Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν ενδιαφέρεται κάποιος με λογική πρόταση δίνω το poco f1 . Ο λόγος, η αναβάθμιση σε poco f2. Είναι το κόκκινο ,special edition . Δεν έχει μείνει ποτέ χωρίς θήκη και tempered glass.
Link to comment
Share on other sites

αν ενδιαφέρεται κάποιος με λογική πρόταση δίνω το poco f1 . Ο λόγος, η αναβάθμιση σε poco f2. Είναι το κόκκινο ,special edition . Δεν έχει μείνει ποτέ χωρίς θήκη και tempered glass.

 

Δεν ειναι το κοκκινο σπεσιαλ. Εξισου "'απλη" εκδοση ειναι με το μπλε και το μαυρο. Σπεσιαλ εκδοση ηταν το armored, που αντι για πλαστικη πλατη, ειχε κεβλαρ. Ωστοσο, το κοκκινο ειναι πανεμορφο (εχω το ιδιο και στο φως του ηλιου μοιαζει με αλουμινιο.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το κοκκινο σπεσιαλ. Εξισου "'απλη" εκδοση ειναι με το μπλε και το μαυρο. Σπεσιαλ εκδοση ηταν το armored, που αντι για πλαστικη πλατη, ειχε κεβλαρ. Ωστοσο, το κοκκινο ειναι πανεμορφο (εχω το ιδιο και στο φως του ηλιου μοιαζει με αλουμινιο.

Και μνήμη 8/256

Link to comment
Share on other sites

Τι να σε πω φίλε .. έτσι το ανέφερε το πρώτο διάστημα που ήταν να το πάρω .. γιατί δεν είχε έρθει το κόκκινο ακόμη.. και γω αυτό ήξερα που λες εσύ..

Αν ενδιαφέρεται κάποιος εδώ είμαι.. εξάλλου συνεχίζει να είναι ένα από τα καλύτερα κινητά και μετά από τόσο καιρό.. με 2,8 επεξεργαστή..

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το κοκκινο εχω και δειχνει πολυ ομορφο, μετα απο 1μιση χρονο δε το εχω βαρεθει. Φιλε Gggg οταν τσιμπησεις το Poco 2 γραψε καμια κριτικη σε σχεση με το δικο μας γιατι με ψηνει κ μενα να το παρω
Link to comment
Share on other sites

Το τηλ. που έχω είναι 5.5" με λόγο 16/9 , λογω πρεσβυωπίας ήθελα μεγαλύτερη οθόνη.

πήρα το Poco γιατί νόμιζα ότι λογω 6,1" θα είναι μεγαλύτερο και το πλάτος της οθόνης εκτός από το ύψος,

αλλά η οθόνη έχει ακριβώς το ίδιο πλάτος με το Cool 1

Θα μου πείτε δεν ήξερες δεν ρώταγες;

Ρωτάω τώρα

Σε youtube τώρα η οθόνη είναι ακριβώς ίδια με του Cool1 (σε μέγεθος)

αν την μεγαλώσω με pinch to zoom

πιάνει όλη την οθόνη αλλά κόβει τις άκρες πάνω και κάτω (σε portrait mode)

μπορώ όταν κάνω full screen πιάνει όλη την οθόνη αλλά να μην κόβει πάνω κάτω;

Έστω και αν παραμορφώνει την εικόνα.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Σε youtube τώρα η οθόνη είναι ακριβώς ίδια με του Cool1 (σε μέγεθος)

αν την μεγαλώσω με pinch to zoom

πιάνει όλη την οθόνη αλλά κόβει τις άκρες πάνω και κάτω (σε portrait mode)

μπορώ όταν κάνω full screen πιάνει όλη την οθόνη αλλά να μην κόβει πάνω κάτω;

Έστω και αν παραμορφώνει την εικόνα.

 

Έχει να κάνει με το Aspect Ratio όπως αναφέρεις και εσύ. Όλα τα κινητά πλέον έχουν ξεφύγει στο 19:16 και πάνω, μερικά μάλιστα όπως τα τελευταία της Σόνυ να έχουν 21:16 (τηλεκοντρόλ ξεκάθαρα). Οι περισσότεροι YouTubers συνεχίζουν να διαμορφώνουν τα βιντεάκια τους σε 16:9 οπότε νομίζω άκρη δεν θα βγάλεις, δεν είναι εφικτή η παραμόρφωση της εικόνας. Μπορεί να κάνω και λάθος, ας με διορθώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος να προτείνει μαγαζί για αγορά οθόνης από Ελλάδα; Έσπασε και χρειάζομαι άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με το Aspect Ratio όπως αναφέρεις και εσύ. Όλα τα κινητά πλέον έχουν ξεφύγει στο 19:16 και πάνω, μερικά μάλιστα όπως τα τελευταία της Σόνυ να έχουν 21:16 (τηλεκοντρόλ ξεκάθαρα). Οι περισσότεροι YouTubers συνεχίζουν να διαμορφώνουν τα βιντεάκια τους σε 16:9 οπότε νομίζω άκρη δεν θα βγάλεις, δεν είναι εφικτή η παραμόρφωση της εικόνας. Μπορεί να κάνω και λάθος, ας με διορθώσει κάποιος.

Αυτό που γράφεις γίνεται , ακόμη και αυτά που είναι μεγαλύτερα από το POCO το πλάτος της οθόνης είναι ίδιο και το κέρδος είναι μόνο κατ ύψος.

Όποιος θέλει ας δει αυτό:

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/leeco-cool1,xiaomi-poco-x3,xiaomi-pocophone-f1-6gb-128gb,xiaomi-redmi-note-9-pro

Ακόμη και το Χ3 που είναι 6,67" είναι μόνο 2 mm φαρδύτερο από το Cool1

εντάξει στο ύψος έχουν διαφορά.

Οι youtubers τι να κάνουν ; Στο pc 16:9 στα κινητά μεταβλητό από 16:9 έως 21:9.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το κοκκινο εχω και δειχνει πολυ ομορφο, μετα απο 1μιση χρονο δε το εχω βαρεθει. Φιλε Gggg οταν τσιμπησεις το Poco 2 γραψε καμια κριτικη σε σχεση με το δικο μας γιατι με ψηνει κ μενα να το παρω

 

Προς το παρόν η γυναίκα μου έχει πάρει το poco X3 και είναι ένα καλό κινητό. Ειδικά αν πέσει η τιμή του γύρω στα 230€ από 269€ θα μιλάμε σίγουρα για το καλύτερο της μεσαίας κατηγορίας..πάντα σύμφωνα με την δικιά μου άποψη. Προς το παρόν είναι του xiaomi note 9 pro ο killer .

Το poco f2 είναι άλλο level ... Αν μπορέσω να δωσω αυτό και πάρω το άλλο τα επανέλθω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγω το κοκκινο εχω και δειχνει πολυ ομορφο, μετα απο 1μιση χρονο δε το εχω βαρεθει. Φιλε Gggg οταν τσιμπησεις το Poco 2 γραψε καμια κριτικη σε σχεση με το δικο μας γιατι με ψηνει κ μενα να το παρω

 

Προς το παρόν η γυναίκα μου έχει πάρει το poco X3 και είναι ένα καλό κινητό. Ειδικά αν πέσει η τιμή του γύρω στα 230€ από 269€ θα μιλάμε σίγουρα για το καλύτερο της μεσαίας κατηγορίας..πάντα σύμφωνα με την δικιά μου άποψη. Προς το παρόν είναι του xiaomi note 9 pro ο killer .

Το poco f2 είναι άλλο level ... Αν μπορέσω να δωσω αυτό και πάρω το άλλο θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω βάλει στο μάτι το mi 10 lite για συνέχεια του F1 μου..;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω βάλει στο μάτι το mi 10 lite για συνέχεια του F1 μου..;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν αξίζει. Για μένα από f1 πας μόνο σε f2 pro

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει. Για μένα από f1 πας μόνο σε f2 pro

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μαζί σου. Απλά έχει καλή διαφορά στα χρήματα. Και το F1 μου έχει πλέον σπασμένη οθόνη οπότε δεν μπορώ να το κρατήσω πολύ ακόμα.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που πήγε σε poco f2 να μας πει εντυπώσεις?αρχίζω και ψήνομαι απλά περιμένω μπας και πέσει λίγο η τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα έχει ένα μήνα. Πολύ καλό upgrade σε οθόνη και κάποια χαρακτηριστικά. Καλύτερη μπαταρία. Δαχτυλιτικο κατώτερο αλλά λογικό κάμερες πολύ καλές. Γενικά δεν τι μετάνιωσα

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα έχει ένα μήνα. Πολύ καλό upgrade σε οθόνη και κάποια χαρακτηριστικά. Καλύτερη μπαταρία. Δαχτυλιτικο κατώτερο αλλά λογικό κάμερες πολύ καλές. Γενικά δεν τι μετάνιωσα

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk[/quote

 

Καλύτερη μπαταρία ε?γιατί δεν διάβασα καλά λόγια για την μπαταρια..

Επίσης όταν λες χειρότερο δακτυλικο εννοείς σε ταχύτητα?

Edited by pitspan
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η νέα αναβάθμιση 12.0.2.0.QEJMIXM server Ελλάδα

 

Όντως!! Ισχύει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε πως θα πάει η αυτονομία της μπαταρίας...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το miui 12 νιώθω ότι ζητάει απεγνωσμένα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την εγκατάσταση. Αλλά βαριέμαι να την κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Το miui 12 νιώθω ότι ζητάει απεγνωσμένα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την εγκατάσταση. Αλλά βαριέμαι να την κάνω.
Καλό θ ήταν ν κάνεις

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την πέρασα χωρίς φορμάτ πάνω και ρολαρει μια χαρά, συν το γεγονός οτι η μπαταρία είναι σε καλύτερη μοίρα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...