Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω ασχοληθει με αυτο το wifi calling και δεν ξερω ουτε με νοιαζει πως δουλευει. Oποτε και μπορει να πω κατι λαθος διορθωστε με αν το κανω. Αλλά με μια απλη σκεψη σαν απλοικος ανθρωπος αφου η υπηρεσια λεγεται wifi calling και οταν βαζεις το κινητο σε airplane mode αυτοματα κλεινει το wifi (γιατι αυτος ειναι ο σκοπος του airplane mode να δουλευει μονο σαν κλησεις το κινητο) λογικο δεν ειναι να μην δουλευει το wifi calling που στηριζεται στο wifi?
στο airplane mode μπορείς να καλέσεις και να δεχτείς κλήσεις; νόμιζα ότι τα κλείνει όλα πλην οθόνης. και όντως τώρα που το δοκίμασα ούτε κλήσεις επιτρέπει όπως λες εσύ λανθασμένα νομίζω.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά οκ ναι το air plane κλείνει κ το WiFi... Απλά πράγματα βάζεις airplane ανοίγεις wifi. Ανοίγεις κ το WiFi calling κ παίρνεις κ δέχεσαι κλήσεις κανονικά..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

στο airplane mode μπορείς να καλέσεις και να δεχτείς κλήσεις; νόμιζα ότι τα κλείνει όλα πλην οθόνης. και όντως τώρα που το δοκίμασα ούτε κλήσεις επιτρέπει όπως λες εσύ λανθασμένα νομίζω.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι σορρυ λαθος μου τα κλεινει ολα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το Dual 4G παίζει κάποιο ρόλο όταν έχουμε 1 κάρτα sim; Η εξοικονόμηση δεδομένων πως ενεργοποιείτε;:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Στο Poco f1 (Android version 8.1.0 - Miui version 9.6.25.0) με Poco Launcher η αριστερή Home Screen είναι κατειλημμένη από ένα calendar, search bar widget που πιο κάτω γράφει "customize" που δίνει επιλογές να βάλεις apps/notes shortcuts. Πως μπορώ να απελευθερώσω την αριστερή Home Screen για να έχω παραπάνω χώρο για εικονίδια;

 

Eυχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις φιλος για προστασια οθονης αυτο ειναι καλο η υπαρχει κατι καλυτερο?

http://www.gearbest.com/screen-protectors/pp_009808225392.html?wid=1433363#anchorGoodsReviews

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τοποθετήσει 1 φορά το nillkin h pro και 2 φορές το h pro+ , και τις τρεις φορές το τζαμάκι έσπασε μετά από λίγες μέρες. Το έχω περίπου ένα εξάμηνο χωρίς προστασία οθόνης και δεν έχει την παραμικρή γρατζουνιά.
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κατοχος εδω κ μερικες μερες.

 

Δεν εχω αντιμεπτωπισει κανενα προβλημα περαν του οτι δεν λειτουργει το wifi calling(cosmote). Η υπηρεσια ειναι ενεργοποιημενη(μιλησα με 13888) και εχω βαλει τον κωδικο(*#*#...) για να εμφανιστει η λειτουργια στο μενου. Παρολα ταυτα αν το βαλω σε airplane mode και δοκιμασω να κανω κληση δεν το δεχεται.

(Global 10.3.6.0 Stable)

 

πρέπει να βάλεις

*#*#volte#*#*

*#*#vowifi#*#*

 

gobal 10.3.6.0 εχω και παίζει η cosmote και σε λειτουργία πτήσης με wifi ανοιχτό

Edited by kopap81
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να βάλεις

*#*#volte#*#*

*#*#vowifi#*#*

 

gobal 10.3.6.0 εχω και παίζει η cosmote και σε λειτουργία πτήσης με wifi ανοιχτό

 

Έχει δοκιμάσει κανείς voLTE και voWiFi με vodafone;

Προσωπικά δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει (το ενεργοποίησα στη vodafone και στο κινητό).

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να βάλεις

 

*#*#volte#*#*

 

*#*#vowifi#*#*

 

 

 

gobal 10.3.6.0 εχω και παίζει η cosmote και σε λειτουργία πτήσης με wifi ανοιχτό

Το έχω κάνει αυτό(όπως εξηγώ κ παραπάνω) :)

Σε μένα δεν παίζει.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις φιλος για προστασια οθονης αυτο ειναι καλο η υπαρχει κατι καλυτερο?

http://www.gearbest.com/screen-protectors/pp_009808225392.html?wid=1433363#anchorGoodsReviews

Ευχαριστω.

 

Κορυφη αυτο εδω.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να βάλεις

*#*#volte#*#*

*#*#vowifi#*#*

 

gobal 10.3.6.0 εχω και παίζει η cosmote και σε λειτουργία πτήσης με wifi ανοιχτό

Σωστά! Και εμένα παίζουν άψογα με κάρτα CosmOTE.

Τα παραπάνω *#*#86583#*#* και *#*#869434#*#* ειναι σαν "διακοπτες" ΟΝ/OFF δηλαδή ενεργοποιούν / απενεργοποιουν την υπηρεσία. Για να δουλέχουν πρεπει να βγάλουν το μύνημα "carrier check DISABLED" και τα 2. Δείτε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=472120

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει αυτό(όπως εξηγώ κ παραπάνω) :)

Σε μένα δεν παίζει.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Πρέπει επιπλέον να πάρεις τηλέφωνο στο 13888 και να ζητήσεις να μιλήσεις με υπαλλήλο της κόσμοτε . Θα πεις ότι θέλεις να ενεργοποιήσεις το vowifi , θα σε ρωτήσει τι κινητό έχεις, θα πεις ψέματα ότι έχεις το Xiaomi mi9 , και μετά όλα οκ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει επιπλέον να πάρεις τηλέφωνο στο 13888 και να ζητήσεις να μιλήσεις με υπαλλήλο της κόσμοτε . Θα πεις ότι θέλεις να ενεργοποιήσεις το vowifi , θα σε ρωτήσει τι κινητό έχεις, θα πεις ψέματα ότι έχεις το Xiaomi mi9 , και μετά όλα οκ.
Να συμπληρώσω ότι μπορεί να μην παίζει αν η κάρτα SIM είναι παλία και να πρέπει να αλλάξεις κάρτα SIM, δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7880615#post7880615

 

Πάντως ΔΕΝ είναι θέμα του κινητού το οποίο παίζει μια χαρά VoLTE/VoWiFi με Cosmote!

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κανει ολα ρε παιδες :lol:

 

Εβαλα σημερα κ καινουργια sim αλλά κ παλι δεν.

Απο οτι βλεπω το ims δεν ειναι ενεργοποιημενο

Περιμενω να μιλησω παλι με 13888

 

edit: Εκανα αιτηση για ενεργοποιηση (ξανα) μιας κ μου ειπαν οτι δεν ηταν ενεργοποιημενο(αν και χθες μου ειπαν οτι ηταν), κ ηρθε sms οτι ενεργοποιηθηκε.

Εκανα δοκιμη κ τωρα οντως λειτουργει κανονικα :w00t:

Edited by lazyd2
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς voLTE και voWiFi με vodafone;

Προσωπικά δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει (το ενεργοποίησα στη vodafone και στο κινητό).

 

θέλει root και qualcomm pdc

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/how-to/guide-activate-vowifi-wlan-call-t3871263

 

δεν έχει το firmware της vodafone gr η xiaomi για poco άλλα αν ακολουθήσεις τις οδηγίες απο xda μπορείς να χρησιμοπο το profil vodafone UK αλλα εχει κάποιες αποσυνδέσεις κατα διαστήματα

 

προς το παρόν μόνο το wifi calling λειτουργεί απο vodafone το volte ειναι εκτός λειτουργίας

Edited by kopap81
Link to comment
Share on other sites

Σε rootαρισμενο με custom rom(πχ Lineage ή Pixel Experience) θα παιζει το vowifi?

 

(το σκεφτομαι σοβαρα να του περασω aosp rom γιατι το memory managment του miui ειναι για τα πανηγυρια)

Edited by lazyd2
Link to comment
Share on other sites

θέλει root και qualcomm pdc

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/how-to/guide-activate-vowifi-wlan-call-t3871263

 

δεν έχει το firmware της vodafone gr η xiaomi για poco άλλα αν ακολουθήσεις τις οδηγίες απο xda μπορείς να χρησιμοπο το profil vodafone UK αλλα εχει κάποιες αποσυνδέσεις κατα διαστήματα

 

προς το παρόν μόνο το wifi calling λειτουργεί απο vodafone το volte ειναι εκτός λειτουργίας

 

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

Σε rootαρισμενο με custom rom(πχ Lineage ή Pixel Experience) θα παιζει το vowifi?

 

(το σκεφτομαι σοβαρα να του περασω aosp rom γιατι το memory managment του miui ειναι για τα πανηγυρια)

 

vowifi απο cosmote η vodafone ;

cosmote wifi calling παίζει κανονικά και σε custom μόνο με τον διακόπτη

 

Στο μόνο κινητό που έχει δώσει firmware update με vodafone volte vowifi ειναι το Μι9 η xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Σε rootαρισμενο με custom rom(πχ Lineage ή Pixel Experience) θα παιζει το vowifi?

 

(το σκεφτομαι σοβαρα να του περασω aosp rom γιατι το memory managment του miui ειναι για τα πανηγυρια)

 

Κανονικά, σε ViperOS με Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τοποθετήσει 1 φορά το nillkin h pro και 2 φορές το h pro+ , και τις τρεις φορές το τζαμάκι έσπασε μετά από λίγες μέρες. Το έχω περίπου ένα εξάμηνο χωρίς προστασία οθόνης και δεν έχει την παραμικρή γρατζουνιά.

 

Κορυφη αυτο εδω.

 

Ευχαριστω πολυ παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά, σε ViperOS με Cosmote.

Η viper OS είναι ειδοποιήσεις μόνιμες και dark Mode?

Eπειδη σκέφτομαι να την βάλω και γω

Link to comment
Share on other sites

Η viper OS είναι ειδοποιήσεις μόνιμες και dark Mode?

Eπειδη σκέφτομαι να την βάλω και γω

 

Ναι και στα δύο.

 

Και πολύ σταθερή, γρήγορη και αξιόπιστη επιπλέον. Κοντεύω 9 μήνες σερί με ViperOS.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...