Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει περίπου 31,50 €, και κανα 15άρι η τοποθέτηση αν δεν μπορείς να την κάνεις μόνος σου.

https://www.skroutz.gr/s/17710798/%CE%9F%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Xiaomi-Redmi-Note-6-Pro-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

πριν περίπου δύο χρόνια είχα πάρει μια οθόνη για Σάμσουνγκ από το FixMobile όπου και μου την τοποθέτησαν, έκαναν πάρα πολύ καλή δουλειά.

Το πήγες εκεί και στην τοποθέτησαν αυτοί ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Το πήγες εκεί και στην τοποθέτησαν αυτοί ;

Ναι, την είχα βρεί σε πολύ καλή τημή στο ίντερνετ, πηγα στο κατάστημα για να αγοράσω την οθόνη και μου είπαν ότι την τοποθετούν, οπότε δεν το ρίσκαρα να την τοποθετήσω μόνος μου (για 15 ευρώ τό 2017 - την μια μέρα πήγα το κινητό και το πήρα έτοιμο την επόμενη)

Edited by NovaLacertae
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω και εγώ, συνολικά 50 ευρώ είναι

Σε ευχαριστώ

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν εμφανίζονται τα 3 κάτω κουμπιά στην οθόνη . Δε ξέρω πως το κατάφερα. Μη κάνω τώρα επαναφορά για αυτό. Μπορέι κάποιος να μου πει πως να τα επαναφέρω?
Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζονται τα 3 κάτω κουμπιά στην οθόνη . Δε ξέρω πως το κατάφερα. Μη κάνω τώρα επαναφορά για αυτό. Μπορέι κάποιος να μου πει πως να τα επαναφέρω?
Ρυθμίσεις >επιλογή πλήρους οθόνης και επιλέγεις πλήκτρα
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι όταν έρχεται μήνυμα στον Messenger, μέχρι να αναδυθεί το εικονίδιο της συνομιλίας, κολλάει το κινητό σε όλη τη λειτουργία του, πρώτα κολλάει δηλαδή κι έτσι καταλαβαίνω ότι μάλλον έρχεται το αναδυόμενο παράθυρο του Messenger.

 

Είναι εξαιρετικά σπαστικό, έχω χάσει και κλήση έτσι, διότι δεν ανταποκρίνεται το κινητό σε τίποτα για αυτά τα 5-15".

 

Κάποιος άλλος με το ίδιο πρόβλημα; Λύση για τη χρήση του Messenger, μιας και είναι αναπόσπαστο κομμάτι του Facebook;;

 

Είμαι με την τελευταία Global Stable ROM....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βλέπω να μου έρχεται OTA η 10.3.3 μήπως ξέρει κανείς απο που μπορώ επίσημα να την κατεβάσω;

Είμαι unroot.

Link to comment
Share on other sites

http://c.mi.com/thread-2200534-1-0.html

Προσπάθησε από εδώ αν σε αφήσει από τον updater. Εμένα δε με άφησε και έτσι την πέρασα με flashtool μέσω fastboot

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Αξίζει να πάρω το note 7 η να μείνω στο note 6 pro?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Αξίζει να πάρω το note 7 η να μείνω στο note 6 pro?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν αξίζει. το 6 πάει σφαίρα ακόμα, τα όποια οφέλη του 7 πρακτικά δεν θα τα δεις. ίσως να αξίζει του χρόνου όταν βγει το 8 η άλλο ανάλογο.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω και εγώ, συνολικά 50 ευρώ είναι

Σε ευχαριστώ[/QUOT

 

Και σε εμένα έσπασε! Αγόρασα από e-bay (20€ με πλαίσιο) και την τοποθέτησα μόνος μου. Είναι λίγο πιό σκοτεινή αλλά δουλεύει όπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εδώ και λίγες μέρες όποτε πάω να δω αν υπάρχει ενημέρωση για εφαρμογές συστήματος μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει "Αδυναμία απόκτησης πληροφοριών, περιμένετε ένα δύο λεπτά και προσπαθήστε ξανά." Τι είναι αυτό? Δεν μου το έχει ξαναβγάλει. Πήγα να ανεβάσω και screenshot αλλά όσο και να την έκοβα λόγο μεγέθους δεν με αφήνει. :wacko::wacko::wacko::confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Αξίζει να πάρω το note 7 η να μείνω στο note 6 pro?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα κερδίσεις σε επεξεργαστή και κάμερα, αλλά το κόστος που θα επωμιστείς + ότι μιλάμε για μοντέλα με διαφορά 5-6 μηνών, δε νομίζω πως αξίζει τον κόπο... Περίμενε το 8άρι, να δούμε τι έχει και αυτό και βλέπεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εδώ και λίγες μέρες όποτε πάω να δω αν υπάρχει ενημέρωση για εφαρμογές συστήματος μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει "Αδυναμία απόκτησης πληροφοριών, περιμένετε ένα δύο λεπτά και προσπαθήστε ξανά." Τι είναι αυτό? Δεν μου το έχει ξαναβγάλει. Πήγα να ανεβάσω και screenshot αλλά όσο και να την έκοβα λόγο μεγέθους δεν με αφήνει. :wacko::wacko::wacko::confused:

Να πω επίσης ότι πήγα να κάνω ενημέρωση λογισμικού με το τελευταίο πακέτο που σου έχει μπας κσι φτιάξει αλλά ούτε εκεί με αφήνει. Το έχει πάθει κανείς άλλος? Τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Να πω επίσης ότι πήγα να κάνω ενημέρωση λογισμικού με το τελευταίο πακέτο που σου έχει μπας κσι φτιάξει αλλά ούτε εκεί με αφήνει. Το έχει πάθει κανείς άλλος? Τι μπορώ να κάνω?
Ποια ενημέρωση λογισμικού πηγές να βάλεις? Τη 10.3.3.0?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ποια ενημέρωση λογισμικού πηγές να βάλεις? Τη 10.3.3.0?

Αυτή έχω (την 10.3.3) και πήγα να ξανακατεβάσω την ενημέρωση μπας και φτιάξει... :/

Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχω (την 10.3.3) και πήγα να ξανακατεβάσω την ενημέρωση μπας και φτιάξει... :/
Την έχουν αποσύρει τη συγκεκριμένη ρομ δε γίνεται να την κατεβάσεις. Αν τη βρεις από αλλού πάλι δε θα σε αφήσει να τη φλασαρεις από τον updater.

Μόνο με fastboot μπορείς με Mi flash tool

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχω (την 10.3.3) και πήγα να ξανακατεβάσω την ενημέρωση μπας και φτιάξει... :/

 

Βάλε την developer να βρεις την υγεία σου. Πολύ καλύτερη,, σταθερή και με μόνιμες ειδοποιήσεις στο notch. Link θα βρεις στην σελίδα 65 του παρόντος θέματος :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Σωστά αλλά έχε υπόψιν ότι η Global Developer δε θα συνεχίσει να υφίσταται, από πλευράς αναβαθμίσεων.

Η xiaomi δε θα δώσει άλλη.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σωστά αλλά έχε υπόψιν ότι η Global Developer δε θα συνεχίσει να υφίσταται, από πλευράς αναβαθμίσεων.

Η xiaomi δε θα δώσει άλλη.

 

Εμένα με καλύπτει μια χαρά έτσι όπως είναι...

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Την έχουν αποσύρει τη συγκεκριμένη ρομ δε γίνεται να την κατεβάσεις. Αν τη βρεις από αλλού πάλι δε θα σε αφήσει να τη φλασαρεις από τον updater.

Μόνο με fastboot μπορείς με Mi flash tool

Την έχουν αποσύρει? Μάλλον θα περιμένω νέα ενημέρωση να δω μπας και φτιάξει. Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση πάντως. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Από σήμερα στην παρέα.Εχω το Ν5,πήγαινα για το 7αρι αλλά από πλαίσιο τελικά ΝΟΤΕ6 με 199 αφαίρεση ΦΠΑ λογο επαγγέλματος και 2 χρόνια εγγύηση infoguest...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πώς κάνουμε disable το δακτυλικό αποτύοπωμα ;

Μου έχει σπάσει τα νεύρα, στο δικό μου Mi Α1 γίνεται πολύ εύκολα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πώς κάνουμε disable το δακτυλικό αποτύοπωμα ;

Μου έχει σπάσει τα νεύρα, στο δικό μου Mi Α1 γίνεται πολύ εύκολα

Aπο εδώ μέσα διαχείριση δαχτυλικων αποτυπωμάτων και το απενεργοποιεις. 3a5825e7b9627ebfe6bd08156e942385.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...