Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και στα δύο.

 

Και πολύ σταθερή, γρήγορη και αξιόπιστη επιπλέον. Κοντεύω 9 μήνες σερί με ViperOS.

Είναι δύσκολη στο πέρασμα? Είμαι με dev eu με ξεκλείδωτο bootloader

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι και στα δύο.

 

Και πολύ σταθερή, γρήγορη και αξιόπιστη επιπλέον. Κοντεύω 9 μήνες σερί με ViperOS.

Kαι αν έχεις και κανένα link

Link to comment
Share on other sites

Σε rootαρισμενο με custom rom(πχ Lineage ή Pixel Experience) θα παιζει το vowifi?

 

(το σκεφτομαι σοβαρα να του περασω aosp rom γιατι το memory managment του miui ειναι για τα πανηγυρια)

 

Σε PixelXperience παιζει κανονικα το VoWiFi. Και χωρις ρουτ

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Είναι δύσκολη στο πέρασμα? Είμαι με dev eu με ξεκλείδωτο bootloader

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαι αν έχεις και κανένα link

download link: https://sourceforge.net/projects/viper-project/files/beryllium/

xda thread: https://forum.xda-developers.com/poco-f1/development/rom-viperos-6-1-9-0-t3901929

 

Κατεβαζεις τη ρομ και μετα τα gapps απο εδω https://opengapps.org/ (arm64, 9, nano)

 

Φαντάζομαι έχεις ηδη twrp recovery αφου έχεις περάσει τη eu. Οπότε μέσω twrp κανεις wipe data, cache, system και μετα φλασαρεις πρώτα τη ρομ και μετα τα gapps. Μπουταρεις και τελος. Αλλά όπως βλέπεις θα διαγράψεις εφαρμογες κτλ οπότε αν θέλεις κάνε ενα titanium back up πρώτα και μετά ξαναπέρασε τα με τη νέα ρομ.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Edited by petrosk93
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδες :)

 

Εχω περασει ηδη pixel exp και την δοκιμαζω. Οντως κανενα προβλημα με volte/vowifi :up:

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση. Η τελευταία ενημέρωση της Παρασκευής την miui 9.8.8, την αναβάθμισαν σε Android Q? Κάτι τέτοιο έχω διαβάσει.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση. Η τελευταία ενημέρωση της Παρασκευής την miui 9.8.8, την αναβάθμισαν σε Android Q? Κάτι τέτοιο έχω διαβάσει.
Όχι στο poco. Mi9 και k20 pro... Και στα 2 η κινεζική dev

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

download link: https://sourceforge.net/projects/viper-project/files/beryllium/

xda thread: https://forum.xda-developers.com/poco-f1/development/rom-viperos-6-1-9-0-t3901929

 

Κατεβαζεις τη ρομ και μετα τα gapps απο εδω https://opengapps.org/ (arm64, 9, nano)

 

Φαντάζομαι έχεις ηδη twrp recovery αφου έχεις περάσει τη eu. Οπότε μέσω twrp κανεις wipe data, cache, system και μετα φλασαρεις πρώτα τη ρομ και μετα τα gapps. Μπουταρεις και τελος. Αλλά όπως βλέπεις θα διαγράψεις εφαρμογες κτλ οπότε αν θέλεις κάνε ενα titanium back up πρώτα και μετά ξαναπέρασε τα με τη νέα ρομ.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

ποια gapps περνάμε?
Link to comment
Share on other sites

ποια gapps περνάμε?

 

Νομίζω φιλε μολις σε απαντησε και στο γραφει μεσα στη παρενθεση

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες, μου έσπασε το touch.

 

Αλλάζω μόνο το touch η πακέτο και η οθόνη;

Κάτι που λένε oem οθόνη και touch μαζί,είναι καλής ποιότητας ή όχι;

Αυθεντικό touch και οθόνη υπάρχουν;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

arm64, 9, nano

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα περνάς μέσω twrp

Link to comment
Share on other sites

Απλά τα φλασαρεις όπως τη ρομ αφού φλασαρεις τη ρομ πριν κάνεις ριμπουτ.

Ποιοα θεωρείς καλύτερη rom για το poco? Έχω dev eu που έχει να πάρει πολύ καιρό update και σκέφτομαι να την αλλαξω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους

θα ηθελα να ρωτησω κατι παιδια και μπορει να το εχετε συζητησει σε προηγουμενα ποστ αλλά δεν προλαβαίνω να τα διαβασω οποτε αν καποιος εχει την καλη διαθεση ,μου απανταει

σημερα το πρωι ετσι ξαφνικα ειδα στην οθονη μια κιτρινη κιλιδα στο υψος τψν πληκτρων για τον ηχο..δλδ αριστερα. στο ασπρο φοντο φαινεται παρα πολύ.

την ειχα πατησει παλι με το Redmi 4 στο οποιο αν και μου αλλαξαν οθονη...μετα από 3 μηνες παλι τα ιδια

to pocophone το αγορασα τον οκτωβρη από το loccos το οποιο δεν απανταει σημερα στο τηλ και δεν ξερω αν εχει κλεισει για διακοπες ή εκλεισε για παντα. φυσικα και το τηλ είναι στην εγγυηση

ειχε καποιος άλλος παρομοιο πρόβλημα με κιτρινη οθονη?

εάν το κατάστημα εχει κλεισει , που μπορω να το στειλω για επισκευή και τι πρεπει να προσεξω?

ευχαριστω πολύ και συγγνωμη για το μεγαλο ποστ, αλλα με εχει κουρασει αυτό με τις οθονες!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους

θα ηθελα να ρωτησω κατι παιδια και μπορει να το εχετε συζητησει σε προηγουμενα ποστ αλλά δεν προλαβαίνω να τα διαβασω οποτε αν καποιος εχει την καλη διαθεση ,μου απανταει

σημερα το πρωι ετσι ξαφνικα ειδα στην οθονη μια κιτρινη κιλιδα στο υψος τψν πληκτρων για τον ηχο..δλδ αριστερα. στο ασπρο φοντο φαινεται παρα πολύ.

την ειχα πατησει παλι με το Redmi 4 στο οποιο αν και μου αλλαξαν οθονη...μετα από 3 μηνες παλι τα ιδια

to pocophone το αγορασα τον οκτωβρη από το loccos το οποιο δεν απανταει σημερα στο τηλ και δεν ξερω αν εχει κλεισει για διακοπες ή εκλεισε για παντα. φυσικα και το τηλ είναι στην εγγυηση

ειχε καποιος άλλος παρομοιο πρόβλημα με κιτρινη οθονη?

εάν το κατάστημα εχει κλεισει , που μπορω να το στειλω για επισκευή και τι πρεπει να προσεξω?

ευχαριστω πολύ και συγγνωμη για το μεγαλο ποστ, αλλα με εχει κουρασει αυτό με τις οθονες!!! :mad:

Βρισκεις ενα μαστορα και σου αλλαζει οθονη,ολα τα σκρουτζομαγααχα εχουν καποιον εξωτερικο συνεργατη.Κοιτα καταρχην κοντα στην περιοχη σου.

Δυστηχως αυτο ειναι το ρισκο της αγορας εκτος επισημου δικτύου.

Καλα ξεμπερδεματα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ποιοα θεωρείς καλύτερη rom για το poco? Έχω dev eu που έχει να πάρει πολύ καιρό update και σκέφτομαι να την αλλαξω

 

Έχω ξαναγράψει στο θέμα και αναλυτικά με επιχειρήματα ότι για μένα η eu miui είναι η καλύτερη από την αναβάθμιση σε miui 10 και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα μετα απο μερες δοκιμων καταστάλαξα στην Pixel Experience. Ελαφρια, με τις μονιμες ειδοποιησεις της κ το dark theme της.

 

Δεν μπορω με τιποτα να τα βρω με την miui(δοκιμασα κ την EU)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναγράψει στο θέμα και αναλυτικά με επιχειρήματα ότι για μένα η eu miui είναι η καλύτερη από την αναβάθμιση σε miui 10 και μετά.
Εγώ είμαι με eu dev αλλά έχουν σταματήσει τις ενημερωσεις

Οπότε λέω να πάω σε eu stable αλλά και πάλι θα έχω ενημερώσεις μόνιμες και dark Mode όπως έχω στην dev?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με eu dev αλλά έχουν σταματήσει τις ενημερωσεις

Οπότε λέω να πάω σε eu stable αλλά και πάλι θα έχω ενημερώσεις μόνιμες και dark Mode όπως έχω στην dev?

 

Οχι. Στη stable δεν υπάρχουν αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με eu dev αλλά έχουν σταματήσει τις ενημερωσεις

Οπότε λέω να πάω σε eu stable αλλά και πάλι θα έχω ενημερώσεις μόνιμες και dark Mode όπως έχω στην dev?

 

Και εγώ. Για αυτό περιμένουμε την stable που θα συνεχίσει εκεί που έμεινε η dev.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ. Για αυτό περιμένουμε την stable που θα συνεχίσει εκεί που έμεινε η dev.
και πότε θα βγει?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ, και εγώ καινούργιος στο Poco phone. Το έχω 4 μέρες. Γενικά μου άρεσε πολύ αλλά έχει ένα θεματικό με τη διάρκεια μπαταρίας και τη θερμοκρασία. Έρχομαι από LeEco pro3 elite και μου φαίνεται πολύ παράξενο που δεν μπορεί να πιάσει τους sot του.Οι developers πρέπει να το κοιτάξουν. Είμαι με τη τελευταία global. Ακόμη δεν ξεκλείδωσα bootloader γιατί χάλασε το λάπτοπ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια αν καποιος μενει θεσσαλονικη και θελει να πουλησει το to F1 pm

παρακαλω να λαβει υπ οψη του οτι πουλιεται 259 καινουργιο μειον φπα (υπαρχουν ανθρωποι που το πουλανε 270 μεταχειρισμενο στο Marketplace.

Ευχαριστω

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...