Jump to content

[Εφαρμογή] KG Power Toys


kounadisk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο που ειναι αυτες οι πληροφοριες, γιατι εμενα μου τις εδωσε το τμημα εταιρικων πελατων της Cosmote στο 1200 και θα ηθελα να δω ποιες ειναι τελικα οι σωστες και αν μας κοροιδευει καποια εταιρεια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 374
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα το λαθος που εκανα ηταν το ΦΠΑ, πηρα ολες τις εταιρεις τηλεφωνο και αυτα που δινει ο φιλος παραπανω ειναι απολυτος σωστα.

 

Sorry για την αναστατωση.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την άψογη δουλειά.

 

Εγώ που έχω το Vodafone 240 + nights, θα πρέπει να κάνω δύο πακέτα χρεώσεων, έτσι δεν είναι;

 

Ευχαριστώ πολύ.:)

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι τα σωστά είναι αυτά που έδωσε ο Flyboy.

Έχω λογαριασμούς στις δύο πρώτες κατηγορίες και όντος αυτά είναι τα ποσά 2,38 και 5,95.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Οι τιμές που αναφέρονται από τον Flyboy είναι με ΦΠΑ, αλλά μέσα στο πρόγραμμα πως τις εισάγουμε (αυτές αλλά και όποιες άλλες χρεώσεις)? Και επίσης αυτή ειδικά τη χρέωση (τέλος συνδρομητών) που την εισάγουμε (σε νέο πακέτο)? Ευχαριστώ για όποιες απαντήσεις.:rolleyes:

 

Υ.Γ. Μήπως υπάρχει κάποιο πρώιμο manual χρήσης?:O

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί μου μετράει μόνο τα μηνύματα που έχω στείλει και δεν ανανεώνει τον χρονο που μίλησα σήμερα? Κάνω κάτι λάθος;:blink:
ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Για να το κάνω να μετράει την προσφορά που έχουν τα καρτοκινητά όπου μιλάς με 1 λεπτό το λεπτό τι πρέπει να κάνω;

 

Έχω φτιάξει ένα πακέτο χρεώσεων όπου εκεί έχω βάλει τις γενικές χρεώσεις για όλους τους αριθμούς και των sms. Επίσης έφτιαξα άλλο ένα πακέτο χρεώσεων στο οποίο έβαλα μονάχα τους 2 αριθμούς όπου ισχύει η προσφορά αυτή. Αυτό αυτόματα αφαιρεί τους 2 αριθμούς από τη χρέωση στο άλλο πακέτο ή πρέπει να κάνω κάτι για να το δηλώσω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kounadisk βοήθεια.:cry: Αναγκάστηκα πριν λίγο να κάνω ένα restore με το Sprite Backup σε προχθεσινό backup, για να διαπιστώσω ότι ο καταγεγραμμένος χρόνος των εξερχόμενων κλήσεών μου ελλατώθηκε κατά 10-11 λεπτά περίπου. Μπορεί να ακούγεται φυσιολογικό και επόμενο να συμβαίνει αυτό μετά από restore, αλλά νομίζω ότι χρήζει προσοχής και βέβαια αν έχεις κάποια ιδέα/τρόπο πως γίνεται να επαναφέρουμε τους μετρητές στην πραγματική τιμή τους (την ώρα που γίνεται το restore), ευπρόσδεκτη. Μιας και σου ξαναγράφω, μήπως έχεις δημιουργήσει κάποιο manual χρήσης?:X Ευχαριστώ.:p :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Για να το κάνω να μετράει την προσφορά που έχουν τα καρτοκινητά όπου μιλάς με 1 λεπτό το λεπτό τι πρέπει να κάνω;

 

Έχω φτιάξει ένα πακέτο χρεώσεων όπου εκεί έχω βάλει τις γενικές χρεώσεις για όλους τους αριθμούς και των sms. Επίσης έφτιαξα άλλο ένα πακέτο χρεώσεων στο οποίο έβαλα μονάχα τους 2 αριθμούς όπου ισχύει η προσφορά αυτή. Αυτό αυτόματα αφαιρεί τους 2 αριθμούς από τη χρέωση στο άλλο πακέτο ή πρέπει να κάνω κάτι για να το δηλώσω αυτό;

 

"1 λεπτό το λεπτό"... Μήπως είναι το ίδιο αν πούμε : 0,001 € τα 60 sec? ;)

 

Όχι δεν πρέπει να κάνεις κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kounadisk βοήθεια.:cry: Αναγκάστηκα πριν λίγο να κάνω ένα restore με το Sprite Backup σε προχθεσινό backup, για να διαπιστώσω ότι ο καταγεγραμμένος χρόνος των εξερχόμενων κλήσεών μου ελλατώθηκε κατά 10-11 λεπτά περίπου. Μπορεί να ακούγεται φυσιολογικό και επόμενο να συμβαίνει αυτό μετά από restore, αλλά νομίζω ότι χρήζει προσοχής και βέβαια αν έχεις κάποια ιδέα/τρόπο πως γίνεται να επαναφέρουμε τους μετρητές στην πραγματική τιμή τους (την ώρα που γίνεται το restore), ευπρόσδεκτη. Μιας και σου ξαναγράφω, μήπως έχεις δημιουργήσει κάποιο manual χρήσης?:X Ευχαριστώ.:p :rolleyes:

 

Καλημέρα!

 

Αν θέλεις να πάρεις backup την εφαρμογή, δεν έχεις παρά να κρατήσεις όλα τα αρχεία με τις καταλήξεις ".log" (αν υπάρχουν) και ".dat". Και εγκατάσταση να κάνεις πάλι, τα ξαναπερνάς στον κατάλογο και είσαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

"1 λεπτό το λεπτό"... Μήπως είναι το ίδιο αν πούμε : 0,001 € τα 60 sec? ;)

 

Όχι δεν πρέπει να κάνεις κάτι άλλο...

 

Ναι αλλά τις κλήσεις που κάνω σε αυτά τα 2 νούμερα (όπου ισχύει η προσφορά του 1λεπτού) τις χρεώνει σαν κανονικές κλήσεις με τη χρέωση που έχω δηλώσει στο πακέτο χρεώσεων της κάρτας μου.

 

Μήπως δεν πρέπει να δημιουργήσω νέο πακέτο για αυτή την προσφορά αλλά να εισάγω την προσφορά ως νέα χρέωση μέσα στο ίδιο το πακέτο της κάρτας μου; Και αφού τα 2 νούμερα αυτά υπάρχουν και στα 2 πακέτα δε θα διπλοχρεώνονται; Έχω μπερδευτεί!

 

Επίσης δε μετράει τα sms...

Link to comment
Share on other sites

"1 λεπτό το λεπτό"... Μήπως είναι το ίδιο αν πούμε : 0,001 € τα 60 sec? ;)

 

Σίγουρα ΟΧΙ ... διότι 0,001 € * 60" = 0,06 € δηλαδή 6 λεπτά το λεπτό.

 

Κανονικά πρέπει να βάλει 0,0001666666 € τα 60" ή να ορίσει ως μονάδα μέτρησης το 1 λεπτό της ώρας και να βάλει χρέωση 1 λεπτό του ευρώ αν γίνεται

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ΟΧΙ ... διότι 0,001 € * 60" = 0,06 € δηλαδή 6 λεπτά το λεπτό.

 

Κανονικά πρέπει να βάλει 0,0001666666 € τα 60" ή να ορίσει ως μονάδα μέτρησης το 1 λεπτό της ώρας και να βάλει χρέωση 1 λεπτό του ευρώ αν γίνεται

 

Κάποιος έχει πρόβλημα με τα μαθηματικά μου φαίνεται!!! :)

 

... Και εξηγώ: 0,01 € ανά 60 δευτερόλεπτα = 1 ευρωλεπτό το λεπτό ομιλίας. Άρα αυτό θα μπορούσες να το γράψεις κι έτσι => 0,01 / 60"... Δηλαδή η πράξη είναι διαίρεση και όχι πολ/μος!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος έχει πρόβλημα με τα μαθηματικά μου φαίνεται!!! :)

 

... Και εξηγώ: 0,01 € ανά 60 δευτερόλεπτα = 1 ευρωλεπτό το λεπτό ομιλίας. Άρα αυτό θα μπορούσες να το γράψεις κι έτσι => 0,01 / 60"... Δηλαδή η πράξη είναι διαίρεση και όχι πολ/μος!!!

 

Παιδιά συγνώμη αλλά δεν έχω πρόβλημα με αυτό! Τη χρέωση την είχα ρυθμίσει εξαρχής σωστά, έβαλα κανονικά μονάδα χρέωσης τα 60sec και χρέωση 0,01ευρό...

 

Συγνώμη που δεν ήμουν αρκετά σαφής στο πρώτο ποστ αλλά στο τελευταίο ξεκαθάρισα ποιό ήταν το πρόβλημα:

Ναι αλλά τις κλήσεις που κάνω σε αυτά τα 2 νούμερα (όπου ισχύει η προσφορά του 1λεπτού) τις χρεώνει σαν κανονικές κλήσεις με τη χρέωση που έχω δηλώσει στο πακέτο χρεώσεων της κάρτας μου.

 

Μήπως δεν πρέπει να δημιουργήσω νέο πακέτο για αυτή την προσφορά αλλά να εισάγω την προσφορά ως νέα χρέωση μέσα στο ίδιο το πακέτο της κάρτας μου; Και αφού τα 2 νούμερα αυτά υπάρχουν και στα 2 πακέτα δε θα διπλοχρεώνονται; Έχω μπερδευτεί!

 

Επίσης δε μετράει τα sms...

Καμιά ιδέα γιαυτά;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, τώρα με τα wm6 έχουμε δυνατότητα sip στα ppc μας, πως γίνεται να μη μετράει το υπέροχο αυτό πρόγραμα τον χρόνο που μιλάμε μέσω internet call ?
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι συνοδοιπόροι καλημέρα.

Έχω ένα Mio 701A και δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση του νέου προγράμματος για wm5.Ποιά είναι η διαδικασία ? Διαβάζοντας τις προηγούμενες σελίδες δεν είδα κάποια σχετική αναφορά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων, ειδικά των δημιουργό του προγράμματος.Μπράβο φίλε Kounadisk.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το συγκεκριμένο post είναι εκτός θέματος, αλλά αισθάνομαι την ανάγκη να το αναφέρω (έμαθα να αναλαμβάνω ευθύνες κι αυτό θα κάνω και τώρα):

 

Σε κάποιο από τα προηγούμενα posts μου, σε απάντηση στον φίλο lagoskon έγραψα: "Κάποιος έχει πρόβλημα με τα μαθηματικά μου φαίνεται!!!".

 

θα ήθελα να πω ότι ειλικρινά το έγραψα με εύθυμη διάθεση και σε καμία περίπτωση σε επιθετικό ή επικριτικό τόνο!

 

Με την απάντηση μου αυτή, ένας άνθρωπος απολογήθηκε για κάτι που έγραψε και πιστέψτε με αυτό με κάνει και αισθάνομαι πολύ άσχημα!

 

Τα σχόλια είναι ΠΑΝΤΑ ευπρόσδεκτα (και τις περισσότερες φορές απαραίτητα θα έλεγα)!!!

 

Φίλε lagoskon ειλικρινά λυπάμαι αν σε έκανα να αισθανθείς άσχημα για το σχόλιο σου και σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον που δείχνεις!

 

PS: Ευχαριστώ και εσάς όλους που ανεχτήκατε το post αυτό! Να είστε καλά και καλό beta testing! :)

Link to comment
Share on other sites

otan stelnete ena mynhma sto opio omos logo polon xarakthron h xreosh eine diplo h triplo to programa to bleph panta san ena!Me apotelesma k h xreosh na eine san ena.Ayto mhpos mporh na diorthouh!

Akoma uelo na rothso h ananeosh sto kostos den ginete se emena aytomata ginete mono ean mro stis ryumishs k zhthso ananeosh, etsi prepi na ginete h mono se emena symbenh ayto!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Κώστα,

συγχαρητήρια για το πρόγραμμά σου! Μακράν καλύτερο και πιό προσαρμοσμένο στα ελληνικά δεδομένα...

Θα μπορούσες να το βάζεις να χρησιμοποιεί τα data κλήσεων που ήδη έχει το ppc στη μνήμη του, ώστε ήδη απο τη στιγμή της εγκατάστασης να σου δίνει πληροφορία για τις παρελθούσες κλησεις;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω με την σειρα μου ενα μεγαλο μπραβο και ενα μεγαλυτερο ευχαριστω για την πολυ καλη δουλεια που εκανε ο φιλος kounadisk.
Link to comment
Share on other sites

εμενα παιδια ενω στην αρχη δουλευε καλα, με την αλλαγη του μηνα που του ειχα βαλει οτι αρχιζει η καινουρια μου χρεωση,εχει νεκρωσει το προγραμμα,δεν μετραει τιποτα.ξερει κανεις κατι;μηπως πρεπει να το εγκαθηστουμε ξανα τον καινουρι μηνα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε με να βάλω τις χρεώσεις όπυ χρειάζονται για vodafone.Please....
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ kounadisk.

 

Eγκατέστησα το KG Software Power Toys WM2003SE σε ένα HTC-P3600.

Όταν πάω να το τρέξω, βγάζει το εξής Σφάλμα:

Παρουσιάστηκε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα στην εφαρμογή PPCToys.exe. Επιλέξτε "Τερματισμός" κ.λπ.

 

Στις Λεπτομέρειες:

PPCToys.exe

NullReferenceException

 

σε

PPCToys.PPCExtrasMain.ConnectionSettings()

σε

PPCToys.PPCExtrasMain.PPCToys.PPCExtrasMainLoad()

σε

System.Windows.Forms.Form.OnLoad()

σε

System.Windows.Forms.Form_SetVisibleNotify()

σε

System.Windows.Forms.Control.set_Visible()

σε

System.Windows.Forms.Application.Run()

σε

PPCToys.PPCExtrasMain.Main()

Και δεν ξεκινάει.

Κάποια ιδέα για να ξεπεράσω το πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ,

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ kounadisk.

 

....Eγκατέστησα το KG Software Power Toys WM2003SE σε ένα HTC-P3600.....

 

Φιλε Κώστα,πρεπει να βαλεις την καινουργια εκδοση,και αναλογα ή για WM5 ή για WM6....:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...