Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω,εφαρμογές που δεν υποστηρίζει όπως το instagram τι θα γίνει; υπάρχει περίπτωση να φτιαχτεί σε μελλοντική αναβάθμιση; παρατήρησα ότι και μερικές ειδοποιήσεις εφαρμογών δεν τις εμφανίζει..

 

Μια φορά μου είχε τύχει να κάνω εγκατάσταση το Instagram και να μην ανοίγει... Έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση εκ νέου και άνοιξε μια χαρά... Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιο γενικό πρόβλημα με την εφαρμογή στο κινητό μας.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως! δεν μπορώ να την εγκαταστήσω,μου λέει αυτό που λέω πριν.

Μόνο το Layout for Instagram, έχω εγκαταστήσει κανονικά.Δεν Ξέρω τι να πώ...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάποιος να με βοηθήσει γιατί είμαι σχετικά άσχετος με την ενημέρωση όταν την κάνουμε στο τέλος κάνουμε την επανεκκίνηση που ζητάει;

Και κάτι άλλο έχει δεις κάποιος με την 10.2.2.0 να χάνει κλήσεις και να μην έχει καλό σήμα;

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά μου είχε τύχει να κάνω εγκατάσταση το Instagram και να μην ανοίγει... Έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση εκ νέου και άνοιξε μια χαρά... Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιο γενικό πρόβλημα με την εφαρμογή στο κινητό μας.

 

Κ σε μενα μια χαρά την ανοίγει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάποιος να με βοηθήσει γιατί είμαι σχετικά άσχετος με την ενημέρωση όταν την κάνουμε στο τέλος κάνουμε την επανεκκίνηση που ζητάει;

 

Και κάτι άλλο έχει δεις κάποιος με την 10.2.2.0 να χάνει κλήσεις και να μην έχει καλό σήμα;

Ναι πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω ενα "προβλημα" και αυτο ειναι οτι η οθονη του κινητου ενεργοποιείται συνεχως ενω ειναι σε αδρανεια,διχως καποια αλλη ενέργεια!

Δηλαδη το εχω επανω στο τραπεζι και ανα 10 λεπτα περιπου,η οθονη ενεργοποιείται με τον ιδιο τροπο οπως οταν έρχεται π.χ. ενα μήνυμα στο viber!

Απο τις ρυθμισεις δεν εχω βρει κατι και ειδικα στις εφαρμογες,ουτως η άλλως δεν εχω πειραξει κατι για αυτες στις ειδοποιήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω ενα "προβλημα" και αυτο ειναι οτι η οθονη του κινητου ενεργοποιείται συνεχως ενω ειναι σε αδρανεια,διχως καποια αλλη ενέργεια!

 

Δηλαδη το εχω επανω στο τραπεζι και ανα 10 λεπτα περιπου,η οθονη ενεργοποιείται με τον ιδιο τροπο οπως οταν έρχεται π.χ. ενα μήνυμα στο viber!

 

Απο τις ρυθμισεις δεν εχω βρει κατι και ειδικα στις εφαρμογες,ουτως η άλλως δεν εχω πειραξει κατι για αυτες στις ειδοποιήσεις!

Κάποια εφαρμογή στην ενεργοποιεί. Πρέπει να βρεις ποια είναι αυτή και να απενεργοποιησεις τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος μέσα από την εφαρμογή.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή στην ενεργοποιεί. Πρέπει να βρεις ποια είναι αυτή και να απενεργοποιησεις τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος μέσα από την εφαρμογή.

 

Αυτό φοβάμαι,απλά είπα μήπως φταίει κάποια προεγκατεσταμενη,τεσπά θα ξεκινήσω με αυτές που έκανα εγκαταστάση εγώ πρώτα και βλέπουμε!

Υ.Γ.:το κινητό είναι της γυναίκας μου και τα σπάει...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν χάνεις σήμα ή να σου κάνει συχνά διακοπές ενώ μιλάς;
Με Global Developer δεν έχω τέτοιο θέμα
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Με Global Developer δεν έχω τέτοιο θέμα

 

Και κάτι τελευταίο έχω ασύρματα ακουστικά Bluetooth και ενώ το έχω στην τσέπη μου κάνει διακοπές είναι λογικό;

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ασύρματα ακουστικά οπότε δε γνωρίζω.

Ένα Bluetooth speaker ασύρματο που έχω δε μου κάνει αποσυνδεσεις

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα,

έχω παρατηρήσει το εξής και δε μπορώ να καταλάβω αν είναι πρόβλημα ή θέμα ρυθμίσεων. Όταν χάνεται το σήμα (πχ μέσα στο μετρό) όταν το σήμα επανέρχεται για κάποια αρκετή ώρα εφαρμογές που χρησιμοποιούν δίκτυο (πχ outlook, browsing, whatever) αδυνατούν να επανέλθουν και βγάζουν μήνυμα για αδυναμία σύνδεσης. Ενώ το σήμα στη συσκευή έχει επανέλθει κανονικά (εικονίδιο πάνω δεξιά full 4G). Αν κλείσω στιγμιαία τα data από πάνω και τα ανοίξω πάλι, όλα κομπλέ.

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο; Με το Redmi 4 Prime, δε θυμάμαι να έχω αντίστοιχο πρόβλημα.'

Υ.Γ. Eίμαι με Global Stable ROM.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ασύρματα ακουστικά οπότε δε γνωρίζω.

Ένα Bluetooth speaker ασύρματο που έχω δε μου κάνει αποσυνδεσεις

 

Δεν είναι ότι χάνει για ώρα την μουσική ας πούμε απλά κάνει σαν γρατσουνισμενο cd... Οκ φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!

Πρόκειται να αντικαταστησω το RN4 Clobal που έχω (θα το δώσω στη γυναίκα μου) με το εν λόγω RN6pro. Βρήκα ένα σκρουτζομαγαζο, Drele αν θυμάμαι καλά από Αθήνα που το έχει 185€ με 2 χρόνια εγγύηση, είναι εντάξει το μαγαζί; να προχωρήσω παραγγελία;;

Δεν ξέρω αν υπάρχει αντίστοιχο μαγαζί Θεσσαλονίκη (που είμαι εγώ) σε λεφτά και εγγύηση, αν έχει πάρει κάποιος φίλος, ας μου πει. Ευχαριστώ πολύ.

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!

Πρόκειται να αντικαταστησω το RN4 Clobal που έχω (θα το δώσω στη γυναίκα μου) με το εν λόγω RN6pro. Βρήκα ένα σκρουτζομαγαζο, Drele αν θυμάμαι καλά από Αθήνα που το έχει 185€ με 2 χρόνια εγγύηση, είναι εντάξει το μαγαζί; να προχωρήσω παραγγελία;;

Δεν ξέρω αν υπάρχει αντίστοιχο μαγαζί Θεσσαλονίκη (που είμαι εγώ) σε λεφτά και εγγύηση, αν έχει πάρει κάποιος φίλος, ας μου πει. Ευχαριστώ πολύ.

 

Mια χαρά είναι το Drele, από εκεί πήρα και εγώ το δικό μου... Μπορείς να δεις και τις αντίστοιχες αξιολογήσεις στο Skroutz... Υπόψιν ότι η εγγύηση στην οποία αναφέρεσαι, είναι εγγύηση καταστήματος και οχι Infoquest... Απ' όσο γνωρίζω τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά είναι το Drele, από εκεί πήρα και εγώ το δικό μου... Μπορείς να δεις και τις αντίστοιχες αξιολογήσεις στο Skroutz... Υπόψιν ότι η εγγύηση στην οποία αναφέρεσαι, είναι εγγύηση καταστήματος και οχι Infoquest... Απ' όσο γνωρίζω τουλάχιστον...

 

Ναι, το γνωρίζω ότι είναι καταστήματος, το καλό είναι ότι δίνει 2 χρόνια ενώ οι πιο πολλοί 1 χρόνο. Αν υπάρχει πάντως κάποιος από Θεσσαλονίκη ας με ενημερώσει..

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχει παρατηρήσει κάνεις κατα τη σύνδεση με portable Hotspot (δλδ να κανεις το κινητό να παρέχει ίντερνετ σε αλλη συσκευή με Hotspot εννοω) να μην παρέχει τελικά ίντερνετ στην συσκευή; εχω δοκιμάσει 3 διαφορετικες συσκευές και ενω συνδέονται κανονικά, δεν παρέχει νετ σε καμια απο αυτές..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχει παρατηρήσει κάνεις κατα τη σύνδεση με portable Hotspot (δλδ να κανεις το κινητό να παρέχει ίντερνετ σε αλλη συσκευή με Hotspot εννοω) να μην παρέχει τελικά ίντερνετ στην συσκευή; εχω δοκιμάσει 3 διαφορετικες συσκευές και ενω συνδέονται κανονικά, δεν παρέχει νετ σε καμια απο αυτές..

Με Wi fi δίνεις ή με data?

Με ποια ρομ είσαι?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μιας και ήρθε η ώρα να αλλάξω το ταπεινό μου mi4 προσανατολιζομαι στην αγορά του redmi note 6 pro 4/64 και το έχω βρει στο drele.com σε πολύ καλή τιμή κ με δύο χρόνια εγγύηση. Θέλω να ρωτήσω αν το αγοράσω από το καταστήματα αυτό στις αναβαθμίσεις θα είμαι εντάξει; Δεν θέλω τόσο πολύ να ασχοληθώ με rom τουλάχιστον τον πρώτο καιρό και επειδή προφανώς θα είναι δική του εισαγωγής θέλω να είμαι εντάξει με τις αναβαθμίσεις. Πρέπει να προσέξω κάποιο κωδικό συγκεκριμένο για να καταλάβω ότι το τηλέφωνο είναι για ευρωπαϊκή αγορά ή όχι; Μην μπλέξω με κινεζική έκδοση του μοντέλου κ μετά τρέχα γυρεύε! Ευχαριστώ πολύ παιδιά
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω σαν νεος χρήστης, όταν ενεργοποιώ τα δεδομένα, πώς θα ξέρω την ταχύτητα δεδομένων δικτύου 4G, 3G, H, κλπ; Ανάμεσα στο σήμα δικτύου και μπαταρία, πάνω δεξιά λέει συνέχεια 4G αλλά αυτό το λέει είτε έχω ανοιχτά είτε κλειστά τα δεδομένα δικτύου.

Και αυτό που δεν μου αρέσει είναι ο αυτόματος φωτισμός,τον οποίο απενεργοποίησα, λόγω του ότι το βράδυ είναι τόσο χαμηλός στο αυτόματο,που δεν διακρίνω τίποτα.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω σαν νεος χρήστης, όταν ενεργοποιώ τα δεδομένα, πώς θα ξέρω την ταχύτητα δεδομένων δικτύου 4G, 3G, H, κλπ; Ανάμεσα στο σήμα δικτύου και μπαταρία, πάνω δεξιά λέει συνέχεια 4G αλλά αυτό το λέει είτε έχω ανοιχτά είτε κλειστά τα δεδομένα δικτύου.

Και αυτό που δεν μου αρέσει είναι ο αυτόματος φωτισμός,τον οποίο απενεργοποίησα, λόγω του ότι το βράδυ είναι τόσο χαμηλός στο αυτόματο,που δεν διακρίνω τίποτα.

 

Εκεί ασχέτως το εάν έχεις ανοικτά δεδομένα ή όχι σου δείχνει το σήμα που πιάνει.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εκεί ασχέτως το εάν έχεις ανοικτά δεδομένα ή όχι σου δείχνει το σήμα που πιάνει.

 

Δηλαδή ότι αναγράφει κλειστά ή ανοιχτά, όπως τα λές, τόσο θα πίάνει και όταν είναι ανοιχτά τα δεδομένα;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ότι αναγράφει κλειστά ή ανοιχτά, όπως τα λές, τόσο θα πίάνει και όταν είναι ανοιχτά τα δεδομένα;
Ναι..

.

.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω σαν νεος χρήστης, όταν ενεργοποιώ τα δεδομένα, πώς θα ξέρω την ταχύτητα δεδομένων δικτύου 4G, 3G, H, κλπ; Ανάμεσα στο σήμα δικτύου και μπαταρία, πάνω δεξιά λέει συνέχεια 4G αλλά αυτό το λέει είτε έχω ανοιχτά είτε κλειστά τα δεδομένα δικτύου.

Επειδή το κινητό είναι της γυναίκας μου, κάπου ενεργοποιείς και το να σου δείχνει την ταχύτητα...;) Το είχα κάνει αλλά δεν της άρεσε και το έβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...