Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα το ίδιο (ένα) πάνελ φοράνε.

Και το δικό μου Σεπτέμβριος 2019, δεν έχει σχέση.

 

Από το μέλλον στο έφεραν; :lol:

 

Τώρα κατεβάζω κι εγώ την pie.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Θα περασω τωρα την 8.12.13 και εαν δεν εχει λυθει και το θεμα με την αφη,θα το πουλησω.

Το κινητο κυκλοφορει 4 μηνες και ειναι ακομα σε beta testing.Απαραδεκτο και δυστυχως στο επομενο πλεον δυσκολα θα ξαναπαρω χιαομι.

Μη μου βάζεις ιδέες τώρα. Μη μας βάζεις ιδέες......

Ξενέρα πάντως η φάση με τα notifications. Περίμενα ότι με αυτή την αναβάθμιση θα το έφτιαχναν.

Αν και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα με το το τηλέφωνο (touch latency, screen bleeding κτλ), πέραν των notifications, μου φαίνεται αστεία η όλη φάση να περιμένουμε όλοι κάποια αναβάθμιση, η οποία θα διορθώσει αυτό το κάτι που μας απασχολεί.

Τεσπά.....λίγη υπομονή ακόμα κι αν δεν, τότε βλέπουμε.....

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Tα εικονιδια και αυτα καποτε θα τα φτιαξουν.Υπομονη...

Ναι κατα 90% εχει φτιαχτει αλλα τουλαχιστον μπορεις πλεον να το χρησιμοποιησεις σωστα.Ας ελπισουμε να το φτασουν 100% καποτε.

Link to comment
Share on other sites

Dante μια ερώτηση που μπορεί να έχει απαντηθεί και 100φορες.. εγώ το έχω 4-3 μέρες το f1.. ειδοποιήσεις εικονίδια πάνω από sms viber κτλ.... Δεν τα βγάζει???

Δεν τα χωράει ? Υπάρχει τρόπος?

Τα χωράει, δεν τα χωράει, δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα προς το παρόν. Ευελπιστούμε πάντως.....

Επίσης επειδή δεν γνωρίζω πολλά πως μπορώ να φτιάξω το touch πρέπει να μπω κάπου ν κατεβάσω κάτι?! Sorry αλλά δεν γνωρίζω πολλά γι'αυτό ρωτάω .

Ευχαριστώ πολύ

Έχεις όντως κάποιο θέμα με το touch ή επειδή το ανέφεραν οι προηγούμενοι θεωρείς δεδομένο ότι το έχεις κι εσύ;

Από το μέλλον στο έφεραν; :lol:

Πρέπει να έχει το F2 στα χέρια του και να μην το ξέρει....:lol: (καλαμπούρι κάνω, έτσι; )

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Περασα fastboot την 8.12.13 για να σβηστουν τα παντα.

Η διαφορα στο πληκτρολογιο χαοτικη και φανηκε με το που μπουταρε το κινητο.

Επιτελους δηλαδη...

Oχι απλα καλυτερο.Επιτελους δουλευει οπως πρεπει.Τρελη βελτιωση.Και φαντασου ημουν απαισιοδοξος οτι ηταν χοντρο hardware θεμα(που πρεπει να εχουν κανει και στο hardware βλακεια και απλα μπαλωνουν με software,αλλα αφου δουλευει οπως πρεπει who cares).
Αντε να έρθει σύντομα ο κώδικας αυτός της beta σε stable...

 

Δεν έχω θέμα με το touch αλλά η 10.1.3.0 με ΞΕΝΕΡΩΣΕ.... Αν το ήξερα θα έμενα στην 10.0.6.0 και θα περίμενα σοβαρή Pie!

Link to comment
Share on other sites

Η mi-globe το έχει λύσει πάντως το θέμα με τα notifications εδώ και καιρό.

 

Όσοι είστε ξεκλείδωτοι, αξίζει να την δοκιμάσετε, είναι αρκετά ελαφρύτερη από την official.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως ακόμα και στο changelog της 8.12.13 το θέμα του touch το αναφέρουν σαν fix, μάλλον κάτι θα ξέρουν παραπάνω από εμάς.

 

Από το μέλλον στο έφεραν; :lol:

 

Εορταστικό mode, λειτουργώ ήδη στο 2019 :lol:

 

 

Έχεις όντως κάποιο θέμα με το touch ή επειδή το ανέφεραν οι προηγούμενοι θεωρείς δεδομένο ότι το έχεις κι εσύ;

 

Reverse placebo; Ωραίος :p

 

 

Επίσης επειδή δεν γνωρίζω πολλά πως μπορώ να φτιάξω το touch πρέπει να μπω κάπου ν κατεβάσω κάτι?! Sorry αλλά δεν γνωρίζω πολλά γι'αυτό ρωτάω .

Ευχαριστώ πολύ

 

Μην σε απασχολεί, όταν πάρεις update θα έχει "λυθεί" το θέμα.

 

 

Γνωρίζει κάποιος η stable pie σε ποιο fw βασίζεται; Ξέρω ότι είναι 2-3 εκδόσεις πίσω από τις dev, οπότε παίζει και να πέφτει σε αυτές με το firmware πριν τα touch fixes.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην ήρθε ειδοποίηση για την αναβάθμιση αλλά πήγα και πάτησα έλεγχο και όντως έχει έρθει, οπότε θα την φορέσω τώρα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανένας σε custom rom τύπου aosp/aicp/los ? Εντυπώσεις; Αυτονομία; Multitasking? Προβλήματα σε τυχον κάμερα, δαχτυλικό κλπ; (αν και εχει δώσει sources οπότε φαντάζομαι δεν θα χουν σοβαρά θέματα)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. τέλος του χρόνου θα έχει κλήρωση με μερικά καλούδια. Όποιος θέλει να δει

https://www.facebook.com/Couponoffers-from-China-230722604385877/

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην ήρθε ειδοποίηση για την αναβάθμιση αλλά πήγα και πάτησα έλεγχο και όντως έχει έρθει, οπότε θα την φορέσω τώρα.
Ούτε σε εμένα ήρθε.

Το έγραψε ένα παλικάρι εδώ μέσα και μπήκα στη διαδικασία να το ψάξω.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανένας σε custom rom τύπου aosp/aicp/los ? Εντυπώσεις; Αυτονομία; Multitasking? Προβλήματα σε τυχον κάμερα, δαχτυλικό κλπ; (αν και εχει δώσει sources οπότε φαντάζομαι δεν θα χουν σοβαρά θέματα)
Από dev ευχαριστημένος ή έχει bugs κτλ;; Το σκέφτομαι λόγω gcam (και δε θέλω την τωρινή stable pie με τίποτα)...
Link to comment
Share on other sites

Στη θεση σας παντως δε θα τη κατεβαζα την 10.1.3.Ειναι χειροτερη απο την 10.0.6
Link to comment
Share on other sites

Στη θεση σας παντως δε θα τη κατεβαζα την 10.1.3.Ειναι χειροτερη απο την 10.0.6
Στο μυαλό μου είσαι.

Το ίδιο πράγμα σκεφτομουν κι εγώ.

Δεν έχω κάποιο λόγο να την κατεβάσω, από τη στιγμη που όλα λειτουργούν μια χαρά.

Όταν με το καλό αποφασίσουν να ασχοληθούν σοβαρά με τα notifications, το συζητάμε....

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Από dev ευχαριστημένος ή έχει bugs κτλ;; Το σκέφτομαι λόγω gcam (και δε θέλω την τωρινή stable pie με τίποτα)...

 

Μια χαρά είναι. Ειδικά μετα το σημερινό update λυθηκαν και κατι προβληματάκια με το φωτισμό (τρεμοέπαιζε πριν το ξεκλείδωμα της οθόνης... τώρα όμως έφτιαξε). Αλλά θέλω να εκμεταλλευτώ λίγο τα 6 gb ram οπότε ψάχνω κάτι εκτός Miui.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Τα χωράει, δεν τα χωράει, δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα προς το παρόν. Ευελπιστούμε πάντως.....

 

Έχεις όντως κάποιο θέμα με το touch ή επειδή το ανέφεραν οι προηγούμενοι θεωρείς δεδομένο ότι το έχεις κι εσύ;

 

Σε ευχαριστώ πολύ..έχω μια μικρή διαφορά από το προηγούμενο μου κινητό το redmi note 4x

Όχι σε σημείο ομως να με κανει να το πουλήσω..

Αυτό που με χαλάει είναι οι ειδοποιήσεις που δεν εμφανίζονται..καταπίνουμε που καταπίνουμε το μικρο led-ακι σε σχέση με ποιο παλιά μοντέλα αλλά αυτό δεν μπορείς να το προσπεράσεις.

Την νέα έκδοση δεν θα την κατεβάσω αφού δεν λύνει κάτι ουσιαστικό!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ..έχω μια μικρή διαφορά από το προηγούμενο μου κινητό το redmi note 4x

Όχι σε σημείο ομως να με κανει να το πουλήσω..

Αυτό που με χαλάει είναι οι ειδοποιήσεις που δεν εμφανίζονται..καταπίνουμε που καταπίνουμε το μικρο led-ακι σε σχέση με ποιο παλιά μοντέλα αλλά αυτό δεν μπορείς να το προσπεράσεις.

Την νέα έκδοση δεν θα την κατεβάσω αφού δεν λύνει κάτι ουσιαστικό!

 

Αμα εχεις ξεκλειδώσει, μπορείς να περάσεις mod που έχει ειδοποιήσεις στο νοτς (μόνιμα, όχι για 5 δευτερόλεπτα)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αύριο ξεκλειδωνω κ λεω να περάσω την Ελληνική dev απο την κοινότητα.. τώρα έχω την official Dev.
Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα στοιχείο που πρόσθεσαν στην νέα έκδοση είναι ότι όταν το έχεις το κινητό σε κατάσταση κλειδώματος οθόνης πλέον βλέπεις το Ε δηλαδή ότι έχεις σε 2G γυρισμένο το δίκτυο σου ( χωρίς να έχεις ανοιγμένα τα δεδομένα) κάτι που στην προηγούμενη για να γίνει έπρεπε να έχεις ανοικτά τα δεδομένα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κανείς opera browser;

Έχει κάποιο νόημα ή είναι περιττό από τη στιγμή που το κινητό είναι ούτως ή άλλως σφαιράτο;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι, ε;;;

Κι εγώ που περίμενα ότι θα βλέπαμε ριζικές αλλαγές.

Κάπου μάλιστα διάβασα ότι βελτιώθηκε αισθητά η κάμερα και αναθάρρησα κάπως.

Για το ambient display που λες, το είχες με την προηγούμενη stable και δεν το έχεις τώρα;

Που βρίσκεται αυτό; Εγώ δεν την έχω περάσει ακόμα.

 

Δεν το είχε σαν επιλογή στη 10.06 ενώ τώρα υπάρχει στις ρυθμίσεις της οθόνης..

Η μπαταρία πάντως )επειδή έχω διαβάσει διάφορα) μου φαίνεται ελαφρώς καλύτερη. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει πολύ βέβαια αλλά το ήδη καλό standby drain μοιάζει βελτιωμένο. Επίσης προσέθεσαν στις ρυθμίσεις για την μπαταρία κι ένα εργαλείο για ακόμα καλύτερη παρακολούθηση των εφαρμογών που την καταναλώνουν και κάποια άλλα βοηθήματα. Πάντως ειλικρινά δεν έχω ξαναδεί πιο ανούσια αναβάθμιση σε android κινητό. Παραμένει το Ποκο βέβαια εξαιρετικό, αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις ξεκλειδώσει, μπορείς να περάσεις mod που έχει ειδοποιήσεις στο νοτς (μόνιμα, όχι για 5 δευτερόλεπτα)

 

Όχι δεν έχω πειράξει τιποτα από το κινητό..πως ξεκλειδωνω φίλε. Τι διαδικασία θέλει?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ειλικρινά δεν έχω ξαναδεί πιο ανούσια αναβάθμιση σε android κινητό. Παραμένει το Ποκο βέβαια εξαιρετικό, αλλά...

 

Μπήκε η 9η έκδοση του Android. Είναι βασικό update.

 

Υπάρχει τελικά έκδοση gcam που να δουλεύει στην pie stable? :lol:

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ξεκλειδωτος και root με stable 10.0.6

Μου ήρθε η αναβάθμιση...

Πως μπορώ να πάρω ένα backup όλο το τηλέφωνο, να δοκιμάσω την νέα και αν δεν μου αρέσει να επαναφέρω την παλιά;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται για μαύρο θεμα Stock [black Mode] v10. Πιο μαύρη δε γίνεται!039b9d9b2b7e5a4c5f4bd5aaa6de7517.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...