Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα ενεργοποίησα VOLTE και VOWIFI από cosmote και δουλεύουν κανονικά! Είμαι με beta 8.11.15.

Ρίξτε μια ματιά εδώ, ειναι καλος οδηγός: https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32700-%CE%95%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7-VoLTE-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-HD-Voice-%CF%83%CE%B5-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-Xiaomi/&share_tid=32700&share_fid=66255&share_type=t

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το έχεις σε prefered wifi ή δίκτυο κινητής ?

Παρατηρώ οτι το sencitivity του να κάνει switch μεταξύ των 2 όταν το σήμα είναι "φτωχό" δεν είναι καλό, με αποτέλεσμα ενώ είμαι σε wifi να μην ανοίγει η υπηρεσία

Σε prefered wifi. Αν το δίκτυο δεν είναι καλό δεν ενεργοποιεί το vowifi

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε prefered wifi. Αν το δίκτυο δεν είναι καλό δεν ενεργοποιεί το vowifi

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Σήμερα ενεργοποίησα VOLTE και VOWIFI από cosmote και δουλεύουν κανονικά! Είμαι με beta 8.11.15.

Δείξτε μια ματιά εδώ, ειναι καλος οδηγός: https://r.tapatalk.com/sha...5&share_type=t

 

Ευχαριστώ guys!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!Mια ερωτουσα για οσους εχουν dev global rom.Αξιζει ή η stable ειναι καλυτερη?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!Mια ερωτουσα για οσους εχουν dev global rom.Αξιζει ή η stable ειναι καλυτερη?
Αξίζει αλλά πρέπει να συμβιβαστείς ότι κάποια στιγμή μπορεί κάτι να μην λειτουργεί

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα! σημερα παρελαβα επιτελους κ εγω το δικο μου poco, και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν και εχω καποιες αποριες..!

ο πιο γρηγορος τροπος για να επιλεξεις ποια sim θα χρησιμοποιησεις για δεδομενα ειναι να πατησεις παρατεταμενα στο εικονιδιο των δεδομενων, και απο εκει να κατεβεις τερμα κατω στις ρυθμισεις που γραφει κληση και ιντερνετ και να διαλεξεις απο εκει?

στο messenger, πως γινεται να σου ερχεται μηνυμα σε στρογγυλο εικονιδιο (φατσα του ατομου που σου στελνει) και να μην εμφανιζεται πανω στην μπαρα?

επισης, εχω παρατηρησει πως οταν πληκτρολογω αρκετα γρηγορα, σαν να υπαρχει ενα μικρο θεμα, σαν ενα πολυ μικρο κολλημα, και δε θα το χαρακτηριζα τερμα smooth κατα την πληκτρολογηση παντα.. υπαρχει και σε αλλους?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το gps της συσκευης,απλα σπερνει......:D

Το παρακατω screen ειναι μεσα στο σπιτι,ουτε καν κοντα σε παραθυρο και με αλλους 2 οροφους απο επανω....με το igo περασμενο.

Screenshot-2018-11-21-20-46-59-502-com-nng-igoprimoisr-javaclien.png

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα! σημερα παρελαβα επιτελους κ εγω το δικο μου poco, και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν και εχω καποιες αποριες..!

ο πιο γρηγορος τροπος για να επιλεξεις ποια sim θα χρησιμοποιησεις για δεδομενα ειναι να πατησεις παρατεταμενα στο εικονιδιο των δεδομενων, και απο εκει να κατεβεις τερμα κατω στις ρυθμισεις που γραφει κληση και ιντερνετ και να διαλεξεις απο εκει?

στο messenger, πως γινεται να σου ερχεται μηνυμα σε στρογγυλο εικονιδιο (φατσα του ατομου που σου στελνει) και να μην εμφανιζεται πανω στην μπαρα?

επισης, εχω παρατηρησει πως οταν πληκτρολογω αρκετα γρηγορα, σαν να υπαρχει ενα μικρο θεμα, σαν ενα πολυ μικρο κολλημα, και δε θα το χαρακτηριζα τερμα smooth κατα την πληκτρολογηση παντα.. υπαρχει και σε αλλους?

Για να εμφανιστεί το κυκλακι στο messenger πήγαινε στις άδειες της εφαρμογής και επέτρεψε τις αναδυομενες ειδοποίησεις

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λιγο οφτοπικ αλλα ποτε παραγγειλες και παρελαβες τωρα;

Γιατι παραγγελια απο 7 του μηνα ακομα δε φαινεται στο τρακινγκ περα απο το οτι τους δωσαν τα ινφο στη dhl.

Οντοπικ. Περνανε πλεον πειραγμενες ρομ;θυμαμαι οταν υπηρχαν κινεζικες εκδοσεις το κανανε. Τωρα που το ποκο είναι μονο global το κανουν;

 

Φιλε μου και σε μενα εκανε τα ιδια μεχρι το απογευμα στο 1tracking (παραγγελια 11/11) αλλα τωρα που το τσεκαρα παλι εχει βγαλει ενα κατεβατο ενημερωσεις,οποτε ελπιζω να παραλαβω συντομα:

2018-11-20 23:00:00

Customs clearance processing complete.

2018-11-19 18:00:00

Parcel is in clearance.

2018-11-18 22:00:05

Parcel arrived at the airport.

2018-11-17 20:00:01

Departed Hongkong Sorting Centre.

2018-11-16 17:00:38

Arrived at Hongkong Sorting Centre.

2018-11-16 11:00:30

Sent to HongKong Sorting Centre.

Συμπερασμα...το 1 tracking ειναι οτι να ναι....αλλα σε καταλαβαινω απολυτα γιατι και εγω ειμαι σε αναμμένα καρβουνα,εχω κανει φύλλο και φτερό το τοπικ :P

Κανενας με θηκουλα με γυαλινη πλατη εχει παρει? Τις ειδα σημερα στο aliexpress και ψηθηκα για να το κανω λιγακι πιο premium οταν ερθει :P

Επίσης βρηκα και κατι αλλο που με χαλουσε που ελειπε απο το κινητο,θυρα υπερυθρων....τσιμπησα εξωτερικη σαν μπρελοκακι ειναι :P https://www.aliexpress.com/item/Type-C-Micro-USB-Interface-Smart-App-Control-Mobile-phone-remote-Control-Wireless-Infrared-Appliances-Adapter/32921449485.html

Ericsson T28/Nokia8210/Nokia6600/Sony Ericsson k800i/Nokia N95/ Samsung Galaxy Sii/Huawei Honor 6:D
Link to comment
Share on other sites

Κανενας με θηκουλα με γυαλινη πλατη εχει παρει? Τις ειδα σημερα στο aliexpress και ψηθηκα για να το κανω λιγακι πιο premium οταν ερθει :P

Είχα πάρει μία εγώ. Σχετικά ωραία έδειχνε και λέω σχετικά γιατι στον αντίποδα έδινε πάχος και βάρος. Ωστόσο το χειρότερο ήταν ότι πριν κλείσει βδομάδα έσπασε χωρίς να καταλάβω πότε και πού, παρόλο που πρόσεχα που το ακουμπούσα, πως κτλ.

Και για να πούμε τη μαύρη αλήθεια, όταν παιρνεις μια θήκη, τη παιρνεις για να είσαι πιο χαλαρός σχετικά με τη σωματική ακεραιότητα του κινητού σου. Άμα είναι να πάρεις θήκη και να προσέχεις ακόμα περισσότερο από πριν, έ δε λέει...

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το gps της συσκευης,απλα σπερνει......:D

Το παρακατω screen ειναι μεσα στο σπιτι,ουτε καν κοντα σε παραθυρο και με αλλους 2 οροφους απο επανω....με το igo περασμενο.

Screenshot-2018-11-21-20-46-59-502-com-nng-igoprimoisr-javaclien.png

Ποιο android έχεις πάνω και σου παίζει το igo?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και σε μενα εκανε τα ιδια μεχρι το απογευμα στο 1tracking (παραγγελια 11/11) αλλα τωρα που το τσεκαρα παλι εχει βγαλει ενα κατεβατο ενημερωσεις,οποτε ελπιζω να παραλαβω συντομα:

2018-11-20 23:00:00

Customs clearance processing complete.

2018-11-19 18:00:00

Parcel is in clearance.

2018-11-18 22:00:05

Parcel arrived at the airport.

2018-11-17 20:00:01

Departed Hongkong Sorting Centre.

2018-11-16 17:00:38

Arrived at Hongkong Sorting Centre.

2018-11-16 11:00:30

Sent to HongKong Sorting Centre.

Συμπερασμα...το 1 tracking ειναι οτι να ναι....αλλα σε καταλαβαινω απολυτα γιατι και εγω ειμαι σε αναμμένα καρβουνα,εχω κανει φύλλο και φτερό το τοπικ :P

Κανενας με θηκουλα με γυαλινη πλατη εχει παρει? Τις ειδα σημερα στο aliexpress και ψηθηκα για να το κανω λιγακι πιο premium οταν ερθει :P

Επίσης βρηκα και κατι αλλο που με χαλουσε που ελειπε απο το κινητο,θυρα υπερυθρων....τσιμπησα εξωτερικη σαν μπρελοκακι ειναι :P https://www.aliexpress.com/item/Type-C-Micro-USB-Interface-Smart-App-Control-Mobile-phone-remote-Control-Wireless-Infrared-Appliances-Adapter/32921449485.html

 

Το χρονοδιάγραμμα για τη δική μου παραλαβή:

2018-10-30 17:46:00 The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically (από το https://www.1tracking.net/)

έχει κάποια ενδιάμεσα βήματα, μετά καμιά 10ριά μέρες χωρίς κίνηση, μετά εμφανίζεται:

Mo, 12.11.2018 13:34 Radefeld, Germany The international shipment has been processed in the parcel center of origin (το παρακολουθείς αναλυτικά από το https://www.dhl.de/en/privatkunden.html)

πάλι κάποια ενδιάμεσα βήματα

Di, 13.11.2018 07:48 Feucht, Germany The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization.

Μεσολαβεί περίπου άλλη μια εβδομάδα χωρίς κίνηση:

Mo, 19.11.2018 05:28 The shipment has arrived in the destination country (από το https://www.dhl.de/en/privatkunden.html - σε αυτή τη φάση σου δίνει και τον κωδικό παρακολούθησης για την ελληνική dhl.

Η παράδοση έγινε στις 19.11.2018 (το παρακολουθείς από το https://www.logistics.dhl/gr-el/home/parakolouthisi.html)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο android έχεις πάνω και σου παίζει το igo?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελευταια beta.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και σε μενα εκανε τα ιδια μεχρι το απογευμα στο 1tracking (παραγγελια 11/11) αλλα τωρα που το τσεκαρα παλι εχει βγαλει ενα κατεβατο ενημερωσεις,οποτε ελπιζω να παραλαβω συντομα:

2018-11-20 23:00:00

Customs clearance processing complete.

2018-11-19 18:00:00

Parcel is in clearance.

2018-11-18 22:00:05

Parcel arrived at the airport.

2018-11-17 20:00:01

Departed Hongkong Sorting Centre.

2018-11-16 17:00:38

Arrived at Hongkong Sorting Centre.

2018-11-16 11:00:30

Sent to HongKong Sorting Centre.

Συμπερασμα...το 1 tracking ειναι οτι να ναι....αλλα σε καταλαβαινω απολυτα γιατι και εγω ειμαι σε αναμμένα καρβουνα,εχω κανει φύλλο και φτερό το τοπικ :P

Κανενας με θηκουλα με γυαλινη πλατη εχει παρει? Τις ειδα σημερα στο aliexpress και ψηθηκα για να το κανω λιγακι πιο premium οταν ερθει :P

Επίσης βρηκα και κατι αλλο που με χαλουσε που ελειπε απο το κινητο,θυρα υπερυθρων....τσιμπησα εξωτερικη σαν μπρελοκακι ειναι :P https://www.aliexpress.com/item/Type-C-Micro-USB-Interface-Smart-App-Control-Mobile-phone-remote-Control-Wireless-Infrared-Appliances-Adapter/32921449485.html

 

Από την ημέρα που σου έγραψε customs clearence complete θες ακόμη 2 βδομάδες τουλάχιστον για να παραλάβεις . Το δικό μου έγραψε customs clearence comlete στις 14/11 και ακόμη δεν έφτασε Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σόρρυ για το οφ τόπικ αλλά στο καλάθι του Gearbest έχω την έκδοση 6 / 128 και δεν ξέρω ποιά μέθοδο αποστολής να επιλέξω: Netherlands registered (PDM) 1,28$ ή EU priority line 5,55 $.

Δεν με νοιάζει η διαφορά τιμής αλλά η ασφάλεια (καταλαβαίνετε τι εννοώ..)

Συνολική τιμή με την προσφορά μέσω μέιλ που ήρθε: 311,22$

 

To 128αρι εχει 320 ελλαδα απο σκρουτζομαγαζα. Για 10 ευρα θα μπεις στην διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει σχετικο νημα για να σας απαντησουν σχετικα για ερωτησεις σαν την παραπανω,,οχι εδω.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σόρρυ για το οφ τόπικ αλλά στο καλάθι του Gearbest έχω την έκδοση 6 / 128 και δεν ξέρω ποιά μέθοδο αποστολής να επιλέξω: Netherlands registered (PDM) 1,28$ ή EU priority line 5,55 $.

Δεν με νοιάζει η διαφορά τιμής αλλά η ασφάλεια (καταλαβαίνετε τι εννοώ..)

Συνολική τιμή με την προσφορά μέσω μέιλ που ήρθε: 311,22$

EU priority line ;)
Link to comment
Share on other sites

Update για τον Poco Launcher σήμερα.

 

Μαύρο θέμα για το app drawer. :happy:

 

Σιγά-σιγά θα έρθει και το μαύρο theme.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Update για τον Poco Launcher σήμερα.

 

Μαύρο θέμα για το app drawer. :happy:

 

Σιγά-σιγά θα έρθει και το μαύρο theme.

 

Σε amoled οθονη θα ειχε νοημα.Σε IPS LCD που φοραμε δεν νομιζω :ninja:

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Σε amoled οθονη θα ειχε νοημα.Σε IPS LCD που φοραμε δεν νομιζω :ninja:

 

Και σε lcd έχει. Δε σε τυφλώνει, όπως το λευκό. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και έστησα,1) βάζοντας το διπλά στο note5 εχει μικρότερη ένταση ήχου,μήπως εχει κάποια ρύθμιση? 2)με ποια εφαρμογή δουλεύει καλύτερα η κάμερα? Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...