Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το οτι εχει πολυ καλη μπαταρια το κινητο το γνωριζουμε απο τον υπολοιπο κοσμο που εχει σχολιασει στο θεμα.

 

Τωρα για τον mkbhd το γεγονος οτι βλεπουμε την φατσα του μεχρι και στην παρουσιαση πλεον της Oneplus,ε οσο να ναι δεν φωναζει οτι δεν ειναι και πολυ αντικειμενικος?

 

 

 

Ολοι αυτοι οι youtubers οσο μπορουν σπρωχνουν τα Oneplus κινητα απο περυσι για το ποσο καλα ειναι,αλλα ολως τυχαιως οι ιδιοι ολο με Pixel ή Iphone ειναι....

Αν δείτε όλο το βίντεο θα δείτε ότι δίνει ξεχωριστά βραβεία και κάποια κινητά κερδίζουν και σε άλλες κατηγορίες. Ο mkhb αν μη τι άλλο παραμένει ένας από τους καλύτερους reviewer. Το καλύτερο κινητό το έδωσε ως βραβείο σαν Best experience συνόλου και βάσης τιμής. Πχ το mate 20 κέρδισε σε 2 κατηγορίες, καλύτερη μπαταρία και από τις καλύτερες φωτογραφικές μετά το pixel γι αυτόν.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δηλαδή η oneplus του δίνει περισσότερα από την Google ή την Samsung ή την Apple αυτό λες;;;;

 

Δεν ξερω ποιος δινει περισσοτερα ή αν του δινουν και τι,αυτο που ξερω ειναι οτι ειχε γινει ενας μικρος χαμος με το προηγουμενο Oneplus6 που η Oneplus αποφασισε ετσι(γιατι μπορει)να παρει το video του(που ηταν τερμα θετικο για το εν λογω κινητο)και να το προμοταρει σαν διαφημιση της(που κανονικα ειναι παρανομο...).

Ειχε ανεβασει ο συγκεκριμενος και σχετικη ανακοινωση γιαυτο

 

Μετα ειδαμε και στην παρουσιαση της Oneplus αποσπασμα απο επομενο video του.

 

Αυτο που λεω ειναι κατι ψιλο αυτονοητο. Οτι δεν πρεπει να παιρνουμε αυτα που λεει ο συγκεκριμενος περι Oneplus και πολυ στα σοβαρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το καλύτερο κινητό το έδωσε ως βραβείο σαν Best experience συνόλου και βάσης τιμής.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Το αρχικο προβλημα του Mkbhd ειναι οτι κανει review συγκεκριμενων εταιρειων για να μου κανει smartphone awards λες και εχει δοκιμασει οτι κινητο υπαρχει για να εχει και καλα πληρη αποψη.

Ολως τυχαιως ουτε με Sony/LG/Motorola κινητα ασχολειται πλεον και φυσικα ουτε με Xiaomi. Και για να το παρουσιασει σαν deal το Oneplus μου μιλαει για 1000δολλαρια κινητα,αγνοωνοντας τι κινητα παιζουν πλεον στα 500-600δολλαρια.

 

Γιαυτο και προσωπικα απο youtubers τετοιου ειδους μονο τον Flossy παρακολουθω(που κυριολεκτικα δοκιμαζει τα παντα και φυσικα αναλυει και τα παντα)και εν μερη τον Mobile.

 

Δεν λεω οτι ο mkbhd ειναι κακος ή οτι τα video του δεν ειναι ποιοτικα,απλα λεω οτι δεν ειναι το καλυτερο παραδειγμα για review κινητων περαν της καμερας τους ισως.

Δηλαδη στο review του δεν ανεφερε καν την απουσια του notification led ή για την ambient display....

 

Το αν το Op6t ειναι καλο κινητο και ποσο καλο(οπως και το 6ρι),εχει ηδη ψιλο αναλυθει στο παρον θεμα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποιος δινει περισσοτερα ή αν του δινουν και τι,αυτο που ξερω ειναι οτι ειχε γινει ενας μικρος χαμος με το προηγουμενο Oneplus6 που η Oneplus αποφασισε ετσι(γιατι μπορει)να παρει το video του(που ηταν τερμα θετικο για το εν λογω κινητο)και να το προμοταρει σαν διαφημιση της.

Ειχε ανεβασει ο συγκεκριμενος και σχετικη ανακοινωση γιαυτο

 

Μετα ειδαμε και στην παρουσιαση της Oneplus αποσπασμα απο επομενο video του.

 

Αυτο που λεω ειναι κατι ψιλο αυτονοητο. Οτι δεν πρεπει να παιρνουμε αυτα που λεει ο συγκεκριμενος περι Oneplus και πολυ στα σοβαρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το αρχικο προβλημα του Mkbhd ειναι οτι κανει review συγκεκριμενων εταιρειων για να μου κανει smartphone awards λες και εχει δοκιμασει οτι κινητο υπαρχει για να εχει και καλα πληρη αποψη.

Ολως τυχαιως ουτε με Sony/LG/Motorola κινητα ασχολειται πλεον και φυσικα ουτε με Xiaomi.

 

Γιαυτο και προσωπικα απο youtubers τετοιου ειδους μονο τον Flossy παρακολουθω(που κυριολεκτικα δοκιμαζει τα παντα και φυσικα αναλυει και τα παντα)και εν μερη τον Mobile.

 

Δεν λεω οτι ο mkbhd ειναι κακος ή οτι τα video του δεν ειναι ποιοτικα,απλα λεω οτι δεν ειναι το καλυτερο παραδειγμα για review κινητων περαν της καμερας τους ισως.

Δηλαδη στο review του δεν ανεφερε καν την απουσια του notification led ή για την ambient display....

 

Με Sony/LG/Motorola δεν ασχολούνται ούτε οι Sony/LG/Motorola πλέον

Link to comment
Share on other sites

Τι ασχολείστε με γατάκια τύπου mkbhd, νομίζετε ότι είναι σοβαρός reviewer?

 

Ποιος σοβαρός άνθρωπος θα πάει να κάνει sub σε mkbhd? Κανένας, όλα τα AOSP και android fanboys μόνο και τίποτα ξεχασμένοι από τα παλιά (όπως εγώ)

 

Ξερε καλά αυτός τι παραμύθι πουλάει, είναι δυνατόν να πει ότι το mate 20 έχει καλύτερη κάμερα ή ότι πηγαίνει μπουνιά σαν το Pixel 3?

 

Γιατί να δυσαρεστήσει τον πελάτη του με την ωμή αλήθεια, ενώ μπορεί να του δώσει την αυτόεπιβεβαίωση που ψάχνει και να επεκτείνει το παραμύθι;

 

Αν ξεκινήσει να λέει ότι τα updates έχουν ελάχιστη σημασία, ή ότι το mate 20 έχει καλύτερη κάμερα ή ότι το s9+ είναι πανγρήγορο, τότε πως θα αισθανθεί ο κάτοχος Pixel και oneplus?

 

Το ίδιο κάνουν και όλα τα Android blog. Συντηρούν μια μπιζνα που δεν υπάρχει..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα πως κάποιος θα κάνει αγορά συσκευής από τα λεγόμενα ενος reviewer.Βασικα ποτέ δεν πήρα στα σοβαρά τέτοιου είδους παρουσιάσεις...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω το εξής. Εάν έρθει update του λογισμικού της συσκευής και εγώ δεν επιθυμώ να το κάνω, μπορώ να αναβάλω - ακυρώσω ή θα γίνει χωρίς να με ρωτήσει;

 

Τόσοι με oneplus, ούτε ένας;

Link to comment
Share on other sites

Τόσοι με oneplus, ούτε ένας;

 

Προφανως και δεν μπορει να στο κανει με το ζορι απλα θα στο πεταει συνεχεια σαν ειδοποιηση.

Αλλα το περιεργο σε αυτο που λες ειναι το αλλο. Για ποιο λογο να μην κανεις καποιο μεγαλο update?

Επισης αν δεν κανεις καποιο μεγαλο update μετα δεν θα μπορεις να περνας ουτε τα security patch που θα βγαινουν.

Link to comment
Share on other sites

OxygenOS 9.0.10 for the OnePlus 6T.

 

Changelog:

 

System

Updated Android security patch to 2018.12

Improved Wi-Fi stability for better connectivity

Face Unlock improvements

Camera

Improved Nightscape performance

 

κατεβαινει με secure VPN - Γερμανία.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα πως κάποιος θα κάνει αγορά συσκευής από τα λεγόμενα ενος reviewer.Βασικα ποτέ δεν πήρα στα σοβαρά τέτοιου είδους παρουσιάσεις...

 

Οπως ειπα δεν ειναι ολοι σαν τον συγκεκριμενο.

 

Απλα εχω βαρεθει απο περυσι αυτη την ιστορια που και καλα σου παρουσιαζουν ολοι αυτοι τα Oneplus ως τις top συσκευες που αξιζει να αγορασεις(με μεγαλο ατου τα χρηματα που γλυτωνεις παντα) και ολως τυχαιως κανεις απο αυτους να μην τα χρησιμοποιει/προτιμα(περαν απο οταν ειναι να κανουν τα review παντα).

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι μονο για το mclaren edition?

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

OxygenOS 9.0.10 for the OnePlus 6T.

 

Changelog:

 

System

Updated Android security patch to 2018.12

Improved Wi-Fi stability for better connectivity

Face Unlock improvements

Camera

Improved Nightscape performance

 

κατεβαινει με secure VPN - Γερμανία.

 

Μηπως ειναι μονο για το mclaren edition?

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πλάκα εσύ να μας τα λες συχνά...

Γέμισε το θεμα haters αντί να γράφουμε κάτι για την συσκευη.

 

Πολυ σωστος! Εχω μπει εδω και καμια βδομαδα γιατι το περιμενω και θελω να βλεπω τι παιζει με τη συσκευη και διαβαζω ενα σωρο αλλα περαν του θεματος....

Link to comment
Share on other sites

OxygenOS 9.0.10 for the OnePlus 6T.

 

Changelog:

 

System

Updated Android security patch to 2018.12

Improved Wi-Fi stability for better connectivity

Face Unlock improvements

Camera

Improved Nightscape performance

 

κατεβαινει με secure VPN - Γερμανία.

 

Πολυ ενδιαφερον να δουμε την βελτιωση στο nightscape...

 

https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-9-0-10-ota-for-oneplus-6t.968096/

Για όλους ειναι.

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο οτι ειμαι μεγας hater της oneplus που μεχρι πριν κατι μηνες ημουν με Oneplus5t,ειναι γνωστο αυτο.

 

Και πιο πισω που ελεγα οτι το maclaren edition αξιζει τα λεφτα του και εκει hater ημουν,οπως και πιο πισω που ελεγα οτι δεν αξιζουν τα pixel επειδη υπαρχει το Oneplus.

 

Ζητω συγνωμη αλλη φορα να το ξερω οτι μονο fanboy πρεπει να σχολιαζουν στα θεματα της Oneplus και οτι το κινητο ειναι τελειο,για να μην νιωσουν αβολα για την αγορα τους ορισμενοι κατοχοι(λες και ολα τα κινητα δεν ειναι με τα δικα τους ψεγαδια).

 

Το εβγαλε κινητο της χρονιας ο Mkbhd,ε παει τελειωσε ολα τα αλλα ειναι αχρηστα/πεταμενα λεφτα και το Oneplus μονο αξιζει τα λεφτα του.

Και αν διαφωνουμε με κατι και το πουμε(πως τολμαμε ε σε ενα forum για κινητα)κατευθειαν και η ταμπελα του hater λες και τον ξερουμε χρονια....

 

Το κινητο κυκλοφορησε εδω και κοντα 1 μηνα και μαλιστα με android 9 out of the box. Τι παραπανω περιμενετε ορισμενοι να διαβασετε που δεν εχει ηδη αναφερθει σε πανω απο 100 σελιδες σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα?

Για τα security patch καθε μηνα που παιρνει?

Μπράβο φίλε μου.

Το να λες την άποψη σου, η οποία δεν αρέσει σε κάποιους είσαι hater.

Είμαστε σε forum που ο καθένας μπορεί να λέει την άποψη του είτε αρέσει σε κάποιους είτε όχι.

Link to comment
Share on other sites

Μας έχετε πριξει με ανούσια ποστ απλά για να κράξετε, αντε αφού κράξετε πάμε παρακατω. Οι reviewers είναι πληρωμένοι ο mkbhd είναι μοντέλο της OnePlus πληρωμένο κτλπ. Χαχαχα γελάμε μαζί σας

 

Αν περιμένεις να δεις τον reviewer για να αποφασίσεις ποια συσκευή θα πάρεις,ναι είναι για γέλια....

Αυτό είναι ο ορισμός του προβάτου....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το κινητο μεχρι στιγμης για μενα δεν εχει καποιο χτυπητο bug..Ολα δουλευουν μια χαρα.

το μονο που περιμενω στο μελλον ειναι καποια ενημερωση που να βελτιωνει ακομη περισσοτερο το δαχτυλικο....θα ηθελα να ξεκλειδωνει πιο γρηγορα.

δεν ξερω αν ειναι θεμα hardware ή software. ειχα καλομαθει με το αστραπιαιο κλασικο δαχτυλικο που ειχα σε παλιοτερες συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε 9.0.10. Έχω την εντύπωση ότι βελτιώθηκε και λίγο το δαχτυλικο εκτός απ' το face unlock, αν και δεν είμαι απόλυτα σίγουρος. Επίσης, ίσως υπάρχει και μια μικρή αύξηση στη φωτεινότητα της οθόνης, μου φάνηκε πιο φωτεινή στην πρώτη επανεκκίνηση μετά την αναβάθμιση. Όσοι κάνατε την αναβάθμιση παρατηρήσατε κάτι από τα παραπάνω;
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το κινητο μεχρι στιγμης για μενα δεν εχει καποιο χτυπητο bug..Ολα δουλευουν μια χαρα.

το μονο που περιμενω στο μελλον ειναι καποια ενημερωση που να βελτιωνει ακομη περισσοτερο το δαχτυλικο....θα ηθελα να ξεκλειδωνει πιο γρηγορα.

δεν ξερω αν ειναι θεμα hardware ή software. ειχα καλομαθει με το αστραπιαιο κλασικο δαχτυλικο που ειχα σε παλιοτερες συσκευες.

 

Του φοράς κάποιο τζαμακι;;;

Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα σε σχέση με s9+ και iPhone Xs πως τα πάει;

 

Πολυ καλα κυριως σε σχεση με το S9 που οι διαφορες ειναι μικρες

 

Τωρα σε σχεση με το XS εκει σιγουρα θα υπαρχουν καποιες διαφορες(ειναι και η πιο προσφατη ναυαρχιδα) και σε φωτογραφιες και σε video αλλα ενταξυ μιλαμε και για 2πλασια χρηματικη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα κυριως σε σχεση με το S9 που οι διαφορες ειναι μικρες

 

 

 

Τωρα σε σχεση με το XS εκει σιγουρα θα υπαρχουν καποιες διαφορες(ειναι και η πιο προσφατη ναυαρχιδα) και σε φωτογραφιες και σε video αλλα ενταξυ μιλαμε και για 2πλασια χρηματικη διαφορα.

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Άρα είναι στα ίδια επίπεδα με το s9+.
Link to comment
Share on other sites

Το εργοστασιακό έχω αφήσει.

Του φοράς κάποιο τζαμακι;;;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην 9.0.10 λέει ότι έχει βελτίωση και για το nightscape..

To δοκίμασε κανείς ;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Ακόμη όχι. Σε λιγάκι που θα είμαι Ρέθυμνο θα προσπαθήσω να βγάλω μερικές φωτογραφίες να δούμε αν υπάρχει κάποια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...