Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τυχαία έπεσα σε νέα έκδοση του poco launcher...(2.6.5.4) η οποία έχει dark mode.

Πότε προβλέπεται να έρθει στο google play?

Είναι οκ να κατεβάσουμε το apk ή καλύτερα υπομονή?

 

https://androidapksfree.com/apk/poco-launcher/

 

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε telegram και κάνε join στο επίσημο κανάλι του pocophone updates. Εκεί θα βρίσκεις ότι πιο νέο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στο pocophone cloud official.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόκειται να το αγοράσω και απ' ότι βλέπω σε κάποια καταστήματα δίνουν την global (EU) έκδοση θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως θα το διαπιστώσω αυτό ;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόκειται να το αγοράσω και απ' ότι βλέπω σε κάποια καταστήματα δίνουν την global (EU) έκδοση θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως θα το διαπιστώσω αυτό ;

 

Μόνο global έκδοση υπάρχει οπότε μην ανησυχείς για κάτι!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό με το poco lancher τι παίζει? Είναι original έκδοση?

Ναι είναι η Oficial έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε να τη κατεβάσω κανονικά? Dark mode έχει? Νομίζω οτι ο poco lancher έχει ουτος η άλλος επιλογή για μαύρο χρωμα
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε λίγο όλοι εσείς που γκρινιάζετε για την μπαταρία, μην τυχόν και έχετε στο σπίτι ή στο γραφείο το SPEEDPORT PLUS ρούτερ;

 

Ρωτώ γιατί εδώ και 2 εβδομάδες από ευθεία γραμμή, η μπαταρία του δικού μου Poco γέμισε αρνητικές καμπύλες (μεγάλη κατανάλωση σε stand by ακόμα). Είναι γνωστό θεματάκι του PLUS και το αναφέρω μην τυχόν και βοηθήσει κάποιον.

Προσωπικά δε θα αλλάξω κάτι καθώς το εν λόγω ρούτερ έχει φέρει περισσότερα θετικά από ότι αρνητικά.

 

edit: για το POCO launcher αντί να ψάχνετε app αρχεία κάθε φορά, γραφτείτε στο επίσημο beta πρόγραμμα και βοηθήστε στην ανάπτυξη του (google it). Πράγματι εδώ και 2 εκδόσεις έχει το dark mode σε 3 μόλις σελίδες του και όχι σε ολόκληρο το θέμα του Poco. Αυτό σημαίνει πως δε θα αργήσει και το κανονικό dark mode του κινητού.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε λίγο όλοι εσείς που γκρινιάζετε για την μπαταρία, μην τυχόν και έχετε στο σπίτι ή στο γραφείο το SPEEDPORT PLUS ρούτερ;

 

Ρωτώ γιατί εδώ και 2 εβδομάδες από ευθεία γραμμή, η μπαταρία του δικού μου Poco γέμισε αρνητικές καμπύλες (μεγάλη κατανάλωση σε stand by ακόμα). Είναι γνωστό θεματάκι του PLUS και το αναφέρω μην τυχόν και βοηθήσει κάποιον.

Προσωπικά δε θα αλλάξω κάτι καθώς το εν λόγω ρούτερ έχει φέρει περισσότερα θετικά από ότι αρνητικά.

 

edit: για το POCO launcher αντί να ψάχνετε app αρχεία κάθε φορά, γραφτείτε στο επίσημο beta πρόγραμμα και βοηθήστε στην ανάπτυξη του (google it). Πράγματι εδώ και 2 εκδόσεις έχει το dark mode σε 3 μόλις σελίδες του και όχι σε ολόκληρο το θέμα του Poco. Αυτό σημαίνει πως δε θα αργήσει και το κανονικό dark mode του κινητού.

Για το plus έχει αναφερθεί battery drain στην 5αρα μπάντα. Αν την χρησιμοποιείς, δοκίμασε και την 2.4 που λένε ότι δεν έχει θέμα. Εγώ στην 2.4 ειμαι κομπλέ.
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε λίγο όλοι εσείς που γκρινιάζετε για την μπαταρία, μην τυχόν και έχετε στο σπίτι ή στο γραφείο το SPEEDPORT PLUS ρούτερ;

Του ΟΤΕ είναι αυτό? Το τηλέφωνο το έχω μια εβδομάδα και παρατήρησα ότι στην δουλειά έχω μεγάλο drain με WiFi ενώ στο σπίτι με hol όχι. Το έβαλα 4G στην δουλειά και ήμουν οκ.

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Του ΟΤΕ είναι αυτό? Το τηλέφωνο το έχω μια εβδομάδα και παρατήρησα ότι στην δουλειά έχω μεγάλο drain με WiFi ενώ στο σπίτι με hol όχι. Το έβαλα 4G στην δουλειά και ήμουν οκ.

 

 

 

Pocophone F1

Ναι speedport plus λέγεται και είναι της εταιρείας sercomm και το δίνει ο ΟΤΕ
Link to comment
Share on other sites

Ναι speedport plus λέγεται και είναι της εταιρείας sercomm και το δίνει ο ΟΤΕ

Καλά το πήρα χαμπάρι, με το παλιό μου note3 στο ίδιο ρούτερ δεν είχα θέμα, με το poco έχανα 1% την ώρα. Αύριο θα δω τη γράφει το ρούτερ. Ευχαριστώ.

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή με το τελευταίο update του Poco launcher δε φαίνονται πια οι επιλογές πάνω πάνω, όταν πηγαίναμε στο "task manager"? Ξέρετε αυτό που είχε με τη διαχείριση εφαρμογών και άλλες 3 επιλογές.
Link to comment
Share on other sites

Για το plus έχει αναφερθεί battery drain στην 5αρα μπάντα. Αν την χρησιμοποιείς, δοκίμασε και την 2.4 που λένε ότι δεν έχει θέμα. Εγώ στην 2.4 ειμαι κομπλέ.

 

Πράγματι το διάβασα αυτό. Και έτσι έκανα από τη 2η μέρα.

Έστειλα το κινητό στην 2.4 και απενεργοποίησα και το steering ενώ άλλαξα και τα ονόματα των δικτύων. παρόλα αυτά το drain είναι πολύ έντονο ακόμα και έτσι..

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, προσέθεσαν την επιλογή να κρύβεται αυτό το μενού, στον Poco launcher. Πας στις ρυθμίσεις του poco launcher>home screen>show suggestions και το έχεις ενεργοποιημένο ή απενεργοποιημένο.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, προσέθεσαν την επιλογή να κρύβεται αυτό το μενού, στον Poco launcher. Πας στις ρυθμίσεις του poco launcher>home screen>show suggestions και το έχεις ενεργοποιημένο ή απενεργοποιημένο.

 

Μόλις τώρα πήρα χαμπάρι τι κάνει αυτή η επιλογή. Ωραίος!

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το μενού του poco launcher γιατί δεν το βρίσκω? Τι κάνω λάθος? :P

 

Ρυθμίσεις, Αρχική Οθόνη & Πρόσφατα

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Ναι speedport plus λέγεται και είναι της εταιρείας sercomm και το δίνει ο ΟΤΕ

Σε εμένα λέει ZTE είμαι εντάξει? 0407960353acc453a1f14190203a5d3f.jpg

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα λέει ZTE είμαι εντάξει? 0407960353acc453a1f14190203a5d3f.jpg

 

Pocophone F1

 

Αυτό είναι το Speedport Entry που δεν έχει την 5άρα μπάντα. Τα νεότερα μοντέλα είναι τα Plus κι έχουν συν τοις άλλοις και USB είσοδο στο πλάι αν θυμάμαι καλά.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα πήρα χαμπάρι τι κάνει αυτή η επιλογή. Ωραίος!
Τι ακριβώς κάνει γιατί εγώ δεν κατάλαβα κάτι. Ίδιο μου φαίνεται.

Γι αυτό το μενού δε μιλάμε;

70f546657450d2e036f6e546fd2ca8b5.jpg

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει γιατί εγώ δεν κατάλαβα κάτι. Ίδιο μου φαίνεται.

Γι αυτό το μενού δε μιλάμε;

70f546657450d2e036f6e546fd2ca8b5.jpg

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

 

Έχεις την προηγούμενη έκδοση του launcher, γι'αυτό δεν τη βλέπεις την επιλογή. Είναι ακριβώς από κάτω απο το "προβολή κατάστασης μνήμης", στην τελευταία έκδοση πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Ααααα....δεν έγινε ενημέρωση απο το playstore δηλαδή.

Κατέβασες μόνος σου το apk. Σωστά;

 

Ευχαριστώ.

 

Επειδή έχω καιρό να ασχοληθώ με την κάμερα, έχει βγει καμιά καινούρια έκδοση;

Έχω μείνει στην 6.1.021.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, από το playstore έγινε η ενημέρωση. Θα σου έρθει και εσένα.

Η gcam είναι αυτή που λες, δεν έχει βγει καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...