Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε καμιά περίπτωση δεν έχει την αυτονομία του RN4X όμως!

Ναι εχει μια ωρα παραπανω....ας εχω μια ωρα λιγοτερη αλλα ολα τα αλλα που μου δεινει το ποκο φιλε....μην συγκρινουμε φιατ με φεραρι τωρα...:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει μια ωρα παραπανω....ας εχω μια ωρα λιγοτερη αλλα ολα τα αλλα που μου δεινει το ποκο φιλε....μην συγκρινουμε φιατ με φεραρι τωρα...:lol:
Όταν γράφουμε κάτι, καλό είναι να είμαστε ακριβείς.

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8531&idPhone2=9293

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Δύο ερωτήσεις...

Δεν μου δουλεύει το screenshot με κύλιση, πατάω κύλιση πάνω δεξιά στο παράθυρο όταν βγαίνει το screenshot, μετά κύλιση, κυλάει η οθόνη αλλά δεν αποτυπώνει την παρακάτω εικόνα.

Την εμφανίζει λευκό.

Καμία ιδέα?

Επίσης διαβάζοντας το θέμα προσπάθησα να ενεργοποιήσω το volte και wifi call.

Στην πρώτη περίπτωση οκ μου έχει βγάλει και επιλογή στις ρυθμίσεις.

Στην δεύτερη "δεν πιάνουν" οι αριθμοί που πατάω στον dialer.

Υπάρχει άλλος τρόπος ενεργοποίησης?

Έχω την έκδοση 10.1. 3.0. Miui.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφουμε κάτι, καλό είναι να είμαστε ακριβείς.

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8531&idPhone2=9293

 

Απο ποτε το gsmarena,ειναι συνωνυμο της ακριβειας και της αντικειμενικοτητας??Εδω γελαμε....:lol::lol::lol:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφουμε κάτι, καλό είναι να είμαστε ακριβείς.

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8531&idPhone2=9293

Καλα σοβαρα τωρα.....παραθέσεις και λινκ με τα σπεκς για μου δειξεις την μπαταρια για μια συσκευη καθολα υποδεέστερη...:blink:

Ειπαμε φιλε καλο και το φιατ,αλλα αλλη καψα η φερραρι.....

Τεσπα μεινε εσυ με το 4 να εχεις καλυτερη μπαταρια.......και ασε εμας με τον πυραυλο.....:p

Καλες γιορτες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλα σοβαρα τωρα.....παραθέσεις και λινκ με τα σπεκς για μου δειξεις την μπαταρια για μια συσκευη καθολα υποδεέστερη...:blink:

Ειπαμε φιλε καλο και το φιατ,αλλα αλλη καψα η φερραρι.....

Τεσπα μεινε εσυ με το 4 να εχεις καλυτερη μπαταρια.......και ασε εμας με τον πυραυλο.....:p

Καλες γιορτες.

Κακός ασχολείσαι φίλε , αλήθεια τι προσπαθεί να μας πει; Το poco έχει μια από τις καλύτερες μπαταρίες που υπάρχουν εκεί έξω, τώρα αν έχει λίγο χειρότερη ή καλύτερη από κάποια κατά πολύ υποδεέστερα κινητά τι να πούμε; αξίζει να ασχοληθούμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,ξέρει κανείς να μου πει πως φεύγει η αριστερή οθόνη (αυτή που έχει την ημερομηνία και μια μπάρα που λέει προσαρμογή);
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλές γιορτές σε όλους. Επειδή έχω να διαβάσω καιρό το φόρουμ ήθελα να ρωτήσω αν με το τελευταίο update (Android 9) έχει 4G+ το POCO.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει.

Ευχαριστώ πολύ! Ρώτησα γιατί είχε ειπωθεί ότι θα ενεργοποιηθεί μέσω update στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου επιτέλους και από την πέμπτη το απολαμβάνω πραγματικά! Άλλη αίσθηση μετά από το Μi3 :D

Μια απορία για τη stock camera. Ποια η διαφορά να επιλέξεις 4:3 ή 16:9 στην ποιότητα των φωτογραφιών (πίσω είτε selfie) ;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου επιτέλους και από την πέμπτη το απολαμβάνω πραγματικά!

 

πριν ποσο καιρο το ειχες παραγγείλει? ετσι για να δω ποσο θα κανει και το δικο μου! :p

Link to comment
Share on other sites

Η πρόταση σύρετε προς τα κάτω για απορριψη πως φεύγει; Στα 5 μόνιμα κάτω εικονίδια μου γράφει αυτό
Link to comment
Share on other sites

Να θέσω ένα θέμα που θα βοηθηθούν πολλοι διαβάζοντας το και ας απαντήσουν όσοι ξέρουν σίγουρα όμως και με επιχειρήματα αν είναι εφικτό.

 

Το θέμα είναι η Σωστή φόρτιση της μπαταρίας ποια είναι και ειδικά για το κινητό μας..

Πρέπει να σβήσει ή όχι πρέπει να πάει 100% ή όχι.. γράφονται πολλά...

Προσωπικά το προηγούμενο κινητό μου το redmi note 4x χάλασε στο θέμα της μπαταρίας. Σε διάστημα 1,5 χρόνου.

Ξεφορτιζε αμέσως στο 25-30 % έσβηνε εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

Να θέσω ένα θέμα που θα βοηθηθούν πολλοι διαβάζοντας το και ας απαντήσουν όσοι ξέρουν σίγουρα όμως και με επιχειρήματα αν είναι εφικτό.

 

Το θέμα είναι η Σωστή φόρτιση της μπαταρίας ποια είναι και ειδικά για το κινητό μας..

Πρέπει να σβήσει ή όχι πρέπει να πάει 100% ή όχι.. γράφονται πολλά...

Προσωπικά το προηγούμενο κινητό μου το redmi note 4x χάλασε στο θέμα της μπαταρίας. Σε διάστημα 1,5 χρόνου.

Ξεφορτιζε αμέσως στο 25-30 % έσβηνε εντελώς.

 

Έχω ένα Panasonic toughbook από το 2010 και η μπαταρία του κρατάει σχετικά καλά περίπου 2 ώρες(6 ώρες κρατούσε αρχικά) κάποια άλλα νεότερα λάπτοπ Dell και HP η μπαταρία τους δεν κράτησε ούτε 4-5 χρόνια. Εγώ αυτή τη διαφορά στην αντοχή της μπαταρίας την αποδίδω στο ότι το Panasonic είχε ρύθμιση ώστε να σταματάει τη φόρτιση στο 80%. Φουλ φόρτιση το κάνω 1-2 φορές το χρόνο, επίσης σπάνια το αφήνω να πέσει κάτω από 10%. Κάτι παρόμοιο προσπαθώ να εφαρμόζω και όταν φορτίζω το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με της μπαταριες να τα πουμε αλλη μια φορα.....

ΔΕΝ παθαινουν κατι οσες φορες και οποτε θελετε να της φορτισετε....θεμιτό ειναι να μην της ξελιγώνεται εντελως,στο 15-20% καλο ειναι να φορτιζεται.Και στο 100% να πανε θα σταματησουν την φορτιση αυτοματα,δεν εχουν θεμα.

Τα παραπανω για ολες τις συνχρονες μπαταριες.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

και εγω τα ιδια εχω ακουσει για της μπαταρίες λιθιου! καλο ειναι να τις κρατας απο 50% εως 90%! οσες περισσοτερες φορτισεις την ημερα και μικρες τοσο το καλυτερο! αν σου ξεφυγει και την αφησεις να παει φουλ φορτιση στο 100% δεν εχει προβλημα, αφου εχουν μια ασφάλεια η οποια απενεργοποιει την φόρτιση οταν γεμισει! επισης δεν πρεπει να την αφησεις να ξερφορτιζει πληρως (αφησε 20% το λιγοτερο)! 1-2 φορες το χρονο μονο άδειασε την πληρη και ξαναβαλτην να φορτίσει μεχρι το 90%!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με της μπαταριες να τα πουμε αλλη μια φορα.....

ΔΕΝ παθαινουν κατι οσες φορες και οποτε θελετε να της φορτισετε....θεμιτό ειναι να μην της ξελιγώνεται εντελως,στο 15-20% καλο ειναι να φορτιζεται.Και στο 100% να πανε θα σταματησουν την φορτιση αυτοματα,δεν εχουν θεμα.

Τα παραπανω για ολες τις συνχρονες μπαταριες.:)

όταν φορτίσει και πάει στο 100 % και μείνει πάνω στον φορτιστή. λέτε ότι αυτόματα κόβει την φόρτιση άρα δεν πειράζει. ΌΜΩΣ μετά από λίγο που θα πάει να πέσει (λόγω κατανάλωσης /χρήσης των εφαρμογών) δεν θα ενεργοποιηθεί η φόρτιση για να κρατήσει την μπαταρία στο 100%;.άρα αυτό εάν γίνει 10-20 φορές σε μια νύχτα πχ δεν χαλάει την μπαταρία; η δεν εχω καταλάβει κάτι;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην το χαϊδεύω κιόλας. Τι είναι αυτά που γράφετε. Αγοράζουμε συσκευές για αυτονομία και θα τις φορτίζουμε έως το 80% αφαιρώντας έτσι το 1/5 της διαθέσιμης ενέργειας.:blink: Έλεος κάπου. Έχω χρησιμοποιήσει ένα τσουβαλι συσκευές. Πρώτα τις βαρέθηκα και μετά είχαν θέμα με την μπαταρία. Και τις κρατώ 2 με 3 χρόνια. Τρανό παράδειγμα το redmi note 3 pro της μητέρας μου. Το έχει 3 χρόνια το φορτίζει όπως να ναι και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Μερικοί έχετε μείνει στην εποχή του Ni-Cd.:rolleyes: Χαρείτε τα smartphones σας και μην ψειριζετε την μαϊμού.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

όταν φορτίσει και πάει στο 100 % και μείνει πάνω στον φορτιστή. λέτε ότι αυτόματα κόβει την φόρτιση άρα δεν πειράζει. ΌΜΩΣ μετά από λίγο που θα πάει να πέσει (λόγω κατανάλωσης /χρήσης των εφαρμογών) δεν θα ενεργοποιηθεί η φόρτιση για να κρατήσει την μπαταρία στο 100%;.άρα αυτό εάν γίνει 10-20 φορές σε μια νύχτα πχ δεν χαλάει την μπαταρία; η δεν εχω καταλάβει κάτι;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Eαν καταλαβει οτι ειναι σε ρευμα θα αφησει να πεσει στο 96-97% και μετα θα δωσει παλι ρευμα στην μπαταρια,Αλλα και παλι θα κοψει για να μην υπερθερμανη την μπαταρια.

Αυτη εινα η λογικη στις συχρονες συσκευες.Παλαιοτερα οντως υπηρχε θεμα,και υπηρχε η εντολη να μην μενει ολη νυχτα σε φορτιση.

Τωρα εαν εχεις καποια προβληματικη συσκευη-μπαταρια ειναι αλλο θεμα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...