Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, manfles said:

Σε ευχαριστώ!. να πάω λες από το iStorm να το δούνε?

Κατέβασα τις εφαρμογές και στο ipad και συμβαίνει το ίδιο, τι να πώ!.

Τα έχεις μπερδέψει όλα φίλε 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, manfles said:

Σε ευχαριστώ!. να πάω λες από το iStorm να το δούνε?

Κατέβασα τις εφαρμογές και στο ipad και συμβαίνει το ίδιο, τι να πώ!.

Κάτι πάει στραβά με το λογαριασμο σου στο gov.gr δεν έχει σχέση η συσκευή ή οι εφαρμογές. Μόνο το support του gov.gr αν θα βγάλει άκρη...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, koutsis said:

Κάτι πάει στραβά με το λογαριασμο σου στο gov.gr δεν έχει σχέση η συσκευή ή οι εφαρμογές. Μόνο το support του gov.gr αν θα βγάλει άκρη...

Ψάχνουν μου λένε να δούνε τι πρόβλημα υπάρχει!. Στο Gov.gr, όμως γιατί μπαίνω χωρίς πρόβλημα?!.

 

Edited by manfles
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 2/3/2023 at 9:53 ΜΜ, pavlos.dr said:

Τα έχεις μπερδέψει όλα φίλε 

Καλημέρα!. Λοιπόν με όλο το συμπάθειο δεν είχα (έχω) μπερδέψει τίποτα!. Όλα πρέπει να έγιναν μετά από κάποια αναβάθμιση τόσο στο Κινητό όσο και στο Τάμπλετ. Και τούτο γιατί, μετά το τσεκάρισμα στην Εφορεία για τα στοιχεία μου, αλλά και των εφαρμογών μέσω της υποστήριξης του GOV.gr. πάλι δεν μπορούσα να μπώ στις εφαρμογές, και μου ήρθε μια ιδέα να συνδεθώ με τις εφαρμογές από το τηλέφωνο του Γυιού μου και της γυναίκας μου, και ώρα του θαύματος, συνδέομαι με τις εφαρμογές κανονικά!. Πήγα στο Istorm, (την τύφλα τους) άλλα για άλλα, μπορεί να μου πεί κάποιος πώς γίνεται να κάνω ρισέτ στο κινητό και μετά να περάσω το λογισμικό ξανά πάλι από την αρχή?. Εάν η διαδικασία βέβαια γίνεται έτσι! Εσείς τι μου προτείνεται? Σας ευχαριστώ!.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, manfles said:

Καλημέρα!. Λοιπόν με όλο το συμπάθειο δεν είχα (έχω) μπερδέψει τίποτα!. Όλα πρέπει να έγιναν μετά από κάποια αναβάθμιση τόσο στο Κινητό όσο και στο Τάμπλετ. Και τούτο γιατί, μετά το τσεκάρισμα στην Εφορεία για τα στοιχεία μου, αλλά και των εφαρμογών μέσω της υποστήριξης του GOV.gr. πάλι δεν μπορούσα να μπώ στις εφαρμογές, και μου ήρθε μια ιδέα να συνδεθώ με τις εφαρμογές από το τηλέφωνο του Γυιού μου και της γυναίκας μου, και ώρα του θαύματος, συνδέομαι με τις εφαρμογές κανονικά!. Πήγα στο Istorm, (την τύφλα τους) άλλα για άλλα, μπορεί να μου πεί κάποιος πώς γίνεται να κάνω ρισέτ στο κινητό και μετά να περάσω το λογισμικό ξανά πάλι από την αρχή?. Εάν η διαδικασία βέβαια γίνεται έτσι! Εσείς τι μου προτείνεται? Σας ευχαριστώ!.

Μπες στις ρυθμίσεις/γενικά/επαναφορά περιεχόμενο και ρυθμίσεις 

και όλα κομπλέ 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Tasos19s said:

Μπες στις ρυθμίσεις/γενικά/επαναφορά περιεχόμενο και ρυθμίσεις 

και όλα κομπλέ 

Καλησπέρα. Άμα μπορείς Τάσο μου βοήθα με!. Μπήκα ρυθμίσεις, και μετά έχει επιλογή Μεταφορά ή επαναφορά iPhone, το πατάω και μετά έχει στο κάτω μέρος α) Επαναφορά και β) Σβήσιμο περιεχομένου και ρυθμίσεων. Πατάω το α) Επαναφορά και με πάει στις εξής επιλογές, 1. Όλες οι ρυθμίσεις, 2. Ρυθμίσεις δικτύου, 3. Λεξικό πληκτρολογίου, 4. Επαναφορά διάταξης οθόνης Αφετηρίας, 5. Τοποθεσία και απόρρητο. στην β)επιλογή προφανώς δεν την ακουμπάω γιατί θα μου τα σβήσει όλα!. Πές μου σε παρακαλώ πολύ τι να πατήσω (τα βήματα) γιατί φοβάμαι μην  κάνω καμιά βλακεία!. Σε ευχαριστώ πολύ!.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
22 minutes ago, manfles said:

στην β)επιλογή προφανώς δεν την ακουμπάω γιατί θα μου τα σβήσει όλα!.

Βασικά, ο Τάσος αυτό ακριβώς σου λέει να κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, athanaso77 said:

Βασικά, ο Τάσος αυτό ακριβώς σου λέει να κάνεις.

Και μετά? Μπάαα!, κάτι άλλο θα λέει ο Τάσος, γιατί άμα μου έλεγε έτσι, έπρεπε να μου λέει και το παρακάτω, δηλαδή το τι θα κάνω στην συνέχεια!.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
10 minutes ago, manfles said:

Και μετά? Μπάαα!, κάτι άλλο θα λέει ο Τάσος, γιατί άμα μου έλεγε έτσι, έπρεπε να μου λέει και το παρακάτω, δηλαδή το τι θα κάνω στην συνέχεια!.

Αν κάνεις αυτό δεν έχει μετά. Το στήνεις από την αρχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, athanaso77 said:

Αν κάνεις αυτό δεν έχει μετά. Το στήνεις από την αρχή.

Το τηλέφωνο μετά θα είναι κενό και θα πρέπει να του περάσω το λογισμικό?. Πρέπει να κάνω μπακ άπ τα τηλέφωνα και λοιπά? γιατί άμα είναι έτσι θα πρέπει να πάω σε κατάστημα, εγώ δεν θα τα καταφέρω!.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, manfles said:

Το τηλέφωνο μετά θα είναι κενό και θα πρέπει να του περάσω το λογισμικό?

Όχι, η συσκευή θα είναι όπως όταν την ανοίγεις για πρώτη φορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πέτυχα!. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Τάσο. Ρυθμίσεις, Γενικά, Μεταφορά ή επαναφορά iPhone, Επαναφορά, Όλες οι ρυθμίσεις, και τέλος!.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, manfles said:

Το πέτυχα!. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Τάσο. Ρυθμίσεις, Γενικά, Μεταφορά ή επαναφορά iPhone, Επαναφορά, Όλες οι ρυθμίσεις, και τέλος!.

Ο Athanaso σε βοήθησε περισσότερο 

Εγώ έτυχε να αργήσω να δω τα μηνύματα σου 

Αυτο που νόμιζες συμβαίνει μόνο από το iTunes. 
Η επαναφορά κανει αυτό που έψαχνες. Λίγο κόπο μόνο θέλει να το φτιάξεις από την αρχή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έφαγα σήμερα όλη την μέρα να τα στήσω και τα δύο. Όμως παρατήρησα κάτι, ενώ το τηλέφωνο δεν άλλαξε την σειρά που είχα τις εφαρμογές και την ταπετσαρία, το τάμπλετ τα άλλαξε και τα δύο. Πάντως όλα εντάξει, δουλεύουν και οι δύο εφαρμογές που είχα το πρόβλημα!. Δεν μπόρεσα να καταλάβω όμως πώς έγινε αυτό και στις δύο συσκευές! Τέλος σας Ευχαριστώ και τους δυό σας γιατί χωρίς την βοήθειά σας δεν θα είχε γίνει τίποτα!.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, manfles said:

Έφαγα σήμερα όλη την μέρα να τα στήσω και τα δύο. Όμως παρατήρησα κάτι, ενώ το τηλέφωνο δεν άλλαξε την σειρά που είχα τις εφαρμογές και την ταπετσαρία, το τάμπλετ τα άλλαξε και τα δύο. Πάντως όλα εντάξει, δουλεύουν και οι δύο εφαρμογές που είχα το πρόβλημα!. Δεν μπόρεσα να καταλάβω όμως πώς έγινε αυτό και στις δύο συσκευές! Τέλος σας Ευχαριστώ και τους δυό σας γιατί χωρίς την βοήθειά σας δεν θα είχε γίνει τίποτα!.

Όταν άνοιξε η συσκευή και σε ρώτησε αν θέλεις να επαναφέρεις κάποιο αντίγραφο, μήπως επέλεξες κάποιο και σου επανέφερε τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις όπως τα είχες πριν; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!. Δεν θυμάμαι Τάσο μου, για να είμαι ειλικρινής το μόνο που θυμάμαι ότι έκανα, είναι που έβαλα τους κωδικούς για να ανοίξει, δεν θυμάμαι να μου ζήτησε κάτι!. Όμως έψαξα και το βρήκα που ήταν η (ταπετσαρία) και την έβαλα και στο κινητό (μου φαίνεται πιό ωραίο με το μπλέ χρώμα). Εκείνο που δεν μπορώ να βρώ παρόλο που το ψάχνω είναι ότι δεν μπορώ να βρώ την ρύθμιση (και τούτο γιατί έχει πολλές) είναι να μην έρχονται οι ειδοποιήσεις όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό, π.χ. facebook, messenger κλπ. Εάν είναι εύκολο να μου πείτε έχει καλώς, εάν πάλι δεν μπορείτε, μια χαρά. Το κυριότερο που ήθελα να κάνω μου είπατε και το έκανα, γι αυτό σας Ευχαριστώ και πάλι!.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, manfles said:

Καλησπέρα!. Δεν θυμάμαι Τάσο μου, για να είμαι ειλικρινής το μόνο που θυμάμαι ότι έκανα, είναι που έβαλα τους κωδικούς για να ανοίξει, δεν θυμάμαι να μου ζήτησε κάτι!. Όμως έψαξα και το βρήκα που ήταν η (ταπετσαρία) και την έβαλα και στο κινητό (μου φαίνεται πιό ωραίο με το μπλέ χρώμα). Εκείνο που δεν μπορώ να βρώ παρόλο που το ψάχνω είναι ότι δεν μπορώ να βρώ την ρύθμιση (και τούτο γιατί έχει πολλές) είναι να μην έρχονται οι ειδοποιήσεις όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό, π.χ. facebook, messenger κλπ. Εάν είναι εύκολο να μου πείτε έχει καλώς, εάν πάλι δεν μπορείτε, μια χαρά. Το κυριότερο που ήθελα να κάνω μου είπατε και το έκανα, γι αυτό σας Ευχαριστώ και πάλι!.

Τι εννοείς να μην έρχονται ειδοποιήσεις όταν είναι κλειστό; 
 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
43 minutes ago, Tasos19s said:

Τι εννοείς να μην έρχονται ειδοποιήσεις όταν είναι κλειστό; 

Προφανώς εννοεί όταν η οθόνη είναι κλειστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, athanaso77 said:

Προφανώς εννοεί όταν η οθόνη είναι κλειστή.

Υπάρχει  τέτοια επιλογή; 🤔 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, athanaso77 said:

Προφανώς εννοεί όταν η οθόνη είναι κλειστή.

Ναί αυτό εννοώ! Όπως το έχω κλειστό επάνω στο τραπέζι, Τσούκ, κάθε λίγο και λιγάκι και μια ειδοποίηση, αυτό θέλω να σταματήσει!.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manfles said:

Ναί αυτό εννοώ! Όπως το έχω κλειστό επάνω στο τραπέζι, Τσούκ, κάθε λίγο και λιγάκι και μια ειδοποίηση, αυτό θέλω να σταματήσει!.

Νομίζω μπορείς μόνο να κλείσεις τις ειδοποιήσεις γενικά από μια εφαρμογή, όχι να σταματήσουν μόνο όταν είναι σβηστή η οθόνη...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, manfles said:

Ναί αυτό εννοώ! Όπως το έχω κλειστό επάνω στο τραπέζι, Τσούκ, κάθε λίγο και λιγάκι και μια ειδοποίηση, αυτό θέλω να σταματήσει!.

Μήπως μέσα από τις γνωστοποιήσεις να κλείσεις την επιλογή Οθόνη κλειδώματος;;;

Απο κάθε εφαρμογή που θέλεις 

Αλλα γενικά δεν θα έρχονται ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος ακόμα και ανοιχτή να είναι η οθόνη 

Αυτο που ζητάς δεν γίνεται ακριβώς. 
Δεν ξέρω πως άου έχει μπει στο μυαλό ότι γίνεται. Ίσως κάτι άλλο είχες πριν που σε βόλευε 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

9 ώρες πριν, manfles said:

Ναί αυτό εννοώ! Όπως το έχω κλειστό επάνω στο τραπέζι, Τσούκ, κάθε λίγο και λιγάκι και μια ειδοποίηση, αυτό θέλω να σταματήσει!.

Ρυθμίσεις / Face ID και κωδικός / (βάζεις τον κωδικό σου)

Στο "ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΑΠΟ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΗ ΟΘΟΝΗ", απενεργοποιείς το Κέντρο Γνωστοποιήσεων.

Επίσης, για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά, για παράδειγμα στην εφαρμογή Messages...

iphone_tap_settings.jpg?trim=1,1&bg-color=000&pad=1,1

/

/

In iPhone or iPad Settings, tap "Notifications."

/

/

In Notifications, tap "Messages."

/

/

In an app's Notification settings, uncheck "Lock Screen."

Έτσι θα σιγάσει η εφαρμογή όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

 

Ρυθμίσεις / Face ID και κωδικός / (βάζεις τον κωδικό σου)

Στο "ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΑΠΟ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΗ ΟΘΟΝΗ", απενεργοποιείς το Κέντρο Γνωστοποιήσεων.

Επίσης, για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά, για παράδειγμα στην εφαρμογή Messages...

iphone_tap_settings.jpg?trim=1,1&bg-color=000&pad=1,1

/

/

In iPhone or iPad Settings, tap "Notifications."

/

/

In Notifications, tap "Messages."

/

/

In an app's Notification settings, uncheck "Lock Screen."

Έτσι θα σιγάσει η εφαρμογή όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη.

Σε ευχαριστώ!. Νομίζω πώς το πέτυχα με άλλον τρόπο. Γνωστοποιήσεις - Γνωστοποιήσεις Ανίχνευσης - και ξετικάρουμε την ένδειξη οθόνη κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, manfles said:

Σε ευχαριστώ!. Νομίζω πώς το πέτυχα με άλλον τρόπο. Γνωστοποιήσεις - Γνωστοποιήσεις Ανίχνευσης - και ξετικάρουμε την ένδειξη οθόνη κλειδώματος.

Σε εμένα δεν υπάρχει πάντως αυτή η ρύθμιση 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...