Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να σου πω; Δεν είναι σίγουρα και το καλύτερο του κόσμου αλλά μετά από την επισκευή της smartec και χειροκίνητη ρύθμιση στο σπίτι μου που ξέρω το υψόμετρο ζήτημα να ρυθμίσω +-5 μέτρα μια φορά το μήνα αν δείχνει λάθος.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ακριβως το ίδιο θέμα και εγώ. Πηγα για αλλαγή πλακέτας (Όπως με ενημέρωσαν οι τεχνικοί απο το κατάστημα Ευελπίδων) και τώρα είναι ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ακριβως το ίδιο θέμα και εγώ. Πηγα για αλλαγή πλακέτας (Όπως με ενημέρωσαν οι τεχνικοί απο το κατάστημα Ευελπίδων) και τώρα είναι ολα καλα.
Δηλαδή είναι ακριβές τώρα οι μετρήσεις?

Πόσο εγγύηση έχει το ρολόι?

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρατηρώ τελευταίες μέρες ότι παρόλο που τα έχω όλα ανοικτά στο ρολόι με φωτεινότητα 4 και κλειστή λειτουργία μόνο όταν κοιτάω το ρολόι να μου δείχνει ώρα η μπαταρία πέφτει υπερβολικά πολύ δηλ δεν μου βγάζει μέρα ενώ πριν λίγες μέρες με περισσότερη χρήση που το έκανα μου έβγαζε μέχρι το βράδυ και είχα τουλάχιστον 50 κάτι μπαταρία λέτε να χαλάς η μπαταρία ?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι ακριβές τώρα οι μετρήσεις?

Πόσο εγγύηση έχει το ρολόι?

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ε ναι νορμάλ είναι τώρα οι μετρήσεις. Δεν είναι τουλάχιστον στα -30 Που ήταν πριν. 2 χρόνια έχει εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παρέα.

πήρα και εγω το galaxy watch και έχω κάποιες ερωτήσεις, μέχρι τώρα είχα το LG Gwatch R δλδ με android wear 2.x

ερωτήσεις λοιπόν (όσες θυμάμαι), στο προηγούμενο, όταν ήμουν σπίτι και ήταν συνδεδεμένο με wifi, ακόμα και με το ΒΤ απενεργοποιημένο, σε κλήσεις και ειδοποιήσεις, όταν το φορούσα, ερχόταν κανονικά στο ρολόι, τώρα βλέπω ότι έχω ειδοποιήσεις μόνο με ΒΤ.

επόμενη, όταν το WiFi είναι στο αυτόματο και το συνδέσω με ΒΤ με το κινητό, μετά που θα κλείσω το ΒΤ δεν συνδέεται, ενώ δείχνει να προσπαθεί, συνδέεται κανονικά όταν είναι η ρύθμιση στο πάντα ανοιχτό.

επόμενη ερώτηση, όταν δέχομαι κλήση, παρόλο που το έχω στις ρυθμίσεις να κάνει σιγαση το κινητό όταν είναι συνδεδεμένο με ΒΤ, σε μένα χτυπάει και το κινητό και το ρολόι... (εχω OnePlus 6 ...αν αυτο παιζει ρολο)

κάτι άλλο δεν θυμάμαι, αλλά θα επανέλθω μόλις θυμηθώ :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς τα ίδια Θέματα με σένα όταν δούλευα το ρολόι με ένα Nokia. Τώρα που άλλαξα σε Samsung συνδέεται κανονικά μέσω wifi και λαμβάνω ειδοποιήσεις, μηνύματα, αναπάντητες κτλ.

 

Όσον αφορά τη σιγαση, δεν είναι όπως το wear OS. Το κινητό χτυπάει σε κλήσεις, μόνο οι ειδοποιήσεις μπαίνουν στο αθόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα, ευχαριστώ για τις απαντήσεις ... αν και με ψιλοαπογοητευσε...

 

Πρόσεξα ότι ειδοποιήσεις παίρνει με wifi, μόνο κλήσεις δεν δείχνει.

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Στη λειτουργία <<Εξοικονόμηση Ενέργειας>> καταγράφει το ρολόι τις (αθλητικές) δραστηριότητες κι αν ναι όλες ή περιορίζεται μόνο στο περπάτημα δηλαδή τα βήματα;
Link to comment
Share on other sites

είναι αγορασμένο από Kaizer, το πήρα από έναν φίλο που τους 3 μήνες που το είχε το φόρεσε 2-3 φορές :)
Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα, ευχαριστώ για τις απαντήσεις ... αν και με ψιλοαπογοητευσε...

 

Πρόσεξα ότι ειδοποιήσεις παίρνει με wifi, μόνο κλήσεις δεν δείχνει.

Να σου πω δεν το θυμάμαι πριν με το nokia αν έδειχνε τις αναπάντητες, Τώρα με το samsung όμως τις δείχνει.
Link to comment
Share on other sites

πάντως το πρόβλημα με το WiFi συνεχίζετε, πριν λίγο γύρισα σπίτι και δεν συνδεόταν με τίποτα, έπρεπε να κάνω διαγραφή και να ξαναβάλω κωδικό...

το έχει αυτό το πρόβλημα κανένας άλλος? γιατί αυτό δεν έχει να κάνει με την συσκευή του κινητού ...

Link to comment
Share on other sites

πάντως το πρόβλημα με το WiFi συνεχίζετε, πριν λίγο γύρισα σπίτι και δεν συνδεόταν με τίποτα, έπρεπε να κάνω διαγραφή και να ξαναβάλω κωδικό...

το έχει αυτό το πρόβλημα κανένας άλλος? γιατί αυτό δεν έχει να κάνει με την συσκευή του κινητού ...

Και εγω έχω το ίδιο πρόβλημα . Ενώ όταν το αγόρασα συνδεόταν σε κάθε δίκτυο που ήταν αποθηκευμένο στο κινητό μετά που αναβαθμίστηκε σε UI one πρέπει να βάζω το κωδικό αφού το διαγράψω σε κάθε γνωστό δίκτυο αλλιώς δείχνει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί. Από όσο διάβασα αυτό έτσι θελησε να λειτουργεί η Samsung ... Μαζί με άλλα ωραία που ζήτησαν οι χρήστες...

Δοκίμασε από την εφαρμογή του κινητού να κλείσεις και να ανοίξεις πάλι τον συγχρονισμό με το wifi . Έτσι εμένα διόρθωσε ένα σκάλωμα που είχε φάει και δεν λειτουργούσε το find my phone από το ρολόι .

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Στη λειτουργία <<Εξοικονόμηση Ενέργειας>> καταγράφει το ρολόι τις (αθλητικές) δραστηριότητες κι αν ναι όλες ή περιορίζεται μόνο στο περπάτημα δηλαδή τα βήματα;
Κανείς; :(
Link to comment
Share on other sites

Και εγω έχω το ίδιο πρόβλημα . Ενώ όταν το αγόρασα συνδεόταν σε κάθε δίκτυο που ήταν αποθηκευμένο στο κινητό μετά που αναβαθμίστηκε σε UI one πρέπει να βάζω το κωδικό αφού το διαγράψω σε κάθε γνωστό δίκτυο αλλιώς δείχνει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί. Από όσο διάβασα αυτό έτσι θελησε να λειτουργεί η Samsung ... Μαζί με άλλα ωραία που ζήτησαν οι χρήστες...

Δοκίμασε από την εφαρμογή του κινητού να κλείσεις και να ανοίξεις πάλι τον συγχρονισμό με το wifi . Έτσι εμένα διόρθωσε ένα σκάλωμα που είχε φάει και δεν λειτουργούσε το find my phone από το ρολόι .

Γιατί δεν βρίσκω αυτήν την επιλογή; Που μπορώ να κλείσω τον συγχρονισμό wifi;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Galaxy wearable app

Home - sync phone settings.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή την επιλογή δεν την έχω... Εκτός και αν δεν βλέπω...194997ad989eedb9db83e758a7035c0b.jpgafe1873a74b6bf255402b49a9ec30143.jpg02771d75b9fac39b0410dcd8acb94bba.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έχει κατω απο το backup

d0b1c5222a52be56334dbca946e2754f.jpg

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Τι κινητό έχεις; Εγώ έχω το OnePlus 6 με Android 10

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι κινητό έχεις; Εγώ έχω το OnePlus 6 με Android 10

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Και εμένα εκεί είναι . Xiaomi note 5. Μήπως δεν έχεις δώσεις όλα τα δικαιώματα στην εφαρμογή; 7ffe0781d7d1c0199783211885c2ecb6.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ότι ζήτησε έδωσα... Τι να πω; Θα δοκιμάσω από την αρχή το στήσιμο

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι κινητό έχεις;

 

Samsung S8+

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά το ρολόι, έσβησα την εφαρμογή και τα Plugin, τα ξαναπέρασα όλα δίνοντας τους άδειες που ζήτησε...και τζίφος, πάλι τα ίδια, την επιλογή δεν μου την βγάζει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ξεκιναει απο σημερα η αναβαθμιση που θα εχει τις λειτουργιες και τα μενου του active 2. : https://news.samsung.com/global/new-galaxy-watch-and-watch-active-ux-offers-users-enhanced-features-found-on-galaxy-watch-active2

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...