Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

όντως πολύ όμορφη αλλά φαίνεται να κυκλοφορεί μόνο στην Ινδία. Εκτός αν υπάρχει και με άλλο όνομα

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι από που το έχετε πάρει;

Κίνα;

Σκρουτζ;

Ινφοκουεστ;

 

Θέλω να πάρω ένα 64αρι στον πατέρα μου (τώρα έχει redmi 3s) αλλά δεν υπάρχει banggood που με βολεύει.

 

Τιμές : 301 Κίνα, 334 σκρουτζ, ινφο 359. Έτσι όπως το βλέπω δεν συμφέρει η Κίνα. Εκτός και αν υπάρχει κουπόνι αλλά και πάλι μόνο 128αρι στα 360 υπάρχει σε στοκ. Υπάρχει κουπόνι από κάποιον; :O

 

Σας μπέρδεψα ε; :lol:

 

Εγώ το πήρα από Σκρουτζ που σημειωτέον με πριετρεψαν να ανοίξω την συσκευή και να να την σεταρω . Παρόλαυτα για 30 ευρώ πας φουλ για infoquest

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!σχεδον 2 χρόνια με xiaomi redmi 4 pro και αδυναμίας να το αλλάξω λογω οτι είναι 100% απροβληματιστο..λεω να παω σε poco f1.τι λέτε;Γενικά βλεπω reviews τα σπάει..απο μπαταρία πως πάει σε SOT;εχω μάθει σε 10-13 ώρες και φοβαμαι μη ξενερώσω..(ψυχολογικό κυρίως) σήμερα δοκίμασα τη gcam 5.3 σε ενος φίλου μου και ειδα μεγαλη διαφορα!ειδικα στη selfie ΚΑΜΙΑ σχέση η διαφορα εξωπραγματική!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!σχεδον 2 χρόνια με xiaomi redmi 4 pro και αδυναμίας να το αλλάξω λογω οτι είναι 100% απροβληματιστο..λεω να παω σε poco f1.τι λέτε;Γενικά βλεπω reviews τα σπάει..απο μπαταρία πως πάει σε SOT;εχω μάθει σε 10-13 ώρες και φοβαμαι μη ξενερώσω..(ψυχολογικό κυρίως) σήμερα δοκίμασα τη gcam 5.3 σε ενος φίλου μου και ειδα μεγαλη διαφορα!ειδικα στη selfie ΚΑΜΙΑ σχέση η διαφορα εξωπραγματική!!

Κοίτα σίγουρα θα ανεβεις ένα επίπεδο σε όλους τους τομείς πλην της μπαταρίας. Έχει πολύ καλή αυτονομία αλλά όχι όσο το 4 προ..Εγώ τελευταίο καιρό είχα το redmi note 5 pro.. Εξαιρετικό σε όλα του.. είπα να αναβαθμιστω και πείρα το mi 8.. πολύ καλύτερο από το note 5 αλλά η διαφορά στην μπαταρία ήταν αισθητή τελικά. Τελικά κατέληξα στο poco και δε το μετάνιωσα..Μπαταρια εξαιρετική !!! του έβαλα και την gcam και το κινητό είναι ολοκληρωμένο από όλες τις απόψεις..

Για μένα ίσως το αρνητικό που μπορεί να βρει κάποιος είναι η πλαστική πλάτη αλλά εγώ προσωπικά πάντα τα κινητά τα έχω σε καλή θήκη, οπότε klain..Άσε που μέχρι να μου έρθει η θήκη που πείρα , το έχω στην διαφανη σιλικόνης και δείχνει πολύ ψαρωτικο το μπλε χρώμα.

In conclusion ,κατ εμέ ακόμη και για αγορά από Ελλάδα αξίζει κάθε ευρώ που θα δώσεις. Είναι ένα πολύ δυνατό, πληρεστατο κινητό. Πιστεύω μέχρι 500€ δεν έχει αντίπαλο.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα , εγώ μόνο από προσωπική εμπειρία μπορώ να μιλήσω και περίπου 6-7 παραγγελίες που έκανα πέρσι 11.11 ήρθαν όλες πριν τις 10 Δεκεμβρίου, με priority mail και χωρίς τελωνείο εννοείται. Τώρα οι παραγγελίες που έγιναν στο black friday και cyber monday εκείνες όντως ήρθαν οι περισσότερες με το νέο έτος.
Link to comment
Share on other sites

Κώστα , εγώ μόνο από προσωπική εμπειρία μπορώ να μιλήσω και περίπου 6-7 παραγγελίες που έκανα πέρσι 11.11 ήρθαν όλες πριν τις 10 Δεκεμβρίου, με priority mail και χωρίς τελωνείο εννοείται. Τώρα οι παραγγελίες που έγιναν στο black friday και cyber monday εκείνες όντως ήρθαν οι περισσότερες με το νέο έτος.

Αν και παλι βγαινω εκτος θεματος,και εχοντας 100αδες αγορες απο τα γνωστα κινεζομαγαζα,μονο κακη εμπειρια εχω στον χαμο του 11.11.

Οποτε το αποφεύγω οσο ειναι δυνατον,βεβαια εαν τυχη τρελη ευκαιρια την χτυπαω και περιμενω.

Καλα για bf κτλ δεν το συζητω καν.......

Βεβαια ο καθε φιλος κανει της επιλογες του.:)

Τελος τα εκτος απο εμενα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

όντως πολύ όμορφη αλλά φαίνεται να κυκλοφορεί μόνο στην Ινδία. Εκτός αν υπάρχει και με άλλο όνομα
Εγω εχω παραγγείλει μια παρόμοια απο ali

For Xiaomi Mi8 Case Pocophone F1 Luxury Hybrid Tempered Glass Back Cover Shockproof Hard Housing for Xiaomi Mi 8 Phone Cases

https://s.click.aliexpress.com/e/bBBhOnAY

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πείρα αυτήν σε καφέ δέρμα.. ακριβή μεν αλλά εξαιρετική ποιότητα.. είχα ακριβώς την ίδια (σκέτο καφέ,όχι δίχρωμη) στο mi mix 1

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F253895451149

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά για όσους δεν χρησιμοποιούν θήκη, η xiaomi έχει βγάλει skins(αυτοκόλλητα) για το pocophone. Sandstone, δέρμα, ξύλο κι ένα παραλλαγή τυπου. Τα κολλας στο πίσω μέρος της συσκευής πολύ εύκολα. Τα έχω δει στο YouTube και κυκλοφορούν σίγουρα για Ινδία. Δε ξερω για εδώ

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σίγουρα θα ανεβεις ένα επίπεδο σε όλους τους τομείς πλην της μπαταρίας. Έχει πολύ καλή αυτονομία αλλά όχι όσο το 4 προ..Εγώ τελευταίο καιρό είχα το redmi note 5 pro.. Εξαιρετικό σε όλα του.. είπα να αναβαθμιστω και πείρα το mi 8.. πολύ καλύτερο από το note 5 αλλά η διαφορά στην μπαταρία ήταν αισθητή τελικά. Τελικά κατέληξα στο poco και δε το μετάνιωσα..Μπαταρια εξαιρετική !!! του έβαλα και την gcam και το κινητό είναι ολοκληρωμένο από όλες τις απόψεις..

Για μένα ίσως το αρνητικό που μπορεί να βρει κάποιος είναι η πλαστική πλάτη αλλά εγώ προσωπικά πάντα τα κινητά τα έχω σε καλή θήκη, οπότε klain..Άσε που μέχρι να μου έρθει η θήκη που πείρα , το έχω στην διαφανη σιλικόνης και δείχνει πολύ ψαρωτικο το μπλε χρώμα.

In conclusion ,κατ εμέ ακόμη και για αγορά από Ελλάδα αξίζει κάθε ευρώ που θα δώσεις. Είναι ένα πολύ δυνατό, πληρεστατο κινητό. Πιστεύω μέχρι 500€ δεν έχει αντίπαλο.

καλά εννοείται αντίπαλος δεν υπάρχει οχι μόνο στο θέμα των χρημάτων..Αλλά + τα extra χαρακτηριστικά των nidrange που έχει!μάλλον θα το τσιμπήσω..αλλα ελπίζω το 10ωρο SOT που λένε να ισχύει κιόλας..
Link to comment
Share on other sites

αλλα ελπίζω το 10ωρο SOT που λένε να ισχύει κιόλας..

 

Να μην ελπίζεις. Να είσαι σίγουρος. 10-11 ώρες έβγαλε στην πρώτη φόρτιση.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καμία θήκη που να προεξέχει το χείλος από τη μεριά της οθόνης έχουμε; Σε όσα τηλέφωνα είχα, έκανε δουλειά σε περιπτώσεις που έπεφτε με την οθόνη προς τα κάτω.
Link to comment
Share on other sites

https://www.thecustomdroid.com/google-camera-port-xiaomi-poco-f1-mi-8-mi-mix-2s/ νομίζω η καλύτερη που έχει βγει ως τώρα για το poco

Δοκιμασε την και πες μας αποτελεσματα.

Αυτα βεβαια δεν δουλευουν.

ZSL

Slow-Mo

Smart Burst

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,να ρωτησω κατι σαν νεος χρηστης(poco f1) .Κατεβασα τη gcam Version 5.1 .Πολυ καλυτερο αποτελεσμα απο την καμερα που ειχε το κινητο μεσα.Αλλα εχω το εξης προβλημα.Μολις βγαλω 1-2 φωτο συνεχομενες αργει παρα πολυ να βγαλει την επομενη...παταω δηλ και μπορει να κανει και 10 seconds μεχρι να γυρισει ο κυκλος και να βγει.Αν το αφησω 1 λεπτο κ ξαναπροσπαθησω η επομενη θα βγει αμεσως.Δεν ξερω τι μπορω να κανω..εχω την mui global 9.6 stable ,γενικα ειμαι ευχαριστημενος απο την εκδοση αλλα σκεφτομαι να το ξεκλειδωσω(αν κ δεν ξερω πολλα πραγματα) κ να δοκιμασω την pixel experience 8.1 γι αυτο το λογο.Θα διορθωθει με την pixel η τζαμπα θα ταλαιπωρηθω?δεν εχω πειραξει καμια ρυθμιση απο τη gcam.Αν μπορει καποιος να μου πει τι να αλλαξω μηπως σταματησει το προβλημα..δοκιμασα να μειωσω την αναλυση στη φωτο πισω καμερα και στη μπροστινη κ παλι κολλαει..μετα απο 4-5 φωτο Edited by leonidas126
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,να ρωτησω κατι σαν νεος χρηστης(poco f1) .Κατεβασα τη gcam Version 5.1 .Πολυ καλυτερο αποτελεσμα απο την καμερα που ειχε το κινητο μεσα.Αλλα εχω το εξης προβλημα.Μολις βγαλω 1-2 φωτο συνεχομενες αργει παρα πολυ να βγαλει την επομενη...παταω δηλ και μπορει να κανει και 10 seconds μεχρι να γυρισει ο κυκλος και να βγει.Αν το αφησω 1 λεπτο κ ξαναπροσπαθησω η επομενη θα βγει αμεσως.Δεν ξερω τι μπορω να κανω..εχω την mui global 9.6 stable ,γενικα ειμαι ευχαριστημενος απο την εκδοση αλλα σκεφτομαι να το ξεκλειδωσω(αν κ δεν ξερω πολλα πραγματα) κ να δοκιμασω την pixel experience 8.1 γι αυτο το λογο.Θα διορθωθει με την pixel η τζαμπα θα ταλαιπωρηθω?δεν εχω πειραξει καμια ρυθμιση απο τη gcam.Αν μπορει καποιος να μου πει τι να αλλαξω μηπως σταματησει το προβλημα..δοκιμασα να μειωσω την αναλυση στη φωτο πισω καμερα και στη μπροστινη κ παλι κολλαει..μετα απο 4-5 φωτο

Ειναι port οι εφαρμογες αυτες,οποτε ειναι πιθανον να εχεις τετοιες επιπτώσεις δυσλειτουργιες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

οποτε λες οτι μπορει κ με τη pixel experience να μου κανει το ιδιο προβλημα?

 

Πολυ πιθανο....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε την και πες μας αποτελεσματα.

Αυτα βεβαια δεν δουλευουν.

ZSL

Slow-Mo

Smart Burst[/quote. Γενικά με την gcam είδα αλλαγή πολυ πιο φωτεινά χρώματα και πιο καθαρή απεικόνιση ακόμα κ σε zoom .αυτή δεν την έχω δει βράδυ ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Μπλε ή γκρι; Για πείτε.

Φίλε μου εγω πήρα το γκρι αλλα προσπαθώ να πείσω τον κολλητό να πάρει το μπλε.

Τι να πω και τα 2 είναι ωραία χρώματα... γούστα είναι αυτά.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...