Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια λιγο τη βοηθεια σας εκανα τη διαδικασια αγορας με τιμολογιο απο το kinito.gr ολα καλα αλλα με ειπαν οτι το κινητο θα κανει 45 με 60 εργασιμες για να ερθει. Ειναι δυνατον απο που ερχεται απο το βορειο πολο ;
Όταν είναι με τιμολόγιο τότε τα περισσότερα από τα πρώτα site που εμφανίζονται στο Skroutz (δλδ τα φθηνότερα) εμφανίζουν διάφορες δικαιολογίες για να το αποφύγουν.

μου έτυχε αρκετές φορές και τελικά δεν κατάφερνα να πάρω από αυτά τα μαγαζιά.

 

Αν θέλεις κάνε το εξής τεστ Πάρε τηλέφωνο δήθεν ότι θες να το αγοράσεις κατευθείαν χωρίς τιμολόγιο και Χωρίς βέβαια να καταλάβουν ότι είσαι ο ίδιος που έχεις ζητήσει τιμολόγιο να δεις αν θα σου πουν ότι υπάρχει διαθέσιμο ή όχι και αν μπορούν να σου το στείλουν.

Έχω σπάσει τα μούτρα μου σχεδόν ένα μήνα τώρα με αυτό το θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωριζα αυτο απλα πιστεψα οτι μαλλον δεν το φερνουν απο ευρωπη κ το ακυρωσα κ θα το παραγγειλω απο το kaizershop. Που το εχει ηδη διαθεσιμο. Λες να μην εκανα καλα ;

Εννοείται ότι έκανες καλά!

Με γειααα

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα αγγλικά μου δεν είναι και τόσο καλά θα το εκτιμούσα εαν κάποιος έγραφε τα βήματα για ενεργοποίηση αυτής της λειτουργίας.

Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα το ήθελα και εγώ να μας πει κάποιος τα βήματα και αν το έχει δοκιμάσει και λειτουργεί

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω 13800 και δεν βγάζει τίποτα (έχω κάνει και επανεκκίνηση μετά την ενεργοποίηση), οπότε μάλλον είναι απενεργοποιημένη εντελώς η λειτουργία

Δε νομίζω ότι μπορεί να παίξει με ελληνική.. Απλα ρίξε με Odin άλλη αν έχεις όρεξη και μην κάνεις επαναφορά με σιμ μέσα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

@tasospap88

Ζήτησε με email,!! να σου στείλουν το imei, πριν την αποστολή, και τηλ Samsung Αθήνα, κλπ

Όταν το παραλάβεις, Πριν !!!!!κόψεις την ταινία ασφαλείας, ξανά τηλ Samsung Αθήνα.

 

Για να ξέρεις, αν έχει εγγύηση διετή στην Ελλάδα , Ευρώπη.

 

(Εγώ την πάτησα σε άλλη μάρκα)

Link to comment
Share on other sites

Με την 9 άλλαξε ο τρόπος που δείχνει τα recents. Τα δείχνει δεξιά προς αριστερά και το αντίστροφο και δεν μπορείς να έχεις λίστα. Είναι πισωγύρισμα αυτό. Μπορούμε να τα κάνουμε όπως ήταν πριν;

Γενικά μου άρεσε πιο πολύ η oreo...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Με την 9 άλλαξε ο τρόπος που δείχνει τα recents. Τα δείχνει δεξιά προς αριστερά και το αντίστροφο και δεν μπορείς να έχεις λίστα. Είναι πισωγύρισμα αυτό. Μπορούμε να τα κάνουμε όπως ήταν πριν;

Γενικά μου άρεσε πιο πολύ η oreo...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ και εγώ έβλεπες πολλές πιο πολλές εφαρμογές που ήταν ανοιχτές γρηγορότερα αλλά μας έφαγε η μόδα, έπρεπε να είχε επιλογή να γίνονται μισές σε ύψος και να δείχνει 6

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη φορά στη ζωή μου που χρειαστηκα το σερβίς της σμαρτεκ και έχω να πω τα καλύτερα

Ετριζε το ακουστικό και πήγα να το δουν

Στα πλαίσια της εγγύησης έγινε σς μια ωρα η δουλεια

Αλλαγή ακουστικού μαζί με αλλαγή οθόνης (πάνε μαζί αυτά) οπότε καινούργια οθόνη γιουπι όπως επίσης όταν αλαζεται η οθόνη αλλάζεται και η μπαταρία..... Γιουπι δις!!!!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μολις αγορασω note 9 εκανα setup και με το που μπηκε αρχικη πεταξε ενημερως android 9... ερωτηση: μιας και ειναι καινουργια η συσκευη δεν εχω κατεβασει τπτ ακομα, πρεπει μολις βαλω την 9 να κανω εργοστασιακες; η το αφηνω ως εχει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μολις αγορασω note 9 εκανα setup και με το που μπηκε αρχικη πεταξε ενημερως android 9... ερωτηση: μιας και ειναι καινουργια η συσκευη δεν εχω κατεβασει τπτ ακομα, πρεπει μολις βαλω την 9 να κανω εργοστασιακες; η το αφηνω ως εχει;
Κάνε αναβάθμιση και μετά ρισετ. Μιας και είναι καινούργιο δεν θα χάσεις και πράγματα...

Μα τι γίνεται εμείς ποτέ θα πάρουμε την 9 ?Ελληνική συσκευή και όχι branded

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα να βγω από το OneDrive και μου έβγαλε την παρακάτω εικόνα ....

ισχύει η προσφορά για δύο χρόνια;1bf4fc0f7b53fb05d7db34ef33e3b4a1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι η προσφορά ισχύει εφόσον δεν έχει ξαναενεργοποιηθεί για τον ίδιο λογαριασμό. Εγώ για παράδειγμα απλά έφτιαξα έναν δεύτερο λογαριασμό. Βέβαια όλες αυτές οι προσφορές που έχουν ημερομηνία λήξεως είναι άχρηστες καθώς στο τέλος θα πρέπει ή να πληρώσεις ή να μεταφέρεις τα αρχεία σου αλλού.

Εγώ ήμουν τυχερός και είχα πετύχει μια προσφορά του mail.ru πριν από κάποια χρόνια που έδινε 1tb για πάντα και έχω βολευτεί με αυτό απόλυτα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ελληνικη ειναι και η δικη μου απο Cosmote
Από που αγορασμένη?εμένα από γερμανό

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μολις αγορασω note 9 εκανα setup και με το που μπηκε αρχικη πεταξε ενημερως android 9... ερωτηση: μιας και ειναι καινουργια η συσκευη δεν εχω κατεβασει τπτ ακομα, πρεπει μολις βαλω την 9 να κανω εργοστασιακες; η το αφηνω ως εχει;

Μια χαρα σου εκατσε μια και δεν εβαλες τιποτα δικο σου μεσα ακομα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η προσφορά ισχύει εφόσον δεν έχει ξαναενεργοποιηθεί για τον ίδιο λογαριασμό. Εγώ για παράδειγμα απλά έφτιαξα έναν δεύτερο λογαριασμό. Βέβαια όλες αυτές οι προσφορές που έχουν ημερομηνία λήξεως είναι άχρηστες καθώς στο τέλος θα πρέπει ή να πληρώσεις ή να μεταφέρεις τα αρχεία σου αλλού.

Εγώ ήμουν τυχερός και είχα πετύχει μια προσφορά του mail.ru πριν από κάποια χρόνια που έδινε 1tb για πάντα και έχω βολευτεί με αυτό απόλυτα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Εγώ είχα ενεργοποιήσει αυτή την προσφορά με το s7e. Μετά με το Note8 ενεργοποίησα και πάλι την προσφορά. Τώρα με το Note 9 δεν μου έβγαλε την προσφορά και δεν ξέρω γιατί. Μίλησα με Microsoft και δεν ξέρουν και οι ίδιοι γιατί.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

@tasospap88

Ζήτησε με email,!! να σου στείλουν το imei, πριν την αποστολή, και τηλ Samsung Αθήνα, κλπ

Όταν το παραλάβεις, Πριν !!!!!κόψεις την ταινία ασφαλείας, ξανά τηλ Samsung Αθήνα.

 

Για να ξέρεις, αν έχει εγγύηση διετή στην Ελλάδα , Ευρώπη.

 

(Εγώ την πάτησα σε άλλη μάρκα)

 

Επειδη δεν γνωριζω τη διαδικασια τι ακριβως κανω μπορεις να μ πεις ;...εννοω παιρνω τηλ που ; κ λεω το ιμει κ μου λενε τι ;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αναβάθμιση και μετά ρισετ. Μιας και είναι καινούργιο δεν θα χάσεις και πράγματα...

Μα τι γίνεται εμείς ποτέ θα πάρουμε την 9 ?Ελληνική συσκευή και όχι branded

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Δηλαδή εμείς που έχουμε φωτο κλπ αφού κάνουμε αντίγραφο ασφαλείας και έρθει η αναβάθμιση κάνουμε εγκατάσταση και μετά reset 'ή το αντιστροφο;

Εγώ πιστεύω θα έρθει πιο νωρίς παρακολουθώντας δίνει τουλάχιστον κάθε μέρα σε 6 χώρες τουλάχιστον

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N960F

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

ελληνικη ειναι και η δικη μου απο Cosmote

 

αρα καταρρίπτεται και ο μύθος που θέλει τις branded συσκευές να παίρνουν τελευταίες τις αναβαθμίσεις..

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοίταξα τώρα και μου έβγαλε ότι έχει έλθει,αλλά κάποιο πρόβλημα ανέκυψε και να προσπαθήσω αργότερα να κατεβάσω.Εκείνο που με διαολίζει,είναι ότι πρέπει να σβήσω όσα έχω μέσα και να τα ξαναβάλω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εμείς που έχουμε φωτο κλπ αφού κάνουμε αντίγραφο ασφαλείας και έρθει η αναβάθμιση κάνουμε εγκατάσταση και μετά reset 'ή το αντιστροφο;

Εγώ πιστεύω θα έρθει πιο νωρίς παρακολουθώντας δίνει τουλάχιστον κάθε μέρα σε 6 χώρες τουλάχιστον

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N960F

 

Στάλθηκε από το SM-N960F delete

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μολις αγορασω note 9 εκανα setup και με το που μπηκε αρχικη πεταξε ενημερως android 9... ερωτηση: μιας και ειναι καινουργια η συσκευη δεν εχω κατεβασει τπτ ακομα, πρεπει μολις βαλω την 9 να κανω εργοστασιακες; η το αφηνω ως εχει;

Καλησπέρα τι csc έχεις? Cosmote ;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν γνωριζω τη διαδικασια τι ακριβως κανω μπορεις να μ πεις ;...εννοω παιρνω τηλ που ; κ λεω το ιμει κ μου λενε τι ;

 

2130163800 Samsung Αθήνα,

https://www.samsung.com/gr/info/contactus/#none

 

Πριν κόψεις την ταινία ασφαλείας, θα πάρεις τηλέφωνο, θα δώσει το imei, το έχει απέξω το κουτί, και θα ρωτήσεις, αν το κινητό έχει Εγγύηση στην Ελλάδα και Ευρώπη, οπότε το κρατάς.

Αν όχι το γυρνάς πίσω, μην κόψεις την ταινία ασφαλείας

(Μου την έφεραν σε άλλη μάρκα).

Καλύτερα, πες το μαγαζί, να σου στείλουν το imei, στο email σου, για να τηλεφωνήσει ς στην Αθήνα Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αναβάθμιση και μετά ρισετ. Μιας και είναι καινούργιο δεν θα χάσεις και πράγματα...

Μα τι γίνεται εμείς ποτέ θα πάρουμε την 9 ?Ελληνική συσκευή και όχι branded

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Και εγώ με ελληνικό από public και άφαντη η pie.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...