Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Fluid NG gestures.. Απίστευτη εφαρμογή...
Το ίδιο κάνει Σπύρο και με την εφαρμογή αυτή στην 9.1.24.
Link to comment
Share on other sites

Α οκ.

Είμαι με rr και Franco kernel.

4 ώρες sot και 50% μπαταρία.

Τι φτιάχνουν οι άνθρωποι!!

Το ίδιο κάνει Σπύρο και με την εφαρμογή αυτή στην 9.1.24.
Link to comment
Share on other sites

Α οκ.

 

Είμαι με rr και Franco kernel.

 

4 ώρες sot και 50% μπαταρία.

 

Τι φτιάχνουν οι άνθρωποι!!

Δοκίμασα και εγώ αλλά δεν μου πολυαρεσουν οι custom ως προς το θέμα της φωτεινότητας γενικά και των χρωμάτων, και έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες. Τώρα είναι με 9.1.24 Dev από Xiaomi.eu και σκέφτομαι να περάσω τον Franco.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα δίκιο.

Έβαλα τη sa2ration κ κάπως το συνεφερα.

Σίγουρα είναι θέμα των custom το θέμα των κάπως ξεθωριασμενων χρωμάτων;;;;

Δοκίμασα και εγώ αλλά δεν μου πολυαρεσουν οι custom ως προς το θέμα της φωτεινότητας γενικά και των χρωμάτων, και έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες. Τώρα είναι με 9.1.24 Dev από Xiaomi.eu και σκέφτομαι να περάσω τον Franco.
Link to comment
Share on other sites

Ε τι άλλο να είναι όταν στη miui η οθόνη συγκριτικά ειναι πιο ζωντανή?
Link to comment
Share on other sites

Θα με κάνεις να ξαναστησω. :)

Τελευταία Dev βάζουμε έτσι;;

Ε τι άλλο να είναι όταν στη miui η οθόνη συγκριτικά ειναι πιο ζωντανή?
Link to comment
Share on other sites

Όπως βολεύεται ο καθένας. Η τελευταία Dev 9.1.24 έχει κάποιο θέμα με τα gestures, η 9.1.17 δουλεύει μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που θα κατεβάσω την προτελευταία dev, την 9.1.17? Είμαι με 9.1.24 και έχω κ εγώ πρόβλημα με τα gestures... Στο en. Miui. Com έχει μόνο την τελευταία dev για download....
Link to comment
Share on other sites

Σε fastboot file έχουμε μόνο μέχρι την 9.1.10. Σε custom περίπτωση υπάρχει η 9.1.17.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάποιος που φοράει το 3MK Tempered Glass μπορεί να ποστάρει μια φώτο να δω πως κάθεται στο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Σε fastboot file έχουμε μόνο μέχρι την 9.1.10. Σε custom περίπτωση υπάρχει η 9.1.17.

Είμαι με locked bootloader και έλεγα να την περάσω μέσω του updater οπότε δε μου κάνει η custom, ευχαριστώ πάντως:)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με locked bootloader και έλεγα να την περάσω μέσω του updater οπότε δε μου κάνει η custom, ευχαριστώ πάντως:)
Αν είσαι με locked bootloader δεν γυρνάς πίσω μέσω του updater. Θέλει ξεκλείδωμα και πέρασμα fastboot ROM μέσω mi flash. Όταν εννοώ custom εννοώ την xiaomi.eu η την ελληνική xtrv.
Link to comment
Share on other sites

Σε fastboot file έχουμε μόνο μέχρι την 9.1.10. Σε custom περίπτωση υπάρχει η 9.1.17.

 

Καλημέρα. Για δες εδώ, μέσα στην κατηγορία (EU Firmwares).

https://forum.xda-developers.com/poco-f1/how-to/xiaomi-poco-f1-unlock-bootloader-custom-t3839405

 

Να ρωτήσω κάτι που δεν καταλαβαίνω.

Βλέπω ότι πολλοί έχετε βάλει την Developer ROM, τι διαφορά έχει από την Stable ROM.

Συνήθως η Developer ROM είναι σε ανάπτυξη και η Stable ROM είναι η σταθερή. Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Η developer εμπεριέχει συνήθως χαρακτηριστικά τα οποία θα προστεθούν στην stable μετά από 1 η 2 μήνες. Έχει φτάσει σε σημείο παντως να είναι αρκετά σταθερή για καθημερινή χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Η developer εμπεριέχει συνήθως χαρακτηριστικά τα οποία θα προστεθούν στην stable μετά από 1 η 2 μήνες. Έχει φτάσει σε σημείο παντως να είναι αρκετά σταθερή για καθημερινή χρήση.

 

Ευχαριστώ. Τώρα κατάλαβα τι γίνεται.

Μπορείς να την κάνεις εγκατάσταση η την Developer η την Stable χωρίς root?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατέβασε την Dev ROM από το επίσημο site, πέρασε τη στο κινητό και κάνε την αναβάθμιση μέσω του updater. Προσοχή, θα γίνει factory reset και θα σβηστουν τα περιεχόμενα του κινητού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υποψιν μετά από Dev σε stable αν θελήσεις δεν γίνεται μέσω updater, θα πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader και να περάσεις fastboot ROM μέσω του mi flash.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατέβασε την Dev ROM από το επίσημο site, πέρασε τη στο κινητό και κάνε την αναβάθμιση μέσω του updater. Προσοχή, θα γίνει factory reset και θα σβηστουν τα περιεχόμενα του κινητού.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Μία τελευταία ερώτηση.

Εχει ελληνικά η Developer? και από ότι βλέπω που συζητάτε η τελευταία που βγήκε δεν είναι καλή.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όλες τις γλώσσες. Μια χαρά είναι, μόνο ένα προβλήματακι στα gestures έχει. Η Dev αυτό είναι, έχει μικροbugs το οποία διορθώνονται συνήθως κάθε Παρασκευή που έχει update.
Link to comment
Share on other sites

Αν οι εκδόσεις Android μεταξύ dev και stable είναι ίδιες γίνεται και μέσω updater χωρίς κανένα πρόβλημα. Και από την μία στην άλλη και εναλλάξ

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα προχθές, παρα πολύ ευχαριστημένος, τα ψιλοβρήκα και με την miui, δύο απορίες αν μπορείτε να βοηθήσετε:

 

1. Πως κλειδώνω την οθόνη να μην ενεργοποιείται όταν έρχονται ειδοποιήσεις?

 

2. Εχει ir blaster, με ποιά εφαρμογή υποστηρίζεται?

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα προχθές, παρα πολύ ευχαριστημένος, τα ψιλοβρήκα και με την miui, δύο απορίες αν μπορείτε να βοηθήσετε:

 

1. Πως κλειδώνω την οθόνη να μην ενεργοποιείται όταν έρχονται ειδοποιήσεις?

 

2. Εχει ir blaster, με ποιά εφαρμογή υποστηρίζεται?

 

1. Κλείσε το διακόπτη στα Settings > Lock Screen &password >Wake Lock screen for notifications

 

2. Δυστυχώς δεν έχει IR blaster

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...