Jump to content

Sony Ericsson V600i


GEORGEGX20VF
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εννοείς οτι έτσι είναι σχεδιασμένο να δουλεύει? Και όχι να σου λέει wrong code και να μην σε αφήνει να μπεις?

 

Θα το τσεκάρω στο manual και θα σου πω....

 

 

Τελικά και το manual αυτό υποννοεί... λέει οτι αν βάλεις λαθος κωδικό θα έχεις αλλαγμένα στοιχεία....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 178
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά,

 

είδα στο site της SE οδηγίες και ένα αρχείο για on-line αναβάθμιση λογισμικού του V600, για την οποία χρειάζεται η βάση DSS-25 ή το USB DCU-60.

 

Το DCU-60 είναι το usb που έχει ήδη στο κουτί του ή άλλο ειδικό USB? Έχει κάνει κανείς την online αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Shmera to meshmeri to kinhto mou gia 5 wres den evgaze kanenan hxo, eite me pairnan thlefwno, eite to evaza ws media player, tipota. Meta epanilthe apo mono tou... exei symvei se kanenan allon?
Link to comment
Share on other sites

.....psinome....entos evdomadas...:D :D...apo mpataria ti lei???
ATHLON 64 3200+ 2150MHz / ASUS K8V DELUXE / ATI 9800 PRO 128MB /1GB PC3200 MUSHKIN 2.2.2 / 120 SEAGATE SATA 7200rpm / LG17"FLATRON .................................... :X
Link to comment
Share on other sites

.....psinome....entos evdomadas...:D :D...apo mpataria ti lei???

 

Apo mpataria ta paei poly kala, malista oso pernaei o kairos kai kaneis merikes plhrhs ekfortiseis - fortiseis pairnei poly ta panw ths.

 

Pantws to exw ena mhna k enw hmoun kataenthousiasmenos, exei arxisei to megafwno na mou kanei nera... faseis faseis de dinei hxo...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας. Χθες πήρα και εγώ το v600(προηγούμενό μου ήταν το k700i) και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλό, με μεγαλύτερο μειονέκτημα τη μικρή μνήμη. Επίσης διαπίστωσα ένα bug. Όταν ορίζω τις δικές μου συντομεύσεις(για το joystick), σβήσω το τηλ και το ξαναανάψω, έχει πάλι τις αρχικές(οι δικές μου έχουν χαθεί). Έχει βγει κάποια καινούρια έκδοση λογισμικού; μπορώ να κάνω αναβάθμιση με το usb που δίνεται στη συσκευασία; υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεφορτωθώ κάποια κλειδωμένα αρχεία, μπας και ελευθερωθεί καθόλου χώρος στη μνήμη;
Link to comment
Share on other sites

re paidia,gia na 3erw ti ginetai,egw ton hxo ton exw sto terma k pali akoygetai xamhlofwna,oxi teleiws alla xamhla,eidika ta .amr den akoygontai ka8oloy ektos ama valw to megafwno sto ayti moy. etsi einai to sygkekrimeno model h exw provlhma?

 

Efxaristw.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, όταν βγάζετε βίντεο, κάνει κάνα περίεργο θόρυβο το κινητό; Γιατί εμένα μου κάνει (φυσικά δεν είναι δυνατός, αλλά σε ένα δωμάτιο με ησυχία ακούγεται)
Link to comment
Share on other sites

Nai kanei enan hxo alla einai poly siganos. Oi hxoi klhseis einai ontws xamhla. Nomizw pws kati paizei me kati nomous pou evgale prosfata h Galia sxetika me thn maximum entash pou exoun syskeves pou leitourgoun k ws walkman, h sony exei kleidwsei ta mini disc ths k merika cd walkman gia to sygekrimeno logo kai akougontai xamhla an k yparxei hacking kai ksekleidwnoun. De kserw an ontws isxyei gia to i600, alla ta ypoloipa isxyoun
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους..

Εχω ενα προβλημα με την αποστολη mms οταν προσπαθω να στειλω βιντεακι που εχω τραβηξει απο το κινητο..Οταν στελνω φωτογραφιες τις στελνει κανονικα,ομως οταν στελνω βιντεο,δειχνει οτι το στελνει και στην αναφορα παραδοσης μου λεει οτι "το μηνυμα απορριφθηκε" και φυσικα ο αλλος δεν το λαμβανει.Μπηκα στις ρυθμισεις της καμερας και εχω τσεκαρει εκει που λεει "τροπος ληψης" το "για mms" , και στο "μεγεθος βιντεο" εχω βαλει το "μεγαλο 176χ144 " .Δοκιμασα να στειλω ενα βιντεακι 13 δευτερολεπτων και δεν το εστειλε,προσπαθησα και με ενα αλλο 10 δευτερολεπτων(μηπως ηταν μεγαλο το πρωτο και γιαυτο το εκοβε) και παλι δεν το εστειλε..

Ξερετε τι μπορει να φταιει?Να ξαναπω οτι φωτογραφιες και ηχους κλησης στελνει κανονικα..

Μηπως πρεπει να κοιταξω καμμια αλλη ρυθμιση?

Και κατι τελευταιο..Ξερει κανεις ποσα maximum kbyte πρεπει να ειναι ενα mms ?

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα..

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους..

Εχω ενα προβλημα με την αποστολη mms οταν προσπαθω να στειλω βιντεακι που εχω τραβηξει απο το κινητο..Οταν στελνω φωτογραφιες τις στελνει κανονικα,ομως οταν στελνω βιντεο,δειχνει οτι το στελνει και στην αναφορα παραδοσης μου λεει οτι "το μηνυμα απορριφθηκε" και φυσικα ο αλλος δεν το λαμβανει.Μπηκα στις ρυθμισεις της καμερας και εχω τσεκαρει εκει που λεει "τροπος ληψης" το "για mms" , και στο "μεγεθος βιντεο" εχω βαλει το "μεγαλο 176χ144 " .Δοκιμασα να στειλω ενα βιντεακι 13 δευτερολεπτων και δεν το εστειλε,προσπαθησα και με ενα αλλο 10 δευτερολεπτων(μηπως ηταν μεγαλο το πρωτο και γιαυτο το εκοβε) και παλι δεν το εστειλε..

Ξερετε τι μπορει να φταιει?Να ξαναπω οτι φωτογραφιες και ηχους κλησης στελνει κανονικα..

Μηπως πρεπει να κοιταξω καμμια αλλη ρυθμιση?

Και κατι τελευταιο..Ξερει κανεις ποσα maximum kbyte πρεπει να ειναι ενα mms ?

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα..

Καλησπερα.το μεγεθος ενος mms που μπορεις να στειλεις ειναι μεχρι 150 kb.ισως το video και το μηνυμα που πηγες να στειλεις να ηταν ποιο μεγαλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nai kanei enan hxo alla einai poly siganos. Oi hxoi klhseis einai ontws xamhla. Nomizw pws kati paizei me kati nomous pou evgale prosfata h Galia sxetika me thn maximum entash pou exoun syskeves pou leitourgoun k ws walkman, h sony exei kleidwsei ta mini disc ths k merika cd walkman gia to sygekrimeno logo kai akougontai xamhla an k yparxei hacking kai ksekleidwnoun. De kserw an ontws isxyei gia to i600, alla ta ypoloipa isxyoun

 

Δε ξέρω, εμένα μου κακοφάνηκε γιατί ο ήχος ακουγόταν και στα βίντεο που έγραφα. Τελικά το πήγα για αντικατάσταση το κινητο στη vodafone. 7 μέρες μου λένε. Άστα..... Στην αναμονή τώρα, τί να κάνουμε...

Τουλάχιστον να διορθωθεί το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω, εμένα μου κακοφάνηκε γιατί ο ήχος ακουγόταν και στα βίντεο που έγραφα. Τελικά το πήγα για αντικατάσταση το κινητο στη vodafone. 7 μέρες μου λένε. Άστα..... Στην αναμονή τώρα, τί να κάνουμε...

Τουλάχιστον να διορθωθεί το πρόβλημα...

 

Tha sto antikatasthsoune sovara?!?!! Se poio katasthma to phges? Poso kairo to exeis? Exei k mena to idio me ta video k tha ithela na to allaksw an mporousa...

Link to comment
Share on other sites

Tha sto antikatasthsoune sovara?!?!! Se poio katasthma to phges? Poso kairo to exeis? Exei k mena to idio me ta video k tha ithela na to allaksw an mporousa...

 

Κοίτα...όταν το αγόρασα από το κατάστημα στο Γαλάτσι(επί της Βεΐκου)μου είπαν ότι, αν παρουσιάσει πρόβλημα εντός των πρώτων 7 ημερών(αν θυμάμαι καλά), μπορούν να στο αντικαταστήσουν.Απλώς πρέπει να φέρεις το κουτί με όλα τα περιεχόμενά του.

Αν το έχεις για περισσότερο καιρό, τότε πάει απλώς για διόρθωση.

Επειδή ακούω ότι ακούγεται θόρυβος και σε άλλους, ελπίζω να το αναγνωρίσουν ως πρόβλημα και να μη μου πουν ότι είναι οκ και να μου το επιστρέψουν...

Link to comment
Share on other sites

Emena exei provlhma pleon xontro... k to exw molis 1,5 mhna...

 

Xanei synexeia to hxeio edw k kamia evdomada k edw kai 24 wres einai teleiws mougo...

 

Skeftomai na to paw sto service sth Sinwphs, ston pyrgo twn Athinwn. Kserei kaneis an einai ths prokophs to sygekrimeno service? Eixe kaneis kamia 'empeiria' apo ekei? (PROCORDIA - ΣΙΝΩΠΗΣ 16)

 

Eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω αλλά κάπου διάβασα σε ξένο site ότι δεν έχει μετρητή χρόνου για τις κλήσεις... ισχύει?
η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω αλλά κάπου διάβασα σε ξένο site ότι δεν έχει μετρητή χρόνου για τις κλήσεις... ισχύει?

 

Δεν ισχύει,έχει και μετρητή κλήσεων,μηνυμάτων,δεδομένων! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους 600αριδες :D

Ένα super που διαθέτει το κινητό είναι που μπορείς στα διάφορα profiles που θα δημιουργήσεις να του πεις από ποιους θέλεις να δέχεσαι κλήσεις.

 

Για παράδειγμα, όταν είσαι με την Δήμητρα, ενεργοποιείς το profile Dimitra και έτσι δεν δέχεσαι κλήσεις από την Μαιρούλα. Όταν πάλι είσαι με την Μαιρούλα, ενεργοποιείς το profile Mairoula και έτσι όταν η Δημητρούλα σε ψάχνει δε σε βρίσκει. Όμως το κινητό σου παραμένει online και δέχεται κλήσεις κι έτσι η Δημητρούλα δεν παίρνει πρέφα. :lol:

 

Ερώτηση: Μηνύματα δέχεσαι από τους αριθμούς που δε βρίσκονται στη λίστα;

Να είστε πάντοτε ικανοί να νιώσετε όσο πιο βαθιά γίνεται οποιαδήποτε αδικία που διαπράττεται κατά του οποιουδήποτε σ'οποιοδήποτε μέρος του κόσμου. Είναι η πιο όμορφη αρετή ενός επαναστάτη

 

Ερνέστο Γκεβάρα:this:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εγώ το αγόρασα σήμερα με επιδότηση, 46 ευρώ. Πολύ καλή αγορά αν και ακόμα το φορτίζω, δεν το έχω δει, παρά μόνο στο μαγαζί που είχαν ένα ανοιχτό. Πάντως από deisgn μου αρέσει αρκετά...
Link to comment
Share on other sites

Emena exei provlhma pleon xontro... k to exw molis 1,5 mhna...

 

Xanei synexeia to hxeio edw k kamia evdomada k edw kai 24 wres einai teleiws mougo...

 

Skeftomai na to paw sto service sth Sinwphs, ston pyrgo twn Athinwn. Kserei kaneis an einai ths prokophs to sygekrimeno service? Eixe kaneis kamia 'empeiria' apo ekei? (PROCORDIA - ΣΙΝΩΠΗΣ 16)

 

Eyxaristw

φιλε ειναι πολυ καλο το συγκεκριμενο σερβις.Πες στον Βασιλη οτι ερχεσαι απο τον Μεγαλο :)

Link to comment
Share on other sites

lol!!!

 

όντως χρήσιμο χαρακτηριστικό, το είχε και το Κ700 (ίσως και το Τ610) - αυτές είναι οι μικρές διαφορές που κάνουν ένα SE να ονομάζεται ΤΗΛΕΦΩΝΟ και να διακρίνεται από ΣΥΣΚΕΥΕΣ όπως τα sharp, nec κτλ.

 

Πάντως τα SMS δεν τα φιλτράρει... εκεί φρόντισε τα ύποπτα νούμερα να μην έχουν όνομα, ώστε αν τυχόν πιαστείς επ'αυτοφώρο να μπορείς τουλάχιστον να ισχυριστείς οτι πρόκειται για λάθος!

 

 

 

Καλησπέρα σε όλους τους 600αριδες :D

Ένα super που διαθέτει το κινητό είναι που μπορείς στα διάφορα profiles που θα δημιουργήσεις να του πεις από ποιους θέλεις να δέχεσαι κλήσεις.

 

Για παράδειγμα, όταν είσαι με την Δήμητρα, ενεργοποιείς το profile Dimitra και έτσι δεν δέχεσαι κλήσεις από την Μαιρούλα. Όταν πάλι είσαι με την Μαιρούλα, ενεργοποιείς το profile Mairoula και έτσι όταν η Δημητρούλα σε ψάχνει δε σε βρίσκει. Όμως το κινητό σου παραμένει online και δέχεται κλήσεις κι έτσι η Δημητρούλα δεν παίρνει πρέφα. :lol:

 

Ερώτηση: Μηνύματα δέχεσαι από τους αριθμούς που δε βρίσκονται στη λίστα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί το πλαινό κουμπί του Vodafone Live? Φυλακή θα μπούμε απο τα κατά λάθος πατήματα...
η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να αλλαξεις το προφιλ wap ωστε να μην μπορει να συνδεθει. (καπου στις ρυθμισεις δικτυου θα ειναι)

 

Δημιουργισε ενα δικο σου στην τυχη και να χρησιμοποιεις αυτο. Αν ποτε θες να σερφαρεις, επελεξε το αρχικο προφιλ wap( Vodafone Live!)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα..Διαβασα αυτο για την αλλαγη του προφιλ wap ετσι ωστε να μην πατιεται το κουμπι του vodafone live και προσπαθησα να το κανω αλλα δεν εβγαλα ακρη..Φιλε DInoss θα μπορουσες να μου πεις πιο συγκεκριμενα τι πρεπει να κανω?Γιατι και γω στο τελος θα κανω παρεα στον adompros στη φυλακη απο τις φορες που εχω πατησει κατα λαθος αυτο το ηλιθιο κουμπι!

Ευχαριστω προκαταβολικα...

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ :w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V600i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...