Jump to content

Honor 8X


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ως πρός τα tempered glass, αναρωτιέμαι, δεν αρκεί αυτό που έχει η ίδια η συσκευή από το εργοστάσιο? Να βάλουμε tempered glass πάνω στο (εργοστασιακό) tempered glass? Εκτός κι αν "παίζει" αφαίρεση πριν του εργοστασιακού κι αντικατάσταση του από αγορασμένο. Κάποιος φίλος στο forum αναφέρει ότι έχει αφαιρέσει ακόμα και το ίδιο το εργοστασιακό tempered glass και το δουλεύει σκέτο.

 

το εργοστασιακό δεν ειναι tempered glass άλλα ζελατίνη προστασίας από γρατσουνιές και μόνο . Δεν θα αποτρέψει μάλλον σπάσιμο οθόνης από πτώση. Αν θες ντε και καλά tempered glass, εννοείτε ότι βγάζεις την ζελατίνη και τοποθετείς νέο. Αυτό που έχει τώρα αν το αφαιρέσεις θα δεις και διαφορά στην οθόνη. Προσωπικά το έβγαλα σχεδόν αμέσως και παρότι δεν έχω βάλει tempered glass, η οθόνη του δεν έχει την παραμικρή αμυχή . Το gorilla glass 3 που διαθέτει προστατεύει σε μεγάλο βαθμό , σε αντίθεση με κάτι samsung που υποτίθεται έχουν gorilla glass 5, αλλά μπορεί να μείνει σημάδι στην οθόνη ακόμη και απ τον αέρα.

Edited by vasicristo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Όντως δεν υπάρχει η υπηρεσία WiFi calling στην 9!!

Αν ήξερα έτσι δεν θα του έκανα ενημέρωση....

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/QUOT

 

πλέον μετά την αναβάθμιση ειναι είναι το ίδιο πράγμα με το volte . Αυτό μου είπαν πριν λίγο στο τηλέφωνο από την εξυπηρέτηση HONOR.

Φυσικά και δεν ισχύει κάτι τέτοιο βέβαια, αλλά που να τους εξηγείς τώρα..... απ την στιγμή που σου λένε αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όντως δεν υπάρχει η υπηρεσία WiFi calling στην 9!!

Αν ήξερα έτσι δεν θα του έκανα ενημέρωση....

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πλέον μετά την αναβάθμιση ειναι είναι το ίδιο πράγμα με το volte . Αυτό μου είπαν πριν λίγο στο τηλέφωνο από την εξυπηρέτηση HONOR.

Φυσικά και δεν ισχύει κάτι τέτοιο βέβαια, αλλά που να τους εξηγείς τώρα..... απ την στιγμή που σου λένε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν υπάρχει η υπηρεσία WiFi calling στην 9!!

 

Αν ήξερα έτσι δεν θα του έκανα ενημέρωση....

 

 

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/QUOT

 

 

 

πλέον μετά την αναβάθμιση ειναι είναι το ίδιο πράγμα με το volte . Αυτό μου είπαν πριν λίγο στο τηλέφωνο από την εξυπηρέτηση HONOR.

 

Φυσικά και δεν ισχύει κάτι τέτοιο βέβαια, αλλά που να τους εξηγείς τώρα..... απ την στιγμή που σου λένε αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

πλέον μετά την αναβάθμιση ειναι είναι το ίδιο πράγμα με το volte . Αυτό μου είπαν πριν λίγο στο τηλέφωνο από την εξυπηρέτηση HONOR.

 

Φυσικά και δεν ισχύει κάτι τέτοιο βέβαια, αλλά που να τους εξηγείς τώρα..... απ την στιγμή που σου λένε αυτό.

Μεγάλη πατάτα....

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απαντηση από τη Honor Italy όταν τους ρώτησα γιατί χάθηκε το WiFi call στην ΡΙΕ, και μου απάντησαν:

 

 

""Grazie per aver contattato l'Assistenza clienti Honor Support.

 

In merito alla sua email nella quale ci informa che dopo l'aggiornamento ad Android 9 il suo dispositivo Honor non presenta più l'opzione wifi Call, la informiamo che ci dispiace per la sua situazione e le chiediamo gentilmente di indicarci se recentemente ha cambiato gestore.

 

Inoltre le consigliamo di effettuare una reimpostazione delle reti seguendo questi passi:

Impostazioni>Sistema>Reimpostazione>Reimpostazione della rete

 

 

Si prenda tutto il tempo necessario per verificare cio' che le abbiamo scritto e fornirci le informazioni richieste.

In attesa di un riscontro, rimarremo a sua completa disposizione.""

 

Απόψεις;

 

Sent from outer space

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους λόγους που αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό ήταν και το wifi calling. Στο σπίτι μου το σήμα της cosmote είναι οριακό. Αν δεν είχε την συγκεκριμένη λειτουργία πες πως δεν θα το αγόραζα.

Δεν δικαιούται η Huawei να μου αλλάζει τις προδιαγραφές 4 μήνες αφότου το αγόρασα.

Πλήρωσα για να έχω wifi calling και μου το αφαιρείς, άρα με εξαπατάς.

Δεν σκοπεύω εγώ φυσικά να πάω δικαστικά, αν είναι δυνατόν για αυτόν τον λόγο, αλλά κάποιος μπορεί αν θέλει να το κυνηγίσει...

Link to comment
Share on other sites

Απαντηση από τη Honor Italy όταν τους ρώτησα γιατί χάθηκε το WiFi call στην ΡΙΕ, και μου απάντησαν:

 

 

""Grazie per aver contattato l'Assistenza clienti Honor Support.

 

In merito alla sua email nella quale ci informa che dopo l'aggiornamento ad Android 9 il suo dispositivo Honor non presenta più l'opzione wifi Call, la informiamo che ci dispiace per la sua situazione e le chiediamo gentilmente di indicarci se recentemente ha cambiato gestore.

 

Inoltre le consigliamo di effettuare una reimpostazione delle reti seguendo questi passi:

Impostazioni>Sistema>Reimpostazione>Reimpostazione della rete

 

 

Si prenda tutto il tempo necessario per verificare cio' che le abbiamo scritto e fornirci le informazioni richieste.

In attesa di un riscontro, rimarremo a sua completa disposizione.""

 

Απόψεις;

 

Sent from outer space

Το εβαλες που το εβαλες.....κανε και μεταφραση......:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένας από τους λόγους που αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό ήταν και το wifi calling. Στο σπίτι μου το σήμα της cosmote είναι οριακό. Αν δεν είχε την συγκεκριμένη λειτουργία πες πως δεν θα το αγόραζα.

Δεν δικαιούται η Huawei να μου αλλάζει τις προδιαγραφές 4 μήνες αφότου το αγόρασα.

Πλήρωσα για να έχω wifi calling και μου το αφαιρείς, άρα με εξαπατάς.

Δεν σκοπεύω εγώ φυσικά να πάω δικαστικά, αν είναι δυνατόν για αυτόν τον λόγο, αλλά κάποιος μπορεί αν θέλει να το κυνηγίσει...

Ποιος σου ειπε,οχι μονο για την εν λογο εταιρια αλλα για ολες,οτι δεν δικαιούτε της οποιες αλλαγες?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλες που το εβαλες.....κανε και μεταφραση......:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιος σου ειπε,οχι μονο για την εν λογο εταιρια αλλα για ολες,οτι δεν δικαιούτε της οποιες αλλαγες?

Είναι βασική προδιαγραφή αυτή και από μόνη της αποτελεί λόγο αγοράς κινητού.

Δεν μου αλλάζει, με την αναβάθμιση, τις προδιαγραφές της κάμερας, ή μου χειροτερεύει τον ήχο όταν μιλάω. Είναι διαφορετικό, μου αφαιρεί λειτουργία ολόκληρη την οποία έχω ανάγκη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδή η κυριοτερος λόγος που αγόρασα αυτο το κινητο ηταν αυτη η υπηρεσία μιας και σπιτι μου σημα πουθενα με καμια εταιρία κινητης. Πηρα τηλέφωνο ξανά στην εξυπηρέτηση της honor τους εξηγησα οτι ειναι θεμα λογισμικού και πως στην 8 το υποστήριζε κανονικά αρα το υποστηρίζει η συσκευη. Τους ειπα πως υπάρχουν λιγα ατομα που υποστηρίζουν ότι το έχουν και στην 9. Μου είπαν οτι υπήρχαν και αλλες κλήσεις το τελευταίο διάστημα σχετικα με αυτο και πως θα υπάρξει επίσημη απαντηση εντος των επομενων ημερών τηλεφωνικά. Οποτε αναμένω την τελική τους απαντηση για να δω πως θα κινηθω.

Σχετικα με την απάντηση απο Ιταλία εχω κανει και επαναφορά δικτυου και του τηλεφώνου αλλα δεν αλλαξε κατι.

Συγγνώμη για το μεγάλο post.

Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους λόγους που αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό ήταν και το wifi calling. Στο σπίτι μου το σήμα της cosmote είναι οριακό. Αν δεν είχε την συγκεκριμένη λειτουργία πες πως δεν θα το αγόραζα.

 

Δεν δικαιούται η Huawei να μου αλλάζει τις προδιαγραφές 4 μήνες αφότου το αγόρασα.

 

Πλήρωσα για να έχω wifi calling και μου το αφαιρείς, άρα με εξαπατάς.

 

Δεν σκοπεύω εγώ φυσικά να πάω δικαστικά, αν είναι δυνατόν για αυτόν τον λόγο, αλλά κάποιος μπορεί αν θέλει να το κυνηγίσει...

Κ εγώ το ίδιο. Στο σπίτι μου δεν πιάνει καθόλου σήμα κινητής.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ το ίδιο. Στο σπίτι μου δεν πιάνει καθόλου σήμα κινητής.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ομοίως και εμένα

Απαράδεκτο να μην έχεις βασικό xαρακτηριστικο! Με την "αναβάθμιση", ένα χαρακτηριστικό που πολλοί από εμάς.επιλεξαμε τη συσκευή

 

Sent from outer space

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εβαλες που το εβαλες.....κανε και μεταφραση......:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ποιος σου ειπε,οχι μονο για την εν λογο εταιρια αλλα για ολες,οτι δεν δικαιούτε της οποιες αλλαγες?

Google translate:

 

""Σχετικά με το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στο οποίο μας ενημερώνετε ότι μετά την αναβάθμιση στο Android 9 η συσκευή Honor σας δεν έχει πλέον την επιλογή Κλήση wifi, σας ενημερώνουμε ότι λυπούμαστε για την κατάστασή σας και σας παρακαλούμε να μας πείτε εάν πρόσφατα έχετε αλλάξει τα χέρια .

 

Σας συμβουλεύουμε επίσης να επαναφέρετε τα δίκτυα ακολουθώντας τα παρακάτω βήματα:

Ρυθμίσεις> Σύστημα> Επαναφορά> Επαναφορά δικτύου

 

 

Πάρτε όλο τον απαραίτητο χρόνο για να επαληθεύσετε τι σας έχουμε γράψει και να μας παράσχετε τις ζητούμενες πληροφορίες.

Αναμονή για μια απάντηση, θα παραμείνουμε στην πλήρη σας διάθεση.""

 

Aπαντηση κομπόστα...

 

Sent from outer space

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Oποιος δεν το θελει πλεον,και ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα,οχι σκρουτζομαγαζο,ας μου στειλει pm.:)

 

@celtic1453

Ρε Ιταλε τετοια μεταφραση την εκανα και εγω.......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κάνουμε η όχι αναβάθμιση... Ιδού η απορία......

Μόλις μου ήρθε...

Εαν θες wificall οχι,κατα τα αλλα με τα μπουνια.......:D

 

Πως κανουμε wificall???

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.Οταν συνδέεται ενσύρματα ακουστικά γιατί οι ειδοποιήσεις δεν ακούγονται πλέον και από τη συσκευή παρά μόνο από τα ακουστικά?
Link to comment
Share on other sites

το εργοστασιακό δεν ειναι tempered glass άλλα ζελατίνη προστασίας από γρατσουνιές και μόνο . Δεν θα αποτρέψει μάλλον σπάσιμο οθόνης από πτώση. Αν θες ντε και καλά tempered glass, εννοείτε ότι βγάζεις την ζελατίνη και τοποθετείς νέο. Αυτό που έχει τώρα αν το αφαιρέσεις θα δεις και διαφορά στην οθόνη. Προσωπικά το έβγαλα σχεδόν αμέσως και παρότι δεν έχω βάλει tempered glass, η οθόνη του δεν έχει την παραμικρή αμυχή . Το gorilla glass 3 που διαθέτει προστατεύει σε μεγάλο βαθμό , σε αντίθεση με κάτι samsung που υποτίθεται έχουν gorilla glass 5, αλλά μπορεί να μείνει σημάδι στην οθόνη ακόμη και απ τον αέρα.

 

Επειδη μαλλον θα το αγορασω συντομα και παντα βαζω προστασια Nilkin γιατι τις θεωρω καλυτερες ριξτε μια ματια στο ebay.

To επισημο λινκ ειναι εδω https://nillkin.org/smartphones-accessories/huawei-phones-accessories/huawei-honor-8x-accessories/

Στο ebay ξεκινανε απο απο 8 ευρω αργουν να ερθουν βεβαια αλλα δε δινω χαζα λεφτα εδω.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 9....απο ότι βλέπω έχω ένδειξη volte..

 

Volte εχουμε ολοι για το vowifi εχει γινει τοσος ντορος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εαν θες wificall οχι,κατα τα αλλα με τα μπουνια.......:D

 

Πως κανουμε wificall???

 

Wificall υποστηρίζει μονο η cosmote οδηγιες υπάρχουν στο site της σχετικα με την ενεργοποίηση του αν και όπως εχουμε αναφερει δεν παιζει στο android 9 προς το παρον τουλάχιστον.

 

 

Επίσημη ενημερωση από honor hellas ειναι οτι μπορεί να φταίει και η cosmote και να μην εχει αναβαθμισει τα συστήματα της για να παιζει το vowifi στην 9. Θα διερευνηθεί παραπανω και ελπίζω αυριο να εχω νεοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Volte εχουμε ολοι για το vowifi εχει γινει τοσος ντορος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Wificall υποστηρίζει μονο η cosmote οδηγιες υπάρχουν στο site της σχετικα με την ενεργοποίηση του αν και όπως εχουμε αναφερει δεν παιζει στο android 9 προς το παρον τουλάχιστον.

 

 

Επίσημη ενημερωση από honor hellas ειναι οτι μπορεί να φταίει και η cosmote και να μην εχει αναβαθμισει τα συστήματα της για να παιζει το vowifi στην 9. Θα διερευνηθεί παραπανω και ελπίζω αυριο να εχω νεοτερα.

Οπότε μόνο όσοι έχουν κοσμοτε έχουν θέμα....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. όσοι έχετε πάρει την αναβάθμιση παρατηρήσατε μήπως πως αν χρησιμοποιείτε ακουστικά οι ηχητικές ειδοποιήσεις όλες,εκτός του ήχου κλήσης δεν περνάνε στο ηχείο της συσκευής παρά μόνο στα ακουστικά? Συμβαίνει και σε άλλους αυτό?Αν μπορεί κάποιος φίλος/η ας μας πει.. Ευχαριστώ....
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν μόνο η Cosmote δίνει VoWifi. H Vodafone θα αρχίσει και αυτή σύντομα κατά τα λεγόμενα τους οπότε να δούμε τι ψάρια θα πιάνει κι αυτή. Το παραγγειλα και εγώ το 8x και το περιμένω από μέρα σε μέρα. Ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν βγάλει την ζελατίνα από την οθόνη, βγαίνει εύκολα ή αφήνει σημάδια και νιώθετε ότι κολλάει μετά στο άγγιγμα;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους update ..

Να πω επίσης, προστέθηκε το Smart Lock!

Κρίμα δεν υπάρχει επίσημο ''Μαύρο Θέμα'' ή always on display ή tap to open ή wificalling(?)...

Edited by panagiog
Link to comment
Share on other sites

Και σε Ιταλικό Honor 8x 4/128 δεν υπάρχει μετά την αναβάθμιση το wifiCall

Πιθανότατα θέμα cosmote

 

Sent from outer space

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν το 9 που σας απάντησε η εταιρεία αφορά έκδοση Android γενικά, και χρειάζεται να κάνει η Cosmote κάτι για αυτό, μάλλον δικαιολογία είναι. Πληροφοριακά, σε 2 άλλα τηλέφωνα με Android 9 παίζει κανονικά WiFi calling.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν το 9 που σας απάντησε η εταιρεία αφορά έκδοση Android γενικά, και χρειάζεται να κάνει η Cosmote κάτι για αυτό, μάλλον δικαιολογία είναι. Πληροφοριακά, σε 2 άλλα τηλέφωνα με Android 9 παίζει κανονικά WiFi calling.

 

Sent from my SM-G970F

Ενα ειναι σιγουρο,οτι δεν ειναι θεμα h/w.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 8X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...