδες ισχυει;
Εγώ πάντως μετά την αλλαγή που μου έκαναν με την σωστή χωρίς πρασινάδες BOE οθόνη μπορώ να πω είμαι ευχαριστημένος δεν την είδα ακόμα σε συνθήκες μεγάλης ηλιοφάνειας μια και αυτές τις μέρες ο καιρός είναι χάλια!! Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής με το τηλ μπορεί να έφαγα-φάγαμε ταλαιπωρία αλλά τώρα χαίρομαι το τηλέφωνο!!

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μετά την αλλαγή που μου έκαναν με την σωστή χωρίς πρασινάδες BOE οθόνη μπορώ να πω είμαι ευχαριστημένος δεν την είδα ακόμα σε συνθήκες μεγάλης ηλιοφάνειας μια και αυτές τις μέρες ο καιρός είναι χάλια!! Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής με το τηλ μπορεί να έφαγα-φάγαμε ταλαιπωρία αλλά τώρα χαίρομαι το τηλέφωνο!!

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Το φαίνόμενο στον χαμηλότερο φωτισμό με μαυρο φοντο, κατα την διαρκεια του σκρολινγκ πχ των κλησεων, τα γραμματα σβηνουν ή αφήνουν ίχνη ισχύει και στην ΒΟΕ????

Link to comment
Share on other sites

Samsung galaxy s8 πισω

Mate 20 pro με BOE πανελ μπροστα

 

https://i.imgur.com/ktnYoh1.jpg

 

https://i.imgur.com/tyVwNWK.jpg

www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο...

Το φαίνόμενο στον χαμηλότερο φωτισμό με μαυρο φοντο, κατα την διαρκεια του σκρολινγκ πχ των κλησεων, τα γραμματα σβηνουν ή αφήνουν ίχνη ισχύει και στην ΒΟΕ????

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Samsung galaxy s8 πισω

Mate 20 pro με BOE πανελ μπροστα

 

https://i.imgur.com/ktnYoh1.jpg

 

https://i.imgur.com/tyVwNWK.jpg

Σαν να είναι ενεργοποιημένο το Blue light filter είναι το χρώμα της οθόνης του s8
Link to comment
Share on other sites

Και όμως δεν είναι...
Πώς το έχεις βγάλει έτσι και το s8 φαίνεται πιο μεγάλο από το mate 20 pro 5,8 vs 6,4?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...