Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτρέπει και σε θαλασσινό νερό.

 

This device is rated 5ATM. Your device is water resistant up to 50 meters per ISO standard 22810:2010. Not intended for scuba diving. Avoid excessive, sudden temperature changes, and high velocity activities. Falls and shocks may breach integrity. After use in sea water, rinse in fresh water and dry device. Despite this classification, your device is not impervious to water damage in any situation. It is important that all compartments are closed tightly.

 

Αν πάρει νερό όμως σου λέει ότι είναι εκτός εγγύησης, διάβασε λίγο ποιο πίσω τα ποστ και θα καταλάβεις. το Galaxy watch ΔΕΝ καλύπτεται από την εγγύηση αν πάρει νερό!!!

Link to comment
Share on other sites

Καμία συσκευή δεν καλύπτεται από την εγγύηση αν πάρει νερό.

Αυτή η συζήτηση θα είχε ενδιαφέρον 20 χρόνια πριν. Τώρα εν έτει 2019 και προσεχώς 2020, δεν μπορώ να καταλάβω τι συζητάμε.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Καμία συσκευή δεν καλύπτεται από την εγγύηση αν πάρει νερό.

Αυτή η συζήτηση θα είχε ενδιαφέρον 20 χρόνια πριν. Τώρα εν έτει 2019 και προσεχώς 2020, δεν μπορώ να καταλάβω τι συζητάμε.

 

Συζητάμε φίλε Νίκο για να καταλάβει και ο κόσμος που διαβάζει για να μη βρεθεί προ εκπλήξεως, όταν αγοράζει μια συσκευή που έχει καταγραφή δραστηριοτήτων όπως η κολύμβηση, αν πάρει νερό είναι έκτος εγγύησης. και έχει συμβεί! Καλό είναι να μην έρχεται το ρολόι σε επαφή με νερό γιατί αν... μετά τσουκ.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρει νερό όμως σου λέει ότι είναι εκτός εγγύησης, διάβασε λίγο ποιο πίσω τα ποστ και θα καταλάβεις. το Galaxy watch ΔΕΝ καλύπτεται από την εγγύηση αν πάρει νερό!!!

 

Ξέρω αγγλικά αγαπητέ! Στο manual που παρέθεσα, το λέει ξεκάθαρα. Δεν είπα πουθενά ότι καλύπτεται.

Βρες μου τώρα εσύ ένα κινητό ή ένα smartwatch με IPΧΧ ή Χ ΑΤΜ πιστοποίηση, που να καλύπτεται από την εγγύηση αν μπει νερό μέσα στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω αγγλικά αγαπητέ! Στο manual που παρέθεσα, το λέει ξεκάθαρα. Δεν είπα πουθενά ότι καλύπτεται.

Βρες μου τώρα εσύ ένα κινητό ή ένα smartwatch με IPΧΧ ή Χ ΑΤΜ πιστοποίηση, που να καλύπτεται από την εγγύηση αν μπει νερό μέσα στη συσκευή.

 

Δεν αμφισβητώ τα αγγλικά σου γιαυτό σου παραθέτω σχόλια χρηστών από άλλες χώρες και πως το ρολόι θα πρέπει να είναι ακατάλληλο για χρήση στο νερό και όχι να το διαφημίζουν στα χέρια ενός κολυμβητή. Αυτό λέγεται παραπλάνηση. παρακάτω τα σχόλια καλή ανάγνωση!

 

https://www.cnet.com/forums/discussions/samsung-warranty-on-galaxy-watch-is-useless/

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πόσο κρατάει;;;

Σκέφτομαι αυτό η το Huawei GT/GT2,απλά αυτό είναι smart watch,και έχει και πιο πολλές δυνατότητες από το GT...Απλά χάνει σε μπαταρία...

Κινητό έχω το Note 8....

 

Κάτι άλλο...Το μοντέλο είναι το R800???

Ευχαριστώ

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρει νερό όμως σου λέει ότι είναι εκτός εγγύησης, διάβασε λίγο ποιο πίσω τα ποστ και θα καταλάβεις. το Galaxy watch ΔΕΝ καλύπτεται από την εγγύηση αν πάρει νερό!!!
Εντάξει, τότε όμως, κακώς γράφουν για <<αδιάβροχο>>.
Link to comment
Share on other sites

πως το ρολόι θα πρέπει να είναι ακατάλληλο για χρήση στο νερό και όχι να το διαφημίζουν στα χέρια ενός κολυμβητή. Αυτό λέγεται παραπλάνηση.

 

H Samsung για να το διαφημίζει για κολύμβηση στην επιφάνεια της θάλασσας, ή πισίνας, σημαίνει ότι το προορίζει και για αυτή τη χρήση. Γι'αυτό πιστοποίησε και την αδιαβροχοποίηση. Το εγχειρίδιο χρήσης είναι εκεί, να το διαβάσει όποιος θέλει, για το ποια είναι η σωστή χρήση του ρολογιού στο νερό.

Όσο για την εγγύηση, καλά κάνει και δεν σε καλύπτει καμιά εταιρεία. Όποιος ήθελε καινούργια συσκευή θα βύθιζε την παλιά στη θάλασσα μέχρι να μπει νερό μέσα και θα έπαιρνε καινούργια μετά. Ακόμα και καταδυτικά ρολόγια της Suunto που είναι σχεδιασμένα για καταδύσεις σε βάθος 100m, δεν καλύπτονται από την εγγύηση αν μπει νερό μέσα στη συσκευή.

 

Εντάξει, τότε όμως, κακώς γράφουν για <<αδιάβροχο>>.

 

Your device is water resistant up to 50 meters per ISO standard 22810:2010. Ανθεκτική στο νερό λέει η Samsung. Και οι 5ΑTM δεν σου λένε βούτα το σε 50m βάθος. Για κολύμπι στην επιφάνεια της θάλασσας/πισίνας είναι.

 

Galaxy Watch has an ISO 22810:2010 certification for wristwatches for 5 ATM rating of 50 meters (165 feet) under defined conditions of pressure, time, velocity and temperature. This means that both devices are safe to wear while walking in the rain or showering and may be used for shallow-water activities like swimming in a pool or the ocean. However, Galaxy Watch should not be used for scuba diving, water skiing, or other activities involving sudden temperature changes, high-velocity water activities or submersion below shallow depth. Rinse in fresh water and dry after use in sea water.

Edited by Prime
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες είναι λογικά αυτά που λέτε ?? Δηλαδή επειδή το λέει πάει να πει ότι είναι και σωστό ? Είναι όπως ένα λαπτοπ που είχα που έλεγε 1 χρόνο εγγύηση και στον 1.5 μου έκαψε κάρτα γραφικών, δε με καλυπταν μέχρι που τους είπα ότι έρχεται μήνυση. Ομοίως και εδώ, δε μπορεί να σου λέει βάλε το στο νερό αλλά αν χαλάσει δε φταίμε.

 

Και επειδή έχω μιλήσει πολλές φορές με τα παιδιά στην smartec, έχουν τρόπο να καταλάβουν αν μπήκε νερό με υπαιτιοτητα δική σου ή από ελάττωμα και σε καλύπτουν.

 

Τα ίδια λέτε χρόνια τώρα και χρόνια τώρα καλύπτουν μια χαρά, αν δεν φταίς.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή έχω μιλήσει πολλές φορές με τα παιδιά στην smartec, έχουν τρόπο να καταλάβουν αν μπήκε νερό με υπαιτιοτητα δική σου ή από ελάττωμα και σε καλύπτουν.

 

Ξέρουν δηλαδή αν κολυμπούσες στην επιφάνεια, ή αν βούτηξες στα 10 μέτρα. Δεν το νομίζω. Το ρολόι έχει στο εσωτερικό του ένα αυτοκόλητο που αλλάζει χρώμα όταν έρθει σε επαφή με το νερό. Τίποτα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πόσο κρατάει;;;

 

Σκέφτομαι αυτό η το Huawei GT/GT2,απλά αυτό είναι smart watch,και έχει και πιο πολλές δυνατότητες από το GT...Απλά χάνει σε μπαταρία...

 

Κινητό έχω το Note 8....

 

 

 

Κάτι άλλο...Το μοντέλο είναι το R800???

 

Ευχαριστώ

Ανάλογα την χρήση.

Εμένα με πάει 5 μέρες χωρίς AOD, 2μιση με AOD (παλμοί συνέχεια).

Με το huawei Θα βγάζεις σχεδόν το διπλάσιο σε κάθε περίπτωση, αλλά δεν συγκρίνονται σαν ρολόγια κατ' εμέ.

Υγ.

Ναι, αυτό είναι το μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την χρήση.

Εμένα με πάει 5 μέρες χωρίς AOD, 2μιση με AOD (παλμοί συνέχεια).

Με το huawei Θα βγάζεις σχεδόν το διπλάσιο σε κάθε περίπτωση, αλλά δεν συγκρίνονται σαν ρολόγια κατ' εμέ.

Υγ.

Ναι, αυτό είναι το μοντέλο.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση....Άλλη μια ερώτηση...Υπάρχει και μοντέλο LTE η μόνο Bluetooth???

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το Bluetooth θα μπορώ να απαντήσω σε κλήση;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το Bluetooth θα μπορώ να απαντήσω σε κλήση;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουν δηλαδή αν κολυμπούσες στην επιφάνεια, ή αν βούτηξες στα 10 μέτρα. Δεν το νομίζω. Το ρολόι έχει στο εσωτερικό του ένα αυτοκόλητο που αλλάζει χρώμα όταν έρθει σε επαφή με το νερό. Τίποτα παραπάνω.

 

Όχι φίλε μου, ξέρουν αν έβαλε νερό από αστοχια υλικών ή αν έκανες βλακεια εσύ, υπάρχει τρόπος να το δουν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με το Bluetooth θα μπορώ να απαντήσω σε κλήση;;;;

 

Με Bluetooth, απαντας, μιλας καλεις, λαμβανεις σμσ, βιπερ κλπ. με την προϋπόθεση ότι το τηλέφωνο ειναι συνδεδεμενο με το ρολοι

Στο lte, το ρολοι λειτουργεί αυτόνομα, με δική του sim κ δεν εχει αναγκη το κινητο

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, ξέρουν αν έβαλε νερό από αστοχια υλικών ή αν έκανες βλακεια εσύ, υπάρχει τρόπος να το δουν..

 

Αν μπει νερό ενώ κολυμπούσες στην επιφάνεια, μιλάμε για αστοχία υλικών. Αν μπει νερό μετά από κατάδυση στα 10m, είναι βλακεία δική σου. Με ποιο τρόπο μπορούν να το καταλάβουν στα πόσα μέτρα κολύμπησες; Και αν μπορούν όντως να καταλάβουν τη διαφορά, που όπως είπα και πριν αμφιβάλλω, στο εγχειρίδιο χρήσης γιατί σου λέει η Samsung ότι η ύπαρξη νερού στο εσωτερικό ακυρώνει την εγγύηση; Γιατί δεν αναφέρει πουθενά πιθανή εξαίρεση στην περίπτωση αστοχίας υλικών;

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη περίπτωση να συμβεί αυτό, είναι να υπάρχουν κάποιες παρτίδες με ελαττωματική αδιαβροχοποιηση που φαίνεται αν το ανοίξει ο τεχνικός. Βάση λογικής δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη περίπτωση να συμβεί αυτό, είναι να υπάρχουν κάποιες παρτίδες με ελαττωματική αδιαβροχοποιηση που φαίνεται αν το ανοίξει ο τεχνικός. Βάση λογικής δηλαδή.

 

Βάση λογικής, ΑΝ υπάρχουν τέτοιες παρτίδες, 1) μπορούν να το ξέρουν μόνο από το IMEI της συσκευής, δεν χρειάζεται καν να την ανοίξουν, 2) ΑΝ υπάρχουν τέτοιες συσκευές θα έβγαζαν πρόγραμμα ανάκλησης παρτίδων μιας και η εύρεση νερού στο εσωτερικό ακυρώνει την εγγύηση. Δεν έχω ακούσει ανάκληση για ελαττωματική αδιαβροχοποίηση από καμιά εταιρεία.

Ξαναλέω ότι στο εσωτερικό της συσκευής υπάρχει μόνο ένα αυτοκόλλητο που αλλάζει χρώμα παρουσία υγρασίας. Ο τεχνικός στο service μπορεί να δει μόνο αν μπήκε νερό μέσα. Δεν υπάρχει τρόπος να ξέρει τι έκανες για να καταφέρει να μπει νερό μέσα. Ούτε μπορεί κοιτώντας τις κόλλες και τις σιλικόνες μετά την αποσυναρμολόγηση που έχουν καταστραφεί, να σου πει αν ήταν ελαττωματικές πριν να ανοίξει το ρολόι.

Edited by Prime
Link to comment
Share on other sites

Αν μπει νερό ενώ κολυμπούσες στην επιφάνεια, μιλάμε για αστοχία υλικών. Αν μπει νερό μετά από κατάδυση στα 10m, είναι βλακεία δική σου. Με ποιο τρόπο μπορούν να το καταλάβουν στα πόσα μέτρα κολύμπησες; Και αν μπορούν όντως να καταλάβουν τη διαφορά, που όπως είπα και πριν αμφιβάλλω, στο εγχειρίδιο χρήσης γιατί σου λέει η Samsung ότι η ύπαρξη νερού στο εσωτερικό ακυρώνει την εγγύηση; Γιατί δεν αναφέρει πουθενά πιθανή εξαίρεση στην περίπτωση αστοχίας υλικών;

 

Η μόνη περίπτωση να συμβεί αυτό, είναι να υπάρχουν κάποιες παρτίδες με ελαττωματική αδιαβροχοποιηση που φαίνεται αν το ανοίξει ο τεχνικός. Βάση λογικής δηλαδή.

 

ρε παιδια, ας μιλαμε λιγο λογικα. Λοιπον, καταρχας το να υπαρχουν παρτιδες προβληματικων ειναι λιγο αστειο. Μια αστοχια μπορει να ειναι τυχαια, γιατι να ειναι παρτιδα ολοκληρη? αρα δεν διαπιστωνεται, ομοιως και σε κινητα που ειχαν θεμα στεγανοποιησης απο αστοχια, δεν ηταν παρτιδες ποτε, τυχαια ειναι.

 

2ον, ο τροπος που το διαπιστωνουν ειναι απο οσο μου ειπαν και με καποιο μηχανημα που ελεγχει την στεγανοποιηση και μπορει να καταλαβει αν οφειλεται σε κατασκευαστικο προβλημα ή αν εκανες κακη χρηση. Να σας το πω και αλλιως, αν πας πολυ βαθεια θα σπασει απο πιεση, θα παθει αλλες ζημιες που φαινονται. αν ομως μπασει στο 1 μετρο, τοτε διαπιστωνεται.

ΠΡοφανως πολλες φορες δε διαπιστωνονται ολα.πχ μπορει να εχεις μια γρατζουνια στο σασι και να σου πουν, εχει πεσει και γιαυτο χαλασε φταις εσυ, και ας μην φταιει αυτο. ομως οταν ειναι αριστο εξωτερικα το ψαχνουν και σε εγκρινουν.

Τωρα το γιατι γραφει οτι δε σε καλυπτει? γιατι αν σε παροτρυνε να το βουτας μεσα, απο 5 αστοχιες θα ειχαν 50 να καλυψουν...γιατι να το κανουν?

 

Θα σας πω το εξης: παιρνω αδιαβροχα κινητα επειδη θελω αυτη την προστασια και day one τα βαζω στο νερο να δω αν φταιει το κινητο εαν χαλασει. αν εχω αποδειξη σημερινη και σημερα το παω στο σερβις, θα μπορουν να μου πουν οτι φταιω εγω? ουτε καν..και αυτη ηταν η συζητηση που εκανα μαζι τους και τους πιεσα να μου πουν, και μου ειπαν οτι κανουν ελεγχους και με μηχανημα και καλυπτουν περιπτωσεις που φαινεται το κατασκευαστικι προβλημα. Προσωπικα γιαυτο τα βρεχω, πχ το ρολοι αν παω ποδηλατο και ιδρωσει το χερι το πλενω καλα μετα, σιγα μην το αφησω με τον ιδρωτα να χαλασει..

Ακομα και η αρβατο καποτε 9/10 σονυ τα καλυπτε, σπανια σε πετουσε εξω. Εμενα μου αλλαξαν Z3c που εμπαζε επειδη ειχε ξεκολλημενη οθονη απο τη μανα του. δε θυμαμαι αν το πηγα αρβατο ή omnitech βεβαια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

2ον, ο τροπος που το διαπιστωνουν ειναι απο οσο μου ειπαν και με καποιο μηχανημα που ελεγχει την στεγανοποιηση και μπορει να καταλαβει αν οφειλεται σε κατασκευαστικο προβλημα ή αν εκανες κακη χρηση.

 

Το μηχάνημα που ελέγχει την αδιαβροχοποίηση είναι σαν

.

Το test αδιαβροχοποίησης έχει νόημα να το κάνεις σε ρολόι που μόλις αλλάχτηκε μπαταρία/motherboard/οθόνη.

Σε ρολόι που πάει στο service με βλάβη, για να διαπιστώσει ο τεχνικός αν έχει μπει νερό μέσα, πρέπει να το ανοίξει πρώτα. Αφού ανοιχτεί, δεν έχει κανένα νόημα να κάνει test αδιαβροχοποίησης μετά.

 

Και επειδή λέμε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια, η ίδια η Samsung λέει αυτό για το Galaxy Watch:

"If any liquid is found to have entered your device components or an internally sealed system, this condition will void your device warranty."

Τώρα αν στο service στο φτιάξουν είναι επειδή πέρασαν με άλλη δικαιολογία τη βλάβη. Όχι επειδή η εγγύηση της Samsung καλύπτει water damage.

Link to comment
Share on other sites

Το μηχάνημα που ελέγχει την αδιαβροχοποίηση είναι σαν
.

Το test αδιαβροχοποίησης έχει νόημα να το κάνεις σε ρολόι που μόλις αλλάχτηκε μπαταρία/motherboard/οθόνη.

Σε ρολόι που πάει στο service με βλάβη, για να διαπιστώσει ο τεχνικός αν έχει μπει νερό μέσα, πρέπει να το ανοίξει πρώτα. Αφού ανοιχτεί, δεν έχει κανένα νόημα να κάνει test αδιαβροχοποίησης μετά.

 

Και επειδή λέμε συνέχεια τα ίδια και τα ίδια, η ίδια η Samsung λέει αυτό για το Galaxy Watch:

"If any liquid is found to have entered your device components or an internally sealed system, this condition will void your device warranty."

Τώρα αν στο service στο φτιάξουν είναι επειδή πέρασαν με άλλη δικαιολογία τη βλάβη. Όχι επειδή η εγγύηση της Samsung καλύπτει water damage.

 

Δηλαδή εσύ δουλεύεις στη Samsung και ξέρεις ότι αυτός είναι ο μόνος τρόπος ελέγχου ? Εκτός αν βάζουν και τα κινητά εκεί μέσα.. Επίσης όταν σου λέει ο άλλος ότι 9 στα 10 τα περνάνε εγγύηση ειδικά στην αρβατο δε σου κάνει εντύπωση ? Τόσο πολύ τους έπιασε η καλή καρδιά ? Όχι φίλε μου απλά έχουν άλλους τρόπος άλλο εργαλείο που ελέγχει από που χάνει και αν δει ότι χάνει από προβληματική κατασκευή στο καλύπτει, γίνεται να διαπιστωθεί και έχει νόημα, εξάλλου λες ότι αν έχει βλάβη πρέπει να το ανοίξει.. Δηλαδή αν δεν έχει βλάβη και το ανοίξει για μπαταρία θα χάσει την ιδιότητα του αδιάβροχου? Μη λέμε ότι θέλουμε, τσεκάρουν αυτά που πρέπει με μέθοδο που έχει μεγάλο ποσοστό επιτυχίας. Αν τώρα δε θες να χαρείς τη συσκευή σου ούτε να δεχτείς αυτό που λένε δικαίωμα σου, εγώ και τη χαίρομαι και εφόσον το ξέρω ότι δουλεύει έτσι έχω εμπιστοσύνη. Προφανώς δεν μιλάω κάθε μέρα αλλά έχω μιλήσει αρκετές φορές από κοντά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ δουλεύεις στη Samsung και ξέρεις ότι αυτός είναι ο μόνος τρόπος ελέγχου ? Εκτός αν βάζουν και τα κινητά εκεί μέσα..

 

Αν θέλουν να βάλουν και άλλες συσκευές εκτός από ρολόγια, μπορούν. Περιμένω να μου πεις ποιος άλλος τρόπος υπάρχει.

 

Όχι φίλε μου απλά έχουν άλλους τρόπος άλλο εργαλείο που ελέγχει από που χάνει και αν δει ότι χάνει από προβληματική κατασκευή στο καλύπτει, γίνεται να διαπιστωθεί και έχει νόημα

 

Περιμένω να μου δείξεις αυτό το εργαλείο.

 

εξάλλου λες ότι αν έχει βλάβη πρέπει να το ανοίξει.. Δηλαδή αν δεν έχει βλάβη και το ανοίξει για μπαταρία θα χάσει την ιδιότητα του αδιάβροχου?

 

100% θα χάσει την αδιαβροχοποίηση αν το ανοίξει. Για να ξαναγίνει 5 ΑΤΜ water resistant πρέπει να αφαιρέσει την παλιά κόλλα και να κάνει εγκατάσταση καινούργια κόλλα όταν το κλείσει. Άρα αν κάνει test μετά, θα είναι για να ελέγξει αν το έκλεισε καλά με τη νέα κόλλα. Όχι για να ελέγξει την εργοστασιακή αδιαβροχοποίηση.

 

Αν τώρα δε θες να χαρείς τη συσκευή σου ούτε να δεχτείς αυτό που λένε δικαίωμα σου, εγώ και τη χαίρομαι και εφόσον το ξέρω ότι δουλεύει έτσι έχω εμπιστοσύνη. Προφανώς δεν μιλάω κάθε μέρα αλλά έχω μιλήσει αρκετές φορές από κοντά

 

Εγώ το χαίρομαι κάνοντάς του τη χρήση για την οποία το σχεδίασε η Samsung. Όποιος θέλει να ρισκάρει την εγγύηση γιατί 9 στους 10 καλύπτονται σύμφωνα με σένα, ας ρισκάρει.

Edited by Prime
Link to comment
Share on other sites

Είναι αδιάβροχο αλλά δεν είναι.

Δεν κάνει να παίρνει νερό αλλά έχει και λειτουργία αποβολής νερού.

Άκρη δεν βγαίνει...

 

Τώρα όσον αφορά το δικό μου ρολόι ούτε σταγόνα δεν το έχει ακουμπήσει κι ούτε πρόκειται για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όσον αφορά το δικό μου ρολόι ούτε σταγόνα δεν το έχει ακουμπήσει κι ούτε πρόκειται για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Μια απ'τα ίδια

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Είναι αδιάβροχο αλλά δεν είναι.

 

Δεν κάνει να παίρνει νερό αλλά έχει και λειτουργία αποβολής νερού.

 

Άκρη δεν βγαίνει...

 

 

 

Τώρα όσον αφορά το δικό μου ρολόι ούτε σταγόνα δεν το έχει ακουμπήσει κι ούτε πρόκειται για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Αν δεν θέλεις να βγάλεις άκρη δεν θα βγει, είναι απλά τα πράγματα.

Όλα τα ρολόγια, κινητά, ηχεία, ακουστικά κλπ που έχουν πιστοποίηση IP έχουν ΑΝΤΟΧΗ στο νερό και τη σκόνη. Τόσα μέτρα, τόση πίεση, τόση ώρα. Πιο απλά δεν γίνεται.

Επίσης η λειτουργία αποβολής νερού το μόνο που κάνει είναι να παίζει μερικούς ήχους, έτσι ώστε να φεύγει το νερό που έχει μαζευτεί έξω από το ηχείο. Επίσης να ακυρώνει την αφή για να μην πατιέται ότι να 'ναι στην οθόνη όταν έρχεται σε επαφή με το νερό.

Όπως και να χει, ζούμε στο 2019. Όποιος θέλει πληροφορίες για πράγματα που δεν ξέρει μπορεί να τις βρει online.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουν να βάλουν και άλλες συσκευές εκτός από ρολόγια, μπορούν. Περιμένω να μου πεις ποιος άλλος τρόπος υπάρχει.

 

 

 

Περιμένω να μου δείξεις αυτό το εργαλείο.

 

 

 

100% θα χάσει την αδιαβροχοποίηση αν το ανοίξει. Για να ξαναγίνει 5 ΑΤΜ water resistant πρέπει να αφαιρέσει την παλιά κόλλα και να κάνει εγκατάσταση καινούργια κόλλα όταν το κλείσει. Άρα αν κάνει test μετά, θα είναι για να ελέγξει αν το έκλεισε καλά με τη νέα κόλλα. Όχι για να ελέγξει την εργοστασιακή αδιαβροχοποίηση.

 

 

 

Εγώ το χαίρομαι κάνοντάς του τη χρήση για την οποία το σχεδίασε η Samsung. Όποιος θέλει να ρισκάρει την εγγύηση γιατί 9 στους 10 καλύπτονται σύμφωνα με σένα, ας ρισκάρει.

 

Μια βόλτα στη smartec θα σου λύσει πολλές απορίες..

Κατά τα άλλα, το ρολόι αυτό είναι και για άσκηση, με τον ιδρώτα τι κάνεις ? Τι αφήνεις έτσι ? Αν το θεωρείς αυτό πιο ασφαλές πάσο, εγώ δε θα άφηνα πάντως το αλάτι να το καίει...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...