Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ την βάζω τώρα

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ηρθε και εδώ !! :)

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Microsoft outlook εδώ και 1 χρόνο είναι πολύ καλό.

Ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Bluemail για μενα που εχω 5 διαφορετικων παροχων mail με εχει λυσει τα χερια το χρησιμοποιω 3 χρονια τωρα.

 

Το είχα πιο παλιά σε προηγούμενο κινητό θα το δοκιμάσω πάλι.

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως με την αναβάθμιση που έκανα, κάποιες εφαρμογές δεν λειτουργούσαν πολύ σωστά.

Του έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το κινητό τώρα πραγματικά πετάει, ούτε κολλήματα ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω και ιδιαίτερες διάφορες.. Εσείς τι λέτε;

Η αναβάθμιση έχει έρθει και έγινε απροβληματιστα.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Με χώρα Ελλάδα, σε συσκευή από mi store, ήρθε νωρίς το απόγευμα.

 

Μέχρι στιγμής οι εμφανείς αλλαγές είναι στο μενού privacy, στο κάτω μέρος της λίστας των settings και το touch.

 

Απ' ό,τι φαίνεται, όλες οι συσκευές είχαν θέμα με το touch, ανεξαρτήτως hardware, και με αυτό το update δείχνει να λειτουργεί υποδειγματικά.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φώτα σας εχω θέμα ηρθε η αναβαθμιση χθες ολα ωραια και καλα την εκανα αναψε το κινητο ολα κομπλε ως εδω. Εγω ομως μετα απο καθε αναβαθμιση φλασαρω μεσω fastboot το ΤWRP και μετα μπαινω απο το twrp και φλασαρω το disable force encyption και μετα απο αυτο το magisk γιατι θελω το κινητο root κυριως λογω του οτι χρησιμοποιω πολυ το titanium backup που με ειναι πολύ χρησιμο. Το προβλημα μου ειναι αυτη τη φορα αφου περασα το twrp και φλασαρα το disable force encryption και το magisk μετα το κινητο μου εμπαινε σε bootloop και εβλεπα μονο τα κιτρινα γραμματα ποκοφον να αναβοσβηνουν στην οθονη. Δεν τρομοκρατηθηκα ξαναμπηκα σε twrp και κατεβασα απο ενα σχολιο ενος συμφοριτη πιο πανω το ζιπ αρχειο της τελευαταιας ενημερωσης και το φλασαρα και το κινητο αναψε κανονικα πηγα παλι να περασω το dfe και το magisk και με εβαλε παλι σε bootloop που παλι βγηκα απο εκει με τν ιδιο τροπο. Θελω ομως να ρουταρω το κινητο πως θα γινει χωρις να με βαζει σε bootloop? To twrp που χρησιμοποιω ειναι αυτο TWRP-3.3.0-0-Fixed-v3 και την πρωτη φορα ενα παλιοτερο που δεν ξερω την εκδοση του και magisk v.19.3 μεχρι και τη προηγουμενη αναβαθμιση δουλευαν ρολοι η ολη διαδικασια
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ χτες τη νέα ρομ με χώρα Ελλάδα. Κανένα πρόβλημα.

Λέτε να κάνω επαναφορά?

 

Για ποιο λόγο αν δουλεύει αλλά και να κάνεις μόνο χρόνο θα χάσεις γιατί ρωτάς ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φώτα σας εχω θέμα ηρθε η αναβαθμιση χθες ολα ωραια και καλα την εκανα αναψε το κινητο ολα κομπλε ως εδω. Εγω ομως μετα απο καθε αναβαθμιση φλασαρω μεσω fastboot το ΤWRP και μετα μπαινω απο το twrp και φλασαρω το disable force encyption και μετα απο αυτο το magisk γιατι θελω το κινητο root κυριως λογω του οτι χρησιμοποιω πολυ το titanium backup που με ειναι πολύ χρησιμο. Το προβλημα μου ειναι αυτη τη φορα αφου περασα το twrp και φλασαρα το disable force encryption και το magisk μετα το κινητο μου εμπαινε σε bootloop και εβλεπα μονο τα κιτρινα γραμματα ποκοφον να αναβοσβηνουν στην οθονη. Δεν τρομοκρατηθηκα ξαναμπηκα σε twrp και κατεβασα απο ενα σχολιο ενος συμφοριτη πιο πανω το ζιπ αρχειο της τελευαταιας ενημερωσης και το φλασαρα και το κινητο αναψε κανονικα πηγα παλι να περασω το dfe και το magisk και με εβαλε παλι σε bootloop που παλι βγηκα απο εκει με τν ιδιο τροπο. Θελω ομως να ρουταρω το κινητο πως θα γινει χωρις να με βαζει σε bootloop? To twrp που χρησιμοποιω ειναι αυτο TWRP-3.3.0-0-Fixed-v3 και την πρωτη φορα ενα παλιοτερο που δεν ξερω την εκδοση του και magisk v.19.3 μεχρι και τη προηγουμενη αναβαθμιση δουλευαν ρολοι η ολη διαδικασια

 

Από ότι έχω διαβάσει τα ΤWRP στο Android 10 δεν λειτουργούν σωστά, έχουν προβλήματα ακόμα.

Εχω βρει αυτό και λένε ότι δουλεύει.

http://www.mediafire.com/file/d1sk1v8ud5m1qac/twrp_beryllium_3.3.1-2_red_pp_new.img/file

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω διαβάσει τα ΤWRP στο Android 10 δεν λειτουργούν σωστά, έχουν προβλήματα ακόμα.

 

Εχω βρει αυτό και λένε ότι δουλεύει.

 

http://www.mediafire.com/file/d1sk1v8ud5m1qac/twrp_beryllium_3.3.1-2_red_pp_new.img/file

Χρειαζετε ξεκλείδωμα η το περνάμε απευθείας?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζετε ξεκλείδωμα η το περνάμε απευθείας?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το αρχείο ειναι .img το κατεβάζεις και το κάνεις εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο ειναι .img το κατεβάζεις και το κάνεις εγκατάσταση.
Δεν μου ανοίγει καν μου βγάζει error

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έμενα παντως μετά την αναβάθμιση η μπαταρία εξαντλείται πιο γρήγορα. Δεν έκανα επαναφορά,ποιος το ξαναστηνει απο την αρχη;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ανοίγει καν μου βγάζει error

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το αρχειο που κατεβασες του αλλαζεις ονομα σε "recovery.img" και κανεις την εγκατασταση στο κινητο,

οπως λενε η οδηγιες εδω. https://c.mi.com/thread-2517588-1-0.html

Εκανες ολα αυτα και δεν λειτουργεί?

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο αν δουλεύει αλλά και να κάνεις μόνο χρόνο θα χάσεις γιατί ρωτάς ;

Ετσι ειναι! Δεν εχω καποιο προβλημα! Ολα δουλευουν ρολοι

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε καμμια gcam που να ειναι συμβατη με android 11? Γιατι αυτη που ειχα δεν κολλαει στην αποθήκευση φωτογραφιων

 

Android 10 πηραμε φιλαρακι, το μιυι ειναι 11.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω τα θεματα που εχω ειναι οτι δεν λειτουργει το Huawei Health (δεν κανει συνδεση με το Honor Band 5 που εχω) και επισης οταν πατω το wifi ή γενικα καποιο εικονιδιο απο την κουρτινα, αργει να το δειξει οτι ενεργοποιειται, λες και λαγκαρει, οποτε δεν ξερω αν πατηθηκε το πληκτρο.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω διαβάσει τα ΤWRP στο Android 10 δεν λειτουργούν σωστά, έχουν προβλήματα ακόμα.

Εχω βρει αυτό και λένε ότι δουλεύει.

http://www.mediafire.com/file/d1sk1v8ud5m1qac/twrp_beryllium_3.3.1-2_red_pp_new.img/file

 

Σε ευχαριστω φιλε μου πραγματι με αυτο δουλεψε και το root κομπλε και ειναι και πιο ομορφο ΤWRP με αυτο το εντονο κοκκινακι απο το μουντο κλασσικο σε ολα τα TWRP γκριζο. Για οσους θελουν να ξερουν χρησιμοποιησα αυτο το twrp απο το λινκ του φιλου επανω και για roor το magisk 20.3

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου πραγματι με αυτο δουλεψε και το root κομπλε και ειναι και πιο ομορφο ΤWRP με αυτο το εντονο κοκκινακι απο το μουντο κλασσικο σε ολα τα TWRP γκριζο. Για οσους θελουν να ξερουν χρησιμοποιησα αυτο το twrp απο το λινκ του φιλου επανω και για roor το magisk 20.3

 

Εγω με το twrp 3.3.0-0 δεν είχα κανένα θέμα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...