Jump to content

[Εφαρμογή] KG Power Toys


kounadisk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε lagoudakis καλημέρα

Εφόσον έχεις εγκατεστημένη την εφαρμογή, δεν είναι απαραίτητο να χρησιμοποιήσεις κάποιο άλλο πρόγραμμα.

Στην εφαρμογή που συμπληρώνεις τις τιμές, αν επιλέξεις την καρτέλα "Tweaks" και στη λίστα που βρίσκεται στο επάνω μέρος της οθόνης, επιλέξεις "SMS Settings" ("Ρυθμίσεις SMS") θα εμφανιστούν οι απαραίτητες ρυθμίσεις μηνυμάτων.

Αυτές που πρέπει να είναι ενεργές (τσεκαρισμένες) είναι οι εξής:

"Request Delivery Notification" ("Αναφορά Παράδοσης") και "Monitor Outgoing SMS" ("Έλεγχος εξερχομένων SMS").

Η πρώτη επιλογή κάνει αυτόματα ότι σου προτείνει και ο psybill να κάνεις "με το χέρι"! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 374
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
φιλε μου τα εχω τσεκαρει αυτα,αλλα τιποτα :( το μυαλο μου παει οτι ισως καποια αλλη εφαρμογη του δημιουργει το προβλημα,επισης για να δω τον χρονο που εχω μιλησει πρεπει να κανω reset καθε φορα για να τον δω :( ειναι φυσιολογικο αυτο;το μονο που μου μενει ειναι να κανω φορματ και να την βαλω μονη της να δω τι κανει!!!ολοι ειναι οκ και μονο εγω δεν την εχω ρε γαμωτο!!! :( :(
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα εχω τσεκαρει αυτα,αλλα τιποτα :( το μυαλο μου παει οτι ισως καποια αλλη εφαρμογη του δημιουργει το προβλημα,επισης για να δω τον χρονο που εχω μιλησει πρεπει να κανω reset καθε φορα για να τον δω :( ειναι φυσιολογικο αυτο;το μονο που μου μενει ειναι να κανω φορματ και να την βαλω μονη της να δω τι κανει!!!ολοι ειναι οκ και μονο εγω δεν την εχω ρε γαμωτο!!! :( :(

Αυτά είναι τα καλά των Win! :p

Κάνε ένα hard reset,install μόνο την εφαρμογή,βλέπεις αν λειτουργεί.

Αν όλα είναι οκ,προχωράς και κάνεις εγκατάσταση ένα-ένα τα προγράμματα που χρειάζεσαι/θες.Μπορεί να γίνεται κάποιο conflict και μόνο έτσι θα μπορέσεις να το διαπιστώσεις.

Το ξέρω,είναι χρονοβόρο αλλά και μονόδρομος.

Καλή δύναμη. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Hello παιδες.Λοιπον οταν πας να κατεβασεις το προγραμμα λεει :

Στο πρόγραμμα διαχείρισης, πρέπει να γίνει απενεργοποίηση του SMS monitoring, soft reset και απεγκατάσταση της έκδοσης 1.0 πριν την εγκατάσταση της καινούργιας έκδοσης.

 

Οκ εγω που δεν ειχα βαλει την εκδοση 1 δεν χρειαζεται να κανω απεγκατασταση κατι,αλλα χρειαζεται να απεργοποιησω το sms monitoring και αν ναι που το κανω αυτο?

Sorry για το ηλιθιο της ερωτησης αλλα ακομα ψαχνομαι...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kounadisk ρίξε μια ματιά στο Extended Log της Psiloc. Το χρησιμοποιούσα στο 6600 και πραγματικά είναι ότι το καλύτερο. Το αναφέρω μήπως και μπορέσεις να "δανειστείς" ιδέες και λειτουργίες για το δικό σου πρόγραμμα.... :cool:
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Συγχαρητήρια το πρόγραμμα είναι πολύ καλό και η τελευταία έκδοση σκοτώνει...

Σε κάποια άλλη έκδοση καλό θα ήταν να είχε την δυνατότητα για εισαγωγη αριθμών που δεν χρεώνονται και να μηδενίζει μόνο του σε κάποια ημερομηνία..

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά την εγκατάστασή του εξαφανίζεται από την today screen η ενσωματωμένη στα windows ένδειξη των μηνυμάτων, δηλαδή αυτή που λέει "No unread messages".

 

Αν το απεγκαταστήσω εμφανίζεται και πάλι.

Συμβαίνει σε κάποιον άλλον αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Guest a778899

παιδια καλημερα

προσπαθω να εγκαταστησω το προγραμματακι και δεν τα καταφερνω.

μπορει μηπως καποιος πιο σχετικος απο μενα (δηλωνω ασχετος, καθοτι νεος με S100)

να μου δωσει λεπτομερεις οδηγιες εγκαταστασεις προγραμματων στο S100;

Ευχαριστω εκ των προτερων,

φιλικα Γρηγορης

gr778899@yahoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια καλημερα

προσπαθω να εγκαταστησω το προγραμματακι και δεν τα καταφερνω.

μπορει μηπως καποιος πιο σχετικος απο μενα (δηλωνω ασχετος, καθοτι νεος με S100)

να μου δωσει λεπτομερεις οδηγιες εγκαταστασεις προγραμματων στο S100;

Ευχαριστω εκ των προτερων,

φιλικα Γρηγορης

gr778899@yahoo.gr

το συγκεκριμενο φιλε μου και ολα οσα ειναι cab το στελνεις στο s100 η με bt η με το καλωδιο και μετα το τρεχεις απο εκει,τα αλλα που ειναι exe τα τρεχεις απο το pc σου αφου εχεις συνδεσει το 100 με το καλωδιο ;)
Link to comment
Share on other sites

Guest a778899
το συγκεκριμενο φιλε μου και ολα οσα ειναι cab το στελνεις στο s100 η με bt η με το καλωδιο και μετα το τρεχεις απο εκει,τα αλλα που ειναι exe τα τρεχεις απο το pc σου αφου εχεις συνδεσει το 100 με το καλωδιο ;)

Φιλε λαγουδακη

εχω συνδεσει το S100 μεσω καλωδιου με τον υπολογιστη μου, εχω κατεβασει το προγραμμα στην επιφανεια εργασιας αλλα δεν καταφερνω να στειλω τα αρχεια στη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Φιλε λαγουδακη

εχω συδεσει το S100 μεσω καλωδιου με τον υπολογιστη μου, εχω κατεβασει το προγραμμα στην επιφανεια εργασιας αλλα δεν καταφερνω να στειλω τα αρχεια στη συσκευη.

λοιπον θα το κανεις copy-paste με τον explorer του activ ας πουμε θα το βαλεις στα my docyments του s100 και θα το τρεξεις απο εκει
Link to comment
Share on other sites

Guest a778899
λοιπον θα το κανεις copy-paste με τον explorer του activ ας πουμε θα το βαλεις στα my docyments του s100 και θα το τρεξεις απο εκει

φιλε μου σ' ευχαριστω πολυ, νομιζω οτι το καταφερα.

και παλι ευχαριστω

Γρηγορης

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
φιλε μου σ' ευχαριστω πολυ, νομιζω οτι το καταφερα.

και παλι ευχαριστω

Γρηγορης

οκ να εισαι καλα!!!!εβαλες αυτο που ειναι se ε?ειναι πολυ χρησιμο μια και δεν εχει χρονο να μετρας ;)
Link to comment
Share on other sites

Guest a778899
οκ να εισαι καλα!!!!εβαλες αυτο που ειναι se ε?ειναι πολυ χρησιμο μια και δεν εχει χρονο να μετρας ;)

Το απεγκατεστησα αφ'ενος μεν γιατι ετρεμε η επιφανεια εργασιας, αφ' εταιρου γιατι δεν ηξερα να το ρυθμισω. Προσπαθησα αλλα δεν καταφερα και πολλα πραγματα. με το p900 ηταν διαφορετικα τα πραγματα. τωρα μ' αυτη τη συσκευη βρισκομαι λιγο εξω απο τα νερα μου. Την εχω μολις 2 εβδομαδες και ακομη την ψαχνω. υπομονη!

Σ'ευχαριστω παντως

εισαι παιδι τζιμανι που λεμε εδω στη Θεσσαλονικη.

Στο παρελθον με βοηθησες παρα πολυ με το P900.

και παλι ευχαριστω!!!

Γρηγορης

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Το απεγκατεστησα αφ'ενος μεν γιατι ετρεμε η επιφανεια εργασιας, αφ' εταιρου γιατι δεν ηξερα να το ρυθμισω. Προσπαθησα αλλα δεν καταφερα και πολλα πραγματα. με το p900 ηταν διαφορετικα τα πραγματα. τωρα μ' αυτη τη συσκευη βρισκομαι λιγο εξω απο τα νερα μου. Την εχω μολις 2 εβδομαδες και ακομη την ψαχνω. υπομονη!

Σ'ευχαριστω παντως

εισαι παιδι τζιμανι που λεμε εδω στη Θεσσαλονικη.

Στο παρελθον με βοηθησες παρα πολυ με το P900.

και παλι ευχαριστω!!!

Γρηγορης

σε s 100 το εβαλες?γιατι σε μενα δουλευει οκ σε αντιθεση με το 2020 μου.εγω το εχω στην εσωτερικη μνημη μηπως παιζει ρολο αυτο.τι να πω ρε Γρηγορη :(
Link to comment
Share on other sites

Guest a778899
σε s 100 το εβαλες?γιατι σε μενα δουλευει οκ σε αντιθεση με το 2020 μου.εγω το εχω στην εσωτερικη μνημη μηπως παιζει ρολο αυτο.τι να πω ρε Γρηγορη :(

Σε S100 το εβαλα και μαλιστα στην εσωτερικη μνημη, δεν ξερω τι παιζεται???

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Σε S100 το εβαλα και μαλιστα στην εσωτερικη μνημη, δεν ξερω τι παιζεται???
τι να πω!! :worry: εισαι και μακρυα ρε γαμωτο!!!να εισουνα αθηνα θα το παλευαμε μαζι!!!εχεις μαιλ να σου στειλω ενα παρομοιο να δοκιμασεις?στειλτο μου με pm μην κουραζουμε και τα παιδια εδω μεσα με τα ποστ ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest a778899

Φιλε Kounadisk φοβερο το προγραμματακι σου, αν και με ζορισε λιγο στην εγκατασταση, καθοτι ψιλο αρχαριος σε τετοιες καταστασεις.

Τελικα καταφερα να το θεσω σε λειτουργια και σε γενικες γραμμες δουλευει αψογα.

Το μονο μου προβλημα ειναι το οτι δε χρεωνει τα Kb μετα την εξοδο μου απο το GPRS. Δηλ. ενω μου γραφει "ΤΙΜ Internet: 435,05 KB", στο "Συνολικο κοστος" δεν αλλαζει τιποτε!

Εχω κανει τις παρακατω ρυθμισεις:

-Παρακολουθηση συνδεσης Για : TIM Internet

-Κοστος (Ε): 5 (το 0,005/ΚΒ που χρεωνει η ΤΙΜ δεν το περνει)

-ανα :1 :MB

-ΦΠΑ % : 19

-soft reset

ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ???

Μπορει καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σε πολλούς από εμάς που επιλέξαμε το PDA και ως κινητό τηλέφωνο, λείπουν κάποιες επιλογές που είχαμε παλιότερα και μας βοηθούσαν να ελέγχουμε (κατά το δυνατόν) τον λογαριασμό μας κάθε μήνα. Έτσι γεννήθηκε η ιδέα για έναν All-in-One Cost Calculator που θα έδινε πληροφορίες για εξερχόμενες κλήσεις, αριθμό SMS / MMS και χρήση GPRS.

Και η ιδέα υλοποιήθηκε... και λέγεται KG Power Toys

 

Μέσω του Today Plugin της εφαρμογής μπορείτε να ενημερωθείτε άμεσα για:

α. Το συνολικό χρόνο των εξερχομένων κλήσεων σας,

β. Τον αριθμό μηνυμάτων (SMS και MMS) τα οποία έχουν αποσταλεί,

γ. Τη χρήση του GPRS για μία ή περισσότερες συνδέσεις,

δ. Το συνολικό κόστος χρήσης με ΦΠΑ όλων των παραπάνω βάσει των χρεώσεων σας.

 

Σας δίνεται επίσης η δυνατότητα να καθορίσετε τη χρέωση σας κάθε μήνα βάσει των χρεώσεων του δικτύου σας.

Αναλυτικότερα:

 

Εξερχόμενες Κλήσεις

Μηνιαίο πάγιο

Δωρεάν χρόνος ομιλίας

Ελάχιστος χρόνος κλήσης

Κόστος / δευτερόλεπτο

 

SMS / MMS

Μηνιαίο πάγιο

Δωρεάν SMS και MMS

Κόστος ανά SMS και MMS

 

GPRS

Μηνιαίο πάγιο

Δωρεάν χρήση

Κόστος για επιπλέον χρήση

 

Η εφαρμογή είναι Freeware, υπάρχει σε δύο εκδόσεις για WM2003 και WM2003SE και μπορείτε να κατεβάσετε την εδώ (Updated 10/06/2005).

 

 

Έκδοση 2.0.2

Διορθώθηκε το πρόβλημα με τον μετρητή εξερχομένων SMS.

Mπορείτε πλέον να επιλέξετε τη γλώσσα (Ελληνικά ή Αγγλικά) με την οποία εμφανίζονται οι ρυθμίσεις και τα τα στοιχεία στο Today Plugin.

 

Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε πρόταση βελτίωσης της εφαρμογής, αναφορά προβλήματος που τυχόν δημιουργήθηκε, ή οτιδήποτε θεωρείτε ότι μπορεί να φανεί χρήσιμο.

Πολυ καλό το προγραμματακι μπραβο σου.

Θα ηθελα να σε ρωτησω απλα έχω 90 λεπτα δωρεαν το μηνα τα οποια οριζω κανονικα 90. Στον ελαχιστο χρονο/κληση πως βαζω τα δευτερολεπτα (ειναι 30'') γιατι το '','' δεν το παιρνει (δηλ. να το βαλω 0,30) ή το βαζω 30 και ειναι ΟΚ? Tο ιδιο συμβαίνει και στα sms/mms. Επίσης και στις κλησεις και στα sms/mms και gprs ρυθμίσεις αναφέρεις μηνιαίο πάγιο εκει τι βαζω? Το παγιο του προγραμματος που εχω δηλ. το ιδιο και στα 3?

Τελος μηπως θα μπορουσες σε καποια αναβαθμιση που θα κανεις να βαλεις και την ημερομηνια εναρξης μετρησης των λεπτων κλησης, sms/mms gprs και μηδενισμο των μετρητων απο την ημερομηνια που του οριζεις.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλούς από εμάς που επιλέξαμε το PDA και ως κινητό τηλέφωνο, λείπουν κάποιες επιλογές που είχαμε παλιότερα και μας βοηθούσαν να ελέγχουμε (κατά το δυνατόν) τον λογαριασμό μας κάθε μήνα. Έτσι γεννήθηκε η ιδέα για έναν All-in-One Cost Calculator που θα έδινε πληροφορίες για εξερχόμενες κλήσεις, αριθμό SMS / MMS και χρήση GPRS.

Και η ιδέα υλοποιήθηκε... και λέγεται KG Power Toys

 

Μέσω του Today Plugin της εφαρμογής μπορείτε να ενημερωθείτε άμεσα για:

α. Το συνολικό χρόνο των εξερχομένων κλήσεων σας,

β. Τον αριθμό μηνυμάτων (SMS και MMS) τα οποία έχουν αποσταλεί,

γ. Τη χρήση του GPRS για μία ή περισσότερες συνδέσεις,

δ. Το συνολικό κόστος χρήσης με ΦΠΑ όλων των παραπάνω βάσει των χρεώσεων σας.

 

Σας δίνεται επίσης η δυνατότητα να καθορίσετε τη χρέωση σας κάθε μήνα βάσει των χρεώσεων του δικτύου σας.

Αναλυτικότερα:

 

Εξερχόμενες Κλήσεις

Μηνιαίο πάγιο

Δωρεάν χρόνος ομιλίας

Ελάχιστος χρόνος κλήσης

Κόστος / δευτερόλεπτο

 

SMS / MMS

Μηνιαίο πάγιο

Δωρεάν SMS και MMS

Κόστος ανά SMS και MMS

 

GPRS

Μηνιαίο πάγιο

Δωρεάν χρήση

Κόστος για επιπλέον χρήση

 

Η εφαρμογή είναι Freeware, υπάρχει σε δύο εκδόσεις για WM2003 και WM2003SE και μπορείτε να κατεβάσετε την εδώ (Updated 10/06/2005).

 

 

Έκδοση 2.0.2

Διορθώθηκε το πρόβλημα με τον μετρητή εξερχομένων SMS.

Mπορείτε πλέον να επιλέξετε τη γλώσσα (Ελληνικά ή Αγγλικά) με την οποία εμφανίζονται οι ρυθμίσεις και τα τα στοιχεία στο Today Plugin.

 

Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε πρόταση βελτίωσης της εφαρμογής, αναφορά προβλήματος που τυχόν δημιουργήθηκε, ή οτιδήποτε θεωρείτε ότι μπορεί να φανεί χρήσιμο.

file kounadisk...

katebasa to zip file...

en8usiasthka me thn idea aytoy toy programmatos gia th metrhsh klhsewn.mhnymatwn ktl...alla synanthsa problhmata ka8oti kai asxetos.....

loipon...

mesa exei 2 ziped files.... ti kanw? poio kanw unzip, kai afoy kanw to unzip kai syndesw to s100 me usb me to pc poy sto kalo ta pairnaw ayta ta arxeia?

epeita prepei na ta trexw apo to s100 (eida kapoia sxetikh apopsh) pws? apo poy? kai ti einai epiteloys ayto poy prepei na apenergopoihsw kata thn egkatastash?

 

RE PAIDIA...BOH8ATE GIATI XANOMASTE LEME....

 

sygxwrhste moy thn agnoia alla th na kanw... to paleyw...

Link to comment
Share on other sites

κάνεις unzip αυτό που λέει win2003se

αφού συνδέσεις το σ100 μέσω activesync παιρνάς αυτό που λέει win2003se στο s100 και μετά με έναν file manager,ακα resco file explorer 5.13,κάνεις διπλό κλικ πάνω στο αρχείο που βρίσκεται μέσα στο σ100 και στο εγκαθιστά.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Με το 0.009 τι κανουμε που μολις το γραψουμε το περναει σαν 9?

Δοκιμασε το '' , '' και οχι την '' . ''. Και εγω ειχα το ιδιο προβλημα αλλα τελικα το πηρε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...