Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το νούμερο 1 γίνεται κόκκινο λόγω OnePlus, όχι όλα.

 

Sent from my ONEPLUS 6T

Τώρα που πήγε 10 οντως έγινε κόκκινο το 1. Καλά 2 μήνες δεν είχα πάρει χαμπάρι

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γνωριζετε εαν ο φορτιστης του 6T ειναι ιδιος με του 5; Που μπορω να βρω αυθεντικο φορτιστη, εκτος απο το επισημο καταστημα;
Ίδιος είναι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να φύγει το δαχτυλικο αποτύπωμα (η εικόνα) από το always on display όταν πατάς μια φορά την οθόνη ;
Ναι με root

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6t/themes/app-theme-opfpcontrol-custom-t3899522

 

Sent from my ONEPLUS 6T

f1ca8dd4864c1663fd1ca3f010dc3a0c.jpg

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πρέπει να αφαίρεσαν τουλάχιστον στην beta 4 που είμαι εγώ την εναλλαγή των εικονιδίων.. π.χ δεξιά αριστερά σε κύβο πάνω κάτω . Τα είχε στις ρχ.ρυθμισεις οθόνης. Τώρα δεν τα βρίσκω πουθενά.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πρέπει να αφαίρεσαν τουλάχιστον στην beta 4 που είμαι εγώ την εναλλαγή των εικονιδίων.. π.χ δεξιά αριστερά σε κύβο πάνω κάτω . Τα είχε στις ρχ.ρυθμισεις οθόνης. Τώρα δεν τα βρίσκω πουθενά.
Κράτα πατημένο το δάχτυλο σου στην οθόνη και μπες μετά στα home settings.. Εκεί πρέπει να είναι.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένο το δάχτυλο σου στην οθόνη και μπες μετά στα home settings.. Εκεί πρέπει να είναι.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Για εκεί λέω. Εκεί μπαίνω Δεν είναι. Το έβγαλαν ..Δες σε σένα είναι??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στην ομάδα... ποίο tempered glass προτείνεται εσείς?πήρα της Spigen αλλά έσπασε στην αριστερή πλευρά μέσα σε δύο μέρες...δεν έχει κυρτότητα γύρο γύρο και κάνει κάτι σπαστικες γωνίες που δεν βολεύουν και είναι ευάλωτο στα σπασίματα...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την αναβάθμιση σε 9.0.11 είχα θεματάκια με τη σύνδεση Bluetooth με το αυτοκίνητο.

Αποσυνδεόταν και το έκανα register ξανά και ξανά.

 

Η λύση:

- Ρυθμίσεις

- Πεδίο Αναζήτηση και γράφω BT

- Εμφανίζεται το BTtestmode

- Force Stop + Disable

- Restart.

 

Όλα δουλεύουν τέλεια εδώ και μία εβδομάδα.

 

Φαίνεται ότι είναι μια εφαρμογή που την ξέχασαν από το developement στην επίσημη έκδοση και δημιουργούσε προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στην ομάδα... ποίο tempered glass προτείνεται εσείς?πήρα της Spigen αλλά έσπασε στην αριστερή πλευρά μέσα σε δύο μέρες...δεν έχει κυρτότητα γύρο γύρο και κάνει κάτι σπαστικες γωνίες που δεν βολεύουν και είναι ευάλωτο στα σπασίματα...
Εγώ τα έβγαλα όλα και ησύχασα....πολύ πιο ωραία εμπειρία χρήσης

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση που μπορει να εχει απαντηθει..... Προερχομαι απο android 7 στο οποιο για την τοποθεσια υπηρχε και η επιλογη "εξοικονομηση ενεργειας" οπως και "μονο συσκευη". Στο 9 που φοραμε εχουν καταργηθει ή ειναι καπου που δεν τις βλεπω?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση που μπορει να εχει απαντηθει..... Προερχομαι απο android 7 στο οποιο για την τοποθεσια υπηρχε και η επιλογη "εξοικονομηση ενεργειας" οπως και "μονο συσκευη". Στο 9 που φοραμε εχουν καταργηθει ή ειναι καπου που δεν τις βλεπω?

 

Δεν υπάρχει εδώ. Αποφασίζει το κινητό τι θα κάνει με γνώμονα την εξοικονόμηση ενέργειας ή την ανάγκη για πολύ καλό σήμα αναλόγως των αναγκών τις κάθε εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει εδώ. Αποφασίζει το κινητό τι θα κάνει με γνώμονα την εξοικονόμηση ενέργειας ή την ανάγκη για πολύ καλό σήμα αναλόγως των αναγκών τις κάθε εφαρμογής.

 

Καταλαβα... Αρα σε περιπτωση που βγουμε εκτος ευρωπαικης ενωσης πρεπει να εχουμε το νου μας εις διπλουν στα δεδομενα.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει εδώ. Αποφασίζει το κινητό τι θα κάνει με γνώμονα την εξοικονόμηση ενέργειας ή την ανάγκη για πολύ καλό σήμα αναλόγως των αναγκών τις κάθε εφαρμογής.

 

Εγώ γιατί νομίζω ότι υπάρχει; Στο ρυθμίσεις_ασφαλεια και κλειδωμα_τοποθεσία_ακρίβεια τοποθ Google;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί νομίζω ότι υπάρχει; Στο ρυθμίσεις_ασφαλεια και κλειδωμα_τοποθεσία_ακρίβεια τοποθ Google;

 

Ωραιος! Βρεθηκε τουλαχιστον η επιλογη "μονο συσκευη" κρυμμενη μεν καλα.... Παντως η "εξοικονομηση ενεργειας" δεν πρεπει να υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! Βρεθηκε τουλαχιστον η επιλογη "μονο συσκευη" κρυμμενη μεν καλα.... Παντως η "εξοικονομηση ενεργειας" δεν πρεπει να υπαρχει

 

Με εξοικονόμηση τι ακριβώς είχε στην 7; Πάντως μπορείς να έχεις μόνο GPS, ή μόνο εύρεση τοποθεσίας από ασύρματο και δεδομένα ή συνδυάζοντας και τα 2.

Νομιζω ότι με την εξοικονόμηση είναι να έχεις κλειστό το GPS και ανοιχτή τοποθεσία από WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Με εξοικονόμηση τι ακριβώς είχε στην 7; Πάντως μπορείς να έχεις μόνο GPS, ή μόνο εύρεση τοποθεσίας από ασύρματο και δεδομένα ή συνδυάζοντας και τα 2.

Νομιζω ότι με την εξοικονόμηση είναι να έχεις κλειστό το GPS και ανοιχτή τοποθεσία από WiFi.

 

1. Υψηλη ακριβεια - τα εχει ολα

2. Εξοικονομηση μπαταριας - ολα εκτος gps

3. Μονο συσκευη - μονο gps

 

Τωρα νομιζω οτι λειπει μονο η 2

Link to comment
Share on other sites

1. Υψηλη ακριβεια - τα εχει ολα

2. Εξοικονομηση μπαταριας - ολα εκτος gps

3. Μονο συσκευη - μονο gps

 

Τωρα νομιζω οτι λειπει μονο η 2

 

Από το μενού που σου ανέφερα, επιλέγεις ακρίβεια τοποθεσίας Google και με κλειστό gps έχεις την ' εξοικονόμηση'.

Link to comment
Share on other sites

Από το μενού που σου ανέφερα, επιλέγεις ακρίβεια τοποθεσίας Google και με κλειστό gps έχεις την ' εξοικονόμηση'.

 

Κλειστο gps εννοεις κλειστη την τοποθεσια? Γιατι αν κλεισει η τοποθεσια ουσιαστικα τα απενεργοποιει ολα και αυτο το βλεπεις στην προηγουμενη οθονη στο ασφαλεια_ευρεση συσκευης

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rascarlo.quick.settings.tiles

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.simonesestito.ntiles

Με τις 2 εφαρμογές ειναι εφικτό η προσθήκη battery saver mode στα location όπως υπήρχε ίδια επιλογή σε ολες τις προηγούμενες εκδόσεις android.

 

Απλά θέλει εκτέλεση εντολής σε adb περιβάλλον.

 

Στην πρώτη εφαρμογή η παρακάτω

adb shell pm grant it.simonesestito.ntiles android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

 

Ενώ στην δεύτερη εφαρμογή είναι η παρακάτω.

adb shell pm grant com.rascarlo.quick.settings.tiles android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rascarlo.quick.settings.tiles

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.simonesestito.ntiles

Με τις 2 εφαρμογές ειναι εφικτό η προσθήκη battery saver mode στα location όπως υπήρχε ίδια επιλογή σε ολες τις προηγούμενες εκδόσεις android.

 

Απλά θέλει εκτέλεση εντολής σε adb περιβάλλον.

 

Στην πρώτη εφαρμογή η παρακάτω

adb shell pm grant it.simonesestito.ntiles android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

 

Ενώ στην δεύτερη εφαρμογή είναι η παρακάτω.

adb shell pm grant com.rascarlo.quick.settings.tiles android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

 

Φανταζομαι ολα αυτα με root κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή η τρόπος να μάθω ποτε έγινε η πρώτη ενεργοποιήσει στις συσκευής?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι ολα αυτα με root κτλ...

 

Σου εγραψε και τις εντολές μέσω ADB, οπότε όχι, δεν χρειάζεται ρουτ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...