Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι υπηρεσία της Cosmote που βοηθάει στο να έχεις καλύτερο σήμα μέσω του WiFi ή των data σου. Για ενεργοποίηση Στέλνεις "Wificalling" στο 1333. Είναι δωρεάν.

Δεν λειτουργεί όμως στο Android 9.

 

Οταν σου στείλουν sms ότι ενεργοποιηθηκε, κανεις επανεκκίνηση την συσκευή.

 

 

https://www.mononews.gr/uncategorized/business-giorgos-tsonis-wificalling-tis-cosmote-ferni-pragmatiki-epanastasi-stis-klisis-mas

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικα ηθελε την λεξη WIFICALL στο 1333. Διαβαζω στο νημα τελευταια οτι δεν λειτουργει με την 9αρα εκδοση οπως ειπες και εσυ αλλα δε βαριεσαι, το εστειλα να υπαρχει!

 

Θενκς! :o :o

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Είναι υπηρεσία της Cosmote που βοηθάει στο να έχεις καλύτερο σήμα μέσω του WiFi ή των data σου. Για ενεργοποίηση Στέλνεις "Wificalling" στο 1333. Είναι δωρεάν.

Δεν λειτουργεί όμως στο Android 9.

 

Οταν σου στείλουν sms ότι ενεργοποιηθηκε, κανεις επανεκκίνηση την συσκευή.

 

 

https://www.mononews.gr/uncategorized/business-giorgos-tsonis-wificalling-tis-cosmote-ferni-pragmatiki-epanastasi-stis-klisis-mas

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα . Ερώτηση για να καταλαβω πως δουλευει το wificalling. Καταναλωνει κανονικα λεπτα ομιλιας απο το χρονο σου και απλως εχει καλυτερο σημα, ή η κλήση είναι όπως όταν καλείς μέσω viber που καταναλώνει μόνο data ( χωρίς να καταναλώνει λεπτά ομιλίας ) ? Αν μπορεί κάποιος φιλος ας απαντήσει . Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τους δύσπιστους...

Ιδού το μοντέλο.

https://drive.google.com/open?id=1A00_O4fPJiSTWaaCiUYlpeQtQFyddGSu

Και το σήμα με Β20.

https://drive.google.com/open?id=1qobke5NemMkXXqCeBUWx8qVU9zFx4ao2

Ναι, δεν έχει NFC. Κατά τα άλλα όμως είναι τα ίδια με το JSN-L21. :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το πήρα απο το http://www.uniphone.gr με τιμή 204 ευρώ + μεταφορικά και είναι το 4/64. Είχε και το 4/128 αλλά περίπου στα 240 ευρώ.

Εγώ δε μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο η συσκευή έχει πάρει ξανά τα ύψη σε τιμή καθώς ο καιρός περνάει, το μοντέλο "παλιώνει" σιγά σιγά , η honor ετοιμάζεται να βγάλει νέες συσκευές και εκεί που η τιμή είχε πέσει ξαφνικά ανήφορισε. Λίγο βέβαια αλλά ανήφορισε . Λογικά θα έπρεπε να έχει κατιούσα φορά . Και επίσης περίεργο είναι ότι πλην του πλαισίου τα άλλα μεγάλα καταστήματα δεν την πουλάνε καθόλου πλέον . Ο Γερμανός δε , δεν έχει καν το 4/128 πάρα μόνο το 64 .

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Yparxdos
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο συμβαίνει και σε μένα ,ποια είναι η εφαρμογή?
Όντως

Ποια εφαρμογή;

 

Sent from outer space

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Ερώτηση για να καταλαβω πως δουλευει το wificalling. Καταναλωνει κανονικα λεπτα ομιλιας απο το χρονο σου και απλως εχει καλυτερο σημα, ή η κλήση είναι όπως όταν καλείς μέσω viber που καταναλώνει μόνο data ( χωρίς να καταναλώνει λεπτά ομιλίας ) ? Αν μπορεί κάποιος φιλος ας απαντήσει . Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δε μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο η συσκευή έχει πάρει ξανά τα ύψη σε τιμή καθώς ο καιρός περνάει, το μοντέλο "παλιώνει" σιγά σιγά , η honor ετοιμάζεται να βγάλει νέες συσκευές και εκεί που η τιμή είχε πέσει ξαφνικά ανήφορισε. Λίγο βέβαια αλλά ανήφορισε . Λογικά θα έπρεπε να έχει κατιούσα φορά . Και επίσης περίεργο είναι ότι πλην του πλαισίου τα άλλα μεγάλα καταστήματα δεν την πουλάνε καθόλου πλέον . Ο Γερμανός δε , δεν έχει καν το 4/128 πάρα μόνο το 64 .

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποια ύψη? Η τιμή του έχει πέσει από την παρουσίαση του και φυσικά με αυτά τα specs την άριστη ποιότητα κατασκευής και σε αυτά τα χρήματα μόνο ακριβή δεν την λες...εξαιρετικά επιθετική πολιτική θα την έλεγα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ποια ύψη? Η τιμή του έχει πέσει από την παρουσίαση του και φυσικά με αυτά τα specs την άριστη ποιότητα κατασκευής και σε αυτά τα χρήματα μόνο ακριβή δεν την λες...εξαιρετικά επιθετική πολιτική θα την έλεγα.
Το 8Χ θα γίνει το best seller της HONOR

 

Sent from outer space

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To 8x θα γίνει best selling smartphone για τη Honor

 

Sent from outer space

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το 8Χ θα γίνει το best seller της HONOR

 

Sent from outer space

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To 8x θα γίνει best selling smartphone για τη Honor

 

Sent from outer space

Αυτο εχει ηδη γινει φιλε εδω και καιρο.

Αλλα ειμαστε ολοι αχάριστοι.....θελουμε με 250 ευρο να εχουμε και καφεμηχανη.....ελεος.:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ηθελε την λεξη WIFICALL στο 1333. Διαβαζω στο νημα τελευταια οτι δεν λειτουργει με την 9αρα εκδοση οπως ειπες και εσυ αλλα δε βαριεσαι, το εστειλα να υπαρχει!

 

Θενκς! :o :o

Δεν πάει χαμένο. Ίσως το φτιάξουν σε κάποιο update.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν την έκανα ακόμα την αναβάθμιση σε 9... (ελληνικό από "Γκεστάπο"

 

Και δεν πρόκειται γιατί διαβάζω ότι δεν δουλεύει καμία εφαρμογή καταγραφής κλήσεων στην 9.....

 

Ας το επιβεβαιώση κάποιος παρακαλώ γιατί τώρα με το ACR δουλεύει άψογα!!

Είχα διαβάσει οτι γενικά η Google θα καταργήσει την ηχογράφηση κλήσεων στο Android 9, ανεξαρτήτου μαρκας κτλ.. Θέμα προσωπικών δεδομένων, οδηγια Ε.Ε. κτλ..

 

https://itechnews.gr/2018/08/android-9-0-apenergopoiei-teleios-tin-dynatotita-katagrafis-klisis/

 

MakTheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται.....

Ο,τι θέλει ο καθένας γράφει τελικά.....

Έχει ρε παιδιά Β20?

Χαμηλότερο SAR?

 

Sent from outer space

Τις διαφορετικές τιμές Sar (για L21 και L22) καθώς και για την μπάντα Β20 τις έλαβα από την αντιπροσωπία της Honor Ελλάδος μέσω απαντητικού e-mail που εστιαζόταν σε αυτά τα δύο θέματα ακριβώς (gr.support@hihonor.com). Δίνουν εσφαλμένες τεχνικές πληροφορίες ή απλά γράφουν ό,τι θέλουν? Ειλικρινά και φιλικά σου λέω ότι η συζήτηση πάνω σε αυτόν τον άξονα με υπερβαίνει. Συμφωνώ, ωστόσο, πως ο καθένας γράφει ό,τι θέλει, ακόμα κι ειρωνείες. Υπάρχει πλούτος πληροφορίας εδώ μέσα αλλά ίσως διατυπώνονται κι ανακρίβειες. Προσωπικά απευθύνομαι στους τεχνικούς της όποιας επίσημης αντιπροσωπίας για επιβεβαίωση ή διάψευση πληροφορίας που θεωρώ κρίσιμης ή «παίζει» η απάντηση της. Συνήθως μέσω e-mail κι όχι τηλεφώνου. Γιατί verba volant, scripta manent.

Edited by Astrolavosg
Link to comment
Share on other sites

Τις διαφορετικές τιμές Sar (για L21 και L22) καθώς και για την μπάντα Β20 τις έλαβα από την αντιπροσωπία της Honor Ελλάδος μέσω απαντητικού e-mail που εστιαζόταν σε αυτά τα δύο θέματα ακριβώς (gr.support@hihonor.com). Δίνουν εσφαλμένες τεχνικές πληροφορίες ή απλά γράφουν ό,τι θέλουν? Ειλικρινά και φιλικά σου λέω ότι η συζήτηση πάνω σε αυτόν τον άξονα με υπερβαίνει. Συμφωνώ, ωστόσο, πως ο καθένας γράφει ό,τι θέλει, ακόμα κι ειρωνείες. Υπάρχει πλούτος πληροφορίας εδώ μέσα αλλά ίσως διατυπώνονται κι ανακρίβειες. Προσωπικά απευθύνομαι στους τεχνικούς της όποιας επίσημης αντιπροσωπίας για επιβεβαίωση ή διάψευση πληροφορίας που θεωρώ σημαντικής ή «παίζει» η απάντηση της. Συνήθως μέσω e-mail κι όχι τηλεφώνου. Γιατί verba volant, scripta manent.

Επισημα στην Ελλαδα ερχεται η L21.Αυτη ειναι η επισημη εισαγωγή.

Τωρα κατα τα αλλα αναμενω μια απαντηση σχετικα με το πως 2 καθόλα ιδιες συσκευες στο hw εχουν διαφορα στο sar......

Στειλε και με pm το σχετικο email να το δω εαν θες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επισημα στην Ελλαδα ερχεται η L21.Αυτη ειναι η επισημη εισαγωγή.

Τωρα κατα τα αλλα αναμενω μια απαντηση σχετικα με το πως 2 καθόλα ιδιες συσκευες στο hw εχουν διαφορα στο sar......

Στειλε και με pm το σχετικο email να το δω εαν θες.

Πολυ απλα, με αλλο firmware,αλλαζοντας δηλαδη την ισχυ εκπομπης της κεραιας.

Εχει γινει στο παρελθον αλλαγη τις ισχυς εκπομπης σε μοντελο της Huawei/Honor. Δεν θυμαμαι σε ποιο,ουτε θα κατσω να στο ψαξω.

Τελος το SAR δεν ειναι κατι σταθερο, ευκολα το ιδιο ακριβως μοντελο θα μπορουσε να εχει διαφορετικο SAR αν το ξαναμετρησουν αλλη μερα.Υπαρχει σχετικο video στο youtube για το πως "ακριβως" "μετρανε" το SAR.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλα, με αλλο firmware,αλλαζοντας δηλαδη την ισχυ εκπομπης της κεραιας.

Εχει γινει στο παρελθον αλλαγη τις ισχυς εκπομπης σε μοντελο της Huawei/Honor. Δεν θυμαμαι σε ποιο,ουτε θα κατσω να στο ψαξω.

Τελος το SAR δεν ειναι κατι σταθερο, ευκολα το ιδιο ακριβως μοντελο θα μπορουσε να εχει διαφορετικο SAR αν το ξαναμετρησουν αλλη μερα.Υπαρχει σχετικο video στο youtube για το πως "ακριβως" "μετρανε" το SAR.

Φιλε εδω μιλαμε για την επισημη εισαγωγη και οχι για το τι μπορει να γινει.Το sar αναγραφετε στο u.m. που συνοδευει την συσκευη.Εαν εχουν απαντηση ετσι απο την επισημη αντιπροσωπεια υπαρχει θεμα....

Για αυτο και ζητησα το σχετικο mail που εστειλαν...

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει οτι γενικά η Google θα καταργήσει την ηχογράφηση κλήσεων στο Android 9, ανεξαρτήτου μαρκας κτλ.. Θέμα προσωπικών δεδομένων, οδηγια Ε.Ε. κτλ..

 

https://itechnews.gr/2018/08/android-9-0-apenergopoiei-teleios-tin-dynatotita-katagrafis-klisis/

 

MakTheo

Τότε δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω την αναβάθμιση...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν έχει βγάλει την εργοστασιακή ζελατίνα βγαλτε την... Καμία σχέση σε αίσθηση και χρώμα οθόνη...
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και λίγες μέρες το Honor 8x το μοντέλο JSN-L22. Τις πρώτες δύο μέρες όλα καλά με το κινητό μέχρι που έκανα την αναβάθμιση σε Android 9. Το σαββατοκύριακο που έκανα μια γύρα στο νομό Χανίων παρατήρησα ότι το σήμα 4G ήταν αδύναμο και μου γύριζε σχετικά εύκολα σε 3G ή ακόμα και σε Edge. Κάνοντας έρευνα με την εφαρμογή Netmonster είδα ότι το κινητό δεν έπιανε την Β20 πάρα μόνο την Β7 και την Β3. Πριν την αναβάθμιση δεν είχε θέμα. Κατέβασα λοιπόν στον υπολογιστή μου το Hi suite και έκανα downgrade στην 8.1 που είχε το κινητό όταν το αγόρασα και η Β20 επανήλθε πανηγυρικά! Κατόπιν από το μενού για προγραμματιστές έκλεισα τις αυτόματες ενημερώσεις λογισμικού για να μην ξαναεγκατασταθεί μόνη της. Τώρα έχω όλες τις μπάντες ενεργές και έχω και 3CA όπου υποστηρίζεται από το δίκτυο. Η διαδικασία είναι πολύ απλή για όποιον θέλει να την κάνει αν είχε πρόβλημα με την 9. Μόνη προϋπόθεση να κάνει backup τα αρχεία του γιατί σβήνονται όλα ώστε να μπορεί να τα ξαναπεράσει. Ελπίζω να βγει κάποια νέα αναβάθμιση που να διορθώσει τα προβλήματα της παρούσας έκδοσης σύντομα. Μέχρι τότε όμως εγώ μένω με την 8.1... Ελπίζω να βοήθησα με την ανάρτηση μου όσους έχετε προβλήματα με την 9. Καλημέρα!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και λίγες μέρες το Honor 8x το μοντέλο JSN-L22. Τις πρώτες δύο μέρες όλα καλά με το κινητό μέχρι που έκανα την αναβάθμιση σε Android 9. Το σαββατοκύριακο που έκανα μια γύρα στο νομό Χανίων παρατήρησα ότι το σήμα 4G ήταν αδύναμο και μου γύριζε σχετικά εύκολα σε 3G ή ακόμα και σε Edge. Κάνοντας έρευνα με την εφαρμογή Netmonster είδα ότι το κινητό δεν έπιανε την Β20 πάρα μόνο την Β7 και την Β3. Πριν την αναβάθμιση δεν είχε θέμα. Κατέβασα λοιπόν στον υπολογιστή μου το Hi suite και έκανα downgrade στην 8.1 που είχε το κινητό όταν το αγόρασα και η Β20 επανήλθε πανηγυρικά! Κατόπιν από το μενού για προγραμματιστές έκλεισα τις αυτόματες ενημερώσεις λογισμικού για να μην ξαναεγκατασταθεί μόνη της. Τώρα έχω όλες τις μπάντες ενεργές και έχω και 3CA όπου υποστηρίζεται από το δίκτυο. Η διαδικασία είναι πολύ απλή για όποιον θέλει να την κάνει αν είχε πρόβλημα με την 9. Μόνη προϋπόθεση να κάνει backup τα αρχεία του γιατί σβήνονται όλα ώστε να μπορεί να τα ξαναπεράσει. Ελπίζω να βγει κάποια νέα αναβάθμιση που να διορθώσει τα προβλήματα της παρούσας έκδοσης σύντομα. Μέχρι τότε όμως εγώ μένω με την 8.1... Ελπίζω να βοήθησα με την ανάρτηση μου όσους έχετε προβλήματα με την 9. Καλημέρα!
Περίεργα πράγματα.

Άλλαξε μπάντες στο 4G η αναβάθμιση??????

 

Το JSNL22 βάσει gsm arena δεν πιάνει Β20 .....σε οποιαδήποτε εκδοχή Android και να είναι

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να το εξηγήσω αυτό, θα πόνταρα στο ενδεχόμενο να έχει φέρει το κατάστημα το τηλέφωνο αυτό από άλλη περιοχή που το βρήκε φθηνά και έχει περάσει το λογισμικό από τα "ευρωπαϊκά". Όταν έκανε αναβάθμιση πήγε στην κανονική του παραλλαγή (από θέμα τοποθεσίας-προέλευσης) και το downgrade που έκανε ο φίλος το επανέφερε εκεί που ήταν όταν αγοράστηκε.

 

Απλά μια υπόθεση. Την βασίζω σε κάτι που έχω δει με τα μάτια μου. Σε άλλο τηλέφωνο (Motorola) είχα περάσει custom λογισμικό βασισμένο σε επίσημη έκδοση από άλλη περιοχή (Ασία αν θυμάμαι καλά), το οποίο το μετέτρεπε σε dual sim. Τελικά με αυτό είχε χάσει 1ή 2 από τις μπάντες που δουλεύουμε εδώ. Αργότερα το επανέφερα στην αρχική του μορφή και έπιανε πολύ καλύτερα.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να το εξηγήσω αυτό, θα πόνταρα στο ενδεχόμενο να έχει φέρει το κατάστημα το τηλέφωνο αυτό από άλλη περιοχή που το βρήκε φθηνά και έχει περάσει το λογισμικό από τα "ευρωπαϊκά". Όταν έκανε αναβάθμιση πήγε στην κανονική του παραλλαγή (από θέμα τοποθεσίας-προέλευσης) και το downgrade που έκανε ο φίλος το επανέφερε εκεί που ήταν όταν αγοράστηκε.

 

Απλά μια υπόθεση. Την βασίζω σε κάτι που έχω δει με τα μάτια μου. Σε άλλο τηλέφωνο (Motorola) είχα περάσει custom λογισμικό βασισμένο σε επίσημη έκδοση από άλλη περιοχή (Ασία αν θυμάμαι καλά), το οποίο το μετέτρεπε σε dual sim. Τελικά με αυτό είχε χάσει 1ή 2 από τις μπάντες που δουλεύουμε εδώ. Αργότερα το επανέφερα στην αρχική του μορφή και έπιανε πολύ καλύτερα.

 

Sent from my SM-G970F

Μάλλον αυτό έγινε.....

Να " ξεκλείδωσει" συχνότητες γίνεται άραγε;

Edit.To JSN L22 δεν υποστηρίζει επίσημα Β20 σύμφωνα με το ΑΜΑΖΟΝ

Sent from outer space

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό έγινε.....

Να " ξεκλείδωσει" συχνότητες γίνεται άραγε;

Edit.To JSN L22 δεν υποστηρίζει επίσημα Β20 σύμφωνα με το ΑΜΑΖΟΝ

Sent from outer space

 

το αν η συσκευη υποσηριζει b20 ή οχι ειναι καθαρα θεμα hardware και μόνο. Δεν υπαρχει καμια περιπτωση αλλαζοντας το λογισμικο οπως αναφερθηκε παραπανω να υποστηριξει και μετα αφου το επαναφερεις οχι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο θεμα hardware, σε μερικες περιπτώσεις κλειδώνουν κάποιες μπαντες μεσω firmware..

Στο προηγουμενο μου κινητο, κυκλοφορουσε ενα patch για να το τρεξεις με twrp που ξεκλειδωνε την 900αρα μπάντα (κυρίως ενδιέφερε τους Ιταλους)

 

MakTheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα.

Άλλαξε μπάντες στο 4G η αναβάθμιση??????

 

Το JSNL22 βάσει gsm arena δεν πιάνει Β20 .....σε οποιαδήποτε εκδοχή Android και να είναι

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

 

1ον. Το GSM arena μην το παίρνεις της μετρητοίς, ούτε το JSN-L21 το δείχνει με Β20 όπως φαίνεται ξεκάθαρα στο παρακάτω screenshot.

 

https://drive.google.com/file/d/1mCQ3EPhTTyqRi-BCqk_DkTXUv9cQ6DNA/view?usp=drivesdk

 

2ον. Το downgrade με πήγε δυο εκδόσεις λογισμικού πίσω και συγκεκριμένα στην 8.2.0.105. Μόλις ολοκληρώθηκε μου έβγαλε ειδοποίηση για ένα patch για τον ήχο και την τελευταία μεγάλη αναβάθμιση του EMUI 8.2 (2,8 GB μέγεθος) πριν την τελευταία για το 9. Και αυτή την στιγμή είμαι στην 8.2.0.107 και όλα δουλεύουν ρολόι. Οπότε αυτό για πειραγμενη έκδοση δεν νομίζω να ισχύει. Το πιο πιθανό είναι να "στραβοκάθισε" η 9 γιατί είχα και WiFi με χαμηλή ταχύτητα και πήρε 4+ ώρες να κατέβει ή να έχει κάποιο bug η συγκεκριμένη έκδοση για το δικό μου μοντέλο.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Εαν περασεις αλλο λογισμικο qcn (μπαντες του μοντεμ, λιανα) ξεκλειδωνουν αλλες αναλογα με το που προοριζετετο τηλεφωνο. Οπως ξαναειπα το το jsn l22 προοριζετε για αλλεε χωρες. Οποτε και πηρε την αναλογη αναβαθμιση/λογισμικο qcn. Το chipset ειναι ενα και αναλογα την χωρα ξεκλειδωνει και τις αναλογες μπαντες. Δεν ειναι παντα θεμα hardware.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Ερώτηση για να καταλαβω πως δουλευει το wificalling. Καταναλωνει κανονικα λεπτα ομιλιας απο το χρονο σου και απλως εχει καλυτερο σημα, ή η κλήση είναι όπως όταν καλείς μέσω viber που καταναλώνει μόνο data ( χωρίς να καταναλώνει λεπτά ομιλίας ) ? Αν μπορεί κάποιος φιλος ας απαντήσει . Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λοιπόν να ξεκινησουμε από τα βασικά wifi calling η αλλιως voWifi δηλαδή voice over wifi κοινως περναει απλα η φωνή μεσω του wifi σα να ειναι αυτο η κεραία κινητης που δινει σημα στο κινητο σου. Επομένως η καταναλωση του χρονου γινεται κανονικα απο το πρόγραμμα σου η με τις εκάστοτε χρεωσεις. Αυτό εξυπηρετεί χωρους χωρις σημα καθώς μπορείς να καλεσεις κανονικα με τη λειτουργία αυτη και μαλιστα σε πολυ καλη ποιότητα.

 

Ελπίζω να εγινα κατανοητος.

Edited by george_sp
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να ξεκινησουμε από τα βασικά wifi calling η αλλιως voWifi δηλαδή voice over wifi κοινως περναει απλα η φωνή μεσω του wifi σα να ειναι αυτο η κεραία κινητης που δινει σημα στο κινητο σου. Επομένως η καταναλωσει του χρονου γινεται κανονικα απο το πρόγραμμα σου η με τις εκάστοτε χρεωσεις. Αυτό εξυπηρετεί χωρους χωρις σημα καθώς μπορείς να καλεσεις κανονικα με τη λειτουργία αυτη και μαλιστα σε πολυ καλη ποιότητα.

 

 

 

Ελπίζω να εγινα κατανοητος.

Νάσαι καλά σε ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...